Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 По-удобно за Америка
Автор: niavaah   
Дата:   18-12-12 19:04

би било да набедят Адам Ланза за психично болен (не, че не е), и оттук нататък да всеят дискриминация за всички болни от аутизъм...



отколкото да спрат да въоражават всеки гражданин с автомати.


Та това е политика, граждани. Грозно, направо грозно как сме се увълчили за пари...

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: niavaah   
Дата:   18-12-12 19:05

Няма да си признаят проблема и туй то.

Ще се набеждават всякакви стрелци за психично болни, те оръжията не са виновни...ама ХИЧ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: corrector   
Дата:   18-12-12 19:18

А определението "психично болен" е най-лесно за "доказване".Стига някой учен авторитет професор академик да каже-значи е така,вервайте.

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: niavaah   
Дата:   18-12-12 19:45

Е, той е взел вероятно 13та заплата заради тази така добре свършена работа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: MarinY   
Дата:   18-12-12 19:46

За все още неправещите разлика:
В Щатите, автоматичното оръжие от всякакъв вид е абсолютно забранено и не се продава.
Едно натискане на спусъка изстрелва един патрон.
[beer]
А за "психично болния" - ми трябва да си психо за да извършиш това. Или си мислите, че нормален човек може?
(предполага се, че пишещите са нормални човеци)[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: autosvet   
Дата:   18-12-12 19:54

Дам и е много трудно да преправиш съвсем малко преправен армейски АК 47 или някоя М4 обратно в автоматични... А и ако си тренирал точно това няма да те спре при положение, че зареждането ти е напълно автоматично. Всеки стрелял поне малко знае, че с подобно оръжие си сравнително точен само на къси серии, пуцането на уволнение е за разни екзалтаци пипащи оръжие за първи път.

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: Neuromancer   
Дата:   18-12-12 20:00

Аа, сега някой ще ти каже, че ако и учителите и учениците бяха въоръжени, нямаше да има жертви (което вероятно ще е вярно, но аз лично на такова място не искам да живея). Т.е. трябва да се въоръжаваме все повече и повече.
И че оръжията били, за да може народа да се защитава от правителството. Сигурно и учениците и учителите трябва да се защитават един от друг. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: autosvet   
Дата:   18-12-12 20:08

На децата вместо букварчета да раздават жилетки, каски, пълно бойно и да не ги събират по класове, а по взводове и в трети клас си избираш какво да специализираш - артилерия или пехота. На училище се идва по тъмно и на прибежки, а вечер мама те прибира с Хъмвито.

Направо да стане като в Камбоджа през 91-ва ... скараш се с комшията и му отнесеш наколното бунгало с РПГ-то, после негова рода ти прави засада с две ПК като си тръгнал да си събираш ориза и те одрънка барбар с половината челяд.

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: Neuromancer   
Дата:   18-12-12 20:17

абе шега и майтап, ама това с оръжето в училище го казаха сериозно в другата тема

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: niavaah   
Дата:   18-12-12 20:26

MarinY, един патрон отнема един живот от раз.
Или е все тая един човешки живот, майната му... те така в америката са свикнали на чистка [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: niavaah   
Дата:   18-12-12 20:28

MarinY, еее, ама естествено, че е стрелял щото е психично болен!!
Ако нямаше оръжия на свободен пазар, пак щеше да стреля, нали е психично болен [smilie18] все щеше да си направи един пищов.

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 20:29

Не е по-удобно за Америка. Това е национална трагедия и няма нужда от удобно обяснение, даже от никакво няма нужда. Там има 88 цеви на 100 човека и всички са наясно за какво иде реч.

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: shtukov   
Дата:   18-12-12 20:30

Вероятно има някакво значение, за което ние не се досещаме, дали човек ще бъдеш убит с автоматично, или някакво друго оръжие?

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: tutttifrutti   
Дата:   18-12-12 20:30

един доста стар филм по темата, който все още е актуален (с разлика хепиенда)

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: niavaah   
Дата:   18-12-12 20:30

асахи, не те разбирам.

В политиката няма такава дума ТРАГЕДИЯ.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: ценослав   
Дата:   18-12-12 20:31

Иначе патроните с "изместен център" са забранени май с международна конвенция, както и "дум-дум" патроните. Ма на САЩ кой може да им се кара?!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: Neuromancer   
Дата:   18-12-12 20:34

Според мене това свободно притежание на оръжие има смисъл и е много полезно, ако живееш в дивия запад например. В една цивилизована държава е голям проблем. Аз не смятам България за много цивилизована обаче.
За щатите не знам, не съм живял там, ама щом самите жители не я считат за цивилизована...

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: arakiss   
Дата:   18-12-12 20:34

забелязвам с известно учудване, че напоследък надминаваме руските форуми с американофобията [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: asahi   
Дата:   18-12-12 20:39

Танче, откъде го измисли това? Плевнелиев праща съболезнования на Обама, Обама подсмърча по телевизията, цял свят е потресен, само ти си пропуснала. Е ми наваксай.

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: ценослав   
Дата:   18-12-12 20:42

Не ми се пише по тая тема, щото журналистите и политиците много простотий казаха и никой не споменава за начина на придобиване, режима на носене и съхраняване на огнестрелното оръжие, който е много различен във всеки едон щат на САЩ. Получи се едно повърхностно международно хленчене, без тенденции за промяна.


Пример: В БГ-то има ли вълна от телефонни заплахи за бомби??? Има! А защо има??? Щото по пресата разгласиха първия случай и от тогава до сега сигналите са над 100!!! И всеки хванат пиклив пубертет вика че научил от пресата и той искал да проба. Така и там. Един почна и пресата "уведоми" другите да го последват в стрелбата. Бе цензурата си е необходима!!![smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: niavaah   
Дата:   18-12-12 20:45

A, извинявам се.
За да не остане аракисс с погрешни представи, още утре се записвам на курс по стреляне преди да съм заминала за Щатите [smilie24]

Щото съм фенка на стрелбата де, и поддръжник на американския закон [smilie24] [thankyou] [smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: arakiss   
Дата:   18-12-12 20:47

[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: shtukov   
Дата:   18-12-12 20:47

И фобията и филията, ако не са плод на лични впечатления, са напълно безпочвени, дори и да са американски.


Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: niavaah   
Дата:   18-12-12 20:48

eх, асахи, та аз за едно подсмърчане ли съм?



Публикацията е редактирана (18-12-12 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: По-удобно за Америка
Автор: arakiss   
Дата:   18-12-12 20:49

прав е щуков.
аз си съставям мнение само на база лични впечатления - ама не от екскурзии [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.