Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: shadowhand   
Дата:   28-05-12 08:43

Никога досега не съм пътувал натам и се чудя след Стара Загора накъде да продължа:

а) bgmaps казва да мина през Сливен -> Сунгурларе -> Шумен

б) според Google Maps е по-добре да мина през Твърдица-Елена -> Търговище.

Машрута на bgmaps излиза с около 30-40мин. по-бърз, все пак състоянието на пътищата как е? Ако по-дългия път е в пъти по-нов и качествен бих си избрал него.

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: sen_shui   
Дата:   28-05-12 09:16

Ако минеш по първия маршрут след Шумен нагоре пътя около 50км. е адски зле, аз последният път тези 50 км ги минах за час и половина(преди месец).... Вторият маршрут е по-добре като от Разград нагоре минаваш Исперих > Дулово > Силистра. Но от търговище към Разрад пак имаш едни 15км с доста кофти път, но се ядва. Ако ти се движи само по царски пътища можеш да си отпрашиш Бургас > Варна > Добрич > Силистра. Така увеличаваш пътя с около 100 км. но движиш само по първокласни пътища, като часове е същото защото най-малкото не минаваш през толкова села колкото през другите 2 варианта.

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: briick   
Дата:   28-05-12 10:00

Или през Шипка, Габрово, Велико Търново, Русе... Там не беше толкова зле иначе не знам с колко точно се удължава, със сигурност за пътя след Шумен съм съгласен... Този според мен е най-лекия освен предложения от колегата "царски" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: sen_shui   
Дата:   28-05-12 10:17

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: paparaca1972   
Дата:   28-05-12 12:31

Ако искаш да правиш ремонт на колата и да видиш как е на луната карай по пътя Шумен-Силистра.

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: Krassy   
Дата:   28-05-12 13:12

Пътя през прохода на републиката преди месец беше перфе... а и май той ти е най-близък.
От стара загора нагоре, нова загора, сливен, малко назад и готоу...

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: Krassy   
Дата:   28-05-12 13:14

... но най ти е близко през сунгурларе-шумен...
демек през петолъчката [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: asahi   
Дата:   28-05-12 13:17

Пловдив - Калофер - Казанлък - Гурково - Хаинбоаз - В.Търново - оттам се оправяй по картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: Krassy   
Дата:   28-05-12 13:18

мдам, и аз бих минал пред Гурково, прохода на републиката ти дава най-голяма средна скорост на преминаване [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: Krassy   
Дата:   28-05-12 13:20

Но аз бих минал по магистралата до Стара Загора, хайде... няма да карам до Нова Загора, ще пресека средна гора към Ягода, там пътя е перфе, минавам го с 140-150 /пу, не казвайте на жена ми/

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: asahi   
Дата:   28-05-12 13:26

Имаш поне 20 минути пълзене около Стара Загора, няколко камери и пътни засади. Ще ти се зарадват неколкократно.

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: imitev   
Дата:   28-05-12 18:51

Стара Газора, Хаинбоаз, В. Търново, Бяла, Русе, Тутракан, Сифилистра.

Пътят е отличен. Внимавайте с камерите - в Раданово има нова и на Мидата преди русе чат пат работи. В Русе по голямото шосе има на Лукойл.

Другите варианти водят до еднодневно забавление в Делиормана и Добруджа по карта и без указателни табели и не ги препоръчвам...

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: svetljo_   
Дата:   28-05-12 19:06

Твърдица-Елена е затворен и става само за джипове или каруци, събота минах от там,и не мисля да го повтарям скоро ;-)има поне 10-15км на които рядко се забелязва че някога е имало асфалт, сега са само чакъл и дупки (и локви разбира се)

Силистра-Шумен също не е за препоръчване, ремонтират го на много места - има много участъци с големи дупки и големи изрязвания

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: tvk75   
Дата:   28-05-12 20:15

Пловдив - Ст.Загора - Нова Загора (преди влизане нея има табела за Велико Търново) - Хаинбоаз - Велико Търново - Търговище - Разград - Исперих - Дулово - Алфатар - Силистра

тоя път съм го минавал от Търново до Силистра - това е положението

Твърдица - Елена е затворен наистина

Сунгурларе - Шумен (Ришкия проход) беше трагедия до миналата пролет - сега не знам как е,,,,не посмях да повторя

Хаинбоаз е за предпочитане пред Шипка - не усещаш че е проход,настилката е чудесна и може да се кара с нормална скорост

надявам се че съм бил полезен [smile]

И леко и безаварийно пътуване на колегата shadowhand [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: taneto22   
Дата:   28-05-12 21:48

През Хаинбоаз - Велико Търново - Разград - Дулово - Алфатар - Силистра. Приятно пътуване! И да се отбиеш в Силистра на Меджиди табия.

Отговори на това съобщение
 Re: Маршрут Пловдив - Силистра
Автор: shadowhand   
Дата:   28-05-12 23:15

Колеги, сърдечно благодаря! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Тотално се изкефих на съветите, ще се минава през Хаинбоаз. Пък ще се надявам освен за пътя да сте взели предвит и хубави гледки, че апаратя ще е в багажника. [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: shadowhand   
Дата:   29-05-12 07:19

Тъй като ще сме доста близо си мислим да скокнем до Букурещ, но пък се носела някаква градска легенда, че полицаите там били много заядливи и не си заслужавало. Някаква истина има ли в това изобщо?

Там иначе къде да търся да паркирам? Платен паркинг или има свободни зони из града?

Отговори на това съобщение
 Re: Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: ejko   
Дата:   29-05-12 08:16

Букурещ е мечтата на шофьора, няма да се притесняваш[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: Todd   
Дата:   29-05-12 09:20

Оня ден като се връщах от Гърция минах Разлог - Юндола .

НЕ МИНАВАЙТЕ ОТ ТАМ !!!!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: ivodam   
Дата:   29-05-12 09:32

shadowhand: Няма нужда да ходиш нито до Сливен и назад, нито до Казанлък, това са глупости. Караш си от Стара Загора до Нова Загора, от Нова Загора, в началото има отклонение, ще ти дойде наляво, към село Асеновец - това е проход през Средна гора, който, ще те изведе до Гурково. По него пътуват малко коли, и е живописно - минава покрай язовир "Жребчево". [smilie24]

След това "Хаинбоаз" - и натам е ясно. [smile]

[smilie7]



Публикацията е редактирана (29-05-12 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: gorbi   
Дата:   29-05-12 12:09

За БУкурещ имаш два вариант.
1. Силистра - Русе - Дунав мост - Гюргево - Букурещ.

2. Силистра - ферибот - Кълъраш - малко преди Слобозия се качваш на магистралата - Букурещ.

фериботът струва 35 леи или 17,50, мостът май беше по-малко. Като цяло - по бързо и с по-малко километри - през Русе.

В Букуреш е интересен парламентът от вътре и от вън, фонтаните по булеварда, старият град - малкия Париж и музея на селото / триумфалната арка - едно до друго са.

приятно изкарване и покажи после снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: vuzhy   
Дата:   29-05-12 20:24

Не че нещо, ама пътя от Петолъчката през Котел до Омуртаг е чисто нов ...

Отговори на това съобщение
 Re: Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: ivodam   
Дата:   29-05-12 20:41

vuzhy: Така е, ма трябва да правиме и снимки. [smilie3]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: tvk75   
Дата:   29-05-12 21:37

тоз пък намерил откъде да минава РАЗЛОГ - ЮНДОЛА - само с джип е за там и то с 2 резервни гуми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Силистра добре, ами Букурещ?
Автор: tvk75   
Дата:   29-05-12 21:38

а някой в последните месеци да е минавал през Ришкия проход?

има се предвид тоя от Карнобат - Лозарево (Сунгурларе) през Смядово та до Шумен

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.