Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли някаква връзка ...
Автор: MarinY   
Дата:   25-04-12 18:17

между милиметрите на предпочитания обектив и личноста (характера, манталитета) на фотографа, към обекта на снимките? [smile]

Какво аз си мисля, ще го запазя за след няколко поста.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: дидибаев   
Дата:   25-04-12 18:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: boink   
Дата:   25-04-12 18:23

разбира се, че няма

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 18:24

Аз нямам никакво отношение към обективи .... големи пушки ми харесват , големи пищови ... ама стъклария - Ц .

[cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: дидибаев   
Дата:   25-04-12 18:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-04-12 18:25


.. то ше излезе , че птичарите ............. най-голем го вадят ...



.... характера .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: MarinY   
Дата:   25-04-12 18:33

Май трябва да доизясня въпроса.

Дали особеностите на фотографа (характер, отношение към заобикалящия го свят, ако щете - манталитет) не определят какъв обектив ще ползва.

Не става въпрос за демонстрация на нещо си, а до неосъзнато "търсене" на нужните мм.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: krist   
Дата:   25-04-12 18:35

най-голям и то значително доминиращ процент от снимките ми са все с най-широкото, което имам. може би щото знам, че фи е по-важно от ел?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: MarinY   
Дата:   25-04-12 18:41

Баси майката?!
Не можете ли да не мислите само за (с) оная си работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: krist   
Дата:   25-04-12 18:44

e, шегуваме се, де! склонен съм да вярвам, че може и да има някаква връзка, но едва ли е от практическо значение. може би ти ще ни светнеш, ако знаеш нещо повече по въпроса?[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: sirteo   
Дата:   25-04-12 18:48

Има, как да няма. Един се радва на дълго, друг на широко. Разни хора, разни милиметри.

Чух едно парче, та се сетих за Джимарата, не че има връзка с темата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: chipsy   
Дата:   25-04-12 18:54

Е аз като снимам само с 50мм ко? [smilie8] [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-04-12 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: MarinY   
Дата:   25-04-12 19:02

Нищо не знам. Просто, вчера гледах някакви галерии в интернет и се замислих за "предпочитаното" стъкло от различни автори.
Не става дума за професионалните поръчки, където избираш това, което ще свърши най-добре работата, а за личните предпочитания.

Мислех си за нещо като:
наблюдател
активен участник
организатор (водач)
...
нещо такова ...

Интересно ще е ако познаваме личноста на снимащия. Тогава може и да сме по-близко до отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-04-12 20:21

Ами моите предпочитания са 85мм... на кроп. Демек около 135. Кво трябва да значи това?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: MarinY   
Дата:   25-04-12 20:37

Да речем ... наблюдател, но желаещ да е в близък контакт със случващото се. [smilie3]
Дали по-детаилно ориентираните не търсят повече дългото? А ориентираните към "генерални обобщения" - широкото? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 23:15

Дали има теле под вола?

Като начало ще се опра на класиците, примерно доц. Петър Абаджиев: "За всяка фотографска задача си има подходящо оборудване." Дали приемането на задачата е характеристика на характера? Или професионализмът е? Трудно може да се изгради някаква корелация (връзка, отношение), но е благодатна тема за бираджийски разговор.

Ако говоря за себе си предварително знам как ще изглежда картинката през различните обективи (фокусни разстояния, зрителни ъгли). Това ми дава право на избор какво да извадя от торбата или по-глобално - дали да вдигна фотоапарата ако нямам подходящото стъкло. Дали това е черта на характера? По-скоро опит, рутина.

Ако говоря за някой друг? Начинаещият любител (в контекста на обективите) се захласва по ярките изразни качества - или изкривена перспектива, или боке, по-късно фин рисунък, а като напредне почва да ползва недостатъците - флеър, винетинг, крива фокусна равнина. Лесно се вижда кой на какъв етап е (от гледна точка на оптиката).

И тъй като не е само оптиката определящата за визията на произведението изведнъж характера на фотографчията става толкова завоалиран от гледна точка на изразните средства, че фокусното разстояние остава един от доста многото фактори, на които можем да базираме съжденията си.

И въпреки че не бях баш конкретен смятам, че Марин Й. не много трудно ще извлече есенцията от моите разсъждения.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някаква връзка ...
Автор: MarinY   
Дата:   25-04-12 23:34

Асахи, както по-горе съм го написал:
"...Не става дума за професионалните поръчки, където избираш това, което ще свърши най-добре работата, а за личните предпочитания..."

Основно за "непрофесионалистите", но и за изкарващите си хляба с фотография, а да не говорим за "артистите", за които хляб няма, всеки го тегли към определен образ, внушение/стил. Ще се съгласите, че този образ, донякъде се определя от дължината на оптиката.
Е, те това е сложната връзка, която се опитвам еда открием.

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.