Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: georgivelev   
Дата:   29-05-12 23:49

Според омбудсмана Пенчев, единствено шокова кастрация може да реши проблема с уличните кученца. Според него, "За да се реши въпросът, подходът трябва да е следният - вземаш, кастрираш, обезпаразитяваш и връщаш на същото място. Защото е доказано, че ако не върнеш кучето на същото място или го убиеш, просто се появяват други на негово място".

Гениално. Пък според мен, като кастрират кученцето и го върнат на същото място, ще станат 2 кученца - кастрираното кученце и онова, което е щяло да се появи там, ако първото е било убито/приютено. После прибират и двете кученца, кастрират ги - и се появяват нови 4 и така нататък.

По думите на Пенчев, "избивайки кучетата, проблемът остава нерешен. Има данни, че всяка година се появяват по 120 000 нови бездомни кучета в цялата страна. Това са изхвърлени домашни кучета и тяхно поколение. Няма как да се реши проблемът с приюти и милиони, става с регистрация и кастрация", заявява омбудсманът.

Ами ето какво става. Имаме 120 000 кучета. Не ги избиваме, и следващата година стават 240 000. После 480 000 и така нататък. Всички те ще имат регистрация, паспорт за имунизация, и банкова сметка, на която ще могат да им превеждат социалните помощи.

Не сме далеч от деня, когато уличните кучета ще настояват за повече права, за сключване на гей-бракове помежду им, и право на достоен кучешки живот. Вчера едно куче ме спря на стоп и искаше да го закарам до съседния квартал, че много го боляло крака от подаграта.

Гений е просто Пенчев, гений е. Гений си беше още лани като беше министър при Горския.


Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: мара   
Дата:   29-05-12 23:50

и аз дълго смятах...

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: serjy   
Дата:   29-05-12 23:54

за жалост, онзи ден, поредният нахапан от кучета човек не му е било смешно


Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: Cristinel   
Дата:   29-05-12 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: Cristinel   
Дата:   30-05-12 00:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: serjy   
Дата:   30-05-12 00:03

двете мерки трябва се изпълнят в паралел, превантивно почистване на улиците от бездомни кучета, регистрация и кастрация на домашните и строг контрол на причината за появата на всяко ново безпризорно куче.


Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: Cristinel   
Дата:   30-05-12 00:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: georgivelev   
Дата:   30-05-12 00:12

Знам, че съм малоумен, почти колкото министъра. Ама Cristinel, абе ти избиваш ли хлебарките у вас? Та те са просто животни, е вярно, имат 2 крака повече от кучетата, ама и те серат навсякъде.

Ми и аз не мразя скунксовете, но те не пречат на приятелката ми да се прибира у дома.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: Cristinel   
Дата:   30-05-12 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: дидибаев   
Дата:   30-05-12 00:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: Cristinel   
Дата:   30-05-12 00:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: serjy   
Дата:   30-05-12 00:35

уличните кучета се размножават предимно сами. и за да се почне от някъде и за да може да се опишат нещата и получи някакъв елементарен ред, първата стъпка е да се почистат улиците от бездомни кучета. след това появана на шляещо се куче ще е знак за задействане на съответно отговорните служби.тоя филм с "кастрация" и връщане и чакане нещо да се промени, вече го гледаме на н-ти път.


Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: Cristinel   
Дата:   30-05-12 00:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: bOzo   
Дата:   30-05-12 00:44

Да отбележа за протокола - още няма бездомни кучета в квартала след като ги отсвирихме, така да се каже... Значи липсата на кучета не привлича други кучета. Няма кучешки говна, няма среднощен вой, няма ръмжене, няма бълхи, няма насрани детски площадки. Сега се чудя ккакво ли правят бабичките с помията...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: n1x0n   
Дата:   30-05-12 01:15

Той проблема не тръгва от кучетата, че да започваме с решението откъм тяхната страна. Това с кастрацията би било добра идея, ако нямаше обилен постоянен приток на нови бездомни кучета.

Да се почне от стопаните - глоби за нерегистрирано/неваксинирано куче. Глоби за разхождане без каишка и намордник на публични места. Глоби за непочистване на отпадъчните продукти от разходките. Сериозен данък за едрите домашни любимци, като с получените пари да се изграждат площадки за разходка, да се създаде служба по отчета и контрола, ако щете и някаква форма на Animal rescue, RSPCA и т.н.

Просто трябва да се създаде у хората категоричното убеждение, че взимането на куче е удоволствие, което води със себе си много задължения.

Ако кучето умре - свидетелство от ветеринар, с което се освобождаваш от данъка - иначе се го плащаш до второ пришествие. Ако се изгуби - глоба, щото всички, които ги захвърлят ще казват "ми то избяга".
Да се забрани проджабата на нечистокръвни животни по какъвто и да е повод. Ако кученцата нямат смислено родословие - подаряваш и това е.

И като казвам глоби - нямам предвид 20-30 лева. Имам предвид глоби като за минаване на червено.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 09:18

абе, тая тема и тя ще замине кат другите, ма чакайте да ви кажа какво наблюдавам аз последните дни - имаме си една група цигани у махалата(лозенец, до спартак). та те постоянно водят със себе си 1-2 дребни кученца. едното е чист дакел, другото - мелез. те са без каишки, ама са "строй се-преброй се!" баси дресираните животни! е, напоследък за взели някакъв много хубав мелез от едра порода. относително малък и необучен е още, ВИНАГИ е на каишка, водят го дечурлигата и гледам как го дресират. хем ми е адски смешно, хем имам някво усещане, че се мъчат да спазват некви правила...баси и чудото [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: wildheart   
Дата:   30-05-12 09:47

единствения изход е да си подобрим износа
на бездомни кучета към Виетнам

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: serjy   
Дата:   30-05-12 10:53

няможе да взимаш 500лв глоба за домашно куче пуснато да походи без каишка, или че е без намордник, ако около него защитени от държавата ,се разхожда щастлива глутница улични кучета. докога ще чакаме да изчензнат сами, еми няма да изчезнат. познавам хора които получават серозни суми да хранят и доддържат стабилни популации от улични кучета. това е сериозен бизнес и както казах трябва да се почне от там, пълно почистване на улиците от свободни кучета и строг контрол на всяко новопоявило се безпрозорно куче + строг контрол на домашните кучета.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: n1x0n   
Дата:   30-05-12 11:06

няможе да взимаш 500лв глоба за домашно куче пуснато да походи без каишка, или че е без намордник, ако около него защитени от държавата ,се разхожда щастлива глутница улични кучета.

Разбира се че може. Не само може, но и трябва. Този проблем е породен поравно от безхаберието на държавата и от общността на собствениците на кучета.
Не виждам защо цялата тежест на проблема трябва да се стовари на държавата, част от която са и хората, които никога са нямали куче.

Не може аз 12 години да съм си разхождал кучето на каишка във ВСЕКИ момент, в който то е било на места на които има хора. Нищо че за всички тия години нито е ухапало, нито даже е посегнало на когото и да било, независимо от ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: krist   
Дата:   30-05-12 11:35

аз па надблюдавам у градинката до нас, където посадиха райграс, за да е приятно, и да има къде да играят децата, как съседи, минаващи за сравнително интелигентни, някои от които имат деца/внуци, играещи на същото място, спокойно си разхождат и изхождат там кучетата, без да чистят след тях[smilie10] оня ден и у Видин насред централната алея на парка един пак си изходи едно хъски и айде - чао.. и предния път като бях там, пак една лелка почти на същото място си изсра кучето - тогава не се сдържах и и направих забележка, ама кел файда.. та, т'ва с глобите за собствениците сте абсолютно прави.. и требе според мен абсолютно да се забрани отлгеждането на разни бойни породи кучета..


Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: tonitka   
Дата:   30-05-12 12:14

От известно време правя забележка на всеки който видя да си изсира кучето в парковете. Тактично и възпитано се опитвам да го правя, но и достатъчно високо говоря за да чуят повече хора! Рядко се случва някой особено упорит да не си вдигне акото! Някои от срам, други от друго, но чистят! Правя забележка и на стопаните на свободно пуснатите едри кучета! Опитвам се да им обясня, че колкото и добре да е възпитано, животното си е животно и в даден момент не се знае как ще реагира! Поне пред мен повечето си ги вързват. Метода работи! За популацията на бездомните - в последно време в Стара Загора забелязвам леко увеличение. Дано скоро се вземат в ръце и поразчистят града!

Отговори на това съобщение
 Re: Омбудсмана Пенчев и уличните кученца
Автор: serjy   
Дата:   30-05-12 12:21

остава да научите и уличните кучета да ползват градската тоалетна и да не се хранят с хора и всичко ще е на 6 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.