Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Колко дневни давате на вашето дете
Автор: photo_liubitel   
Дата:   07-12-12 08:21

Естествено, че всичко зависи от това колко можем да си позволим и на колко години е детето ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: photo_liubitel   
Дата:   07-12-12 08:23

Синът ми е на 16 години
Давам му по 50 лв на седмица. Получава ги всеки понеделник

Сметка е следната Понеделник петък по 5 лв
Останалите 25 за събота и неделя.

А той как си ги разпределя си остава негов пробелем



Публикацията е редактирана (07-12-12 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: serjy   
Дата:   07-12-12 09:16

много бре...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: asahi   
Дата:   07-12-12 09:21

Не му давам. Работи при дядо си и си изкарва.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: doofy   
Дата:   07-12-12 09:33

По 3лв.на ден за храна докато е на училище.На 13 е.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: valen_tin   
Дата:   07-12-12 09:41

според мен 50 лв на седмица са много, но по-същественото е, че не трябва да се дават на седмица, а на месец! Два месеца като ги похарчи до 7-мо число и ще се научи да си прави сметката. С пари всяка седмица на нищо добро няма да се научи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: tziko   
Дата:   07-12-12 09:44

Аз пък като бях малък ги получавах на ден - ей ма на жив съм пред компа и си правя сметка, по колко да давам на моята щерка, до година ще 1 ви клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: terminator   
Дата:   07-12-12 09:44

Първокласник, 2-2.30лв. на ден. От тях 1.50 за стола за обяд, останалите - за лавката :)

И всеки ден кесийката се връща празна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: photo_liubitel   
Дата:   07-12-12 10:02

valen_tin написа:

> според мен 50 лв на седмица са
> много, но по-същественото е, че не
> трябва да се дават на седмица, а на
> месец! Два месеца като ги похарчи
> до 7-мо число и ще се научи да си
> прави сметката. С пари всяка
> седмица на нищо добро няма да се
> научи.

Именно затова се дават понеделник, за да сиправи сметка и в събота и неделя да има. И се указа че работи. И даже пести и в понеделник има останали от предишната седмица. А за даване всеки ден няма възпитателния процес. Просото се похарчват.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: Todd   
Дата:   07-12-12 10:14

На мене ми дава детето !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Някога и давах ако имам .Няма ли - няма и тя .

И така ....

Аз изкарах две години в казармата с 40 кинта дадени от майка ми .20 на влизане и 20 на клетвата !!!
И винаги имах повече от нея [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: lillia   
Дата:   07-12-12 10:26

моята е 2 клас. Харчи по олколо левче за лавката, ако си купи например сок за 0,90 лв. Храна от вкъщи и слагаме, имат и безплатна закуска.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: Щурче   
Дата:   07-12-12 10:26

Сестра ми е на 13, по 5 лв на ден. Отделно "работи" за татко, помага и върши разни работи, за които той и дава парички и тя спестява за какво ли не, много е суетна [smile] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: feliz   
Дата:   07-12-12 10:27

1.50 за обяд?[smilie10] егати евтинията - храната сигурно е зле.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: loveforever   
Дата:   07-12-12 10:36

Имам ги двама в къщи - на син на 9 и щерка на 12г. Получават по 10 лв седмично, като им дават закуски в училище и обядват в къщи т.е. купуването на храна е по желание. Чипсове, безалкохолни, дъвки, бонбони и подобни са научени да не си купуват и практиката показва, че не го правят. Обикновено парите ги харчат за това да си купят нещо интересно или за мероприятие с приятели извън училище, а остатъка спестяват с идеята за интересни бъдещи харчове. Баланса към момента показва системно увеличаване на спестяванията макар и с по малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: Aquarius   
Дата:   07-12-12 10:45

Моичкият е второкласник. Купона му за храна е 2.90 на ден. Всеки ден от вкъщи си носи някоя вафла, солети, вода и по около 1.50 на ден. До сега е черпил учитлеката с кафе два пъти [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: Щурче   
Дата:   07-12-12 10:49

А водите ли ги на театър?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: loveforever   
Дата:   07-12-12 10:52

При нас имат театър в училище - идват един или два пъти месечно и им изнасят представление, за което сме платили 25 лв в началото на годината. Допълнително ги водим на каквото преценим семейно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: Ring   
Дата:   07-12-12 12:15

Голямата ми дъщеря е в 8-ми клас (14 години). От както е тръгнала на училище й давам по 2 лева на ден. Сутрин закусва в къщи. През годините забелязах, че в повечето случаи не си купува нищо от "лавката", а си пести паричките за следващия ден. Сега всяка вечер се питаме "Имаш ли пари?" и се оказва, че "има"... [smile] Душичка ми е тя [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: мара   
Дата:   07-12-12 12:28

по около 3 кинта на дете на ден, в зависимост дали голямото яде на стола този ден или предпочита манджата вкъщи. малкото е цял ден и тая сум вкл. и закуска. на голямата давам пшо екой лев месечно, все по-малко, защото си се оправя сама.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: exo99   
Дата:   07-12-12 12:33

Вчера ми трябваше малко кеш, та взех от голямата ми дъщеря 1000 лева.

Вече не си спомням какви пари съм и давал на ден.[smile]

ПП Тя е на 30.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: boZo   
Дата:   07-12-12 12:40

Абе кви са тия 2-3лв. на тийнейджър... с тях едни презервативи не може да си вземе...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: photo_liubitel   
Дата:   07-12-12 12:40

Някой попита за театър !??!?
Ами то има 5-6 постановки които си заслужават и вече сме гио гледали. Така че ДА ВОДЯ ГО, но ако има на какво.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: TheBossBG   
Дата:   07-12-12 18:24

Дъщерята в момента е студентка и там разходите са плаващи, но като цяло: в края на месеца - 100 лв. за следващия. Карта за транспорт и дребни покупки се осребряват на момента. Докат беше ученичка нещата бяха същите както са със сина сега.

Синът в на 17, всеки месец получава 50 лв. Картата се осребрява. Рядко иска пари за дреболии. Но той е хитрец, яде в къщи, прави си сандвичи за училище и пести яко. Е, по някой път се изръсва покрай гаджетата, но гледам, че не е фалирал още. Явно има още скътани.

В годините съм устновил, че тази практика възпитава пестеливост и разумно използване на парите. Знае, че има 50 кинта за месеца и това е. Ако иска да ги изхарчи за един ден, ако иска да си ги прибере на тайно място. Не държа сметка за какво са изхарчени. Но и не увеличавам лимита. Но когато има други належащи разходи никога не съм отказвал. Синът сега ходи на фитнес, даваме му веднъж седмично пари за картата. Ако ще ходят на кино или някъде се организират с приятели - също му се дава. Но в границите на разумното. Но смятам, че 50 кинта на седмица за 16 годишно лапе е малко прекалено.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: gorbi   
Дата:   07-12-12 18:30

Синът ми е на 16 и от две години работи при мен. Не му давам нищо. До обед е на училище, след обед е на работа. Плащат му заплата всеки ден колежките, когато ходи по клиенти си взима процент. ПО някой път го черпя обяд. Винаги е пълен с пари и си е купил всичко което има сам. Има клиенти които имат само неговия телефон вече и си го търсят него... [smile] Аз навремето (на 14) също започнах да работя при баща ми - всичко съм си купувал сам...
Малкия е на 11 и му купувам закуска, след което му давам лев - лев и петдесет да си има стотинки. След две години тръгва да помага и той във фирмата и му спирам всички дотации...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко дневни давате на вашето дете
Автор: мара   
Дата:   07-12-12 18:39

ан така!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.