Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-04-12 09:25


.. Странджа-Сакар ..... ама пусто не им се бачка ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: tofo   
Дата:   25-04-12 09:26

Толерастията е най-благодатната почва за развитие на адершбрайвиковци...[smilie8] [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 09:28

Когато се заселват незаконно цигани, то те трябва да се изселват, а не държавата да ги гледа... И аз ще я осъдя тази държава... Тъпото е че ще платя повече кинти по делото, отколкото ще ми отсъдят в Страсбург... Между другото, които не е почнал, той не е ни е осъдил..., толку сме зле, че мани....

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: saxon   
Дата:   25-04-12 09:45

Автор: uplander
Дата: 25-04-12 07:28

Според мен, проблема е в това, че ги оставяме да зажиеят на тези места и едва след време започваме да ги гоним...Ако им събарят катуна още в първите дни, тогава няма да може да се тълкува като техен дом, а като незаконно стройтелство на "леки, дървени постройки".


Ето това е проблема, не търсете под вола теле.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 09:49

Е за това трябва първо да се обеси на площада чиновника де не си е свършил работата !!!!

Всичките за всичките тези години ...

Колко пъти повтарям за тия чиновници ... дето даже и заплата вземат .


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: CanoniO   
Дата:   25-04-12 09:54

Индобългарите не плащат данъци. Да построиш нещо и да не го обявиш в институциите е престъпление по няколко закона. Да откраднеш ток и вода също е престъпление.
Там трябва да натиска държавата...ама пусти избори...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: saxon   
Дата:   25-04-12 09:56

Точно българите са виновни - българите от правителствата и българите от обществото.
Бай мангал просто хапва баница, що не да не е луд, като дават, хапва.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 09:59

Не е да не е виновен. И аз мога да си ходя и в 10 вечерта да счупа от бой първия циганин, които видя... Няма да съм невинен, макар че държавата няма да ме открие, а и да ме видят чингизи, най-много да ни разтърват...
Така че циганите са виновни, но в конкретната ситуация е по-виновна държавата, защото ти ако нямаш дом все ще се заселиш някъде...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 10:57

През последните години Законът за гражданското състояние е променен и без реална адресна регистрация гражданинът не може да получи лична карта и достъп до услугите на администрацията, вкл. получаване на социална помощ и детски. Това прави "катуните" неудобни за населяване и будните цигани се махат оттам. Ако ги пообразоваме този процес ще се ускори.

Много партии гледаха на циганите като резерв гласове за изборите, които могат да бъдат ползвани срещу 20-тина лева при необходимост. На последните избори този модел започва да се разчупва.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 10:59

а данО...., ама нА дали...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: canonio   
Дата:   25-04-12 11:00

за асахи

пък че има адреси с по 100-200 резидента, не ми се коментира, щото всички го знаят...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 11:03

Не мисли, че това остава несанкционирано.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-04-12 11:06

Еми за съжаление от Страсбург са прави. Не може 20 години да ги оставяш и после изведннъж бутай.
Не ми харесва решението изобщо, но съм обективен човек и няма как да кажа, че неправилно е отсъдено. Вината тук е на администрацияа и държавата, че е бездействала, а сега иска да замаже нещата. Ами оказва се, че така не може.

Трябва превенция, но ние българите сме мижитурки в това отношение.

По Източни родопи няма турско село в което има цигански махали. Турците хич не ги обичат и не си поплюват, а циганите ги е страх и не смеят. И цари мир и разбирателство.

Трябва да има нетолерантност, но не към личността и етноса, а към действията му. Ако се държи и действа според приетите норми в обществото е добре дошъл ако ли не - санкции (ако требва и бой).

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: canonio   
Дата:   25-04-12 11:07

Санкционират тебе. Щото след хепатитния бум там, са ги лекували с твоите пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: krist   
Дата:   25-04-12 11:21

Съдът може и да изглежда прав от определена гледна точка, която сте споменали - чиновници, политици - всичката тая сволоч ги толерира през всичките тия 20+ години.. Прав е и който написа, че требе да се натиска, като са техни имотите, да плащат и данъци за тях, а също и за консумацията на електричество, вода, смет и т.н.

Само дето съдът си има и своя цел:

"И ако аз съм държавата бих взел всички мерки нашите мургави сънародници да им населят земите около съда взел това решение"

И тя е точно обратната на написаното от Тод.. Превръщат ни в циганското гето на Европа, а същите ония чиновници, политици и т.н. сволоч, продължават да толерират това, хем за да лижаът гъзовете на европейците, ем заради изборите.. За капак и парите, за които са ни осъдили ще ги плати пак обикновеният данъкоплатец[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: canonio   
Дата:   25-04-12 11:27

И както във всяка циганска тема, накрая всички ще си стиснат ръцете на факта, че са изборен фактор и никой не иска да ги изгуби. Това е тъжната истина и просто трябва да се примирите и да си гледате живота. Не ви трябват допълнителен стрес. Животът е пъстър, както каза нона караджова...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: tofo   
Дата:   25-04-12 11:27

Иво, ами нетолерантността си е именно към действията, бре! Някой да има нещо против циганин, който ходи на работа, живее си законно, плаща си каквото трябва, децата му ходят на училище и т.н.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: the_shooter   
Дата:   25-04-12 11:29

Абе много се вълнувате от решенията в Страсбург. Ако управниците на една държава са решили наистина да направят нещо, не им дреме от решения на разни бутафорни организации. Справка Саркози. Ако обаче искаш да покажеш само какво голямо желание имаш да сториш нещо, само си търсиш оправдания как някой висша сила те спира.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: elrisha   
Дата:   25-04-12 11:32

Смята да се самонастани в някоя готина къщурка и да си живее царски до края на дните си. Само да ме махнат - ще се оплача на чичковците в Стасбург![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 11:35

Не изпълняваш един критерии - не си циганка.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: n1x0n   
Дата:   25-04-12 11:38

Еми за съжаление от Страсбург са прави. Не може 20 години да ги оставяш и после изведннъж бутай.
Не ми харесва решението изобщо, но съм обективен човек и няма как да кажа, че неправилно е отсъдено.


Това е така. А решението е също толкова елегантно и законно по европейски: минава община, строителен надзор или друг отговорен орган, казва "тези сгради не отговарят на това, това и това изискване за хигиена, пожарна безопасност и т.н." набичва им по 10 акта и ако не платят - конфискация на имуществото.

В крайна сметка аз нямам нищо против тези хора да живеят там, където са сега - ако спазват всички норми на поведение, които са задължителни за останалите граждани на републиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 11:53

n1x0n прав си... Ама няма да го направят...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: elrisha   
Дата:   25-04-12 12:01

Аз нашата държава отдавна съм я отписала като функционираща..просто се появяват едни хора, грабят квот могат за няколко години, после идват други и така.. Народа да се оправя сам както може - това е мотото.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: n1x0n   
Дата:   25-04-12 12:05

Тя държавата си функционира чудесно... когато целата е да се осигури безгрижното кретане на държавният апарат.
Виж, ако трябва нещо за данъкоплатеца да се направи - проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Marillion   
Дата:   25-04-12 12:05

Проблемът не е ИЗОБЩО в циганите.
Проблемът е в липсата на държава, защото НИКОЙ НЕ СИ ВЪРШИ РАБОТАТА!!!

Къде са социалните, които трябва да следят за правата на децата?
Къде е общината, която трябва да следи за куп неща - законност на строителството, плащане на данъци, адресните регистрации, чистотата, отглеждане на животни и т.н.
Къде са РИОКОЗ, за да следят за шума, хигиената, ваксините?
Къде са директорите на училища, които трябва да следят децата дали ходят на училище?
Къде е прокуратурата, която бездейства, при хилядите дребни кражби, женитби м/у деца, кръвосмешенията и т.н.?
Къде по-точно са институциите, които трябва да контролират "ромските" организации какво точно са свършили и как са изразходвани европейските пари?

Правов ред-ИМА, контрол-НЯМА! Къде е смисъла на цялата работа? За чийй *** са всичките тези закони, наредби и инструкции, като няма кой да контролира спазването им?

Решението е чудесно и е много правилно! Хората не са виновни, че някой не си върши работата. Защо не отидат в Германия или във Франция и да се заселят на общински или държавен терен? Защо не отидат в Белгия или Англия и да крадат и да хвърлят боклука си пред мястото, в което живеят?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.