Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: bozo   
Дата:   25-04-12 00:58

"Според съда в Страсбург жилищата на ромските семейства съставляват техен „дом", защото те са ги обитавали в продължение на много години и е без значение, че това е незаконно по смисъла на българското законодателство."

Цялата статия ТУК

Не мога да изразя възхищението си от решението на Страсбург, без да бъда наказан с перманентен бан...

Това също ме заинтригува :особените нужди на ромите. Някой знае ли какви са особените нужди на циганите? И колко са особени?

Според мен, така формулирани нещата дават невероятна възможност на целокупното циганско население да се самонастанява където може да си задоволи особените нужди от дом, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 01:09

Защо само на циганското? И ние можем да се самонастаняваме, стига да не ни гепнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Antonio_V   
Дата:   25-04-12 01:21

съдът задължава България да промени закона си и практиката по него така, че да не се издават заповеди за отстраняване на хора от публична земя или сгради, когато могат да се засегнат права на хора, без значение дали те са в незаконно владение.

Отврат (тук спирам, за да спестя куп нецензурни изрази)... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 01:57

Наистина, защо трябва да им бутат бараките и да ги правят зорлем бездомни? Я сега по един апартамент да им дадат за компенсация.





Но има надежда някаква - скоро българите ще са малцинство и ще могат да се оплакват в Страст бург.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: nikon_F2   
Дата:   25-04-12 02:21

И какво следва-пишем нови сценарии за
този филм
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 02:31

Абе я не пипайте ромите! Те са най- активната социално прослойка, доколкото масово гласуват (тоест, управляват) и събират боклуци по контейнерите - значи еко активисти.



Кой от вас може да се похвали с това че активно е упражнявал правото си на глас, събирал е отпадъци за рециклиране ежедневно, придвижвал се е с еко- тяга (кон с каруца), че и грозните панелки е разрушавал?

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 05:39

(Тука няколко човрка с пяна на устата пишат да си гледам негрите)

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 05:43

Обаче истината е че българите са си големи расистчета и шовинистчета. Цяла европа е изтъкана на тоя стан.

Затова няма да имате мир и обединение, докато не спрете да се мразите един друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: allx   
Дата:   25-04-12 06:17

(с пяна на устата) Я си глей негрите, Димов![smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: TODD   
Дата:   25-04-12 06:27

Димов да ти пратим трима циганина в квартала без кученца ... да видиш кво ще се завъди там ????[smilie5]

А на страстбургският съд бих им казал - да го духат !!!

И ако аз съм държавата бих взел всички мерки нашите мургави сънародници да им населят земите около съда взел това решение [cool]


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 06:36

Споменах ли за расизма и шовинизма, попил в корените на СТАРИЯ СВЯТ?

...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 06:42

И какво са виновни циганите в случая... То и в Холандия ако се заселиш някъде, понеже няма къде да живееш и живееш Х години там и става законно, нищо, че не е твое.
Това се прави, за да се грижат хората за имотите си...
Щом не го ползваш до толкова, че да ти е все едно, че са се заселили хора там, то тогава най-вероятно не ти трябва...
Все пак вижте какво пише:
"Съдът припомня, че в продължение на няколко десетилетия властите не са направили нищо да отстранят семействата от терена и така де факто са толерирали поселището. Така властите са признати за виновни в бездействие, което е позволило на семействата в „Баталова воденица" да развият здрави връзки в района и да изградят общностен живот там."
И са прави... Държавата е крайно време да започне да се грижи за имотите си, а не да организира някакви безмислени спорадични акции...
"По отношение на оплакванията от съседи, че хората от „Баталова воденица" вършат нарушения на закона, съдът припомня, че властите са били длъжни да разследват и санкционират съответните конкретни отговорни лица. Това обаче не е било направено."
Факт е че държавата не си върши работата и трябва да бъде наказана за това... Лошото е че тези 4000 евро глоба на дали ще амбицират органите следващия път, когато някой се засели незаконно да го изсели или когато срещу група цигани се подаде сигнал, той да се разследва, завършвайки с с някакъв реален резултат...
Реално са ни направили забележка, че не си вършим работата о време и от това са намазали група цигани и вие се възмущавате, че циганите са се облажили, а не от това, че държавата не си е вършила работата 20 години...



Публикацията е редактирана (25-04-12 07:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: uplander   
Дата:   25-04-12 07:28

Според мен, проблема е в това, че ги оставяме да зажиеят на тези места и едва след време започваме да ги гоним...Ако им събарят катуна още в първите дни, тогава няма да може да се тълкува като техен дом, а като незаконно стройтелство на "леки, дървени постройки"...Така си мисля, или така ми се ще да бъде. Ако аз отида и сглобя една барака в покрайнините на Страсбург, дали тя ще стане мой дом, който да задоволява особенните ми нужди...Или ще дойдат мазни ченгета да ме екстрадират обратно в БГ...? Мисля, че ако държавата реагира адекватно, няма да е проблем да се контролират катуните, но факта,че държавате не реагира адекватно е същинския проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 07:31

Прав си. Те затова са ни и осъди ли де... Ако сега се заселват, няма проблем да се разкарат. Но да се знае за заселването от години и нищо да не се предприеме си е съвсем друго нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: neuromancer   
Дата:   25-04-12 07:40

Вижте сега, тая тема е за да се излива омраза към циганите и покрай тях и към европейските институции. Как смеете да вкарвате малко здрав разум там където такъв няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: vency59   
Дата:   25-04-12 07:54

Хубава държава...ама циганска.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-04-12 08:39


... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/nqpl0578.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-oiFUq5ErQo0/T5eNwWtd4EI/AAAAAAAANEM/Rwhw_BKfcvI/s512/DSC00086.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 08:41

хахахахха

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: vinoirakia   
Дата:   25-04-12 08:58

За съжаление трудно ще се оправим без цигани.
Много важен фактор са в селското стопанство.
И в кръводаряването - вчера го разбрах.



Публикацията е редактирана (25-04-12 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: thingfish   
Дата:   25-04-12 09:00

Циганите на Сатурн! [smilie5]
...или май друго беше

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-04-12 09:03


.. особено в селското стопанство ..... [smilie7] [smilie7]

.. от един декар лозе , баща ми набра осем кофи грозде ....

.. просто толкова беше останало след минаването на "важния фактор" ...... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Относно другото , по-добре да умра , отколкото да ми прелеят циганска кръв ..... [smilie9] [smilie9] [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: RAFA   
Дата:   25-04-12 09:04

Доскоро не обичах цигани , нямам приятели такива и не искам да имам. Имам няколко клиента покрай работа всичките се занимават с някаква незаконна дейност ! След "прекрасния" престой на сина ми и жена ми, в детското отделение на Терапията във Варна, вече мога да кажа най-открито , че ги мразя [smilie23]. Да ме извиняват европейските институции ама като толкова много искат да си ги приберат при тях, писна ми да им плащам сметките [smilie23].


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 09:05

много важен фактор в селското стопанство на Сатурн са...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: allx   
Дата:   25-04-12 09:08

Кво беше...търся доброволци за ядрени опити [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asyapo   
Дата:   25-04-12 09:22

Да, прави са от ЕС ! Преместването на някого, особено на голямо циганско семейство от дома му в друг дом може да предизвика сериозни загуби за обществото, настървеност от страна на циганите и загуба на духовно-биологична енергия от всички, защото все пак всеки си държи на дома, поне традициите в България са такива...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.