Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: bozo   
Дата:   25-04-12 00:58

"Според съда в Страсбург жилищата на ромските семейства съставляват техен „дом", защото те са ги обитавали в продължение на много години и е без значение, че това е незаконно по смисъла на българското законодателство."

Цялата статия ТУК

Не мога да изразя възхищението си от решението на Страсбург, без да бъда наказан с перманентен бан...

Това също ме заинтригува :особените нужди на ромите. Някой знае ли какви са особените нужди на циганите? И колко са особени?

Според мен, така формулирани нещата дават невероятна възможност на целокупното циганско население да се самонастанява където може да си задоволи особените нужди от дом, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 01:09

Защо само на циганското? И ние можем да се самонастаняваме, стига да не ни гепнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Antonio_V   
Дата:   25-04-12 01:21

съдът задължава България да промени закона си и практиката по него така, че да не се издават заповеди за отстраняване на хора от публична земя или сгради, когато могат да се засегнат права на хора, без значение дали те са в незаконно владение.

Отврат (тук спирам, за да спестя куп нецензурни изрази)... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 01:57

Наистина, защо трябва да им бутат бараките и да ги правят зорлем бездомни? Я сега по един апартамент да им дадат за компенсация.





Но има надежда някаква - скоро българите ще са малцинство и ще могат да се оплакват в Страст бург.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: nikon_F2   
Дата:   25-04-12 02:21

И какво следва-пишем нови сценарии за
този филм
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 02:31

Абе я не пипайте ромите! Те са най- активната социално прослойка, доколкото масово гласуват (тоест, управляват) и събират боклуци по контейнерите - значи еко активисти.



Кой от вас може да се похвали с това че активно е упражнявал правото си на глас, събирал е отпадъци за рециклиране ежедневно, придвижвал се е с еко- тяга (кон с каруца), че и грозните панелки е разрушавал?

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 05:39

(Тука няколко човрка с пяна на устата пишат да си гледам негрите)

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 05:43

Обаче истината е че българите са си големи расистчета и шовинистчета. Цяла европа е изтъкана на тоя стан.

Затова няма да имате мир и обединение, докато не спрете да се мразите един друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: allx   
Дата:   25-04-12 06:17

(с пяна на устата) Я си глей негрите, Димов![smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: TODD   
Дата:   25-04-12 06:27

Димов да ти пратим трима циганина в квартала без кученца ... да видиш кво ще се завъди там ????[smilie5]

А на страстбургският съд бих им казал - да го духат !!!

И ако аз съм държавата бих взел всички мерки нашите мургави сънародници да им населят земите около съда взел това решение [cool]


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 06:36

Споменах ли за расизма и шовинизма, попил в корените на СТАРИЯ СВЯТ?

...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 06:42

И какво са виновни циганите в случая... То и в Холандия ако се заселиш някъде, понеже няма къде да живееш и живееш Х години там и става законно, нищо, че не е твое.
Това се прави, за да се грижат хората за имотите си...
Щом не го ползваш до толкова, че да ти е все едно, че са се заселили хора там, то тогава най-вероятно не ти трябва...
Все пак вижте какво пише:
"Съдът припомня, че в продължение на няколко десетилетия властите не са направили нищо да отстранят семействата от терена и така де факто са толерирали поселището. Така властите са признати за виновни в бездействие, което е позволило на семействата в „Баталова воденица" да развият здрави връзки в района и да изградят общностен живот там."
И са прави... Държавата е крайно време да започне да се грижи за имотите си, а не да организира някакви безмислени спорадични акции...
"По отношение на оплакванията от съседи, че хората от „Баталова воденица" вършат нарушения на закона, съдът припомня, че властите са били длъжни да разследват и санкционират съответните конкретни отговорни лица. Това обаче не е било направено."
Факт е че държавата не си върши работата и трябва да бъде наказана за това... Лошото е че тези 4000 евро глоба на дали ще амбицират органите следващия път, когато някой се засели незаконно да го изсели или когато срещу група цигани се подаде сигнал, той да се разследва, завършвайки с с някакъв реален резултат...
Реално са ни направили забележка, че не си вършим работата о време и от това са намазали група цигани и вие се възмущавате, че циганите са се облажили, а не от това, че държавата не си е вършила работата 20 години...



Публикацията е редактирана (25-04-12 07:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: uplander   
Дата:   25-04-12 07:28

Според мен, проблема е в това, че ги оставяме да зажиеят на тези места и едва след време започваме да ги гоним...Ако им събарят катуна още в първите дни, тогава няма да може да се тълкува като техен дом, а като незаконно стройтелство на "леки, дървени постройки"...Така си мисля, или така ми се ще да бъде. Ако аз отида и сглобя една барака в покрайнините на Страсбург, дали тя ще стане мой дом, който да задоволява особенните ми нужди...Или ще дойдат мазни ченгета да ме екстрадират обратно в БГ...? Мисля, че ако държавата реагира адекватно, няма да е проблем да се контролират катуните, но факта,че държавате не реагира адекватно е същинския проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 07:31

Прав си. Те затова са ни и осъди ли де... Ако сега се заселват, няма проблем да се разкарат. Но да се знае за заселването от години и нищо да не се предприеме си е съвсем друго нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: neuromancer   
Дата:   25-04-12 07:40

Вижте сега, тая тема е за да се излива омраза към циганите и покрай тях и към европейските институции. Как смеете да вкарвате малко здрав разум там където такъв няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: vency59   
Дата:   25-04-12 07:54

Хубава държава...ама циганска.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-04-12 08:39


... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/nqpl0578.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-oiFUq5ErQo0/T5eNwWtd4EI/AAAAAAAANEM/Rwhw_BKfcvI/s512/DSC00086.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 08:41

хахахахха

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: vinoirakia   
Дата:   25-04-12 08:58

За съжаление трудно ще се оправим без цигани.
Много важен фактор са в селското стопанство.
И в кръводаряването - вчера го разбрах.



Публикацията е редактирана (25-04-12 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: thingfish   
Дата:   25-04-12 09:00

Циганите на Сатурн! [smilie5]
...или май друго беше

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-04-12 09:03


.. особено в селското стопанство ..... [smilie7] [smilie7]

.. от един декар лозе , баща ми набра осем кофи грозде ....

.. просто толкова беше останало след минаването на "важния фактор" ...... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Относно другото , по-добре да умра , отколкото да ми прелеят циганска кръв ..... [smilie9] [smilie9] [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: RAFA   
Дата:   25-04-12 09:04

Доскоро не обичах цигани , нямам приятели такива и не искам да имам. Имам няколко клиента покрай работа всичките се занимават с някаква незаконна дейност ! След "прекрасния" престой на сина ми и жена ми, в детското отделение на Терапията във Варна, вече мога да кажа най-открито , че ги мразя [smilie23]. Да ме извиняват европейските институции ама като толкова много искат да си ги приберат при тях, писна ми да им плащам сметките [smilie23].


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 09:05

много важен фактор в селското стопанство на Сатурн са...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: allx   
Дата:   25-04-12 09:08

Кво беше...търся доброволци за ядрени опити [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asyapo   
Дата:   25-04-12 09:22

Да, прави са от ЕС ! Преместването на някого, особено на голямо циганско семейство от дома му в друг дом може да предизвика сериозни загуби за обществото, настървеност от страна на циганите и загуба на духовно-биологична енергия от всички, защото все пак всеки си държи на дома, поне традициите в България са такива...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-04-12 09:25


.. Странджа-Сакар ..... ама пусто не им се бачка ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: tofo   
Дата:   25-04-12 09:26

Толерастията е най-благодатната почва за развитие на адершбрайвиковци...[smilie8] [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 09:28

Когато се заселват незаконно цигани, то те трябва да се изселват, а не държавата да ги гледа... И аз ще я осъдя тази държава... Тъпото е че ще платя повече кинти по делото, отколкото ще ми отсъдят в Страсбург... Между другото, които не е почнал, той не е ни е осъдил..., толку сме зле, че мани....

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: saxon   
Дата:   25-04-12 09:45

Автор: uplander
Дата: 25-04-12 07:28

Според мен, проблема е в това, че ги оставяме да зажиеят на тези места и едва след време започваме да ги гоним...Ако им събарят катуна още в първите дни, тогава няма да може да се тълкува като техен дом, а като незаконно стройтелство на "леки, дървени постройки".


Ето това е проблема, не търсете под вола теле.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 09:49

Е за това трябва първо да се обеси на площада чиновника де не си е свършил работата !!!!

Всичките за всичките тези години ...

Колко пъти повтарям за тия чиновници ... дето даже и заплата вземат .


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: CanoniO   
Дата:   25-04-12 09:54

Индобългарите не плащат данъци. Да построиш нещо и да не го обявиш в институциите е престъпление по няколко закона. Да откраднеш ток и вода също е престъпление.
Там трябва да натиска държавата...ама пусти избори...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: saxon   
Дата:   25-04-12 09:56

Точно българите са виновни - българите от правителствата и българите от обществото.
Бай мангал просто хапва баница, що не да не е луд, като дават, хапва.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 09:59

Не е да не е виновен. И аз мога да си ходя и в 10 вечерта да счупа от бой първия циганин, които видя... Няма да съм невинен, макар че държавата няма да ме открие, а и да ме видят чингизи, най-много да ни разтърват...
Така че циганите са виновни, но в конкретната ситуация е по-виновна държавата, защото ти ако нямаш дом все ще се заселиш някъде...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 10:57

През последните години Законът за гражданското състояние е променен и без реална адресна регистрация гражданинът не може да получи лична карта и достъп до услугите на администрацията, вкл. получаване на социална помощ и детски. Това прави "катуните" неудобни за населяване и будните цигани се махат оттам. Ако ги пообразоваме този процес ще се ускори.

Много партии гледаха на циганите като резерв гласове за изборите, които могат да бъдат ползвани срещу 20-тина лева при необходимост. На последните избори този модел започва да се разчупва.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 10:59

а данО...., ама нА дали...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: canonio   
Дата:   25-04-12 11:00

за асахи

пък че има адреси с по 100-200 резидента, не ми се коментира, щото всички го знаят...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 11:03

Не мисли, че това остава несанкционирано.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-04-12 11:06

Еми за съжаление от Страсбург са прави. Не може 20 години да ги оставяш и после изведннъж бутай.
Не ми харесва решението изобщо, но съм обективен човек и няма как да кажа, че неправилно е отсъдено. Вината тук е на администрацияа и държавата, че е бездействала, а сега иска да замаже нещата. Ами оказва се, че така не може.

Трябва превенция, но ние българите сме мижитурки в това отношение.

По Източни родопи няма турско село в което има цигански махали. Турците хич не ги обичат и не си поплюват, а циганите ги е страх и не смеят. И цари мир и разбирателство.

Трябва да има нетолерантност, но не към личността и етноса, а към действията му. Ако се държи и действа според приетите норми в обществото е добре дошъл ако ли не - санкции (ако требва и бой).

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: canonio   
Дата:   25-04-12 11:07

Санкционират тебе. Щото след хепатитния бум там, са ги лекували с твоите пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: krist   
Дата:   25-04-12 11:21

Съдът може и да изглежда прав от определена гледна точка, която сте споменали - чиновници, политици - всичката тая сволоч ги толерира през всичките тия 20+ години.. Прав е и който написа, че требе да се натиска, като са техни имотите, да плащат и данъци за тях, а също и за консумацията на електричество, вода, смет и т.н.

Само дето съдът си има и своя цел:

"И ако аз съм държавата бих взел всички мерки нашите мургави сънародници да им населят земите около съда взел това решение"

И тя е точно обратната на написаното от Тод.. Превръщат ни в циганското гето на Европа, а същите ония чиновници, политици и т.н. сволоч, продължават да толерират това, хем за да лижаът гъзовете на европейците, ем заради изборите.. За капак и парите, за които са ни осъдили ще ги плати пак обикновеният данъкоплатец[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: canonio   
Дата:   25-04-12 11:27

И както във всяка циганска тема, накрая всички ще си стиснат ръцете на факта, че са изборен фактор и никой не иска да ги изгуби. Това е тъжната истина и просто трябва да се примирите и да си гледате живота. Не ви трябват допълнителен стрес. Животът е пъстър, както каза нона караджова...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: tofo   
Дата:   25-04-12 11:27

Иво, ами нетолерантността си е именно към действията, бре! Някой да има нещо против циганин, който ходи на работа, живее си законно, плаща си каквото трябва, децата му ходят на училище и т.н.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: the_shooter   
Дата:   25-04-12 11:29

Абе много се вълнувате от решенията в Страсбург. Ако управниците на една държава са решили наистина да направят нещо, не им дреме от решения на разни бутафорни организации. Справка Саркози. Ако обаче искаш да покажеш само какво голямо желание имаш да сториш нещо, само си търсиш оправдания как някой висша сила те спира.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: elrisha   
Дата:   25-04-12 11:32

Смята да се самонастани в някоя готина къщурка и да си живее царски до края на дните си. Само да ме махнат - ще се оплача на чичковците в Стасбург![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 11:35

Не изпълняваш един критерии - не си циганка.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: n1x0n   
Дата:   25-04-12 11:38

Еми за съжаление от Страсбург са прави. Не може 20 години да ги оставяш и после изведннъж бутай.
Не ми харесва решението изобщо, но съм обективен човек и няма как да кажа, че неправилно е отсъдено.


Това е така. А решението е също толкова елегантно и законно по европейски: минава община, строителен надзор или друг отговорен орган, казва "тези сгради не отговарят на това, това и това изискване за хигиена, пожарна безопасност и т.н." набичва им по 10 акта и ако не платят - конфискация на имуществото.

В крайна сметка аз нямам нищо против тези хора да живеят там, където са сега - ако спазват всички норми на поведение, които са задължителни за останалите граждани на републиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 11:53

n1x0n прав си... Ама няма да го направят...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: elrisha   
Дата:   25-04-12 12:01

Аз нашата държава отдавна съм я отписала като функционираща..просто се появяват едни хора, грабят квот могат за няколко години, после идват други и така.. Народа да се оправя сам както може - това е мотото.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: n1x0n   
Дата:   25-04-12 12:05

Тя държавата си функционира чудесно... когато целата е да се осигури безгрижното кретане на държавният апарат.
Виж, ако трябва нещо за данъкоплатеца да се направи - проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Marillion   
Дата:   25-04-12 12:05

Проблемът не е ИЗОБЩО в циганите.
Проблемът е в липсата на държава, защото НИКОЙ НЕ СИ ВЪРШИ РАБОТАТА!!!

Къде са социалните, които трябва да следят за правата на децата?
Къде е общината, която трябва да следи за куп неща - законност на строителството, плащане на данъци, адресните регистрации, чистотата, отглеждане на животни и т.н.
Къде са РИОКОЗ, за да следят за шума, хигиената, ваксините?
Къде са директорите на училища, които трябва да следят децата дали ходят на училище?
Къде е прокуратурата, която бездейства, при хилядите дребни кражби, женитби м/у деца, кръвосмешенията и т.н.?
Къде по-точно са институциите, които трябва да контролират "ромските" организации какво точно са свършили и как са изразходвани европейските пари?

Правов ред-ИМА, контрол-НЯМА! Къде е смисъла на цялата работа? За чийй *** са всичките тези закони, наредби и инструкции, като няма кой да контролира спазването им?

Решението е чудесно и е много правилно! Хората не са виновни, че някой не си върши работата. Защо не отидат в Германия или във Франция и да се заселят на общински или държавен терен? Защо не отидат в Белгия или Англия и да крадат и да хвърлят боклука си пред мястото, в което живеят?

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: bozo   
Дата:   25-04-12 14:33

Не знаете за какво става дума.
В циганското гето в града, където живея, г-н Кмета предприе строги мерки срещу незаконното строителство, и то на масивни цигански къщи. С полиция, органи и т.н се опитаха да разрушат незаконна постройка. От третия опит успяха - срутиха я, натовариха боклука в камиони. За съжаление клипа от V-box изчезна прекалено бързо - бяха го снимали самите цигани от къща в центъра на гетото - от едната страна цигани, които протестират с хвърляне на павета, шишета, тухли и винкели, а от другата страна полицаите пуцат по тълпата със стоп патрони - пистолети, помпи, сълзотворен газ. В крайна сметка не се вижда кой излиза победител. Резултата - в гетото вече никой не ги безпокои за незаконните строежи и постройки. Не знам кой е виновен. Всички сме виновни - ние, защото сме прекалено толерантни. (Толерантност = насилствена търпимост, търпимост по принуда) "Органите" са виновни, защото в нормална държава най-сигурния начин да умреш е като посегнеш на полицай. И циганите са виновни, защото преекспонират с правата си на малцинство.
Защо те да имат "особени" нужди, които нас държавата ни принуждава да плащаме?

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 15:05

Докато името на кмета и името на града са в анонимност не се учудвай, че описаното ще се случи пак. А дали ДНСК е подвластна на кмета или кмета на ДНСК сам прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: мара   
Дата:   25-04-12 16:21

направо сте изчерпали темата....

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: alsash   
Дата:   25-04-12 16:31

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: neuromancer   
Дата:   25-04-12 16:36

"И циганите са виновни, защото преекспонират с правата си на малцинство." - аз не мисля, че циганите са достатъчно грамотни, за да знаят какви права имат и как да ги защитават. Цялата тая работа идва оттам, че на държавния чиновник му е много по-лесно да каже "Не може да направим нищо, те имат права", отколкото наистина да направи нещо. Във Франция, Италия и пр. да не би да имат по-малко права като малцинство?

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: мара   
Дата:   25-04-12 16:51

ооо, не, нещо си се объркал. 99 от 100 може и да не знаят, ама ги представлява стотният.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 17:53

Автор: bozo
Дата: 25-04-12 14:33

..... защото в нормална държава най-сигурния начин да умреш е като посегнеш на полицай.


Скоро мангалите биха пазарджишките полицаи за един кон .

Един камион го ударил и утрепал защото изкочил внезапно на пътя .Коня паднал на една мадама върху колата която си возила детето и я помлял ...

Както и да е всичко приключило .Полицаите се обаждат в съответната служда в общината да дойдат да приберат коня .
Обаче от общината си барат хуя .... и полицая пазил коня цял ден на пътя !
Вечерта циганина тръгне да си търси коня и ка то види полицая извади един нож и тръгне да го коли .Полицая извикал две патрулки циганина викнал баща си - и като побарат полицаите ... утрепали ги от бой .

Дошли некви специални та прибрали мангалите - арест , съд ,присъда - година и половина пробация за двамата ....

Ко искаш от такава държава ?????

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   25-04-12 19:43

Това много яко, като по филмите!

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ivanov.10   
Дата:   25-04-12 20:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-04-12 20:08

Не съм чел решението на Съда, но не съм съгласен с такива изводи. Вярно е, че в продължение на години тези хора са били оставени да си правят каквото си пожелаят и никой не им е потърсил сметка за това. Липсвала е държавата, както казвате. В един момент обаче (дори и да не е сегашният) такава се появява и решава да сложи ред. И какво правим? Заради допуснати пропуски в миналото се изправяме пред абсолютна невъзможност да се справим с проблема за в бъдеще. Какво значи "минало е толкова време". Не съм чул и не знам да има давност за придобиване на публична собственост, каквато са терените, където масово са образувани ромските гета. Не знам да има и давност за незаконно строителство, изградено през последните 25 години. Това са... абсолютни глупости, пък ако ще да са в решение на съда в Страсбург.
Проблемът с постройките на тези лица е много сложен за решаване и изобщо не е толкова лесно, колкото много хора си мислят. Рано или късно на някой ще му писне и ще го реши кардинално. Обаче... европейците не мислят, че той трябва да бъде решен. Чудя се от къде изкараха пак тия връзки тия цигани...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: bozo   
Дата:   25-04-12 20:48

Идеята е да се създадат такива условия за отглеждане на цигани в България, така че те да не ходят по "белите" страни - с такова впечатление оставам.

ivanov.10
На мен цвета на суичъра не ми пречи...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: мара   
Дата:   25-04-12 21:02

твърде често европейският съюз в битието на българина от нецигански произход е нещо като късането на косъм с упойка

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ivanov.10   
Дата:   25-04-12 21:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: мара   
Дата:   25-04-12 21:13

е па по соца си имаше доброволни отряди

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: chill   
Дата:   25-04-12 21:30

ivanov.10 написа:
> Аз съм доброволец. Ще обикалям
> квартала с лъснати кубинки, палка,
> верига, бокс и нож - всичко си имам -
> и като срещна вреден елемент -
> римлянин,наркоман, траверс и др,
> културно ще му обяснявам, че не
> бива притеснява гражданите.
>
> ПРАВЕТЕ СИ СМЕТКАТА какво искате
> във вашия квартал - младежи със
> спретнат вид или гето, каруци,
> наркомани, меки китки и т. н.

Със сигурност не искам субекти с кубинки, палки, ножове и боксове в моя квартал.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: ivanov.10   
Дата:   25-04-12 21:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: chill   
Дата:   25-04-12 23:32

Няма проблем да се справим със всякаква измет - ромска или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 01:15

Иванов 10 е на крачка от онова което направи оня в Норвегия...

[smilie2]

Именно заради милиони такива като него (тях) Европа никога няма да може да се обедини. Стария континет е осъден да бъде разединен от шовинизъм форевър.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: n1x0n   
Дата:   26-04-12 01:17

Аз като писах миналата година, че съм си лъснал кубинките и отивам да мачкам тъмни субекти на протестите за Катуница, помните ли какво ми писахте - такъв съм бил, онакъв съм бил...

Дам, помня какво ти писах... че сте банда шубелии, които ги е страх да ходят да "мачкат" там където всъщност е проблема - в Парламента и Министерският съвет. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Cristinel   
Дата:   26-04-12 04:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: мара   
Дата:   26-04-12 08:32

кристинеле, тва, че индианците са малцинство е следствие на едни събития, дето...ае нема нужда. та тезата ти е меко казано йезуитска.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 08:55

Индианците са малцинство по логиката на нормално развиващите се събития.

Така както всички пра- племена са малцинства след отминаването на тяхното време и епоха.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: gorbi   
Дата:   26-04-12 09:13

Ако те налазят въшки и не ги гониш е нормално да се настанят там за постоянно... Не знам в случая въшките ли ще са виновни или ти - че не поддържаш добра хигиена.

Нито съдът в Стразбург е виновен, нито мангасариян. Виновните са с кост'мчета и вратовръзки, събират се на дебели софри и минават покрай гетата с мерцедеси с тъмни стъкла. За съжаление - богатите и власт имеющите българЕ са много по-долна сган от бай мангау...

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asahi   
Дата:   26-04-12 09:25

Що нямам хленбарки? Щото пръскам редовно и не оставям боклуци за ядене.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: gorbi   
Дата:   26-04-12 09:28

анджък

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: asahi   
Дата:   26-04-12 09:32

То и с кученцата така.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: saxon   
Дата:   26-04-12 09:43

Европейците и те като американците

Автор: saxon
Дата: 19-04-12 12:58

Лесно е Европа да ни дава акъл сега по разни въпроси, защото се е справила с някои проблеми преди Ама техните проблеми са се преселили у нас, защото тука никой не ги е закачал.
Иначе Холандците много знаят сега.


През цялата си история циганите от всчки възрасти, проникнали в западната половина на континвента, са подлагани на жестоки гонения, експулсиране и съпътстващите ги наказания и мъчения - от убийства, каторга до разпъване. С една дума - на тотален геноцид. Средновековните хроникьори списват циганите като най-долни същества, по-скоро животни. Това убеждение в съзнанието на тогашното общество се превръщат по-късно в закони, които остават непроменени дори до средата на XX столетие. Свиканият през 1496, 1497 н 1498 г. в Ландау и Фрибург Райхстаг обявява всички цигани за престъпници, турски шпиони, и приносители на чумата. Обвинени са в грабителство, магьосничество, отвличане на деца. Император Максимилян І наредил те да не бъдат търпяни на германска земя и разрешава избиването им. В Саксония, електорът Георг ІІ издава декрет за смъртно наказание на всеки заловен циганин. През 1721 г. император Фридрих Вилхелм І наредил всеки хванат да бъде обесен. Обесването през ХVІІ век било популярно в чешките земи, Бохемия и на други места. В 1504 г. Лун ХІІ заповядва изгонването им от Франция. През 1539 г. Франсоа І отсъжда да бъдат обесвани, а след 1647 то се замени с каторга. От 1716 до 1721 г. циганите в Лотарингия са подложена на опозоряване, жигосване и изгонване. Подобни мерки са прилагани от император Бонапарт и в други райони, на Пиринеите и баските провинции. В Холандия през 1525 г. Карл V издава едикт за бичуване, жигосване, изгонване и изпращането им в каторга. По-късно (ХVІІ-ХVІІІ в.) войската е извършила ужасна сеч, а и на всеки друг е разрешено да ги убива. Това довело до пълното им изчезване. В Австрия ловците на цигани са получавали парични и материални награди. В Швеция след 1637 г. с кралска заповед циганите са изгонени, а ако някой е останал - разстрелван. Чак до 1954 г. са били в сила разпоредбите на Крнстиян V (от 1687 г.,) за изгонването им, а главатарите - екзкекутирани. В Дания Кристиян ІІІ издава през 1563 г. заповед ца изгонването от кралството на циганите, а при залавяне на главатарите - екзекутиране. Заповедта се повтаря през 1643 г. В Швейцария от началото на ХVІ до края на ХVІІ в е организиран лов на цигани по територията на цялата конфедерация. В 1723 г. управителят на Берн нарежда на населението залавяните цигани да се осъждат на смърт. От втората половина на XVI до началото на ХVІІІ в. католическата църква се откроява с особена активност срещу циганите - най-вече в Италия. Това са само някои примери за предприеманите през средновековието в западната част от континента мерки за ликвидиране на проникналите там цигани. В завладените през Втората световна война от Германия страни вермахтът, СС и Гестапо предприемаха системно изтребване на циганското население. Далеч преди това обаче през 1905 г. в Бавария е проведено преброяване на циганите и номадите. С твърдението, че те представляват “напаст”, за проявите на която следвало да се информира създденото в Мюнхен прз 1899 г. специално бюро. В 1926 г баварският парламент приема закон за борба срещу циганите, номадите и лентяите, а от 1928 г. те са поставени под строг полицейки контрол. В лагерите в Дахау, Аушвиц, Биркенау, Бухенвалд са ликвидирани повече от 500 хиляди цигани.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: gorbi   
Дата:   26-04-12 09:56

който успял, успял... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: imitev   
Дата:   26-04-12 09:57


Имаме 4-5 цигански семейства в блока в който живея.

Поздравяват ме всяка сутрин с "Добро утро", всяка вечер с "Добър вечер".

Поздравяват и дъщеря ми.

Бахти и простаците сме българите [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: gorbi   
Дата:   26-04-12 10:06

да ама не ти завиждат за новата дограма, по-новата кола, по-хубавия телефон... И за това имат сили да те поздравят.. [smilie18] Ти пък стани един първоапостол и започни с ведра усмивка да си поздравяваш комшиите всеки ден и някой ден те ще ти отговорят със същото... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: chill   
Дата:   26-04-12 10:11

Па аз поздравявам всеки, когото срещна пред асансьора. Сигурно съм поздравил немалко хора, дето не живеят тук. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Cristinel   
Дата:   27-04-12 04:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: imitev   
Дата:   27-04-12 06:30

Gorbi - значи вече съм станал първоапостол [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: tofo   
Дата:   27-04-12 08:44

imitev, ама то по принцип иде реч не за циганите, а за циганията. Произходът не е непременно манталитет.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: мара   
Дата:   27-04-12 11:42

не си ме разбрал...карай.

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: imitev   
Дата:   27-04-12 14:04



Tofo - не за циганията, ами за селянията и неграмотността, като следствие на егоизма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цигани от всички страни, съединявайте се!
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 15:23

Чета, чета, чета и ... еми некак си не сте прави. [smilie21] [smilie18]

Така сме цъфнали и вързали през демократизма, че е.. секи си има талавизор. Викаме на франзелата багета. На кексчето мъфин или мъфис дагое. На киселото млеко йогурт. Мааме трици, сирец корнфлейкс и всеки има парцали и кола. И е някъф чука си и рая небивал. И те тава целото само за некви дваесе годин просперитет на калпак и цъфнали налъми. [smilie21]

Ся, държава сме нямали, органи сме нямали, чиновниците ни били намквиси, малцинствата и те ни били мнозинства и прочее. Що сте такива негативни едни ни моа въ разберъ[smilie21] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.