Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: asyapo   
Дата:   25-04-12 09:18

, когото искам да снимам може да не му е приятно или да му се стори обидно, че искам да аго снимам...Има ли някой от вас, който да е снимал съвсем непознат човек , заради нещо впебатлително, което веднага му е направило впечатление - очи, коси, нос, лицето или фигурата му...В родния ми град има един уличен музиканта, който нааистина емного атрактивен, фотогеничен ми се струва, но ме е срам да го помоля за снимка..., а може би някой ден ще преодолея страха си...А може би , ако му платя повече някой път ще го снимам, когато имам му давам, когато нямам -не, но определено човекът си свири много добре и е с мерак...голям симпатяга е.... :-)))
[cool] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: allx   
Дата:   25-04-12 09:19

Дай му 2 лева , ама ще почне да позира

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 09:43

Много важно кво ще му е ... като не иска да го снимат да си седи у тях !!!

[smilie5]

Аз им викам :

- Мирно ! Приготви се за снимане !!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 09:54

уличен музикант се снима без проблеми. постой, послушай му музиката, направи снимка, дай му нещо, пак послушай, поснимай, махни му за чао и си готов... Какво има да ти е неудобно...
Да кажеш някакъв дето бърза за работа е смотано да го снимаш, но точно уличен музикант... Дори се радват...

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: ivodam   
Дата:   25-04-12 10:05

asyapo: Не само че най-вероятно на човека няма да му е приятно, че го снимаш, а и е най-вече незаконно. Има си изричен текст в конституцията, че никой не може да бъде сниман, записван и т.н. без неговото информирано съгласие. Разбира се, особено корифеите на така нареченото стрийт снимане считат, че няма нишо лошо в това, да дебнеш хората по улици, пазари и площади, и да ги снимаш без тяхно знание и съгласие и че това е голема работа и велико изкуство. В основния форум даже се е случвало да се обсъждат техники, как да прецакаме гражданина и да го снимаме напук на всичко.
Аз и друг път съм го писал, за мен снимането на хора крадешком си е форма на воайорство. [smilie2] [smilie23]
Изключително сериозни неприятности може да си докараш особено ако тръгнеш да снимаш нечии деца по паркове или плажове. Така че добре си помисли...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 10:09

Чи на воайорството кво му е ???

Язе най обичам да гледам [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: ivodam   
Дата:   25-04-12 10:12

Е, Тоде, управляващите предпочитат пък да слушат. [smilie18] [smilie18]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-04-12 10:12


.. и язе .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


... https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/pjiu9075.JPG
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/74164_1210836087210_1718000136_398280_5471323_n.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 10:15

не може тайно да го снимаш. Трябва явно:)

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: ivodam   
Дата:   25-04-12 10:19

Джиме, която ляга така, си го търси... фотографа, така че това не попада под конституционните ограничения. [smilie18] [smilie18]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 10:46

Комуникацията между хората може да се осъществява и без думи. Важно е да си открит, честен и това да ти личи. Спри се до човека, седни или клекни, залушай се в музиката му, усмихни се, клати си главата в такт, кажи едно уау на някой майсторски пасаж, аплодирай, дай некоя кинта на човека, поснимай го, в "антракта" му покажи снимки, вземи му мейла, купи си от неговата музика, ако продава дискове, подари му отпечатана снимка. Всеки има гигабайти снимки, но отпечатаните не са много и се ценят.

Ако си минал на тъгъдък покрай него, откраднал си няколко мига по 1/250 от секундата и си отпрашил в неизвестна посока не очаквай снимката ти да се различава от тази на охранителната камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: allx   
Дата:   25-04-12 14:47

Ами ако е циганин без мейл и лейбъл, кво прайм?

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 15:02

как така "лейбъл"...?

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 15:02

Човешкото отношение винаги се възнаграждава.

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: ivodam   
Дата:   25-04-12 15:05

Човешкото отношение, или човешкото лицемерие?... Щото това, което си описал по-горе, няма как да разбереш дали го прави наистина честен човек, или изкусен лицемер.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: allx   
Дата:   25-04-12 15:07

мюзик лейбъл, нали да си купиш дискове от него. Будалкам се с асахи, не с лошо , разбира се [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: asahi   
Дата:   25-04-12 15:11

Този проблем пред мен не стои.
Този проблем може да стои както пред лицемери, така и пред съвсем нормални и позитивни хора със задръжки.

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: neuromancer   
Дата:   25-04-12 15:16

баси хората сте... ми питай го, много просто
щом е уличен музикант, пусни му някой лев, няма да ти откаже

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: allx   
Дата:   25-04-12 15:16

Когато снимаш хора, трябва да си гъвкав. Целта ти е като фотограф, да покажеш нещо човешко, трогващо, ако може, пък дори и да говориш неща, който може да не са истина, но да накарат модела да се държи естествено

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: Frida   
Дата:   25-04-12 16:23

Някой като каже, че жената "си го търси" и ми става страшно. Те изнасилвачите и биячите така казват.

Някой пък може да каже, че фотографа си го е търсел след като му строши апарата в главата, а?



Публикацията е редактирана (25-04-12 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: ivodam   
Дата:   25-04-12 17:54

Frida: Ее, айде много молим, в ред страни, включително "демократични" тая дама биха я арестували, или одрусали с доста солидна глоба за неморално разголване.

За изнасилвачи и прочее пък да не подхващаме темата, че лесно се затъва...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: feliz   
Дата:   25-04-12 20:33

Аз по принцип не обичам да снимам хора.
Рядко някой ми хваща окото и ме кара да поискам да го щракна.[smilie5]
Когато това се случи, го правя както дойде - в лице или в гръб, но никога криейки се. Досега никой не ми е отказвал снимка. Освен един негър в Испания.[smilie5] Продаваше /явно незаконно [smilie5]/ чанти на крайбрежната улица и като ме видя, че снимам, дойде при мен и ми каза да изтрия снимките. Казах му, че ще го направя с НАЙ-ГОЛЯМО УДОВОЛСТВИЕ. [smilie18] и му показах как натискам "кошчето" на апарата.[smilie25]
Иначе при повечето е достатъчно вдигнат палец, после знак за ОК и една усмивка. Рядко използвам думи.[smilie5]
Ей при тия пичове също проработи.[smilie5]
https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/pmyi9008.JPG
http://photo-zona.net/images/user41217/album17757/preview/1335374190_nxbb6174_gdansk_006.jpg


Този пък се направи, че не ме вижда.[smilie5] Ми той си е свикнал да го щракат, с тоя външен вид.[cool]
https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/nzcu9461.JPG
http://photo-zona.net/images/user41217/album17757/preview/1335374190_fjut8790_gdansk_235.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/vyuh9696.JPG
http://photo-zona.net/images/user41217/album17757/preview/1335374189_iqjc6574_gdansk_237.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: bleki1   
Дата:   25-04-12 20:52

Откакто започнах да се занимавам с репортажна фотография, всички скрупули изчезнаха...важното е да внимаваш бой да не ядеш...иначе пуцай на воля[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: tnt   
Дата:   26-04-12 05:44

Фрида! [smilie24] Айде да не поствам последните придобивки, че съм на друга географска ширина [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Да снимаш непознат - как да преодолея чувството, че на този човек...
Автор: J0R0   
Дата:   26-04-12 09:33

Иводам така и не се научи, че тоя текст в Конституцията се отнася до СРС-тата, а не до снимането на хора по улиците.
Има в Култа една подробна статия по въпроса, прочети я, някъде отпред седеше, ама не ми се търси сега.
Ако беше до обикновените снимки, всички фоторепортери щяха да са извън закона, а това не е така.
Върховния съд на РБ преди време се произнесе по въпроса, именно по такова дело, а доколкото знам от ВС няма кой по-нагоре да тълкува Ковституцията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.