Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 27 деца убити - да пусна ли отделна тема?
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-12-12 20:59

27 убити, поне 18 от тях деца в начално училище в Нютън, Кънектикът. Събитието в момента засенчва всякакви земетресения в новините.

Още няма данни кой е стрелецът.


Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: atrifonov   
Дата:   14-12-12 21:02

[smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: Will   
Дата:   14-12-12 21:02

Тези неща започнаха приблизително по времето когато въведоха ГМО!!!

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: ivjordan   
Дата:   14-12-12 21:05

Абе, има една такава теория, че понеже след някой и друг ден ще настане тарапана при свети Петър, Господ си прибира по-ценните, че да избегнат задръстването.
Извинете за цинизма!

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-12-12 21:07

ТУК

В цялата си трагедия, прилича на идеалното събитие, което ще провокира основанието да се забрани оръжие за населението и да се ограничи индивидуалната свобода още повече.

Фактът, че преди 2 дни някакъв китаец беше извършил подобно масово убийство на деца в Китай, само че с нож, вероятно ще бъде подминат в кампанията срещу свободата да имаш огнестрелно оръжие.


Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   14-12-12 21:09

айде да идва и да се свършва вече, че и без това има много народ за трепане и да не го обяват за расизъм.


[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: ценослав   
Дата:   14-12-12 21:13

Явно и в други по големи държави има други по тъпи депутати ли бяхаааа, конгресмени лиии???!!!! Демокрация и безконтролно придобеване на оръйжие, гаче ли са несъвместими. Жална ни майка плакала, че се учим от такива. Още малко и при нас ще може да си купуваме пищови на кило!!![smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: Wania   
Дата:   14-12-12 21:14

разбира се, че трябва да се забрани оръжието.

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: lumix   
Дата:   14-12-12 21:14

Аз съм за никакво оръжие за никого ....дори и за полицаи и военни освен когато не са на работа! Пък може и без полицаите ...тези дето ходят по улиците!

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: Will   
Дата:   14-12-12 21:20

lumix написа:

> Аз съм за никакво оръжие за никого
> ....дори и за полицаи и военни освен
> когато не са на работа! Пък може и
> без полицаите ...тези дето ходят по
> улиците!

Абсолютно! И производството също! Само газово и стоп-патрони...

Suspected shooter armed with four weapons, wearing bullet proof vest Да живее свободното носене на оръжия в уса!!!



Публикацията е редактирана (14-12-12 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: chill   
Дата:   14-12-12 21:23

Ако учителите имаха оръжие, нямаше да се случи това.

Шантавия стрелец не е нападнал военна база или полицейски участък - нападнал е там, където не могат да му се противопоставят.

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: мара   
Дата:   14-12-12 21:28

ами аз предпочитам да не чета. идиотщини винаги е имало и винаги ще има. това, което не знаеш, не може да те направи нещастен

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: ценослав   
Дата:   14-12-12 21:28

А в някои страни за това присъдата е само 21 години???!!![smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: ivjordan   
Дата:   14-12-12 21:29

^Айде сега, май втора поправка на конституцията им беше, а искате да се премахне...
Ми, не може!
В някои общества свободата на личността е на пиедестал.
Не говорим тук за това, как след втората поправка са прокарани хиляди закончета, които ограничават същата тази свобода, въпросът е, хората да си мислят че са свободни.
Защото, камерите по кръстовищата ограничават свободата ми, нищо че съм въоръжен, но...
Това е егати философския проблем!
BTW, какво са 27 живота в сравнение с цената на свободата!?!
Каква е цената на свободата?

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: Will   
Дата:   14-12-12 21:29

chill написа:

> Ако учителите имаха оръжие, нямаше
> да се случи това.
>
Ама разбира се, че е трябвало да имат. Те имат право, защо са нямали! Нали това е идеята да се носи свободно оръжие! И учениците трябва да имат като навършат 10 г. когато захвата на дланта би им позволил ца държат стабилно дръжката поне на пистолет...

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-12-12 21:40

прилича на идеалното събитие, което ще провокира основанието да се забрани оръжие за населението и да се ограничи индивидуалната свобода още повече.

Ти колко пистолета имаш, Съни? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: MarinY   
Дата:   14-12-12 21:56

При мен няма да стане. Иначе ще се отделим като отделна държава и тогава ще видите. [smilie3]

(шега в Тексаски стил)


Истината, поне за мен е, че колкото и да се ограничава продажбата, тези, които ще го ползват, ще го имат. И тогава, тези, които го имат за да се защитават ще станат още по-беззащитни.

Никсън, Съни със сигурност има и знае как да ги ползва. И аз имам ... и също знам.
И къщата ми не се заключва и пощата ми не се обира,и колелото на съседчето седи цяла нощ положено на тротоара на улицата, все по тази причина. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: Will   
Дата:   14-12-12 22:01

MarinY написа:

и колелото на
> съседчето седи цяла нощ положено
> на тротоара на улицата, все по тази
> причина. [beer]

До един прекрасен ден когато съседчето няма да може да си вземе колелото, понеже някой изперкал реднек му вкара няколко куршума в училището...

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: victory13   
Дата:   14-12-12 22:02

че то вчера вървеше по снн някакъв младеж шутнал двама и себе си... интервюта, приятели, рода... сега ще е още по-ужасно
как може да гръмне деца [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-12-12 22:03

Will написа:

> Тези неща започнаха приблизително
> по времето когато въведоха ГМО!!!


Или ГМО, или антидепресанти, дори и да се бъзикаш май налучкваш правилно. [smile] Тук хората казват: "Преди 30 години нямаше такива неща"

n1x0nе, имам само един ЗигСауер ББ и мисля, че само луд или болен може да използва оръжието си по такъв начин. Презумпцията е, че нормалният човек има достойнство и чест и може да контролира постъпките си.

Всъщност, лудият, дори и без оръжие, пак ще намери начин. Като този в Китай.


Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: BOZO   
Дата:   14-12-12 22:09

И тоя е изтрещял от "щастие"...

Трябва да има свободен достъп до оръжие за населението. Психото щом е решил да избие рояк дечурлига липсата на пушка няма да го спре - може да ги сгази с колата, да ги изколя, да ги наръга в виларО и т.н, може да се снабди с оръжие по много НЕлегални начини.
Съмнявам се, че пистолета в шкафа го е подтикнал към това действие.

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: feliz   
Дата:   14-12-12 22:13

слагайте адекватни заглавия на темите си, моля!

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: niavaah   
Дата:   14-12-12 22:19

"Автор: sunnyshot
Дата: 14-12-12 21:07

ТУК

В цялата си трагедия, прилича на идеалното събитие, което ще провокира основанието да се забрани оръжие за населението и да се ограничи индивидуалната свобода още повече.

Фактът, че преди 2 дни някакъв китаец беше извършил подобно масово убийство на деца в Китай, само че с нож, вероятно ще бъде подминат в кампанията срещу свободата да имаш огнестрелно оръжие.
"

По мое мнение, извършителя е погнусен (или е жертва) от закона за легални оръжия, и поднася на Америка една грандиозна ужасяваща истина.
Ако можеше да убие повече, щеше да го направи.

Много жалко за жертвите и семействата им, много.
Но не е само оръжията, а всичките електронни игри, компютри, айфони с игрички и фейсбуци водещи до цялостно изпростяване на младите безумци. [smilie23]



Публикацията е редактирана (14-12-12 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: sunnyshot   
Дата:   14-12-12 22:20

feliz, и аз сори


Отговори на това съобщение
 Re: 27 деца - да пусна ли отделна тема?
Автор: sheriff   
Дата:   14-12-12 22:26

Chill, подкрепям мнението ти напълно!
В добавка пускам един популярен цитат от реч на Рейгън преди да стане президент. Не съм се задълбочавал да проверя достоверността му, давам го като пример, защото отразява моето виждане по въпроса за оръжието - "И престъпниците, и политиците предпочитат невъоръжените хора."

"И днес в Америка има хора, които изцяло се доверяват на правителството по въпросите на безопасността на държавата и безопасността на личността. И когато правителството не успява изцяло да реши тези въпроси, те се изказват за разширяване на пълномощията на правителството. И когато правителството не успява да се справи с ръста на престъпността в рамките на пълномощията, предоставени му от Конституцията, тогава тези хора искат още повече да се разширят пълномощията на властта, даже за сметка на потъпкването на Конституцията. Постъпвайки по подобен начин, отказвайки се от конституционно даденото им право да притежават и носят оръжие, те прехвърлят грижата по осигуряването на собствената си безопасност върху правителството, което във всички времена е било главен източник на деспотизъм.

Лорд Ектън е казал, че властта развращава. В такъв случай колкото повече властови пълномощия предоставим на правителството, толкова  по-развратено ще бъде то. А ако ние се съгласим с това, че правителството е длъжно да ни лиши от правото да притежаваме оръжие, по този начин сами ще се лишим от средство за борба с покварената власт. Постъпвайки по подобен начин, ние ще постигнем само едно - нашето пълно подчинение от властта. Когато диктаторите заграбват властта, те първо извършват конфискация на оръжието. Подобна мярка значително улеснява работата на тайната полиция и освен това властта с лекота налага волята си на народа. Аз съм убеден в това, че лидерите на нашата държава се ръководят от съображения, насочени към благото и процъфтяването на нашата велика страна. Аз съм абсолютно убеден в това, че никой от тях не крои планове за налагане на диктатура. Но това съвсем не означава, че положението не може да се промени. Всяка нация, а ние не сме изключение, делегирала властови пълномощия на група избрани лица, вътрешно винаги е готова да посрещне с отворени обятия "освободителя на белия кон". Обаче фактът, че обществото не е обезоръжено, а следователно не е безпомощно, се явява като мощен сдържащ фактор, който ни предпазва от появата на подобен "освободител" или всеки друг стремящ се да заграби властта по незаконен начин. 

Навремето са казвали, че Господ Бог е създал хората, а "Колт"-ът е изравнил техните права и възможности. Освен това, огнестрелното оръжие служи като допълнителна гаранция и още едно напомняне, че народът и правителството са равноправни. И това напомняне става особено актуално тогава, когато правителството забравя, че то трябва да служи на избралия го народ, а не да го управлява."

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.