Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Обективи за Канон под наем ?
Автор: garsia   
Дата:   15-05-12 23:45

Колеги,
някой знае ли от къде мога да си взема обективи под наем,тъй като Фотосинтезис вече не дават нищо друго освен Хаселблад.

Интересуваме конкретно Canon EF 24-105mm F/4 или нещо в този диапазон.

Ако някои знае или има предложение нека пише едно ЛС или тук в темата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-05-12 23:48


.. Ми земи Хасита, щом друго не дават ......... после ше им търни главата с месеци ..... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: garsia   
Дата:   15-05-12 23:50

Намирам се в София,става въпрос за 26.05 - събота

може също така и Canon EF-S 17-85mm

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: asahi   
Дата:   16-05-12 00:07

Беги в Павилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: garsia   
Дата:   18-05-12 00:53

Ходих в Павилиона,ама там искат депозит в размер на реалната цена на обектива,който искаш да наемеш [smilie10].

Аз ако имах 990 лв. за 17-85mm или 2359 лв. за 24-105mm дали щях да питам дават ли ги под наем и на каква цена ???? [smilie10]

Луди хора [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: garsia   
Дата:   18-05-12 23:04

Някой да знае друго място от където мога да взема обектив под наем ?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: asahi   
Дата:   19-05-12 00:04

Че какво му е лошото да депозираш цената на обектива, който ще ползваш? После ще ти върнат парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   19-05-12 00:10

Дреболията, че ги нямаш кинтите.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

В случая и двете страни страдат - ей го, човека няма кеш да направи депозита и предполагам не дават толкова често техника под наем самия магазин. Имаше и други подобни теми, но тогава и синтезиса даваха и имаше алтернатива. Сега просот все едно няма техника под наем.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: garsia   
Дата:   21-05-12 00:44

ами не все едно,ами направо си няма техника под неам.
Аз ако имам 2.5к за да дам депозите най-вероятно ще си го купя,а не да взимам под наем за 20-30 лв на ден [cool]

Смешна история като цяло...по-добре да се знае,че няма под наем,а не само да лъжат хората,защото който търси под наем очевидно няма достатъчно финанси за да си купи обектив от този клас.

Нищо не им коства да се направим договор с клаузи и т.н. между страните и ако нещо се случи с техниката да си търсят правата по судебен ред,ама нали трябва да се направят на интересни [shtrak]

А на всичкото отгоре са супер НЕлюбезни и се държат с теб все едно си им длъжен...тъпа работа. Едва ли на запад е такъв проблема да си вземеш 24-105 за 1 ден [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: asahi   
Дата:   21-05-12 00:57

Не е проблем. Блокират ти депозита от картата, а ако нямаш 2.5к в картата - прощавай.
Ти къде си тръгнал да наемаш техника, която не можеш да платиш? Ако го повредиш или загубиш Павилиона или Синтезиса студена вода ли да пият?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: ejko   
Дата:   21-05-12 13:00

Ама те в Павилиона от картата ли блокират сумата, защото ако е така не е толкова фатално положението... Но ако искат да оставяш депозит си е махленска история...!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: asahi   
Дата:   21-05-12 13:25

Павилионът не блокира сума от картата, защото не всички банки предлагат такава възможност. Може и никоя да не предлага даже. Наемодателите могат да процедират само в рамките на възможностите, предлагани им от техните партньори в бизнеса.

Тук са популярни банковите гаранции, но процедурата е тегава и за един обектив и 2.5к лева не си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: ivodam   
Дата:   21-05-12 13:39

Няма такава процедура "блокиране на сума по карта", не знам Асахи откъде го измисли това. От картата единствено с ПОС устройството могат да ти изтеглят парите, в качество на депозит, който после да ти върнат. Което за разлика от Асахи не мисля, че е добра идея. Защото ако в процеса на наемането някой съдия-изпълнител или директно някое съдилище наложи запор на сметките на Павилиона (или който е наемодателят), поради дължими някому суми, или като обезпечение по някое дело, увисваш яко. Делото може да се точи с години. Бахмамаму, като взимам кола под наем, да не би да ми искат да внасям стойността на колата като депозит, що за глупост?? Някой май пак иска хем да богатее, хем да не носи никакви рискове. [smilie23]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (21-05-12 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   21-05-12 13:41


.. пАрен - каша духа .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Ако цигането не ги беше запалил , нямаше да се стигне до тук .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: ivodam   
Дата:   21-05-12 13:45

Jim__Beam: Нещо съм пропуснал, за какво цигане иде реч? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-05-12 13:50

На, чети


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: tziko   
Дата:   21-05-12 13:52

Поне да беше нещо 60-80% от сумата... щото до хилядарка в някоя карта ще ги събера, ама от там на горе, няма как(за мен стаа въпрос), предполагам и с повечето хора е така, а то като е някой евтин обектив, ще намеря за без пари от приятел. За по-скъпите обективи, които бих наел щото нямам приятели с такива, няма толко лев за депозит. И така ме губят като наемател(не, че съм се утепал да наемам но...).

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: asahi   
Дата:   21-05-12 14:02

Иво, блокиране на средства от кредитна карта е практика на запад. Тук подобна банкова услуга е "сметка под условие" и "банково обезпечение", но е по-тромаво, както казах.

Аналогията с автомобилите е неприложима - там има задължително застраховане и режимът на собственост е друг.

Цико, прав си, ама засега това е положението. Даже си мисля аз дали на Павилиона и Синтезиса им се дава техника под наем на непознати? За обща нерадост оправдавам рестриктивната им политика.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: ivodam   
Дата:   21-05-12 14:31

Асахи: Не знам как точно и на Запад работи това "блокиране на средства" и как се прави от ПОС устройство. Във всеки случай, един Запис на заповед става за секунди. А след като вече се застрахова и фототехника, не вярвам да не са си застраховали техниката тези магазини...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: boink   
Дата:   21-05-12 16:34

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

баси веселата тема.

мисля си само, ок, решавам да взема един хобектив за 2 дена да поснимам с него с цел да си го купя, нали, нали там тестове местове. ама вече неможе май така. шантава работа. само по фредмиранда ли да се купуват хобективи. незнам. разочарован съм [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: ejko   
Дата:   21-05-12 17:57

на мен на запад нищо не са ми блокирали. Даваш си данните на кредитната карта и в случай на някаква ситуация се взимат някакви кинти от кредитната карта... Както е в хотелите, примерно, май...
Ама тук не знам дали може така...
Иначе аз съм навит така да взимам. Дори не ти трябва някаква кой знае каква кредитна карта..., до 3000-3500 лимит е достатъчно за да наемаме обективи, в общия случай...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: garsia   
Дата:   22-05-12 01:48

Общо взето какво излиза,ако нямаш 3к за депозит означава,че си балък,който не може да си позлови по-скъп обектив така ли ?

А защо в Синтезиса не дават обективи и апарати,а дават само Хаселблат ? Случайно да е по-евтин от 24-105 ??? Пълна пародия...не дават 24-104 който струва 2.3к,а дават Хаселблат с цена от 20к нагоре [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Или съм малоумен или те нещо не са в час ?

а по повот казаното от Асахи :

"...Ти къде си тръгнал да наемаш техника, която не можеш да платиш? Ако го повредиш или загубиш Павилиона или Синтезиса студена вода ли да пият?..."

Има съдии изпълнители и т.н. парите има как да си вземат не им бери грижа на тях.

Все пак по темата,за 26.05 /събота/ братовчед ми има бал и искам да му направя някоя и друга снимка,а разполагам само с китак 18-55. Моля,ако някой има конкретна идея или вариант да пише едно ЛС.

Ако все пак нищо не стане ще си снимам с китачето и ще се убедя за пореден път,че живеем в скапана държава,защото е тъпо да даваш под наем техника,която струва 20-30к и да не ти дреме дали ще те запалят,а в същото време един обикновен фен и любител на фотографията да не може да си вземе под наем обектив за 2к...трагедия

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: Suggs   
Дата:   22-05-12 07:54

Който си мисли, че разбира от търговия повече от Павилиона и Синтезиса - да вземе да отвори един магазин, и тези принципи, дето си ги мисли, да се опита да ги приложи на практика.
Щото иначе българите сме царе на мрънкането, че трябва някой друг да ни реши проблемите, ама не се хващаме нищо да направим сами по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: asahi   
Дата:   22-05-12 08:05

Гарсия, ако ти даваш под наем и чакаш съдия изпълниител да ти реши проблема доста време ще си с блокиран бизнес, съответно няма да печелиш. Затова този метод се избягва и се търсят по-бързи и ефективни.
Снимай спокойно брат'чеда с китака и мисли за светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Канон под наем ?
Автор: garsia   
Дата:   22-05-12 11:52

То се е видяло,че ще снимам с китака,ама не е правилно така.

Кажете нещо по въпроса,защо дават Хаселблат,а апарати и обективи-не? Къде им е логиката на тея хора ?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.