Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръчайте прахосмукачка
Автор: CyberGene   
Дата:   08-12-12 13:14

Че старата взе да дава фира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: CyberGene   
Дата:   08-12-12 13:15

Нещо до 100лв. Имам някаква карта за Самсунг към Техномаркет, може някой от техните модели, ако стават.

Темата е отворена и за всякакъв офтопик, мисля, че е благодатна почвата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   08-12-12 13:40

[smilie8]

Ебаси. Сега ще ти отговоря, като за фототехника - сапунерка до 300 кинта. За тия пари квото и да вземеш, все тая. Отиваш, взимаш нещо на цвят и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: CyberGene   
Дата:   08-12-12 13:43

Добре, тогава да задам въпроса по друг начин - за около 100лв има някакви най-обикновени прахосмукачки, дето са малко по-мощни и някакви, дето са по-маломощни, ама имат някакви торбички отвън, микрофилтри, ала-бала. Има ли смисъл от такива допълнителни екстри или да взимам директно нещо най-спартанско, но мощно?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: Щурче   
Дата:   08-12-12 13:59

Не знам, ама не си взимай такова (сега ще намеря снимка... мъчение)

http://www.statevacuum.com/images/Dyson_DC25_Animal_The_Ball_Bagless_Vacuum_Cleaner.PNG


Mnogo неудобна машина, принципа на самия модел също не ми допада... Тежка, не маневрена, неизползваема за стълби. Чисти се с цялото тяло и вече ако ти изтрябва "хобота", отделно се опъва, но е от някаква трудно-разгъваща се материя с едни малки накрайничета... А, бе...

Извинявай, че съм малко оффтопик, но точно снощи й се възмущавах...



Публикацията е редактирана (08-12-12 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: ntonev   
Дата:   08-12-12 14:02

Аз лично предпочитам тия дето се държат в ръце, а не сетъркалят по земята, ама не знам дали още има такива модели [smilie11]... пък то и аз съм един капацитет в областа... ама нали каза, че носиш на спам... [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: Щурче   
Дата:   08-12-12 14:06

В София имаме нещо, което е на този принцип (с кутия за боклука прикачена към самата пръчка, много лесно се изхвърля и не се занимаваш с торбички), много удобна, функционална. Тази гледам, че и като цена го докарва... От мощности и марки не разбирам обаче [beer]

http://shopping.bg/samsung-sc-4135-prahosmukachka-1600w



Публикацията е редактирана (08-12-12 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: boZo   
Дата:   08-12-12 14:07

Какво фи на тръбата ти трябва?[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: Rosencho   
Дата:   08-12-12 14:12

Самсунг са железни прахосмукачки. Говоря за модели от преди около 5-6 години-дано и сега да е така. Първата дето я взех тогава я ползвах 1-2 години нормално вкъщи, а след това я пуснах в употреба на строежа. Колко прах и други дребни строителни отпадъци е дръпнала само тя си знае. От многото прах всичко се задръства яко, загрява и спира. Така първият път си помислих, че съм и разказал играта. Изчистих и торбичката и филтъра и като изстина пак взе да смуче[smilie24] Явно има защита от прегряване, но просто не виждам как при нормална употреба у дома може да се задръсти и прегрее толкова. И така тая остана за екстремно ползване, а за вкъщи си взех друга, пак Самсунг. Хубаво е тръбите да са метални и да има циклонен филтър (Twister). Много е удобен такъв филтър-събира по-едрия боклук и не пълни торбичката.

Ето някаква за 99 лева
http://www.technomarket.bg/products/09024924/samsung-sc-4135


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: Славов   
Дата:   08-12-12 14:15

Не си вземай от най-евтините, за нищо не стават. Daewoo за 40-50 лв. [smilie23]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/civk9544.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/mlao5812.JPG

http://www.technomarket.bg/files/ARTIKLI/09093353/image_thumb_250.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: mmjm   
Дата:   08-12-12 14:18

ZELMER, ако влиза в ценовия диапазон.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: imitev   
Дата:   08-12-12 14:20

Деуто е боклук.

Горещо препоръчвам циклоните с миещи филтри:

http://www.technomarket.bg/products/09048688/samsung-sc-4550

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: deltalink   
Дата:   08-12-12 14:33

циклона е заължителен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: CyberGene   
Дата:   08-12-12 15:22

Какво значи циклон? Аз реших, че е марка, ама после гледам, че е даден линк към Самсунг. Тоя последния Самсунг на Митев изглежда добре, биха дал малко повече пари за нея, ако е нещо, дето си струва.

Аз хич не съм наясно с модите при прахосмукачките, имам една куча марка, дето я ползвам от 12 години, даже съм смукал някакви строителни отпадъци и мизерии преди време с нея, още работи, ама вече почна да ме дразни, а и не работи много добре, ръбовете на уплътненията са нпукани и т.н. Тя е от тия с платнените торбички, дето прахолякът от тях се изхвърля някъде на открито, че иначе става тежко положението [smilie18] Новите прахосмукачки май са с някакви контейнери, нещо се мие май, така като гледам? [smilie8]



Публикацията е редактирана (08-12-12 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: boZo   
Дата:   08-12-12 15:51

Zelmer с воден контейнер - прахоляка минава през водата и остава там... Нещо като по-смотан вариант на Rainbow, ама не би трябвало да разпръсква прах. Освен воден има и някъв друг филтър и контейнер за боклука, а не досадни торбички.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: dinkoff   
Дата:   08-12-12 15:54

тъкмо щях да ти дам за пример за перфектна (и много скъпа де) прахосмукачка Дайсън и гледам Щурчето, че се възмущава от нея.

Щурче: има Дайсън и с маркуч като обикновените. Само че чистят много по-добре поради липсата на торба. Силата на смучене е постоянна през цялото време.

Автор: deltalink
Дата: 08-12-12 14:33

циклона е заължителен



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: ejko   
Дата:   08-12-12 15:55

boZo и аз съм с такава.
А Щурче е показала нещо като най-хубавата прахосмукачка, кояtо може да се купи и я е оплюла защото и е тежка [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: мара   
Дата:   08-12-12 16:13

Автор: Щурче
Дата: 08-12-12 14:06

В София имаме нещо, което е на този принцип (с кутия за боклука прикачена към самата пръчка, много лесно се изхвърля и не се занимаваш с торбички), много удобна, функционална. Тази гледам, че и като цена го докарва... От мощности и марки не разбирам обаче [beer]

http://shopping.bg/samsung-sc-4135-prahosmukachka-1600w

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] сестра ми е много доволна!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: sakuraki   
Дата:   08-12-12 16:23

И да не е с картонена торба [smilie5], бяхме си взели с момчетата една за квартирата с картонена торба, че по - евтина, но нищо не обира.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: CyberGene   
Дата:   08-12-12 16:40

Гледам доста гласове се събраха за Samsung 4135, ще мина довечера да я погледна. А вие пишете кво е това нещо циклон, че така и не ми стана ясно [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: analgina   
Дата:   08-12-12 16:43

Имам и аз Самсунг, като показаната по-горе за 99 лв, но управлението на силата на засмукване е от ръкохватката. Циклона на дръжката е задължителен, за да не сменяш торбички. Желязна е. Само маркуча се скъса и се наложи да ремонтирам заради "дистанционният" контрол, но съм си майстор и скъсих леко маркуча и кабелите в него. Очаквам следващите 4-5 години да няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: autosvet   
Дата:   08-12-12 16:44

Сайбъре ако искаш да знаеш как технически се казва на "циклона" - то е центробежен филтър, но ако попиташ така в магазина ще ти кажат, че нямат. [smilie18]

Ако имаш възможност вземи нещо с воден филтър.
Ние сме с Рейнбоу чисти си супер, но парите са убиствени и неоправдани още не мога да ги разбера нашите защо я купиха. Та за това те съветвам за водния филтър, защото вече има доста по-достъпни аналози.

Друго важно е да си вземеш и операторка на уреда. Добре обучена как да изсмуче всичко [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: ejko   
Дата:   08-12-12 16:50

Аз си взех Зелмер с воден филтър и е много хубава, но тъпия Рейнбол е по хубав хем е на 100 години вече. Аз не ги харесвам тези реинболи, защото са някакво мoшеничество, но не мога да отрека, че чистят добре...



Публикацията е редактирана (08-12-12 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: CyberGene   
Дата:   08-12-12 16:50

Значи за последното давай предложения директно на лични, разбира се със снимки - фотофорум е, срамоте ще е да няма снимки (!), пък вече аз там характеристиките им ги знам, сам ще избера [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте прахосмукачка
Автор: imitev   
Дата:   08-12-12 17:20


Воден филтър - твърдо не.

Прахосмукваш - переш, прахосмукваш - переш. Ако я забравиш с водата по някаква причина се осмърдява яко.

С циклоните може да чистиш 1-2 пъти и тогава да изпразваш филтрите...

Съвет от човек който наистина чисти с прахогризачката и после почиства и самата машина.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.