Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samsung Galaxy Note 2
Автор: vinse   
Дата:   29-10-12 12:21

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: vinse   
Дата:   29-10-12 12:22

След известно време ползване имам няколко критики и поФали към телефона [smilie21]
Да започнеме с лошото [smilie7]

Телефона е по-удобен за държане, отколкото Note 1, защото е малко по-тънък и не толкова широк, но все пак си остава голЕма тухла, ако човек е с нормално големи ръце Note 2 ще му е на предела на удобството за държане
Хлъзгав заден капак - едно от първите неща, които трябва да се купят след като се притежава телефона е някакъв грапав калъф или силиконов skin, който да се залепи на задния капак, защото големите му размери и хлъзгавият капак го правят труден за държане и лесен за изпускане
S-pen е по-голяма отколкото в Note 1, но хората с по-големи ръце ще имат ядове да я държат и да натискат бутона на нея.
и като споменах бутона на писалката - той не е особено лесен за натискане дори и от хората, които имат нормално големи ръце
При използването на писалката има възможност да се разпознава кирилица... за нещастие разпознаването не е дори и на половина толкова добро колкото латиницата (или може би моя почерк е много калпав [smilie5])
При поставяне на телефона върху гладка повърхност, заради леко издадената камера и подаващата се от корпуса писалка телефона не стои стабилно и като го натиснеш в някои от краищата се мести
Натоварва ръката при продължителен разговор
Калпави слушалки, че и бели на цвят да го ева [smilie18]
Екрана не е пентаил, но въпреки това леееко синее, това синеене се забелязва при браузване на светли интернет страници...


...и въпреки него това е най-добрият амолед екран, който съм виждал, много по-напред отколкото този в SGS3
много по-добра интеграция на spen отколкото в първия Note - добавени са доста функции, които ще бъдат използвани дори и от хора, които смятат писалката в мобилно устройство за отживелица - с нея някой неща стават по-лесно.
преди да купя телефона подмятах известно време белият модел, който се явява малко... ъъъъ женски и не ме кефи как изглежда, в последствие се спрях на сивия, който изглежда по-премиум [smilie18]
силен и чист звук от вградените колони
JB out of the box - това прави телефона много бързо и мазно вървящ дори и с тъчиуз на него
(и като споменах) тъчуиз - може би най-добре реализирания в самсунг устройство за момента, за разлика от други телефони с този интерфейс в Note 2 не съм забелязал да ми е създавал някакъв проблем и не бави телефона, мисля да не го махам [smilie21]
безобразно добра баКтерия - 2 дни без зареждане при средно до високо натоварване [cool]
2GB Ram motherfuckers [cool] нещо, което искам от година насам [cool]
телефона не е напълно невъзможен да се използва с една ръка като за да може да стане това трябва да имате
- дълги пръсти [smilie5]
- грапав заден капак за по-удобно държане
- самсунг са интегрирали някой хитрини, които до някъде улесняват ползването на телефона с една ръка - изнасят част от интерфейса в лявата/дясната част на дисплея (в зависимост от това с коя ръка предпочитате да работите), за да е по-удобно да се се достигне с палеца.
Игри не съм играл, но при тестване с HD филми загряването на телефона е в рамките на нормалното
LED индикатор за пропуснати събития - много готина "екстра", която учудващо не е налична в голям брой от сегашните телефони
някои малки благини като например предната камера ви следи лицето - когато вижда, че то е пред дисплея той не гасне, когато изместите дисплея на страни камерата "вижда", че не гледате в дисплея и го гаси. Пак чрез предната камера телефона следи по какъв начин е позиционирана главата спрямо телефона и не завърта екрана ако примерно легнете настрани с него (тая екстра до колкото се сещам и в SGS3 я имаше)
Раздвоения екран - много готина благина - едновременно ръчкам в нета и пиша мейл или смс - спестява преминаването от едно приложение в друго ако в момента работите с две. Около 15 са приложенията, които поддържат раздвояване на екрана, но гледам в xda се появяват все нови и нови.
Камерата - въпреки, че грам не ме интересува каква е наличната камера стига да е достатъчно за да мога да снимам документи с нея, към камерата на Note 2 има някой много занимателни функции, които ми допаднаха. Може да я направиш така, че при снимане да "вижда" само един цвят, примерно син, така снимката ще стане черно-бяла с изключение на предметите, които са сини на цвят. При снимане на видео камерата има slow motion и fast motion мод - снима съответно на забавен кадър и на бърз кадър до 8х скорост
интегрирана опция за блокиране на входящи разговори (от номера по ваш избор). До сега това ставаше само с външни програми
при закупуването на Note 2 получавате 50GB място в dropbox за тия, които си падат по облаците

Горе-долу това е за момента. Като всяка техника и Note 2 си има забележки, но то пълно щастие нема и въпреки тях това е най-функционалното устройство в класа на (по към) телефоните и вероятно ще остане такова до излизането на Note 3 [smilie21]



Публикацията е редактирана (29-10-12 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: yan   
Дата:   29-10-12 12:58

Браво за ревюто.
Скролих го с мишката с по-малки от "нормално големите ръце"

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: vinse   
Дата:   27-11-12 11:46

Galaxy Note 2 Replaces The PC

'ногу функционална слушалка [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: jivkojj   
Дата:   27-11-12 11:50

И аз успях да поразгледам за няколко часа "телефончето". Останах впечатлен. Много функционална машинка, удобна за работа. Разпознаването на написано е ок.
На който му е необходим истински джобен ПЦ - да не се колебае!!

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: e-mil   
Дата:   27-11-12 22:01

"най-функционалното устройство в класа на (по към) телефоните и вероятно ще остане такова до излизането на Note 3..."

Е, част от нещата, които си изброил ги има и в Галакси С3, а други са функции на Андроид, а не на телефона.
- Например интегрирана опция за блокиране на входящи разговори. Тази функция не идва от Note, a от Android 4.1.1 - имам я на Galaxy S3.
- Раздвояването на екрана е налично в първите ромове 4.1.2. Като излезе официално (вероятно декември), ще го има и за останалите телефони. Понеже ъпдейтът е почти готов, Самсунг са вложили част от новите гъдели още в 4.1.1 при Note II.
- Прехвърлянето на интерфейса за лява и дясна ръка мисля, че също е част от multi window.
- LED индикатор за пропуснати събития, също в Галакси С3 със стоковия 4.1.1, а както си отбелязал - и наблюдението на лицето от предната камера. Само smart rotation още го няма - ще дойде с Android 4.1.2
- 50GB в Dropbox - също се предлагат и с S3.
- Както батерията на Note, така и батерията на S3 спокойно си държи два дни при средно натоварване. Високо още не съм нямал (телефонът ми е от месец).
- Говори се, че в ъпдейта на Андроид ще има slow и fast motion, не знам доколко е вярно. Но така или иначе в момента има достатъчно програми за тази цел.

Иначе е чудесна машина. Ако не ми беше паднал изгодно S3 щях да взема Note. Писалката е готина, защото е с технологията на Wacom (за разлика от C-Pen) и освен докосване може да отчита степента на натиска. Хората, които смятат писалката в мобилно устройство за отживелица, просто не са имали подходящи задачи за нея, както и достатъчно голямо устройство за да ги изпълнят. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: vinse   
Дата:   27-11-12 23:23

За някои неща си прав за други не си
Прав си за блокирането на разговорите - част от JB е
Не си прав за раздвояването на екрана, това е опция на touchwiz, друг въпроса, че гугъл са решили да я вкарат тая екстра в 4.1.2
прехвърлянето на интерфейса в лявата/дясната страна на телефона няма нищо общо с мулти-уиндоуса. Самсунг интегрират такава опция специално за Note 2, за да се улесни използването на телефона с една ръка.
led-а си го имаше и в GSG3 - да, тук просто го споменах, защото рядко засичам телефони с подобна екстра пък е много удобна и винаги ми прави впечатление [cool]
Батерията на Note 2 държи около два пъти по-дълго отколкото тази на SGS3, при сериозно натоварване стопявам батерията на SGS3 за един ден, Note 2 държи по близо два дни при същото натоварване [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: deltalink   
Дата:   27-11-12 23:47

А пък на мен дропбокса ми дадоха 50гб без да съм купил С3 или тухла бележник 2 + клечка за зъби ;)

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/udba5530.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: jivkojj   
Дата:   27-11-12 23:54

И как го направи тоя номер?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: deltalink   
Дата:   28-11-12 00:07

Got root?

Изтриваш си дропбока, като преди това си чистиш кеша. След това с CWM инсталираш дибокса от С3 или ноут 2.

http://rootgalaxys3iii.com/galaxy-s3-dropbox-apk/

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: jivkojj   
Дата:   28-11-12 11:01

Мерси, ще пробвам [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: TheOne   
Дата:   28-11-12 13:31

Ходих днес за Ноута 2, ама взех че се отказах, като почнах да разглеждам Айпад Мини...брей в големи дилеми се вкарах...тъй като стане много мразя......[smilie11] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: jivkojj   
Дата:   28-11-12 13:39

Хм и защо така?! Те са доста ралични устройства, едното е телефон с молив, другото, един от поредните таблети. Също и доста се различават по размер:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/qsyl4713.JPG
http://pocketnow.com/wp-content/uploads/2012/11/vsnote21.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: TheOne   
Дата:   28-11-12 13:46

Нямал съм телефон с андроид до сега и съм като в необрано лозе...ще го мисля днес още... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy Note 2
Автор: vinse   
Дата:   28-11-12 14:37

iPad mini е много красива джаджа, но до там. И аз преди няколко дни се подмотвах из магазините и се заиграх с mini-то. Фешъна в мен мноооооого искаше да си го купи, после разума ми надделя и си казах "бе аз андроидски пад не искам да си купя, че епълски съм тръгнал" [smilie5] И се отказах, може след време втора ръка за 300 лева да си взема един колкото да си начеша крастата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.