Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Що за наглост от Мтел?
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   27-11-12 16:26

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   27-11-12 16:26

Жена ми отива да си поднови поредния изтичащ договор, като вземе субсидиран айфон 5, който го имат наличен.

От мтел и казват в прав текст че айфоните се предлагат само на клиенти, подписали нов договор, или за нови потребители?!?

Що за наглост и гавра е това и имат ли право да го правят това?

Имат ли законово право да поставят в неравнопоставено положение клиентите си по такъв унизителен начин?

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: Will   
Дата:   27-11-12 16:30

Ми да спре стария договор и на другия ден да се яви като чисто нов клиент... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: tonal   
Дата:   27-11-12 16:34

Will
[smilie24]
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: elrisha   
Дата:   27-11-12 16:40

Тия компанийки изобщо не ги бОли за старите им редовни клиенти. Важното е да цъкат нови договорчета и да се тупат в гърдите,че имат Н-милиона абоната и на Луната.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: Tekumze   
Дата:   27-11-12 16:41

I TAKA NE STAVA, SLED 6 MESECA PONE, I PRI BLIZU E TAKA, I PRI DOSTA DRUGI[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: 1vo   
Дата:   27-11-12 16:48

Отидох да сключа договор с Виваком, и на договора две квадратчета със сложени отметки - че искам да получавам реклами от Виваком и от трети лица.
Казвам й на каката, махнете ги тези отметки, защото не искам да получавам реклами.
Не можело, "софтуера не позволявал", но аз съм можел после по телефона да се обадя да ги спрат.
Значи подписваш се, че си съгласен, пък те щото са пичове ще ги спрат, (евентуално).

Това отношение към клиентите, без картел, е невъзможно, кой каквото ще да приказва.

Бг операторите [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: vinse   
Дата:   27-11-12 16:55

Един съвет - ако имате възможност вкарайте картите в група (фирмена). И мтелската и вивакомската карта (а и глобулската преди като имах) са на фирми и до момента не съм никакви проблеми от каквото и да е естество. Явно не закачат корпоративните клиенти, е не такова е положението с частните...

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   27-11-12 17:06

elrisha написа:

> Тия компанийки изобщо не ги бОли
> за старите им редовни клиенти.
> Важното е да цъкат нови
> договорчета и да се тупат в
> гърдите,че имат Н-милиона абоната
> и на Луната.

Абе боли ги боли ги. Аз едно време при тях имах две сим карти, и два макбука с 2 дата ттрафика да плащам, по близо 500 лв плащах на месец. Изплатих лаптопите, останаха двете карти. Един ден след поредния подобен номер от този като сега (но за други неща) им предплатих 7 такси и си закрих всичко при тях. Доста тъжно гледаха. Ама жена ми много говори с мтел, не иска да си закрие картата. Иначе на репликата на служителката дето и казала това аз щях да я попитам че старите клиенти нищо ли не значат за тях и щях да си закрия картата (особено както и е изтекъл договора) на момента. Да видиш как ще се намери веднага един айфон по изключение. Пълни смешници са тия ...

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   27-11-12 17:08

vinse, нямаме близка фирма, а и това е свързано също с усложнения ако трябва да се направи.

Ще търсим вариант да и взема субсидиран телефон. Да беше 300-400 лв няма да се занимавам с тъпотии, ама 1300 лв няма как да ръсна на куп за айфон.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: vinse   
Дата:   27-11-12 17:16

А това за фирмената карта едва ли ще ти помогне да вземеш субсидиран телефон (за други неща помага). Тая политика, че само нови абонати може да вземат телефони си я има и при другите оператори. За това мой приятели, които са с карти на виваком) взимат някой актуален модел телефон с нов договор за по 5 лева на месец, 2 месеца след това отиват във виваком и казват, че искат да прекратят договора - плащат неустойка и им го спират - така спестяват някоя стотачка ама оператора пак се гуши с допълнителни пари от новият договор

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: analgina   
Дата:   27-11-12 17:18

Последно като питах при ГлоБул, нямаше изискване да подпишеш нов договор, а да преподпишеш настоящият, но на програма, на която се субсидира айТилифона. Да не би да не са се разбрали женорята?

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-11-12 17:23

Голям зор за тоя айфон [smilie25]

Иначе е ясно, че са тарикати на дребно операторите.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   27-11-12 17:29

analgina, за глобул знам много добре, нали всяка година си взимам от тях айфона. За мтел е сигурно, двама души за отделни офиси са ми потвърдили. Единият е колега, взе си нова сим карта за да може да вземе телефона.

Просто начина по който мтел се гаврят с клиентите си граничи с безумщина [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: analgina   
Дата:   27-11-12 17:36

Опитват се да наваксат с бройката на клиентите, но само ще го издухат, като изгонят малко платежоспособни клиенти. Глобул бяха така с айфоните преди 4 години, но имаха и опцията предплатена карта. После се отказаха от тази тъпотия. Аз ако съм на жена ти ще ги заплаша с прекратяване на договора. При моята се случиха чудеса след това заявление. Предложиха се едни минути бонус към всички оператори и т.н. За айфон не знам дали ще клекнат, но щом при Глобул не е така, значи не е изискване на Епъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-11-12 17:50

Не защитавам нито един от операторите, те са си един дол дренки, но нещо май не си разбрал или в магазина не са наясно.
Преди 2 месеца съм взел iPhona през мтел и нямах никаква грижа. Същата карта само се преподписа договор за 2 години. И се смени тарифният план.
Ето дори и на eshop.mtel има опция НОВ или ПРЕПОДПИСВАНЕ

http://eshop.mtel.bg/product/22403/Apple+iPhone+5+16GB.html



Публикацията е редактирана (27-11-12 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   27-11-12 17:57

преди два месеца е било едно, сега е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: Krassy   
Дата:   27-11-12 17:59

Е за какво ти е тази ДЪЛГА пръчка?

4-ката си е баси перфектния телефон, никога няма да го сменя [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: Славов   
Дата:   27-11-12 18:04

Навсякъде така, стария клиент за нищо го нямат, промоциите за новите..... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: photo_liubitel   
Дата:   27-11-12 18:04

ShotlandetsaWildLife ,
звъннах току що на *88 и потвърдиха за 2-та варянта които съм описал по нагоре.
Явно в магазините които си ходил са некакви дето не са наясно.
Звънни, щом не ми вярваш на *88 и попитай



Публикацията е редактирана (27-11-12 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: diandimov   
Дата:   27-11-12 18:13

От друга страна е добре че ограничават продажбите на грешката айгон 5.

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-11-12 18:18

Аз от една година не бях на договор към Мтел, бях си безсрочно. Я да видиш като разбраха, че искам айфон 5 как ми се обадиха в първия момент, в който дойдоха айфоните, още в събота ме изивикаха да се подпиша на новия си двугодишен договор и ми дадоха айфоня да си ходя по живо по здраво с него [smilie18]

Много ясно, че ще ти дават айфон (и всякакви други смартфони "субсидирано") само ако са сигурни, че си техен в следващите 1-2 години. Навсякъде по света е така. Грозна картинка е, ама това е положението. Айфон 5 е най-търсеният модел в света към момента, има недостиг по целия свят, така че идеята е да се възползват от голямото търсене и да си увеличат клиентелата. Нормално.



Публикацията е редактирана (27-11-12 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: burningice   
Дата:   27-11-12 18:23

пълна простотия е да не може да се купи телефона отделно, а само с заробващ договор [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: CyberGene   
Дата:   27-11-12 18:25

Можеш бе, ама трябва да цакаш кинти кеш. Има ги вече тия айфони на цени от 1500лв по разни магазинчета - отключени, необвързани с договори. Отиваш с кешовицата и се прибираш с айфон, какъв е проблемът. Не може да искаш хем да ти дадат айфон ей така просто, без да дадеш дори първоначална вноска, хем да си на безсрочен договор и да минеш след един месец на Глобул и ни лук ял, ни лук мирисал, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Що за наглост от Мтел?
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   27-11-12 18:26

analgina, това и казах и аз, но жените в повечето случаи са деликатни същества които се стремят да избягват всячески откритата конфронтация, дори когато са в правото си. И жена ми не иска да се разправя.

photo_liubitel, точно на *88 не ми ги хвали, те винаги са най-малко компетентните когато става въпрос за подобна информация. Колегата ми е редактор, занимава се с мобилни телефони, пределно ясно е какво е станало. Просто се опитват да извиват ръцете на хората от Мтел. Жена ми е отишла в друг офис - същата работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.