Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За авторитета (или против?)
Автор: nrk   
Дата:   18-12-12 20:18

Информацията е много важно нещо. За едни е препитание, за други - влияние, за трети – власт... даже се стига до там, че древни философи и модерни изследователи й приписват обективно физическо съществуване.

Обаче в нашите все по-„свързани” дни информация има много, всякаква и, много често, противоречива.

Гледам как в темите тук е много модерно да се оплюват страстно до скоро общоприети авторитети. Учените например са твърдо в мишата дупка на зоната и непредубеденият читател остава с впечатлението, че слънцето не може да изгрява от изток, тъй като това е твърдение на група астрономи... примерно.

Та въпросът ми е за авторитета: на кого вярвате и защо? Как подбирате критериите си за достоверност?

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Vikitovikito   
Дата:   18-12-12 20:22

..е АП как точно може да е достоверност?


Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Mori13   
Дата:   18-12-12 20:28

Всъщност обикновено не врявам и считам по подразбиране, че всеи който ми поднася наготово информация има някъв интерес да ме заблуди. Обикновено случайно добитата или търсената информация е по-надеждна. Все пак подбирам информацията си според общата си култура и гледам да я проверявам. Никога не се доверявам на някой(човек, медия или институция) безусловно. Но аз съм неверник. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-12-12 20:29

x2

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: promis   
Дата:   18-12-12 20:39

х4

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: nrk   
Дата:   18-12-12 20:40

Mori13 и Dumbledore: значи вече няма авторитети, защото има само интереси, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 20:41

Осланям се на образованието си, общата си култура и проверявам информацията на 2 места. Не се притеснявам да заявя, че не резбирам от нещо. Очаквам това и от събеседниците.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-12-12 20:43

Не може учените да говорят неща, които противоречат на всякаква логика, наблюдения и здрав разум, и човек да продължава да им вярва.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 20:46

Така е. И земята не е кръгла.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: nrk   
Дата:   18-12-12 20:50

А наистина ли проблемът е в учените?

Аз си признавам, че имам проблем с журналистите. В повечето случаи, когато гледам/слушам/чета информация по тема, в която съм специалист, я намирам за неграмотно, грешно и/или тенденциозно предадена. Но най-често става дума за обикновено неразбиране породено от неграмотност по въпроса. Поради това съм силно скептичен към всяко нещо, писано от професионален журналист.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-12-12 20:51

Значи сега тая тема е заминала вече, щом асахи реши да я удостои с вниманието си.

Има едни тестове, преди да влезеш в някое място в нета - проверяват дали си човек или бот. Пишеш там числа и букви. Тук в зоната такива тестове няма. И затова е пълно с ботове, които пълнят темите с многократни, еднакви, повтарящи се, безсмислени постове.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Vikitovikito   
Дата:   18-12-12 20:51

Абе Dumbledore , я така между отворените си постове да ме запознаеш с основните принципи на композиране ?


Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: nrk   
Дата:   18-12-12 20:52

Dumbledore и asahi, без обиди, моля!

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-12-12 20:52

Да, проблемът е и в учените.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Vikitovikito   
Дата:   18-12-12 20:54

чакам ?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: nrk   
Дата:   18-12-12 20:57

Дай пример, моля. Аз, като скромен учен, се обиждам от това. Познавам много учени и никой от тях не лъже и не заблуждава обществото преднамерено.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 20:57

Така е. Изперкали са от учене. Ние, обаче, се държим здраво и няма да им вярваме. Какво като се ползваме от плодовете на техния ум? Ноо важно.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Vikitovikito   
Дата:   18-12-12 21:02

Нашенските учени да се заопознаят с ягодите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Анчо   
Дата:   18-12-12 21:48

То май България е на последно място на Земята по парите давани за наука. И един финансов титан искаше да закрива БАН !
И затова всяко дете знае кой е Азис, но колко от вас знаят кой беше академик Евгени Матеев ?!

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Todd   
Дата:   18-12-12 21:50

На кого вярвам ?

На мен !!!

Защо ?

Защото съм най умният !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: J0R0   
Дата:   18-12-12 22:04

Автор: Dumbledore

Не може учените да говорят неща, които противоречат на всякаква логика, наблюдения и здрав разум, и човек да продължава да им вярва.


1. Не се отнася до всички учени.

2. Няма значение кой какво говори, а какво се произвежда като краен продукт. Светът през последните 15 години се промени неимоверно (не искам да коментирам дали за добро или лошо) именно заради високотехнологични продукти, резултат от нечия работа, от нечии труд... Пък нека да не са учени, няма значение как ще ги наречем.

Цифровизирането на информацията и мобилните комуникации пратиха човечестно в друга реалност, нямаща нищо общо със света от преди 15 години, но много хора още не го осъзнават.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: Mori13   
Дата:   18-12-12 22:17

Тя темата не беше за труда на учените и ползата от него. По-скоро беше за информацията и ролята на авторитетите при нейното разпространение/изкривяване.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: J0R0   
Дата:   18-12-12 22:25

Ако човек разчита прекалено много на авторитети е голяма вероятността в един момент да се окаже подведен.
Или да изгуби посоката си.

При всички положения е по-добре да се опитва да мисли със собствената си глава.

Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-12-12 22:31

А аз, подобно на Буш старши, пускам веднага СНН или Фокс за да ми кажат какво да мисля [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За авторитета (или против?)
Автор: steeens   
Дата:   18-12-12 23:08

Буш старши не приличаше на такъв човек. Сигурна ли си?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.