Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: ivjordan   
Дата:   02-06-12 00:43

Аз през целия си скромен, даже мизерен живот, съм си мислил, че фотографията е едно такова изкуство, в което се възпроизвежда светлината. То май и името това значи - писане със светлина. Напоследък обаче се оказва, че по-важно е писането с Фотошоп, така че изкуството следва да бъде преименувано на Фотошопография (да не се асоциира с шопите, а с един програмен продукт на Adobe).
Малко ми се загуби основната идея за темата, но все пак, мисля си, че обработката е нещо второстепенно, а важното е какво ще щракнеш, но тенденциите напоследък са точно обратните. Ценят се напълно бездарни кадри, които обаче са щедро омазани в "шопа". Обратно, великолепни кадри, но без обработка, се считат за пълен боклук.
Може и аз да съм прост, но мисля че рано или късно за "фотографа" ще е достатъчен телефон и добри умения с Шопа.
Хайде наздраве![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: fff   
Дата:   02-06-12 00:47

И теб какво те грее какво "се цени"? Радвай се на кадрите които ТИ харесваш и ги цени или е важно стадото да е на твоето мнение, за да ги цениш?
[beer]



Публикацията е редактирана (02-06-12 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: Myth   
Дата:   02-06-12 00:49

Примери, примери, ако може. Освен това, защо не оставиш всеки сам за себе си да прецени какво е за него фотографията, мине се не мине малко време и се появи някоя такава тема в която се обяснява, как фотографията е писане със светлина. Нищо лошо, не харесваш фотошопирането, не фотошопираш, харесва ти правиш го.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: h.svinaroff   
Дата:   02-06-12 00:55

Мда, скоро не беше се появявала вечната тема против ФШ...и се запазва тенденцията за авторите на подобни теми [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: J0R0   
Дата:   02-06-12 00:56

Много сте прав.
Бихте ли коментирал и тенденциите в изобразителното изкуство.
Накъде отиват там нещата?


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fhex7451.JPG
http://joro.photo-forum.net/images/izobrazitelno_izkustvo.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: ivjordan   
Дата:   02-06-12 01:04

Е, нямаше начин да не се зачекнат и авторите на темите... аз не претендирам за нищо, даже напротив, някой ако ме пита, веднага ще си призная, че съм тип "туристически щракач". Но, даже и туристическите "картички" претпочитам да не се мажат. Това, естествено, си е мое мнение.
Що се отнася до изобразителното изкуство, не разбирам, признавам си без бой. Честно казано, харесват ми и стари неща, а и нови мацаници, но не мога да обясня защо. Просто ми харесват. Може би, добре са хванали светлината [smilie3]

В своя защита ще спомена, че подобна тема не ми е минавала пред очите, иначе не бих пуснал нова.

Мир!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: air   
Дата:   02-06-12 01:05

Шопите превзеха фотото.

но ... Перничанин изобретил нов апарат -"Паи се" - 20 мегавинкела. Сменя портрети и даже пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: diandimov   
Дата:   02-06-12 01:12

Истината е че без фш не става снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: ivjordan   
Дата:   02-06-12 01:18

^А преди да се появи "Шопа" на бял свят, как са снимали хората?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: J0R0   
Дата:   02-06-12 01:25

Ей така:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/bzjg6919.JPG


Филип Холсман, Портрет на Дали, около 1940 г.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: orlindraganov   
Дата:   02-06-12 01:32

Някой беше извадил любопитна статистика колко котки са похарчени за тоя кадър [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: ivjordan   
Дата:   02-06-12 01:36

^Значи, можело.
BTW, това не ми харесва като фотография, но вероятно отново проблема е в моя телевизор.
Скромната ми идея беше, че при равни други условия се предпочитат неестествено омазани неща със супер напомпани и неестествени цветове, а реалните неща остават на заден план. Мога да продължа и с моделите в неестествени и изнасилени пози, но това вече е друга тема.

П.П. Примери няма да давам, защото все някой ще се почуства засегнат, но има такива във всеки един момент при преглеждане на новите снимки в сайта.



Публикацията е редактирана (02-06-12 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: orlindraganov   
Дата:   02-06-12 01:40

В изнасилени пози са забранени по правилата

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   02-06-12 01:44


.. и тях ли ги забраниха деба ....... [smilie9] [smilie9] [smilie9]


.. Неска се прибирам ....... Асен Блатечки ми изпомпал бирата от хладилника ....... аман вече ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: ivjordan   
Дата:   02-06-12 01:50

Сега, моля, за да не се отклонява темата, да обясня какво имах предвид под "изнасилени пози" - ще дам пример: гола девойка в поза "мост" - е, колко и да е готина девойката, някакси ми е неестествено, не е нормално голите девойки да правят "мостове", нали разбирате... Примери бол, но това е идеята.
Ама, да се върнем на шопите, ако може, мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: orlindraganov   
Дата:   02-06-12 01:52

И е неудобно за изнасилване в такава поза...

pp - петък вечер е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: ivjordan   
Дата:   02-06-12 01:58

^отдавна е събота сутринта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   02-06-12 01:58


.. беше бе другарю Драганов ..... вече е събота сутрин , а трябва да ставам в 7 ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Байдъвей , напълно подкрепям автора на темата ....... повръща ми се от пресатурирани снимки .... все едно кадър от оня филм , как беше , със сините човеци ...... а да .... Хаватарът .....

... яко ГМО във фотографията ......

Когато се търси даден ефект - ОК ...... ама , ей така да е по-шаренко .... извращение си е за мен .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: orlindraganov   
Дата:   02-06-12 02:08

ivjordan написа:

> ^отдавна е събота сутринта [beer]

utc

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: ivjordan   
Дата:   02-06-12 02:08

^Мерси!
Нещо такова имах предвид. Погледнеш кадрото, хваща ти окото, но на втори поглед се замисляш, че небето никога не е лилаво, тревата твърде рядко е толкова цикламена, а цветятя само понякога са с бонбонени отенъци.
И тъпото е, че апаратът не го е заснел така, но някой пред компа се е улял.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: h.svinaroff   
Дата:   02-06-12 02:40

Небето понякога е лилаво, зависи какви облаци има в него и кое време на деня е. Цикламеното няма нищо общо с тревата, мисля, че имаш пред вид друг цвят. За бонбонените оттенъци на цветята...знам ли, дай ми пример и ще се съглася евентуално; принципно обаче на цветята това им е номера, да изглеждат като бонбони.

Генерално съм съгласен, че пресатурацията е излишна. Има много по-фини начини на заигравка с цветовете, за да се предизвика приятен ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   02-06-12 02:47


.. Бийте ми два шамара да си лягам , че не моа стана утре/след малко .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


.. по темата - истината е , че плебса , масовката, не казвам простолюдието ...... просто обикновеният зрител , приемащ нещата първично ..... ХАРЕСВА този тип изкуствени снимки .... ФАКТ ... [smilie7] [smilie7]

.. Правил съм си експерименти у Фейса ..... снимки на коли ....
.. един и същи кадър .... без обработка - 5-6 лайка ... нормална спортна кола ....
.. Същият кадър - ХДР-и , мадеери .... яко пресатуриране .... на "човек" не прилича дет се вика .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]
... и се почват едни лайкове , едни коментари , едни чудеса ...... от сорта на - Ебаси извънземната кола ..... Хипер машина ..... Искаааам яяя ..... Тая е мойтаааа .... и пр. простотии .... яко им се кефим на лапетата ...... [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Та , зависи кой с какви очи гледа ..... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


.. И се сещам за вица ...
- Ти виждал ли си на Орхан Мурат жена му ?
- Не !!!
- Ми , и той не я е виждал ..... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   02-06-12 03:02


.. а , колкото до изобразителното изкуство ...

Ако Пикасо беше живял през 16-17-ти век ...... още на третата картина щеше да замирише на изгоряло месо ..... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. Ако Леонардо беше нарисувал някоя от карикатурите на Пикасо ....... и той щеше да е отишъл мърцина ...... и светът щеше да е лишен от един наистина голям гений .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


.. Да не изпускаме и Мара .... [smilie5] [smilie5]

.. отдавна да е дала фира на кладата , ако беше през ония векове рисувала ...... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: boni   
Дата:   02-06-12 09:06

Със или без фотошоп, обработка винаги е имало, само средствата са били различни. Както в киното, така и във фотографията. Пример - "Междузвездни войни" от 1977г. Всички ефекти са реализирани без компютри. Подобни теми обикновено пускат хора, които не знаят какви чудеса се правеха преди да има фотошоп. Общо взето същите както и с фотошоп. Различни са само инструментите.
Ето пример :
http://prophotos-ru.livejournal.com/1104889.html

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: ejko   
Дата:   02-06-12 09:16

И какво, цяла тема, защото не харесваш фотошоп...
Малко егоцентрично ми се вижда...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.