Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-11-12 12:14

От както застудя, все по-малко ентусиасти излизат извън заведенията за да дръпнат една цигара. За да осигурят "комфорт" на гостите си, собствениците почнаха да предлагат "чай с мокри салфетки".
- Пушите ли?
- Да, но не е ли забранено?
- В тази чаша за чай, има намокрени салфетки, тръскайте вътре, а когато не пушите, похлупете чашата с чинийката да не се вижда какво има вътре.
[smilie7]
Еми ... е*бем и протестите, и законите и целия медиен шум, който се вдигна около тази история, щом толкова просто решение заобикаля "строгата забрана". То не бяха фалирали фирми, иззети, ипотекирани ресторанти, гладуващи сервитьори и какви ли не циркове...
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: gorbi   
Дата:   10-11-12 12:18

[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: guciguci   
Дата:   10-11-12 12:21

Така,така,прави са си хората. Каква е тази дискриминация? Това да не е Северна Корея. [smilie9] България с нейните откачени закони... Аз да мога да измисля начин ,да залепя едни лепенки на фаровете ми,все едно че светят,ама не мога.



Публикацията е редактирана (10-11-12 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: georgi969   
Дата:   10-11-12 12:23

Тука сме за правилата, ама само когато ни отърва.[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: guciguci   
Дата:   10-11-12 12:24

Ами аз не пуша,ама не ми отърва ,да иде човек на бар и да не може да запали цигара. Като ти пречи, "Къци" ,не ходи в бар.

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: chill   
Дата:   10-11-12 12:25

И доста хора са необразовани и не знаят какво значи "дискриминация".

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: guciguci   
Дата:   10-11-12 12:27

"дискриминации, ж. Ограничаване на правата или лишаване от права на група граждани по някакъв признак."

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: Todd   
Дата:   10-11-12 12:32

По някой заведения масаово се пуши ...[smilie23]

По Велинград и по малките населени места все едно никога не е имало забрана .

Същото като светлините през деня - като гледам 40% поне немат идея за включването им ама и няма кой да ги закача .

България ...кво друго .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: chill   
Дата:   10-11-12 12:38

guciguci написа:

> "дискриминации, ж. Ограничаване на
> правата или лишаване от права на
> група граждани по някакъв
> признак."

А, така!

По някакъв ПРИЗНАК, а не по някакво ДЕЙСТВИЕ.

Никой не ти забранява да ходиш по заведения защото СИ пушач (т.е. по признака "пушач" или защото принадлежиш на групата "пушачи"), не ти се разрешава ДА ПУШИШ (т.е. извършваш конкретно действие).


Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: guciguci   
Дата:   10-11-12 12:40

Ааа,разбирам те. Искаш да кажеш ,че ако си гей,никой не ти забранява да ходиш в парка,ама е забранено двама гея да се е..т в парка. Разбрах те.

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: ejko   
Дата:   10-11-12 12:45

metodiev_martin, то е ясно, че ще има такива неща, затова вместо тема се обаждаш на посочения телефон и съобщаваш... То българин да не се опитва да заобикаля закона е някаква рядкост, така че не знам на какво се учудваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-11-12 12:45

>>>guciguci <<<
За светлините, не е нужно да си лепваш нещо от пред за да свети, пробвай да лепнеш нещо на таблото за да не ги забравяш [smilie5]
На мен ми се паля ти гасят автоматично като извадя ключа от контакта и с тази малоумна забрана (за през летните месеци) нямам проблем.
Колкото до пушенето, явно че електронната цигара, не е добра алтернатива, а за да привлекат клиенти, всеки собственик е готов на какви ли не трикове. Мен ме е яд, че се изговори толкова много по темата, толкова тъпизми, заседания, кръгли, квадратни маси и сега - хоп, ми че то било много лесно [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: exo99   
Дата:   10-11-12 12:50

Педерастка , т.е. пушаческа им работа. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: J0R0   
Дата:   10-11-12 12:53

Еми няма как държавата да назначи полицай във всяко заведение.
За да се случи това което искаме, за да се спазват законите, трябва и ние като граждани на тая държава да имаме отношение към нещата които стават около нас.
С други думи да информираме съответните институции, когато някой нарушава закона.

С още по други думи, голяма полза от писане по форумите няма.
Като видиш някой да пуши в заведение:

Сигнали се подават на:
- e-mail: director@sriokoz.com
- дежурен телефон: 832 31 10;
- писмено на адрес: ул. "Враня" № 20.

РИОКОЗ

ДЕЖУРЕН ЗДРАВЕН ИНСПЕКТОР ПО СИГНАЛИ ЗА НАРУШЕНИЯ ОТНОСНО ЗАБРАНАТА ЗА ТЮТЮНОПУШЕНЕ - ТЕЛ. 832 71 11

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: ejko   
Дата:   10-11-12 12:56

"- Пушите ли?
- Да, но не е ли забранено?
- В тази чаша за чай, има намокрени салфетки, тръскайте вътре, а когато не пушите, похлупете чашата с чинийката да не се вижда какво има вътре."

Между другото пушачът в случая грам не е виновен, някакъв педал го подкокоросва, макар че човекът е седнал въпреки, че знае за забраната...
Така че какво са виновни пушачите в случая..., виновен е някакъв мърльо, който вместо да се опита да измисли нещо градивно, с което да привлече хора, се опитва да се възползва от слабостите им, за да печели от тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-11-12 13:15

Има и друга гледна точка.
Всеки знае, че определени заведения се ползват малко или много с някаква протекция от различни лица, институции и прочие. При тях си безсилен да направиш каквото и да било.
Благодаря на ЖОРО, за телефоните които даде, смятам да се възползвам от "услугата" ([smilie5] )ДЕЖУРЕН ЗДРАВЕН ИНСПЕКТОР. И ще звънна не за да направя мръсно на пушачите или за да направя мръсно на собственика на заведението, а просто защото има влязла в сила забрана и имам право да не дишам всякакви качаци [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: guciguci   
Дата:   10-11-12 13:17

"С други думи да информираме съответните институции, когато някой нарушава закона."
Е,не,това ще е вече върха на. ..не знам каа да го нарека. Ще се превърнем в държавата на Къцитата. Joro,представи си се в тази позиция на топач. Как ще изглеждаш. Не бива така покорно да се подчиняваме,че и да доносничим не всеки малоумен "закон" ,който пускат в Българоя.

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: ejko   
Дата:   10-11-12 13:23

"топач" хахахха, големи глупости говорите...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: georgi969   
Дата:   10-11-12 13:27

Ако видиш, че някой се качва да кара пиян, и се обадиш на КАТ топач ли си?
Ако знаеш , че някой не плаща данъци,и укрива обороти например, и се обадиш където трябва топач ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: ejko   
Дата:   10-11-12 13:29

Ако видиш, че някой сере през шибедаха на колата на съседа и предприемеш нещо, топач ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: georgivelev   
Дата:   10-11-12 13:31

В ресторант Фея в София си направихме малък фест част от колегите - ми повече няма да стъпя там. Пуши се вътре, и пускат чалга. Ама истинска чалга, не като тази псевдо чалга на Ивана и Глория, пускат гръцките/турските/румънските оригинали на "песните" им.

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: alsash   
Дата:   10-11-12 13:44

......ей го на младежа в Цариград - пуши му се, чак трепери, ама има полицай в заведението...( е последно като ходихме - нямаше.....явно са се научили)


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ouxw5105.JPG
http://photo-zona.net/images/user43211/album24482/preview/1289114340_pudc6136_IMG_9390a.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: alsash   
Дата:   10-11-12 13:45

......апропо, в двора на заведението е фотографията...[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: Vinsent   
Дата:   10-11-12 14:01

Взех мерки за заобикаляне забраната преди 7 години - като спрях да пуша. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Как заобиколихме забраната за пушене на закрито
Автор: guciguci   
Дата:   10-11-12 14:01

Аз казах за глупавите закони.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.