Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 ядрена енергетика-за или против...
Автор: papi   
Дата:   18-12-12 19:32

за или против

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: papi   
Дата:   18-12-12 19:33

съгласни ли сте да се развива ядрената енергетика и строеж на нова ядрена централа


Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: Mori13   
Дата:   18-12-12 19:36

Категорично не - освен скъпата централа, проблема според мен е и силната зависимост от определени кръгове. На практика ставаме роби на тая централа. По-добре повече разсъсредоточени, евтини източници на енергия. И без това нямаме никакво производтсво - далче сме от Япония.



Публикацията е редактирана (18-12-12 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   18-12-12 19:40

НЕ - АЕЦ - Козлодуй е най-лошо управляваната централа в целият бял свят. Много милионери станаха от там и те първа ще стават други.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: Neuromancer   
Дата:   18-12-12 19:42

пак ли бе
не мисля че имам квалификацията да дам смислен отговор (както и 99% от българите).
Обаче съм против да се върне кокала на Р.Овч. и енергийната мафия, така както тайно си го уговориха докато бяха на власт.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: Mori13   
Дата:   18-12-12 19:44

То не е нужно да разбираш от ядрена енергетика, за да проумееш, че това е една централа чрез която се източва джоба на българина. И няма мърдане от това...Аз не съм против ядрената енергетикам по принцип като технология, а съм против такава да имаме ние.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: Marillion   
Дата:   18-12-12 19:46

Категорично НЕ!

За АЕЦ принципно съм "ЗА", но не и за Белене. Прекалиха тия комунисти. Чудят се как да си излапат договорените комисионни....

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Така или иначе - резултатът от референдума ше е в полза на ГЕРБ, след като промениха въпроса :)

Все им е тая какво ще каже народа. Нито има срокове, нито се споменава коя точно централа ще се строи. Чиста работа.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 20:16

Не на референдума.
Не на АЕЦ Белене.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: arakiss   
Дата:   18-12-12 20:19

като асахи

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: papi   
Дата:   18-12-12 20:20

а за нов реактор на козлодуй


Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: Neuromancer   
Дата:   18-12-12 20:24

това не се пита в референдума [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 20:25

Това пък въобще не зависи от мен или от някой тук. Ако има нужда ще направят.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: ценослав   
Дата:   18-12-12 20:25

Мнооооооого разбирачи се сбраА и почнаА да си пречат!!! Забраниха пушенето в заведения и др. Предлагам: Под заплаха от най жестоки глоби, включително и криминализиране на безразборното еване извън семейството. Кой бъде фанат с друга булка - кастрация, щото нали така, спина е много заразен и смъртоносен за Вашето здраве.[smilie3] [smilie8] [smilie21]

Па основната си мисъл забравих ве!!??? Ще строим АЕЦ!!! Че някой не му се ще, терминал 1 или 2!!![cool] undefined[cool] undefined[cool] undefined[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (18-12-12 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: raptor5   
Дата:   18-12-12 20:30

Ще има нов блок за Козлодуй. Това не го мислете. :)

Да за ядрената енергетика, да за АЕЦ Белене, не за плащането му => не за АЕЦ Белене. То така може да си гласуваме по един Mercedes, ама пари отде?! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: serjy   
Дата:   18-12-12 20:32

въпросът на референдума е: "Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?". не се казва нито Белене, нито Козлодуй, което означава, че ако хората гласуват "ЗА" най-вероятно нови блокове ще има в Козлодуй. Затова моят отговор е

"ДА".

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: ntonev   
Дата:   18-12-12 20:33

... и няма да си единственният подведен от въпроса... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: serjy   
Дата:   18-12-12 20:34

въпроса затова и беше сменен, което за мен е правилно. на теферендум може да се пита само това, дали искаме да имаме и в бъдеще атомна централа, каква и къде трябва да решат експертите по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: stefan63   
Дата:   18-12-12 20:35

От тоз референдум нищо не зависи - ако е неуспешен - след 2 години пак могат да ни питат по същия проблем;
А големият проблем е самият реферндум - аз не си спомням да съм гласувал на референдум, единственият , за който съм чел, е за република/монархия 194x .
Тая вечер се заслушах - всъщност този реферндум е предизвестен, по закон трябва да гласуват 4.3 млн - "колкото на последните параламентарни избори". Иначе е недействителен. При тенденциите в страната и този закон - това всъщност е погребение на неродено.
Това много ме смущава и дразни .На 50 почти съм и много силно се замислям за терминал2 - ако не за мен , то за децата. Ще отида и ще участвам в референдума, резултатът е предизвестен - интересува ме колко ще гласуват.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 20:35

Според теб в Козлодуй ще има 2 ядрени електроцентрали? С общо охлаждане, обща подстанция, общ склад за гориво, обща ограда, общ портал? Само комините различни?

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: Neuromancer   
Дата:   18-12-12 20:38

"нова ядрена електроцентрала" означава не Козлодуй, а някъде другаде, по принцип само де. Щото Козлодуй си е вече съществуваща.

Еб@си въпроса дето колкото отговарящи толкова различни тълкувания има.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: Mori13   
Дата:   18-12-12 20:38

А тоя безмислен референдум струва пари....които и без това нямаме.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: serjy   
Дата:   18-12-12 20:38

еми то имаше 6 блока Асахи. не си спомняш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: raptor5   
Дата:   18-12-12 20:41

За седмия блок си има инфраструктура, да задържат другите обаче, че тия смешки от ЕС пак натискат.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   18-12-12 20:42

Против.

Отговори на това съобщение
 Re: ядрена енергетика-за или против...
Автор: serjy   
Дата:   18-12-12 20:46

суровата истина е, че проектния срок на 5ти и 6ти Блок в Козлодуй изтичат след 5 и 7 години. тоест, отговора на референдума ще означава както спирането на всички блокове в Козлодуй така и отказа от строене на нови заместващи мощости.



Публикацията е редактирана (18-12-12 20:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.