Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 От лента на CD?
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 09:25

Все си мислех че е лесно, но... ей са загубих 4 часа в опити да прехвърля едни стари неща ит касетка на компютъра.

Имам една мини хайфи уредба Сони (с извинение), която няма никакви изходи освен слушалки.
Оттам с кабел отивам в дупката за микрофона на саундкартата. Понеже не знам с какво друго, се опитвам да записвам с Audacity, или как беше.

И то става, но има някакво високочестотно свистене...
А на line in входа изобщо нема никой...






Въпроса ми е спешен малко, защото искам да прехвърля едни неща които само аз имам.
За съжаление са на мастер касета Сони (метална лента), нова касета, но се е намачкала по някакъв начин на места. А дали не я намачка моето Сони?

Кофти марка, моя грешка.

Да попитам: някакъв читав начин да запиша нещата от лента на PC?

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: stoyan_5   
Дата:   28-05-12 09:43

Дай лентата да ти го напрява качествено!



Публикацията е редактирана (28-05-12 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 09:46

Това е ок, въпроса е откъде идва онова високочестотно свистене...

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: ivodam   
Дата:   28-05-12 09:53

diandimov: Абе Димов, вие оттатъка сте верно баси и мизерниците. Толко ли немаш пари, или место ли немаш вкъщи, да си спретнеш един музикален център като хората, с отделни блокове усилвател, дек, тунер, и т.н., с едни прилични колонки, уж нещо с музика се занимаваш, бахмамаму. [smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 10:11

Никога не ми е било необходимо нешо повече от това което имам. Това сони си свири добре, мини hi-fi, въпроса е как да прехвърля касетата в компа, и защо има това свистене.

Утре ще пробвам с друг кабел... може там да е причината.

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: Krassy   
Дата:   28-05-12 10:42

Почисти си главата, от там идва свистенето... и я демагнитизирай [smilie7]
П.П.
Главата на магнетофона... не американската [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: ntonev   
Дата:   28-05-12 11:03

Провери Сонито дали поддържа метални касети. Възможно е да има превключвател за различните типове касети, ако е от по-старите модели. В аудасити има възможности да ги изчистиш тия шумове, но си трябва яко четене... Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: stoyan_5   
Дата:   28-05-12 11:08

Свистенето може да идва от микрофонния вход на първо място, тъй като той не е пригоден за такъв източник, като този от който му подаваш сигнал.
На второ място свистенето може да е поради лошата обработка при дигитализация на сигнала. Вероятно чуваш хармониците на семтлиращата честота.

Не би трябвало да свисти от мръсна глава.
Ако искаш да ти го правя, пиши на ЛС, тъй като нямам навика да следа редовно темите!

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   28-05-12 11:10


.. нерде Вегас , нерде Стоян номер 5 ...... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: stoyan_5   
Дата:   28-05-12 11:19

Аз като съм тъпо парче, ти пък си много остър ще знаеш!

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: stoyan_5   
Дата:   28-05-12 11:21

Когато съм правил флакове от винил ти не си и чувал за това понятие, деа ...

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: stoyan_5   
Дата:   28-05-12 11:22

Интересно как с едно изказване ми падна толкова в очите ...
Имах те за умно момче.

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: ntonev   
Дата:   28-05-12 11:26

Стояне, Джима само казава, че димов живее у Вегас бе човече... Изобщо не подлага под съмнение способностите ти... Що запали така от нищото...

[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: roussinoff   
Дата:   28-05-12 11:30

Свисти от входа на микрофона. Единствено в лайн ина требва да го бориш, иначе няма смисъл... Входа да е вдигнат докрай и тогава постепенно усилваш докато получиш нормално ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 11:32

На това сони не съм свирил почти никакви касети, главата му е нова. И я почистих.

Сигурно е от входа за микрофон.

Утре ще пробвам на стария компютър, той е с ефин саунд бластер за 14 кинта, но софтуера му е много як и с много възможности, включително и за запис.

Бих я пратил тая касета на Стоян, но... ако не стигне или ако се повреди, това е единствения носител на който имам мастер студийните парчета на групата. Никой друг ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: Krassy   
Дата:   28-05-12 11:34

Кажи коя е групата и кой е албума [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   28-05-12 11:35


.. Стояне , има хора у форума , които откровено не понасям и съответно избягвам контакта с тях ...... ТИ не влизаше в тази категория досега ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... Но , определено не понасям и хората без чувство за хумор .....тук вече успя да влезеш в тази категория .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Извинявай за кръвната обида , която ти нанесох .... [smilie2] [smilie2] [smilie2]


... това понятие ФЛАКОВЕ и сега не знам какво е , ако това ще те успокои ..... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 11:37

Безнадеждност се казва групата.

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: stoyan_5   
Дата:   28-05-12 11:40

Jim__Beam
Съжалявам![beer]
Не съм разбрал наистина какво си искал да кажеш.
Възприех го, като обида.

А иначе това е любимото ми питие[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: pif   
Дата:   28-05-12 11:45

Ами то групата е свирила това бе. Със свистене и е звучала като намачкана лента. Който и да го прави - не може да извади по кадърно свирене от тоя материал. Освен да го изсвири наново и да каже - е те това ти е касетата.
Димов - не се занимавай с глупости дай го на професионалистите. Всяко квартално студио ще ти свършат работата за $50-100/час. Не си струва разправията. И 100 кабела да смениш - пак същата боза ще стане. Когато на хората им трябва паспортна снимка отиват във фотото и си плащат като попове за нещо дето могат и сами в къщи. Е, едните имат осветление, фонове и ноу-хау как се прави. Пък и могат.

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: asahi   
Дата:   28-05-12 13:13

Какво казва един специалист в друг форум по сходен въпрос:

"Конкретно по проблема: В най-общи линии, важно е да ти е добър грамофонът и дозата, предусилвателят, (*) звуковата карта, да се записва с максимално високи нива без клипване, желателно на 24 бита, 88.2 или 96 kHz. Използва се ASIO драйверът. Софтуер, който може да се използва за записа - Audition, Samplitude, може също и WaveLab... После следва нормализация на нивото до -0.2/-0.3 dB, обработка и внимателно изчистване от артефактите на винила (пукания и шумове) с подходящ софтуер - това е трудоемка и времеемка задача с фокусирано слушане и подбиране на профили и настройки за алгоритмите. Най-добър за тази цел е iZotope RX. Със същия накрая се ресемплира до 16/44.1 и с подходящ софтуер се записва на CD.

Използването на вградена звукова карта е позволено само на 1 април! Те имат ниско отношение сигнал-шум, детайлност, амплитудно-честотната им характеристика е ужасна... Спомням си примерно как AC97 буквално изяжда басите, всичко изтънява и аха - да се скъса. Та така... "

За теб е след (*).
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: digitalgab   
Дата:   28-05-12 16:29

Realtek ALC888/889 ужасно ли е? При мене, на мини хай фай система свири съвсем прилично, от Inlight Radio на BBC 2, напр.

Ама тая система без линеен изход и само на слушалки не може да се нарича хай-фай.

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: asahi   
Дата:   28-05-12 16:34

Тук става въпрос за обратното упражнение - запис. Иначе всички възпроизвеждат някак, често поносимо.

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: digitalgab   
Дата:   28-05-12 16:37

Това е програмата: горните неща се правят лесно, работи с вградената звукова карта.

MAGIX Audio Cleaning Lab MX 18.0.0.9

Отговори на това съобщение
 Re: От лента на CD?
Автор: Krassy   
Дата:   28-05-12 16:44

зползването на вградена звукова карта е позволено само на 1 април!

[smilie18] [smilie18]
Я им пиши на онея разбирачи как да си вграждат нещата едно в друго [smilie18]

Може да приложиш доказателство с дак-а [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.