Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: dobriman   
Дата:   18-06-12 22:20

разсейвате се.

Никой и нищо не спира никого да иде където иска.
Това че някой е "там" си е негов избор (въпреки че имам мое си мнение по въпроса). И едните нямат право да им се подиграват, че им е почернял задника ( с изключение на Димов) и другите нямат право да обиждат останалите или върналите се тук (с цел да се самозалъгват и надъхват).
Толкоз.
Фактите са ясни: ако някой много иска - да е отишъл. Ако някой не му липсва бг - няма да кеси тук.



Публикацията е редактирана (18-06-12 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: ценослав   
Дата:   18-06-12 22:29

Четах тази тема. Има си законови уредби, които трябва да се спазват, щото някакви защитници на правата на човека съдят /или осъдиха/ държавата, защото зядържала психично болни лица без тяхното съгласие. Мисля че случая беше някъде в Русенско. ТА! Дали Тошко няма жив роднина, или по грубо казано наследник се пита в задачката??? Майка, баща - умрели. Сестра на неговото дередже. НО?! Дали бащата няма брат или сестра?? А майката? Ако Тошко и сестра му починат, комшиите веднага ще разберат дали има наследници, дето сега се крият като мишоци. Въпроса е труден и емоционален, но си има закони. В случая, според мен де, някой трябва да сезира прокуратурата и съда и те да поемат случая. И пак по закон психично болен се лекува за опредзелен срок от време и не може да бъде до безкрай.
Щото в село пък има едно момче в същото положение но агресивен. Закла дядо си, скача с разни топори и саби на баща си. Дере живи зайци. Вкарват го за лечение, там редовно му дават лекарствата, оправя се то и като излезне за седмица - две отново пропада, защото няма кой да му купува и дава лекарства. Прави някоя "издънка" влиза и излиза десетки пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Djogata   
Дата:   18-06-12 22:31

Seaman58, бъркаш се с достойнството и миенето на чинии.

Като седнеш в ресторант, искаш да ядеш от чиста чиния, нали? Нищо лошо няма в това, че някои хора мият чиниите, и тези работи трябва да се вършат от някого.

За протокола, и аз съм мил чинии като студент, за да мога да ям нещо и да си платя квартирата, докато уча. Май не е фатално.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: taraymito   
Дата:   18-06-12 22:38

То и миенето на чинии в съвременните ресторанти се изразява в това да ти наредиш в миялната и след два часа да ги извадиш сухи, предполагам. Едва ли ги търкат с гъбичката и верото... Пък може някъде и така да ги търкат... [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: seaman58   
Дата:   18-06-12 22:58

написа:

> Seaman58, бъркаш се с достойнството и
> миенето на чинии.
>
> Като седнеш в ресторант, искаш да
> ядеш от чиста чиния, нали? Нищо
> лошо няма в това, че някои хора
> мият чиниите, и тези работи трябва
> да се вършат от някого.
>
> За протокола, и аз съм мил чинии
> като студент, за да мога да ям нещо
> и да си платя квартирата, докато
> уча. Май не е фатално.

Никой не говори за това какво си правил като студент. Не съм много навътре във форума, но знам че си човек работещ това за което е учил, моите уважения. Тук нестава въпрос за това, а за хора отишли да карат такси, или неказващи какво, аджеба, работят в "прекрасния рай", и плюещи селото дето са се родили. Случвало ми се е да виждам много такива "успели", молящи се да ползвам телефона им за разговор до България, с "малка" надценка или просещи кило сирене. Нагледал съм се на такива и не виждам на какво отгоре размахват пръст ....
Впрочем, ако беше прочел всичко писано .... щеше да ти е ясно ....

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: ntonev   
Дата:   19-06-12 07:46

Ей това е бг синдрома - "ти, мършо, миеш чиниите, а аз тариката само ги цапам. Ти нямаш пари да си купиш кило сирене, а аз тариката без проблеми си купувам 200 грама..., ти..., а пък аз ..."

Няма значение къде живееш, ако не разбереш, че НЯМА значение какво правиш и кой си, когато говорим за човешка доброта и морални ценности. Това е като смъртта - там си сам, без парите си, без образуванието си и марковите си дрехи... Само ти и съвестта ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: imitev   
Дата:   19-06-12 08:46

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: ejko   
Дата:   19-06-12 10:09

"Не е фатално ... ако нямаш достойнство" казваш ти по повод миенето на чиниите... Аз пък мия чинии с достойнство и у нас и на гости, а и за пари, ако ми се наложи...
А ти може на подчинените ти да им случваш "случки" колкото искаш, но ми е интересно това как става да го правиш с достойнство...
В Щатите обяснявах на един собственик на ресторант, защо служителите му не изхвърлят боклука (ходеше си той сам, товареше едно бусче и го караше до предвиденото за това място, където го разтоварваше). Казах му че това в БГ се смята за малко унизително действие и затова предпочитат да не го правят те... Той ме гледа, гледа и ме попита, а при вас кой изхвърля боклука тогава, щом на вас ви е унизително?
Ако ми обясните как един прост човек, който не знае къде е България, може да изхвърля боклук, да мие чинии и после с чиста съвест да се качи на лексуса си и да се прибере в къщи, а един българин няма достойнство ако му се наложи да мие чинии и с това да си плаща сметките...
А, да... сещам се как..., той е прост, а ние сме много умни...!!!

seaman58, честно казано тея неща дето ги говориш много повече ме карат да искам да се махна от тук, отколкото някои от чисто българските ни неуредици... Живей си тук, работи си за чуждата компания, навиквай подчинените си с достойнство, гледай с презрение "обслужващия персонал", няма да си единствения, това е национална черта! В България от край време ни казват да учим, за да не трябва да сме сервитьорки и магазинерки после... А после се чудим, защо са ни намръщени магазинерките и защо са сопнати сервитьорите...
Виждам, че както повечето хора не си си изградил цялостна концепция за взаимовръзката между нещата..., в това няма лошо, в крайна сметка всички сме винтчета в голямата машина, но да говориш за достойнство, а да гледаш с презрение този който мие чинии е леко некрасиво...
Един вид гордост, гордост, ама ценности ни са от хоремага... Така и баба знае...
Както се пееше в една песен:

I don't mind failing in this world,
I'll stay down here with the raggedy crew,
'Cause getting up there means stepping on you, so
I don't mind failing in this world.

Може да не я знаеш, не я пускат в международните корпурации, за да не ви шумят и пречат на достойнството, докато правите така, че на персонала да му се "случи случка"...:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: GuitarString   
Дата:   19-06-12 10:59

В този ред на мисли явно за много българи престъпният начин на живот е по-достоен от проста и недоходоносната работа на обслужващ персонал.

Между другото докато живеех в България работех по едно време като учителка и като сервитьорка едновременно, та в ресторанта имах доста клиенти дето с всяка клетка на тялото си ти казват как ти си никой, пък видиш ли ги те - успелите - на ресторант само ядат... Хората съдят за другия с лека ръка... Пък и за учителите ги мислят едни...
Та по въпроса с достойнството, харесва ми по света, че хората като цяло работят ВСЯКА професия с достойнство. Срамно и недостойно за мен е да откраднеш, да нагрубиш, а не да миеш чинии.
А по същинската тема, дано усилията на човека да доведат до някакво добро развитие. И похвално е, че не се е взел за някой с "достойнство" ами прави каквото може да помогне...


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: motkasht_se   
Дата:   19-06-12 22:33

Деа мааму, нищо не се е променило.
Винаги има някой, който е виновен за всичко. Криза ли ще е, суша ли ще е, наводнения ли ще са, световен империализъм ли ще е, тоталитарен комунизъм ли ще е, неблагодарни емигранти ли ще са - все се обръща приказката далеч от проблема.

Явно има проблем със БГ законодателството, щом няма начин хора в положението на Тошко да бъдат лекувани принудително.
Факт е че той поради заболяването си не може да вземе решение дали да бъде лекуван. Все едно когато дойде линейка на катастрофа, да издърпат хората в безсъзнание и да ги оставят на пътя, защото не могат да ги питат дали искат да бъдат лекувани и недай-си боже излекуват някой, който не би искал.

Аз и други, които са навън, посочихме как е уредено по други места, но естествено приказката се обърна на миене на чинии и задници.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: imitev   
Дата:   19-06-12 23:17


Темата се обърна във връзка с хората, които с менторски тон и все едно са седнали на дявола на опашката, си позволяват да поучават други хора без да са достатъчно компетентни нито в БГ законодателство, нито в западното такова...

В БГ действителност има много проблеми свързани с душевното състояние на хората, които са абсурдни по закон. Подобни проблеми има и в обетованата земя, но те не са толкова явно изразени за обсъждащите ги емигранти.

Защото тук чакат да видят само черното, а там търсят да видят само бялото...

Аз посочих колко бездомни шизофреници (1/3 от всички бездомни са шизофреници по Вашата статистика) има в щатите, вие ми обяснявате че е мед и рози и са си решили проблемите... Явно не са... Посочих и цифрите на разходите... Линк дадох...

Понеже по кварталите/събърбите не се допускат такива типове - вие съответно не ги виждате, респективно не съществуват... Даже да се появи някой да смущава душевното спокойствие на благоденстващите граждани с един телефон на 911 се решава проблема на локално ниво - прибират го и го пускат на място където няма да пречи... Да не мислиш че ще го приберат за постоянно в лечебно заведение. Така или иначе шизофренията не се лекува.

...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: seaman58   
Дата:   19-06-12 23:36

написа:

> "Не е фатално ... ако нямаш
> достойнство" казваш ти по повод
> миенето на чиниите... Аз пък мия
> чинии с достойнство и у нас и на
> гости, а и за пари, ако ми се
> наложи...
> А ти може на подчинените ти да им
> случваш "случки" колкото искаш, но
> ми е интересно това как става да го
> правиш с достойнство...
> В Щатите обяснявах на един
> собственик на ресторант, защо
> служителите му не изхвърлят
> боклука (ходеше си той сам,
> товареше едно бусче и го караше до
> предвиденото за това място, където
> го разтоварваше). Казах му че това
> в БГ се смята за малко унизително
> действие и затова предпочитат да
> не го правят те... Той ме гледа,
> гледа и ме попита, а при вас кой
> изхвърля боклука тогава, щом на
> вас ви е унизително?
> Ако ми обясните как един прост
> човек, който не знае къде е
> България, може да изхвърля боклук,
> да мие чинии и после с чиста съвест
> да се качи на лексуса си и да се
> прибере в къщи, а един българин
> няма достойнство ако му се наложи
> да мие чинии и с това да си плаща
> сметките...
> А, да... сещам се как..., той е прост, а
> ние сме много умни...!!!
>
> seaman58, честно казано тея неща дето
> ги говориш много повече ме карат
> да искам да се махна от тук,
> отколкото някои от чисто
> българските ни неуредици... Живей
> си тук, работи си за чуждата
> компания, навиквай подчинените си
> с достойнство, гледай с презрение
> "обслужващия персонал", няма да си
> единствения, това е национална
> черта! В България от край време ни
> казват да учим, за да не трябва да
> сме сервитьорки и магазинерки
> после... А после се чудим, защо са ни
> намръщени магазинерките и защо са
> сопнати сервитьорите...
> Виждам, че както повечето хора не
> си си изградил цялостна концепция
> за взаимовръзката между нещата...,
> в това няма лошо, в крайна сметка
> всички сме винтчета в голямата
> машина, но да говориш за
> достойнство, а да гледаш с
> презрение този който мие чинии е
> леко некрасиво...
> Един вид гордост, гордост, ама
> ценности ни са от хоремага... Така и
> баба знае...
> Както се пееше в една песен:
>
> I don't mind failing in this world,
> I'll stay down here with the raggedy crew,
> 'Cause getting up there means stepping on you, so
> I don't mind failing in this world.
>
> Може да не я знаеш, не я пускат в
> международните корпурации, за да
> не ви шумят и пречат на
> достойнството, докато правите
> така, че на персонала да му се
> "случи случка"...:)))

Май нещо сте се пообъклаи. Рзбирам че повечето минали през трмималите си мислят че са хванали бога за шливера ... нормално мислене, излизат от забутаното село, виждат нещо лъскаво и като гарджета почват да грачат. Не им пука какво мисли за тях съседа им германец, американец или занзибарец ... могат да получат социални помощи, могат да работят на черно, да мият чинии нощем, когато контролните органи спят, и за тях света е мноооого красив, но да бачкат сериозно и да се раеализират в професията си ..... ами защо? .... След като могат да живеят спокойно със социални помощи???? В България им е било трудно да работят, защо ли да работят в обетования запад? Нали за това са си взели дърмите и са заминали.... да не работят ... а да ми цитират песни ... пейте си ама след като поработите. Аз работя, получавам това дето заслужавам и се чувствам добре по целия свят. Не съм плюл по Родината си и се чувствам горд че съм получил образованието си в България, всеки ден доказвам че съм по-добър от западняци. Не само аз, а и моите колеги, българи, работещи в същата компания.
А комунстическото," да не се случи случка" на подчинения .... сорри ама му мина времето, всеки е подписал договор и трябва да се съобразява с клаузите му, както и аз се съобразявам с клаузите в моя договор. С каква съвест им се случва случка .... с чиста съвест ... това ми е работата. Да контролирам хората си и да се грижа за тях.
За сведения на питащия, всеки мой екипаж ми прави вечря на благодарноста като слизам от кораба си.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: motkasht_se   
Дата:   20-06-12 00:27

Точно, защото работата ми е да се занимавам с бездомни знам какво се прави и как се прави.
Има много душевно-болни бездомни тук, но ако не могат да се грижат за себе си или са опасност за другите са прибрани.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: guesswho   
Дата:   20-06-12 01:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: exo99   
Дата:   20-06-12 01:42

Автор: guesswho
Дата: 20-06-12 01:36

seaman58, сийманчо, пиле шарено, възбуждаш ли се всяка вечер при мисълта, че си шефчето и левитираш над подчинените си, а съдбата те е богопомазала да ги тъпчеш? М?
============================================================

Стани и ти капитан на кораб и да видим няма ли да искаш от екипажа да спазва дисциплина и да си изпълнява задълженията .

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: guesswho   
Дата:   20-06-12 01:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: exo99   
Дата:   20-06-12 01:54

В твожята професия може да се толерира такова отношение, в неговата няма как да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: exo99   
Дата:   20-06-12 01:55

Но изместихме темата, защото живеещите в чужденеция почнаха да се правят на ментори.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: guesswho   
Дата:   20-06-12 02:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: exo99   
Дата:   20-06-12 02:04

[smile] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: GuitarString   
Дата:   20-06-12 02:13

В чужбина се запознах с прекрасни българи. Такива съм срещала доста и в България. [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: arakiss   
Дата:   20-06-12 07:24

GuitarString [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: ejko   
Дата:   20-06-12 08:53

seaman58, нито съм на социални помощи, нито ме познаваш, за да презумираш каквото и да било, нито знаеш какво ми е образованието, дали работя по специалността или не и ако не го правя, то защо...
Ти явно си капитан на кораб и си ясен, няма те по половин година, взимаш добри кинти и после всичко е цветя и рози... Нормално и аз да не съм тук по няколко месеца в годината и не бих си губил времето да гледам черното...
Да де ама действителността не е точно такава...
Не съм плюл по родината си, но държавата плюе чат-пат по гражданите си. Едното е да си затваряме очите, другото да не го правим и да се опитваме да взимаме мерки, както е направил автора на темата...
Имам приятели, които взимат добри пари (примерно над десетина хиляди) с подобна на твоята професия (пилоти са), но как мамка му се прибираш и живееш гордо ако съседът ти е Тошко, ето това не го разбирам... И те не го разбират и им е гадно...
Именно хора като теб, с добри доходи, с горда работа, трябва да имат стимулът, възпитанието и възможностите да кажат "Стига"!
Не може да си богат и щастлив в тази държава, в този и вид...
Аз с моето образование можех да съм доста по-добре, имах си работа, дето можеше да ме развие в "добра" насока, но трябваше да сменя статута на земята на половин България, за чуждестранните ми клиенти, както направиха много от колегите ми... Ами избрах да направя друго... Дали съжалявам- понякога..., но поне не съм изневерил на възгледите си и може сега да не съм кой знае колко богат, но поне имам гордостта да седна и да обяснявам разни неща.
Не съм си плюл на сурата, нито с някакви измислени компромиси, нито с бездействието си, когато виждам нещо нередно. Така вече 7 години и честно казано почвам да се умарям...
А колкото това за песните, дето да ги цитираме, като поработим..., аз си работя..., значи мога да си цитирам колкото искам...
Разбирам, че е лесно да обобщиш, за да защитиш някаква теза, но именно обобщенията са прът в колелото на собствените ни тези, защото по дефиниция, те са общи, а тезите са винаги частни, наши и собствени...
Не се съмнявам че си много добър в професията си и ти говоря като на такъв, но не разбирам, ти от висотата на какво презумираш, че аз или някой работещ извън България не е добър професионалист и дори настояваш, че са (сме) мързеливци и т.н. Просто ми е любопитна асерторичността на твърдението ти...
В крайна сметка уважението към другите е въпрос на себеуважение, именно това се опитва да ни кажа авторът на темата.
Живеем в държава, която не уважава гражданите си и то най-беззащитните от тях... Тогава как може да искате ние да я уважаваме, след като тя сама не се уважава (извлечено твърдение от действията и)...!??!
И забележи, говоря за държава..., ти говориш за Родина..., има разлика..., аз с удоволствие бих се махнал от тази държава, но с тъга бих напуснал родината си... Едно време мислех, че всеки трябва да остане в БГ, поне докато изплати безплатното си образование..., е аз вече го направих, сега не знам какво точно и дължа на тази държава, но знам тя какво ми дължи...



Публикацията е редактирана (20-06-12 08:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: tan4o   
Дата:   20-06-12 09:13

Какво стана с Тошко, има ли някакво развитие случая?

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Щурче   
Дата:   20-06-12 09:52

Аз забелязвам тенденцията все повече заминаващи от бг люде, да го правят не като отчаяни емигранти, а като специалисти и в по-големия си процент отиващи да учат и да се развиват млади хора. Примерно студентски форум, в който си пишем и помагаме за разни документи, става все по-многоброен и ако трябва да съм честна, една огромна част от познатите ми на възраст 18-27 са в чужбина. От тях не се сещам да има и един на помощи, а тези които не учат (или не се развиват по професията си), а работят в строителството и ресторантьорството за изключително малък процент. Толкова за обощенията с помощите. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.