Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Лев Инс ме съдят... [update] вече е ясно за какво
Автор: CyberGene   
Дата:   14-12-12 11:05

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CyberGene   
Дата:   14-12-12 11:05

Значи проверявам си днес на страницата на Софийски районен съд и кво да видя: от Октомври заведено дело срещу мен от Лев Инс. Никой не ми е казал нищо, не са мис е обаждали за нищо... Единствените услуги, които съм ползвал от тях, бяха да направя гражданска отговорност по Интернет за една кола, която продадох преди няколко месеца. Направих гражданска на вноски, платих си първата вноска, след което продадох колата и не съм плащал повече вноски, като мислех, че няма нужда. Може и аз да съм се объркал, но защо никой не ми се е обадил по телефона, а директно са завели дело срещу мен, един бог знае [smilie8] Звъня в юридическия отдел, никой не ми вдига половин час, после пък ги било нямало, щото били по дела... Така и не знам все още какво става. А аз можеше и да бъда осъден, без да разбера [smilie23] Кви са тия работи, на някой случвало ли му се е нещо такова, дайте съвет кво да правя? Ако трябва ще си платя вноските на гражданската, въпреки че пичът, дето купи колата, направил нова гражданска, колата не е моя, ама така е, като не чета кво подписвам...



Публикацията е редактирана (14-12-12 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: elrisha   
Дата:   14-12-12 11:08

Хммм..интересно наистина...и аз имам само една платена вноска за опелчето..после въобще не е карано и не е плащано..[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CyberGene   
Дата:   14-12-12 11:08

Да не би пък да е по някоя щета, примерно миналата година се шибнах в един и аз си бях виновен, ама всичко си беше наред, минахме през каско, но просто така да минават някакви щети през съда? [smilie8] Голям филм...

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CanoniO   
Дата:   14-12-12 11:09

Лев Инс сигурно знаят отговора...

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: svetljo_   
Дата:   14-12-12 11:10

кофти работа, не ми се е случвало
все си мился че преди да те съдят би трябвало да се свържат с теб[smilie3]

но си мисля че копувачът трабва да прехварли застраховката на негово име (с формуляр подписан от теб) и да поеме оставащите вноски, не съм чувал да има възможност да си правиш няколко броя застраховки гражданска

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CyberGene   
Дата:   14-12-12 11:11

Знаят го, ама не искат да ми кажат [smilie18] Следобяд пак ще тормозя юридическия им отдел. Чудех се, ако е нещо стаданртно или някой се е сблъсквал с такава ситуация, да ме успокои, докато да ги чакам ония да се появят и да благоволят да ми обяснят за какво има заведено дело срещу мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CyberGene   
Дата:   14-12-12 11:12

Аз преди доста години имах една кола, дето платих само първата вноска, след което ми обясниха, че като не платя другите, просто няма да имам гражданска и тогава точно я продадох и никой не ме е търсил за нищо. Затова реших, че и тоя път ще е така. Но може би не...

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CanoniO   
Дата:   14-12-12 11:13

Най-вероятно си в някакво дело за клеймове останали от катастрофата...

Някаква бележчица трябваше да ти изпратят поне..



Публикацията е редактирана (14-12-12 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: Тед   
Дата:   14-12-12 11:14

Ами отиди и го прочети..какво гадаеш.
И как така си проверявате статуса ей така в съда...ума ми не го побира..

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: 1vo   
Дата:   14-12-12 11:17

Значи проверявам си днес на страницата на Софийски районен съд

Как проверяваш, че ми стана любопитно?

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: bleki1   
Дата:   14-12-12 11:18

Отиди в Софийски Районен съд и виж за какво става дума. По-добре по-бързо че изведнъж без да си подготвен може да разбереш, че делото вече е минало без никой да те извика. ОК, можеш да обжалваш след това (в 14 дневен срок), но са си допълнителни разходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: Vinsent   
Дата:   14-12-12 11:22

Ето какво пише в Кодекс за застраховането

Разсрочено плащане на застрахователната премия

Чл. 202. (1) В случаите на разсрочено плащане вноските от застрахователната премия се плащат в срока, уговорен в застрахователния договор. При неплащането на разсрочена вноска от застрахователната премия застрахователят може да намали застрахователната сума, да измени договора или да го прекрати.
(2) Застрахователят може да упражни правата по ал. 1 не по-рано от 15 дни от датата, на която застрахованият е получил писмено предупреждение. Писменото предупреждение ще се смята връчено и когато в застрахователната полица застрахователят изрично е посочил кое от правата по ал. 1 ще упражни след изтичането на 15-дневния срок от датата на падежа на разсрочената вноска.
(3) Когато застрахователно събитие е настъпило преди застрахователната премия да е издължена изцяло от застрахования, застрахователят може да удържи размера на неиздължената премия от размера на застрахователното обезщетение.
(4) Ако е уговорено застрахователното покритие да започне, без да е платена цялата премия или първата вноска при разсрочено плащане, застрахователят има право да иска плащането й със законната лихва от деня на забавата.



Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: burnmaster   
Дата:   14-12-12 11:27

Аз съм убеден ,че това е по повод някаква щета .....застрахавателите от известно време имат този адет,въпреки Гражданската пак изискват пари от виновния.

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   14-12-12 11:37

Няма да е заради ГО,.... скоро придобих едно МПС с ГО на 2 вноски, оказа се втората вноска е колкото една нова за цяла година.
Тъй като съм чувал, че може да има проблем, проверих как стоят нещата, и на двете места отговориха, че щом не платиш следващата вноска, автоматично се прекратява действието на ГО и не дължиш нищо. Направих си нова и това е, нито си длъжен да се обаждаш, нито нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: dobriman   
Дата:   14-12-12 11:39

не е заради вноската по граждански.

(още повече тя е закачена към колата)

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CyberGene   
Дата:   14-12-12 11:40

Знаех си, че ще ме попитате защо проверявам в Софийски градски съд [smilie18] Просто си чакам дата за... прекратяване на един "договор" по взаимно съгласие. От семейно естество [smilie3]



Публикацията е редактирана (14-12-12 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: elrisha   
Дата:   14-12-12 11:42

Я кажи къде точно и как проверяваш ?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CyberGene   
Дата:   14-12-12 11:44

Ето тук

Вдясно се клика на справки по заповедни производства, след това си пиша фамилията и се намерих [smilie10]



Публикацията е редактирана (14-12-12 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: dobriman   
Дата:   14-12-12 11:48

много яко

мен ме няма

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: elrisha   
Дата:   14-12-12 11:49

Нищо не ми излезе...аз проверявам в тоя сайт за едно дело на бабата,почнато преди 13 год.,ама няма никво инфо...забравено е докат се изколят наследниците или свърши света.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CyberGene   
Дата:   14-12-12 12:43

Така, обадих се по телефона, не можело да ми дадат информация така, трябвало да ходя до офиса им, но най-вероятно става дума за някаква щета или нещо от сорта, а не за неплатени вноски по ГО.

А иначе това се води заповедно производство, което значи изискване на суми по съдебен път. Което е странно, защото дори и като се има предвид ПТП-то, което направих преди година, то си е минало по каско и/или ГО, не би трябвало някой да иска директно от мен пари [smilie8] Следобеда ще ходя да видя за кво става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: CyberGene   
Дата:   14-12-12 12:45

elrisha, всъщност това, дето го обясних се оказва за заповедни производства, т.е. взимания на някакви плащания. Иначе проверка за дело пробвай по-долу на "справки по други граждански дела", на мен там другото ми дело, за което чакам дата, си излиза [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: TheOne   
Дата:   14-12-12 12:47

Не е заради вноските...те са така направени...плащаш караш...не плащаш- не караш....за нещо друго е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лев Инс ме съдят... неясно за какво
Автор: burnmaster   
Дата:   14-12-12 12:53

Абсолютно по същия начин искат 400 лв. от баща ми заради щета от преди 2 години,при положение че си има Гражданска.
Не плащай нищо.....в съда няма как да мине ,разбира се ако не си бил пил.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.