Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 21:54

Загадката е свързана с оборотите на празен ход.

1. Колата е в движение по инерция. Оборотите на празен ход са стабилни и стрелката на оборотомера спи малко под 1000 ( около 850 оборота). Това е така, дори и колата да пълзи с 2км/час.
2. Колата спира - колелата не се въртят. Оборотите падат веднага на около 700 и започват да се колебаят леко между 700 и 750.

На компютърна диагностика излиза всичко 6, никакви проблеми.
Диагностиците вдигат рамене и нямат обяснение.
На мене лично реално това не ми пречи, но ме дразни и също така ми дразни любопитството.

Мои разсъждения - от къде взема сигнал компа, че колелата се въртят - вероятно от АБС-а. АБС-а работи безупречно.
Друго наблюдение - ако колата не се движи, не може да се изфорсира над 4000 оборота, но това знам, че е защита. Ако колата се движи по инерция обаче, може да се изфорсира над 4000 оборота.


(Мерцедес Е200, мотор M111.940, 136к.с.)
В Мерцедес форумите също гледат умно, надеждата е във Фото Форум[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   21-04-12 21:58

Всичкият този празен ход на изключени скорости ли го пробваш, или на съединител?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: C41   
Дата:   21-04-12 21:58

Автоматик е нали? [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 22:03

Не е автоматик. На изключени скорости - изцяло по инерция.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: gorbi   
Дата:   21-04-12 22:04

Принципно от абс-а сигнала отива на скоростомера и от там в комп-а. На комп-а сигналът за движение е нужен за да вдига леекинко оборотите когато колата се движи, за да не забива муцуната когато от инерция решиш да включиш на скорост, демек - вдига ги малко... Поради незнайни причини, често се случва тоя сигнал за движение да шашка компа и той да егава оборотите на празен ход при движение, включително и понякога да гасне колата. Оправя се като се клъцне кабела, който отива от скоростомера към компа, ама това е извратено решение - трябва да се открие истинската причина... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   21-04-12 22:05

Естествено че има сигнал за скороста на движение на автомобила към компа за управление на мотора .Или от ABS или от скоростната кутия а е възможно и от двете !!!

Мога да погледна в служебните бумаги - там има интифа .

Повечето коли имат такава информация .


А ограничението за изфорсиране го има най-много в мерцедес [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: chill   
Дата:   21-04-12 22:06

Пробвай на лед - дали намаляват оборотите като спрат да се въртят колелата или като спре да се движи колата. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 22:09

Ама Горби, реално вероятно това е обяснението - при движение по инерция оборотите са леко повдигнати. На мен ми се виждат нормални, но е възможно всъщност да са леко вдигнати. На място са по-ниски и това не е фатално но съвсем леко се колебаят.
Значи вероятно като цяло може да са ниски оборотите и да трябва да ги стабилизирам на място да са 800, а в движение ще си дойдат около 900...
Просто такова нещо на друга марка кола не бях виждал. Все са едни и същи в спряло положение и по инерция.



Публикацията е редактирана (21-04-12 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ценослав   
Дата:   21-04-12 22:11

Аудито ми на празен ход кове точно на 800 оборота. Като запаля на студен двигател оборотите са лееееко повече. Компютри разни. Що си ходил на диагностика да те пита човек??? То има една поговорка, че "Дявола като си няма работа си претегля яйцата".[smilie21] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 22:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 22:18

Ми мисля, че си е ОК това, като я взех и правих профилактика и почистване на дросели, филтри, сложих нови кабели, нови свещи Denso Iridium...
Тя е с електронна дросел клапа, мисля че няма мотор за празен ход.

А друга интересна аномалия - колата е с газов инжекцион.
Ако съм на газ и вдигна с рязко изфорсиране над 3500 оборота ми святка лампата на АБС-а и съответно той спира да работи. Като изключа и запаля пак си работи.
На бензин обаче колкото и да форсирам не святка АБС-а и няма такъв проблем.
Иначе си върви идеално и на газ...



Публикацията е редактирана (21-04-12 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: chill   
Дата:   21-04-12 22:21

Аз па сутрин кат запаля матора дига на 2000 и постепенно (за около 3 минути) слиза на 1100 и там вече си седи на празен ход.

Компютърна му работа. vOv

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   21-04-12 22:29

Оборотите сутрин са от температурни датчици а АБС може да се скапва от блокиране на CAN шините при форсиране на газ .Зависи де са закачили обмена с газовият комп .

Всъчнос газовият работи с информация от моторният .... при мерцедеса са само CAN комуникации а на газовия какво е никой не знае ... К ,L, VAN ...


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Чичиков   
Дата:   21-04-12 22:35

При мен пък е точно обратното.Когато съм спрял - 900 оборота, обаче само да отпусна леко спирачката и падат на 600. Инжекцион е, без газ, нямам и АBS. Не ми пречи!


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   21-04-12 22:37

Мойта пък на празен ход върти на 700-750 оборота (бенДзин) откакто си е излязла от завода.

Веднъж бяхме някъде на гости при приятели, и понеже бяхме пили дадох на една позната ключовете, да ни закара до вкъщи. Мацката сяда, и пали с пълна газ, все едно пали задавен москвич. Горкият мотор за секунда-две се развъртя от нула до 6000 оборота - щяха да му изскочат буталата, а на мене - очите, щото все пак колата си е моя [smilie18]

Та явно на моята ограничителят на оборотите е на доста по-високо от 4000...

Вчера пък гледам един дядка, маневриращ из един паркинг с едно ново фиатче Панда. Дядото явно беше глух и не усещаше добре двигателя, та горката количка виеше като за световно на максимални обороти - чуваше се ясно как ограничителя се задейства и мотора работеше на прекъсвания... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: realnoncho   
Дата:   21-04-12 22:39

Абе къде чета и аз из теми дето не им разбирам [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 22:42

Не знам ама тука за половин час получих повече полезна информация отколкото за 2 седмици в автофорумите. Тоде, мерси, ще видим газаджиите къде и как са вързали тея компютри:)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 22:52

Оборотите при движение на някои автомобили са по високи заради абс, щото му требе ток пои4и, зависи от ел.с-мата как е решена, на франсетата 4есто произв. на ел инстал в един и същ автомобил е разли4ен, и съответно уж еднакви коли еднакви години... И по разли4ен на4ин в детайли се държат

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: asahi   
Дата:   21-04-12 22:52

Ако беше питал в бг-мама представяш ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Jim__Beam   
Дата:   21-04-12 23:01

.. ФФ ис дъ бест ... [cool] [cool] .... не му сменяйте визията .... екстра си е сивичкото .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


.. Иначе , тва с оборотите ..... всяка кола е различна ... има си там едни дискетки , дискчета , чипчета /преди беха книжки/ ... дето всичко е написано .... [smilie7] [smilie7]

Тод го е казал по професионалному..... [smilie3]


.. сега се сетих , че имах по едно време едно Исузо Джемини ...... дето оборотомера му беше до 13 , ако не се лъжа ......

То , и на мотора ми беха толко ..... почва от 3 .... на 6 още хълца ...... от 8 до 11 ...... екстрааааа - медец на душицата на ездача и на машинката .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 23:03

Мицо аутландер, дизел комонрейл от място като настъпиш съедин и оборотите се вдигат от 600 на 1050 зза да може да потегли без подаване на газ, при Ауди това става при самото потегляне като зацепва съедин, и не се усеща, но тръгва без газ при по големи натоварвания. Сякви минджифлющини по си4кото ДВГ наки4или 4е да може да изкарат "нов" модел ... А нищо ново от 1976...Само нови Лапнишарани, 4удя се на какво се държи тоя пазар (на глупав народ по си4ките земни кълбета)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   21-04-12 23:03

Автор: boni
Дата: 21-04-12 22:42

Не знам ама тука за половин час получих повече полезна информация отколкото за 2 седмици в автофорумите. Тоде, мерси, ще видим газаджиите къде и как са вързали тея компютри:)



Повечето които са наясно с проблемите и техниката не пишат в автомобилните форуми ... а най обичам кога идат с готови диагнози от там [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Имам приятел който се занимава само с газови уредби - моите ги монтира само той .А той умира да кара тоя мотор на мерцедес !!!!

Само че CLK моделите .

Та той за тях знае всичко !!! [cool] ама сега спи сигурно [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   21-04-12 23:04

Нормално е, когато е по инерция да са по високи оборотите. Мисля, че е вързано с хидравликата, но Тод да каже. Не съм сигурен за абс-а защото дори и на корсака, който нямаше беше така.
На моята като е по инерция оборотите са около 1000, а на място около 700-750. Няма значение на бензиун ли е или на газ.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   21-04-12 23:13

[smilie5] моторчетата за празен ход са друга работа ... тука се мери количеството въздух ,количеството гориво , тяхните температури , пушека в аспуха и още 50 параметъра и още няколко предварително зададени параметъра съобразени с работната характеритика на мотора ....

Излишни неща за добрата работа на един двигател с вътрешно горене но иначе няма какво да ядем [cool]

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 23:13

wd40... А може и да е от Map сенз, или възд филтър, на мене ми е правил проблеми 4исто нов филтър, и 4 дена никой не се сети щот нали нов даже от 4итав дотав4ик марка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 23:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boZo   
Дата:   22-04-12 00:07

Не е проблема в дебитомера/мап сензора, това според мен е нормално състояние и не е свързано с ABS-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: pif   
Дата:   22-04-12 00:18

Бони, направи си няколко експеримента:
Пусни колата по инерция на задна и виж какво ще стане с оборотите. Би трябвало пак да се стабилизират но на по ниско ниво.
Може да си поиграеш с махане на въздушния филтър и/или запушването му.
Потдръжката на оборотите на празен ход е посредством обратна връзка с дадени коефициенти за стабилизиране и е свързана с параметрите на датчиците и изпълнителните механизми. Според 3д картата компютъра очаква ако отваря инжекторите за 2-3-4 милисекунди при дадено налягане това да отдели определено количество енергия която да е достатъчна да потдържа оборотите на празен ход. Но ако тези предварително зададени стойности са прекалено ниски или прекалено високи за текущата ситуация - обратните връзки ще работят зле с тези коефициенти и ще се получават колебания.
Според мен колебанията в движение ги няма защото енергията от движението завърта маслото в скоростната кутия и на двигателя му е по леко. Пробвай по инерция назад.
Напълно възможно и вероятно е да ти е паднало налягането на бензиновата помпа или клапана да не успява да задържи стабилно налягане. Нещата може да са много и лесно могат да се открият с осцилоскоп и газ анализатор. Въпроса е струва ли си усилието.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: victory13   
Дата:   22-04-12 02:43

ужаст другарко [smilie18]
бони, колата ти реагира добре... 2nYo го е написал на предната страница, в движение ти държи по-високи, щото по-лесно да се изстреляш, когато решиш... инжинерно-компютърна му работа [smilie18] ... данните за движението ти идват от датчика в дифа...
за колебаещите се обороти мотор празен ход или достъп на въздух м/у дросела и колектора... ако е нещо друго, трябва да излезе на диагностика... мапа също не излиза, ама може да го изключиш, и да видиш как работи тогава... ако няма промяна, може и той да е...
успех... ма все пак имай в предвид, че 4 така си работят общо взето [smilie18] ... друго си е 6 в редица [smilie7]



Публикацията е редактирана (22-04-12 03:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 1vo   
Дата:   22-04-12 04:20

Кат дигнеш колата на крик и си на нулева, гумите що се въртят [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   22-04-12 07:22

Ех, 5-така на предишното ми Волво 850 какъв мазен звук вадеше - швейцарски часовник. Уникална кола за времето си, а и за сегашно време също. Много подценена на нашия пазар. Ама като все нещо ме гъделичка да сменям[smilie18]... Валетвитора я отнесе...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: krasi02   
Дата:   22-04-12 09:10

И на мен ми правеше същите номера на 190 ка. Получаваше си от моторчето за празен ход.Свалих го и го промих и всичко е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: langel   
Дата:   22-04-12 09:36

Почти съм сигурен, че проблемът е в дросела. Отиди да го адаптират.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: deadlirics   
Дата:   22-04-12 09:58

Проблема е причинен от многото датчици по колата. В процеса на работа, информацията подавана от тях се променя в посока натрупване на грешки. Причините са лоши връзки на кабелите и чисто механично износване. Компютъра отчита подадената информация, и компенсира с вдигане на оборотите. Например: в движение през въздушния колектор влиза повече въздух от насрещната струя, обаче на дебитомера пружинката му е омекнала, или клемите на реостата са оксидирали, т.е. влиза повече въздух отколкото отчита дебитомера. Съответно ламбда сондата отчита бедна смес при изгорелите газове. Компютъра не разбира от къде идва разликата и обогатява сместа, което вдига оборотите.
Това е само един от многото варианти. Друга причина може да е счупване или лоша херметизация на смукателните колектори след дебитомера.
На моята нексия, имаше нарушена херметизация на дюзите на газовия инжекцион, от там влизаше въздух и шашкаше датчиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: valkoskr   
Дата:   22-04-12 10:28

А според мен оборотите се вдигат зради въздуха ,които влиза през въздуховода ,когато колата се движи има един вид много слабо принудително пълнене с въздух а както знаем бензиновите мотори се управляват чрез промяна на количеството въздух постъпващ в мотора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: victory13   
Дата:   22-04-12 11:48

Това го има само при кола на газ... и работи в обратна посока, при спускане по инерция колата може да изгасне даже от много ниските обороти, но не и да държи по-високи от на място [smilie5]
Снощи забравих, че ако ти не е добре дебитомера, няма как да не го видиш на бензиностанцията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   22-04-12 16:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-04-12 17:28

Ей за тва най-добрите брички си остават карбураторите и в най-лошия случай моноинжекция. Нема комп#три, изгъзици и т.н. Бачка с каквото и сипеш без много много да намира махна.

Като си помисля само, че следващата ми кола ще има още повече джаджи по нея и ми настръхва косата. Ама за пуста сигурност ще требва по-нова да се купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   22-04-12 17:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   22-04-12 18:06

Не мисля, че това е нормално, но то всяка кола си има особености... Иначе само за информация моята кола като я изключа от скорост, но се движа и направя някаква дивашка маневра с поднасяне, при която се включват ABS, ESP и другите системки, с които е наблъскана, изведнъж вдига оборотите към 4000-5000, вероятно за да работят хидравликите на съответните системи. Така че по-високите обороти при движение на празен ход може да означават нужда от работа на разни помпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: deltaLink   
Дата:   22-04-12 18:17

Дай сега да си разплетем чорапите за 100 оборота.
Ще ни цакат с топла бира и бензин по 3 евро, пък вие за 100 оборота - та 100 оборота.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   22-04-12 18:24

Автор: IvoZafirov
Дата: 22-04-12 17:28

Ей за тва най-добрите брички си остават карбураторите и в най-лошия случай моноинжекция. Нема комп#три, изгъзици и т.н.


Не може моноинжекция без комп да го еба ....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ама е прост .. кат Правец 8 та и по-прост .

Ама има толкоз читави инжекциони де никога за нищо не правят проблем ама екологията и дизайнерите им ебаха майката .... оти не слушат автомобилните инженери .

И ся даже ладата се се бори със софтуери ... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: paolo_n1   
Дата:   22-04-12 21:32

информацията се взима или от скоростната кутия или от абс датчика, и е направено умишлено така за да могат агрегатите като вакумна спирачка и серво управление които от своя страна са зависими от работата на мотора да имат необходимата енергия тоест въртящ момент ,в случай ако се наложи да спреш или да завиещ да не се окаже че не ти достига силицата за някое от тези две неща..от което да изправиш завой или да разбиеш стена с глава. и друго ако се движиш със 100км по енеркция и решиш да включиш на 4-5 скорост налягането на мотора а от там и мазането при нормални обороти няма да е достатачно за натоварването което ще трябва да понесе .от тази и други гледни точки почти всички съвремени коли когато се движат по енерция държът оборотите по високи от колкото когато се намират в покой.
така че давйте да си караме колите и да ч...ме жените докато цената на горивото позволява такъв кеф да става..щото лосле минаваме на ''лесли каручка малеле''
това е от мен .давайте сега малко съвети за това за което е създаден форума


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   22-04-12 22:00

Понеже Бони я пусна тази тема, се загледах как работи и моята кола като се движи по инерция.

На празен ход е на 750 оборота.

Ако я пусна по инерция - изключа от скорост, но се движа, оборотите остават по-високи, около 950. В момента, в който спра напълно, падат на 750. Това, което е интесно е, че ако докато се движа по инерция натисна съединителя, оборотите падат веднага на 750, независимо от скоростта.

За мен най-логичното обяснение е, че се поддържат по-високи обороти за нуждите на хидравликата, защото ако другото обяснение беше вярното (че вдига оборотите за по-лесно превключване), то тогава няма никаква логика оборотите да падат при натискане на съединителя.

А хидравликата си иска доста налягане - ако съм спрял на място и искам да завъртя рязко волана (което в спряло положение изисква доста усилие), при достатъчно бързо завъртане се усеща как моторът сам се форсира леко, за да подаде достатъчно мощност.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   22-04-12 22:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   22-04-12 22:09

Е па както казаха по-горе - на кола на толкоз години как да не се колебаят? На мойта леко се колебаят оборотите май откакто е излязла от завода. В момента е на 7 години, и моторът си е на практика в оригиналното състояние - само масло е сменяно, плюс веднъж свещи и кабели. а стрелката на оборотите си мърда. Може да е просто особеност на компютъра - такива да са настройките, че да поддържа оборотите в малко по-широка граница, а не да ги кове до десетичната запетая.

Щом върви и не гасне, не мисля, че трябва толкова да се чудим. Караш и тва е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: valkoskr   
Дата:   22-04-12 22:38

написа:

> Това го има само при кола на газ... и
> работи в обратна посока, при
> спускане по инерция колата може да
> изгасне даже от много ниските
> обороти, но не и да държи по-високи
> от на място [smilie5]
Б случая с газта ,горивото се подава преди дросела. А когато ДВГ е инжекцион след дросела , в 2я случай може да се подаде гориво /+/ според измереното количество въздух постъпил във вс. колектор и от там оборотите да се вдигнат със малко но това само в случай ,че колата е по инерция и засмуква въздух от "маската".На газ влизащия "принудително" въздух преобеднява сместа и затова ДВГ може да загасне тук проблема се решава със завъртане на въздуховода [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: valkoskr   
Дата:   22-04-12 22:49

Относно "проблема" на boni ако на място оборотите са нормални и не се колебаят значи всичко си е ок. Ако не е така- нормиране на дросел калпата почистване на дросел клапата и след това нормиране[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: s_dyakov   
Дата:   22-04-12 22:53

Можеш да си провериш също и дали не влиза въздух от устаряло уплътнение на всмукателния колектор. Имах такъв проблем преди време с един Акорд на който му играеха оборотите на газ на свободен ход и това се оказа.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   22-04-12 23:12

Да ти играят оборотите изобщо не е нормално според мен, дори и на стара кола. Каква кола краш, Джога, че ми стана любопитно?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: zizero   
Дата:   22-04-12 23:19

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/isyn6367.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nnut6942.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/arps8738.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/wvks3098.JPG

http://cs10917.userapi.com/v10917530/465/rpkRFU8EzEo.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: gorbi   
Дата:   23-04-12 08:33

пък на мен проблемът ми е - как да пусна колата по инерция, като е автоматик шгое :) Има неутрална, дето е като по инерция, ама умниците по форумите казаха да не я барам в движение... [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ценослав   
Дата:   23-04-12 08:44

Ми капиталиститИ като не са имали средства да турнат още един педал на колата ти, така ще е. [smilie7] [smilie7] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 08:49

CyberGene, не виждам как вариране с 50 оборота в минута ще има някакво значение.

Колата е Форд Фокус 2005, винаги си е работила така, без повреди по двигателя, който работи плавно и тихо. Просто така си е настроен двигателят.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: imitev   
Дата:   23-04-12 08:52


Даже при нова кола от магазина си има плаване на оборотите. Това е нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: venny   
Дата:   23-04-12 09:33

Имал съм подобен проблем преди години, като смених бензионстанцията се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 09:55

Това с падането на оборотите , когато колата спре си го изясних. Самото колебание е малко, стрелката на оборотомера се колабае леко, с макс милиметър. Реално не ми пречи и колата си върви идеално. Вероятно ми прави впечатление, защото преди 5-така на Волво имаше часовникарски точен свободен ход, но той все пак е 5 цилиндров мотор.
Единствено святкането на АБС-а на газ ще го видим при газаджиите, явно нещо не са вързали както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: tonitka   
Дата:   23-04-12 09:56

Едно лесно въпросче за начало? Когато колата ти е пусната по инерция спирането ти ли го осъществяваш с натискане на спирачката или я оставяш сама да спре?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   23-04-12 10:05

не съм чел какво са писали другите, а и не разбирам от коли, но не може ли да се оправи ако почистиш дроселна клапа (или дроселова клапа, не знам как се казва)... Или там за празния ход с каквото е..., някакво моторче [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 10:24

tonitka - и в двата случая е едно и също, но нали разбрахме, че това е нормално. Като спреш намалява оборотите.
Дросела е чистен и адаптиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-04-12 10:49

Току-що си платих данъците на бангиите.

Не мога да проумея защо за доста по-нова кола данъка е доста по-висок, а за дърта бангия, без катализатор данъка е просто смешен??

Това ако не е тъпа политика на правителството здраве му кажи..

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 10:57

Зафиров, така е, защото на правителството хич не им дреме за екологията и разни такива дето завършват с "иЙ".

Просто се предполага, че щом имаш по-нова колица, имаш и повече парички, и следователно могат да изцицат повечко от теб. Това е и единствената цел - възможно най-много пари да се измъкнат.

Същото е май и в много други държави. Например в Дания данъкът е според кубатурата, но е смешен в сравнение с регистрационната такса, която е според пазарната цена, така че пак тези, регистриращи по-нови коли, го отнасят.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 2nYo   
Дата:   23-04-12 11:38

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   23-04-12 12:33

Да поръчаш нова кола, да се произведе в твоя цвят и с твоите екстри е несравнимо по замърсяващо от това да караш до живот без катализатор...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 14:03

Е то зависи и от мощността на мотора. Над 100кс няма облекчения за катализатор...
Опел Тигра 1.4, 90к.с. 98-ма с катализатор е 20лв данъка.
Мерцедес Е200, 1995-та 136к.с. е 125лв

Между другото сега загледах оботорите на опелчето. Също по инерция в движение държи стабилни около 950 а на място 850. Обаче са супер стабилни не трепват.
Като гледам май на Мерцедеса ще излезе, че има някъде лек проблем по вакуумите, съмнявам се във вакуума на единия фар, сега ще го видя.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-04-12 14:17

Е астрата ми е 105 коня, но данъка плащам на 50% т.е. 35 кинта само.

Колегата има ренде като на Асахи 115 коня и данъка му е 200 лв.


Аз никакви увъртания при регистрация не съм правил Отидох с документите попълних каквото трябваше и данъка излезе 35. Всички ми казваха, че нямало начин и предишния собственик нещо бил направил. Трябвало към 100 кинта да плащам.

Бони 850 на тиграта малко височко ми се види.. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   23-04-12 14:19

boni, моята корола на място държи 600-650 оборота и играят леко понякога и волана чак потреперва... Ама е нормално за модела... Компа ги поддържа така и дори да ги пипнеш, като поработи малко и си ги коригира пак сам така. Всички короли vvt-i са така.
Та да не е някоя особеност на модела или си го проучил и това вече?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: imitev   
Дата:   23-04-12 14:21

Астрата ти не е ли 104 коня?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   23-04-12 14:23

А мойта като е 155 магарета ??? [smilie11] [smilie11] [smilie11]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 14:23

Иво, на око ги меря. В движение по инерция Тиграта стои 1-2мм под 1-цата на оборотомера. Като спра пада на около 5мм под единицата.
Ежко, брата на жена ми има Корола vvt-i карал съм я, не съм усетил нищо да потрепва:)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   23-04-12 14:25

Не се юркайте по уредите на автомобилните табла .

Това не са измерителни а информационни уреди !!!!

Не се пулете толкоз в тях ....

[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 14:26

Иво, катализатор се признава до 74кВт. Пише си го ясно в декларацията. Не знам как си направил тоя номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 14:32

Между другото Королата 1.4 VVT-I се води 97к.с. В ниските обороти е по-пъргава от Тиграта, но над 3000 оборота палачинката рязко се обръща. Тиграта направо се изстрелва над 3000 оборота, а Тойотата там е забележимо по-мудна.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   23-04-12 14:34

boni, може да е нова тази дето си я карал и да е различно настроен компютъра. След 2000 има няколко модела дето се усеща притереперване на светофара от е11, следващия също... От тойота не отричат, че е така.
Но е специфично, няма да го усетиш ако е пуснат климатик или ако не е съвсем загряла колата..., или има каквито и да е условия, които да карат компа да вдига оборотите...
А може и не всички бройки да са така..., не знам! Само знам, че от тойота казват, че ако не гасне е ОК и дори режимът пести гориво...
Така че не отричат

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 14:36

2002-ра е, иначе много здрава кола, шурея я има от около 5 години и само кара. Единствената забележка - капаците на фаровете са от някаква отврат пластмаса, която е пожълтяла.
Аз имах преди Селика 1994-та. Стабиларка, часовник:)



Публикацията е редактирана (23-04-12 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: imitev   
Дата:   23-04-12 14:37


Пришлайфат се и се полират и стават прозрачни.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   23-04-12 14:40

като imitev..., май 20-30 лева е на фар, ако не ти се прави сам и са като нови...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-04-12 15:04

Ха! Ся видях на талона. Точно 74 кв е. Което си е 101 дръгливи кончета... Аз що мислех, че е 105? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 15:06

1,6 за астра има 101к.с , а 1,6 за Тигра е 106к.с Има някаква разлика

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-04-12 15:09

абе двигателя е 1.6 16 от 2006 и като го гледахме в каталога с моя монтьор си беше уж 105 коня..

Освен предишния собственик (счетоводна фирма) да са направили някакви шменти-капели за да плащат по-малък данък? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   23-04-12 15:14

Астра G 1.6 16 v има и 71 квт и 74 квт и 76 квт [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   23-04-12 15:17

Те и мерките за конска сила са различни, британците ползват BHP, дето е малко по-малко от европейското, немците ползват някакво PS, макат че то май съвпада с континенталното европейско HP... абе обърквация [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-04-12 15:33

Еми начи Тодаре моята май е 76 ама по стар български обичай е регистрирана срещу некой лев като 74. Щото той моя монтьор е джелезен и извади по номера на двигателя всички данни за колата веднага. Каза, че е 105 и аз така си знаех.
Освен това брат ми имаше преди време една, която беше 101 коня, а тая моята дърпа повечко от неговата. Ама знам ли..

Както и да е. Ако е така пИчеля. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   23-04-12 15:44

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pbve1039.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jvqh3053.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ldoc8763.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/hujp8579.JPG

http://photo-zona.net/images/user7792/album24503/large/1335184976_gbon3337_astra.jpg


справка ... [smilie5] цък линка ... [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: imitev   
Дата:   23-04-12 15:46

Просто се носят митове за моторите на астра Г по автокъщите. Само най-новия, който се слага и на Астра Н е 76 кв.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   23-04-12 15:49

Астра Н може и да не е с опелски мотор ... [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Повечето не са с опелски ...

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: imitev   
Дата:   23-04-12 15:57

1,6 бензин няма "неопелски"

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 16:01

Имам чувството, че 1.6 бензин е най-масовият вид двигател на колите в Европа. Има ли нещо такова? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: piskunin   
Дата:   23-04-12 16:18

Boni има една тема във форума на мерцедес:
http://forums.mbclub.bg/topic/23515

-ремонт-масло-във-всмукателните-тръби-дросела-и/

Събери си линка!

3 страници са, но е полезно четиво. Не се плаши от големите ремонти и дествия които са предприети. Накрая има обобщение, какво е помогнало!
Също така мотора който се разглежда е почти идентичен на твоя, но е с компресор. На празни обороти и двата мотора работят като атмосферки, затова вярвам, че проблема с претрисането ще ти се оправи след като прочетеш темата.

Накратко
1. Почиства дросела - не помага (въпреки, че е добре да се направи)
2. Измерва бобини, кабели и тн

В крайна сметка една смяна на свещите с по-различни от BOSCH, които предлагат мерцедес за оригинални решава проблема! Има го някъде в темата на 2-3 страница какви точно свещи и от къде се поръчват.

ПС: Аз имам същата кола, като тази в темата и съм със свещи BOSCH оригинални и абсолютно същият проблем имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 16:47

Дросела е почистен
Кабелите са нови
Бобините са проверени и замерени - идеални са
Свещите са нови Денсо иридиум по 23лв/бр и с тях колата върви като пушка, много по добре от предишните Бош супер+

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: piskunin   
Дата:   23-04-12 17:01

В крайна сметка още ли ти претрепва мн малко на ниски обороти? Или всичко е идеално и оборотомера не мърда?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 17:06

Да, леко притрепва и на газ и на бензин, няма разлика. Иначе върви идеално и се набира чудесно.
Сега пробвах и откачих двата вакуума на фаровете, като са откачени тръбичките разлика никаква. Като ги запуших и двете, се влоши. Нещо ми мирише на вакуумна история.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 17:38

Абе Бони, ако си ти върви колата, що се занимаваш? Пий една бира или излез на въздух, гледай си кефа, какво й се тормозиш [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 17:40

До сега бях на въздух и се опитвах да сменя крушка на фара на Тиграта на жена ми. Е няма такава простотия ужасна. Цял фар да трябва да свалиш заради една крушка.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 17:45

Аз затова на моята кола като изгори крушка на фара, я водя в сервиза - аз пия едно кафе, а те я сменяват [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: philipz   
Дата:   23-04-12 17:48

Бони, не се коси, защото на Форд Ка за да махнеш фара трябва да свалиш и калника и част от бронята :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 17:50

Абе Джога, аз до сега на колите на които съм сменял крушка съм го правил за 1 мин - бъркам - щрак скобата, вадя крушката, слагам нова. На това животно въобще не мога да бръкна там....

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   23-04-12 17:55

Ела смени крушката на габарита на моята кочина .... 1 година свети на таблото ламба че е изгоряла крушка някъде но трябва да свалям бронята за да я сменя ...

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   23-04-12 18:13

Това да ходя на сервиз, за да ми сменят крушка [smilie10] Плюс това по закон трябва да имаш резервни крушки, за да смениш в момента, в който изгори, не да се разхождаш из целия град с изгоряла крушка, за да отидеш до сервиза. Производителите на доста коли в последно време правят тая простотия, само и само да приберат още някой лев... [smilie23] Хубаво, че моята кошница няма тия проблеми, всичко се сменя лесно и достъпно.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: piskunin   
Дата:   23-04-12 18:42

Tode аз съм те виждал веднъж в Пловдив караше зад мен с Алфата и кака, викам да слезна те поздравя ама мн бърз светофара излезна! Аз като се сетя, това беше преди година даже, иначе с теб лично не се познаваме само те знам от снимки във форума! [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 18:47

Никой не ме кара да ходя на сервиз, просто ми е по-удобно, щото май трябва да се отваря фара, за да се смени крушка. Спирам в сервиза на път за работа, давам им колата, аз сядам и пия едно кафе при тях (без пари), след 20 минути колата е готова, без да се занимавам.

В Дания не е задължително нито да носиш резервни крушки, нито аптечка, нито пожарогасител.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: victory13   
Дата:   23-04-12 19:00

това със смяната на крушките е всеобша болест вече [smilie18]
на бмв е90 да смениш крушка на мигача, махаш гума, подкалник [smilie18] [smilie18]
всичко е завряно на кучето в г**а... и на собственика де [smilie18]
ех... а беше време когато на реното 8 си регулирах релето за зареждане на акумулатора [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Grandpa   
Дата:   23-04-12 19:41

Абе с тия крушки...в неделя сменявах на жената късите на минивана. Айде хубаво - трябва да извадя целия фар, ама после рекох да ги регулирам, че много високо биеха (и преди бяха така). Е има врътки и за хоризонтално и за вертикално регулиране, ама няма как да бръкнеш да ги стигнеш - направено за бъркане с някаква джаджа отгоре (като много дълга и тънка отвертка със звезда предполагам), дето само в сервиза на дилъра я имат. Та трябваше малко с проби и грешки - вадя фара, връткам, монтирам го обратно и така докато ми хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   23-04-12 19:52

на габаритите съм сменял на тойотата и се маха фара, но нормалните крушки не знам как се сменят..., надявам се да са го направили по-лесно... Това, фарове, брони..., ужас...
Не че нещо ама на бул. Стамболийски, пред банката да клеча, да махам брони и да ми гледа половин София цепката на задника от трамвая, някак не ме влече...[smilie18]
Верно че е класика, ама няма нужда:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: krist   
Дата:   23-04-12 19:52

Евгени, а представяш ли си к'во е например да не ти бачкат мигачите и да требе да отидеш от единия край на София до другия, за да ти ги оправят? На мен като ми разбиха неотдавна колата, ми строшиха лостчето за мигачите и беше много забавно докато стигна от Младост до Надежда при човека, който ми го смени..[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   23-04-12 19:55

krist, е то половин София мигачи не дават, въпреки, че им работят, а ти чак си се мъчил...
Между другото такси да дава мигач да сте виждали скоро...?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: krist   
Дата:   23-04-12 19:57

абе не знам за половин София, ама за мен си беше тръпка - на аварийки и на всяко кръстовище разни ми сочат да си ги изключа[smilie18] Иначе, ако мислиш, че в София не ползват мигачи, оди у Видин да видиш к'во чудо е[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   23-04-12 20:20

Еми действаш по правилник както беше - вадиш ръката и изпъната хоризонтално завиваш наляво, сгъната под прав ъгъл нагоре - завиваш надясно, а изпъната диагонално май беше, че спираш ли, кво беше [smilie8] То изобщо това за какво се ползваше... Сега ако държа теретичния, са ме скъсали като стой, та гледй [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   23-04-12 20:21

CyberGene... и мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: krist   
Дата:   23-04-12 20:40

еми аз само за наляво си спомнях и само тоя сигнал подавах[smilie5] а, и като гледам как дотук трима не помним останалите сигнали, дори и да ги бях подавал правилно всичките, едва ли много хора щяха да ме разберат[smilie18] то, за т'ва и регулировчиците доста често правят приканващ дърпащ жест към тия дет' трябва да минат, вместо да подават съответния сигнал по правилник (кой ли беше[smilie8])


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   23-04-12 20:44

Аз се чудя... Пънете се, та купувате коли, дето са еди какво си и накрая дадете на някой прехваленмайстор, та изс..е едно голямо л...но, дето и Бубка с пръта за овчарски сок не мож го прескочи, наречено газова уредба, назавиимо, че била инжекцион... Та после карате нещо.което е купе Мерцедес в случая, ама емджин мениджмънта, като се нарича, е нещо, дето няма нищо общо с марката, дет си мислите, че карате. Пък после що имало аномалии...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   23-04-12 20:44

Автор: piskunin
Дата: 23-04-12 18:42

Tode аз съм те виждал веднъж в Пловдив караше зад мен с Алфата и кака, викам да слезна те поздравя ама мн бърз светофара излезна! Аз като се сетя, това беше преди година даже, иначе с теб лично не се познаваме само те знам от снимки във форума!


[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-04-12 21:37

Тоде мерсаж ама тука дават производство до 2004 само, а те до 2007 ги правеха.[smilie8]


Иначе съм 74 кВ. Последно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 21:51

Недялко, по-леко бе, не се пънем, стари кошници на 15+ караме, пък и в случая с колебанието на оборотите, не е газовата уредба виновна.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: imitev   
Дата:   23-04-12 21:53


Зафиров - после се води Astra Classic. Ти с кой точно мотор си - напиши първите 6 символа от номера на двигателя от талона...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-04-12 21:56

Z16XE e мотора. И отзад си пише класик.

74 кВ е, спор няма.

на баща ми купшихме пак астра Г, Z16SE, но не с 16, а с 8 клапана. Ми разхода му е с 1,5 по-малко на газ, а на бензин я докара като по книжка - 5,5...



Публикацията е редактирана (23-04-12 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   23-04-12 22:00

Ами Z16XE го има там де ..74


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: imitev   
Дата:   23-04-12 22:00

Автомонтьорът ти да се понижи веднага в чин - от майстор, в старши разбирач [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: imitev   
Дата:   23-04-12 23:02

Баси и дъртите возила карате в канадско [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 23:09

Нови, нови, колко да са нови - 17 годишни хехе

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 23:11

Абе имам един приятел в Канада, караше едно 15 годишно Волво там и ми вика, че го маха, защото много скъпо вземали сервизите. Изгоряла му бензинова помпа, дошли от сервиза с репатрак и му взели 1000 долара за 10км до сервиза и смяна на помпата[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: deltalink   
Дата:   23-04-12 23:18

1000 даже са малко. Ако беше с японски таралясник щяха да са 3К.
Е не се научихме да не киризим у чуждите паници ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: chipsy   
Дата:   23-04-12 23:18

Аз затова отказах сервизите в САЩ[smilie5] Като ми рекоха $2300 да ми оправят гарнитурата на главите на Субаруту, да видиш неволята как учи[cool]
На майстор само за баланс на гуми вече и allignment(май е реглаж) при дилъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 23:21

Въй, каква е тая кола бре, дето си сложил тел:) Аз едно време на Варбурга така ремонтирах жилото[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 23:29

Ами не знам:) Помня, че на баща ми стария Москвич 408 беше с хидравлика на съединителя, не с жило[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 23:33

Хубу де, нямате ли там застраховки? На мен пътната помощ ми влиза в застраховката.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ixus   
Дата:   23-04-12 23:33

Според мен няма нищо ненормално в поведението на колата.Същото го правеше 190ката ми ,същото е и сега с 6 цилиндрова 124ка 2.6.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 23:50

Ок, теб те знаем, ти си печен, дъ бест (но все пак втори след Димов) и т.н., ще се оправиш, ама ето Бони разправя как на неговият човек му искали 1000 кинта. Та се питам той няма ли застраховка, и нямало ли е да му излезе по-евтино. Ако знам, че са такива цените на пътна помощ, и като знам, че карам 15-годишна кола (и че няма на кой да звънна да ме изтегли например), аз лично бих се сериозно замислил за застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   24-04-12 00:08

Между другото мене хич не ме кефят коли, които няма какво да пипнеш и всичко е електронно.
Ей сега за Мерцедес - Ц класа на няколко години на приятел, почти нова дет се вика.
- Няма щека за маслото. Като избереш на компа проверка на маслото казва, загасете колата. Гасиш колата и си на контакт - пак искаш да видиш - казва "дайте на контакт" - ама нали съм дал бе мамка ти! Няма оправия[smilie18]
- Не иска да загрява - зимата не качва над 50 градуса, съответно няма парно. За да се смени термостата над 300 кинта, защото е не знам си в какъв блок и т.н. Баси, моя е 15лв на старата Е класа и се сваля с 3 болта като на жигула.
- Турбото ту работи, ту не работи. В сервиза казват, "добър ден, 500лв за не знам си къв датчик"
Егати!!!!

Моя като го взех и забелязах, че в големи задръствания вдига температурата и някъде над 100градуса се включва аварийно перката на климатика и веднага сваля. Гледам - а, виското заминало. Нормално за 17 години му се е спекъл силикона. Ново 450 кинта оригинално, хубаво менте 200 кинта, кофти менте 120 кинта.
Да бе да, как не. По принцип не го карам градско и на дълъг път не се налага, но все пак... Набарах датчика за перката от пресостата на климатроника, я един хубав кабел, я едно ключе под таблото и всичко е 6:)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   24-04-12 00:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   25-04-12 00:08

Мда, за лекото клатене на оборотите при празен ход, в руските форуми посочват за чест виновник някакъв тъп клапан за регенрация на бензиновите пари от резервоара. Сменял се на 5 години. Моя едва ли е сменен.... Утре ще го видя.

Клапан , доставляющий немало неприятных минут владельцам Мерседесов : очень часто при низких температурах , особенно после заправки из-под капота начинают раздаваться стуки , которые с перепугу многие принимают за смерть двигателя . Работает по принципу частотной модуляции и регулирует подачу паров бензина из бака (точнее из абсорбера – емкости с активированным углем) во впускной коллектор . И атмосфера в выигрыше и кошелек владельца . При снятом питании должен быть герметичен . Абсорбер имеет три канала : к двигателю , к баку и вентиляционный ( обычно выходит во внутреннюю полость лонжерона ) . Последние два канала необходимы для недопущения образования вакуума в бензобаке . Когда эта связь нарушается бак может сдавить , что часто происходит на типах 140 . Как правило один раз в пять лет абсорбер приходится менять . Частым дефектом датчика является негерметичность в закрытом состоянии , при этом во впускной коллектор попадает большое количество паров бензина , что приводит к неконтролируемому обогащению смеси на режиме холостого хода . На больших режимах это не сказывается , т.к. разрежение во впускном коллекторе мало

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 09:53

Тоя клапан за вентилацията много често не работи в бая коли ... и все прави ядове .

И на мойта също ... но аз съм решил въпроса кардинално [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] 1,5мм дупка в капачката !!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И Опела така вървеше [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 10:11

Тоде, ще извиняваш, ама заради изпълнения като твоето си купих чисто нова кола. То българския майстор все е по-умен от немските/японските и т.н. инженери [smilie18] Имам един направо баснословен случай, дето на първата ми кола - Mazda MX-3 ходих да ми сменят бензоновия филтър и оня реши, че японските инженери нещо били объркали и за да ми свали филтъра, първо ми свали халогена, след което през дупката в бронята на халогена направи някаква друга дупка с бормашина ("няма да се вижда, бате!") и така го свали [smilie18] Ама аз тогава бях още млад и зелен и си мислех, че сигурно така трябва и че сигурно японцте са тъпите, дето така са направили да се сменя. Оня ден пък един майстор ми сглобява кухнята от ИКЕА и псува шведите през цялото време колко тъпо били направили вратичките с алуминиевия профил без дупки, та трябва да дупчи по 5 минути на дупка, за да слага пантите и чак на последната вратичка, след изгубени около 2 часа каза "А?! Ама то трябвало само да се натисне капачката, за да застопори, няма нужда от дупчене! Ама нищо, сега е по-здраво". Истории с масйтори всеки от нас има и винаги нашият майстор е по-умен от инженерите!

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 10:16

Тоя същият майстор с кухнята пък слага Г-образни метални релси в единия шкаф, на които ляга вградената фурна. Монтира ги първо така, че вертикалните стени на релсите се падат надолу и опират в релсите за чекмеджето под тях. И естествено фурната не може да влезе, понеже идва високо. И той вика: е, не може да е истина, тия шведи толкова ли тъпо са направили всико? Няма страшно, бате, ще срежа вкъщи тия релси с флекса за домашно, ще оправим всичко!

И му викам: бате, що не обърнеш релсите така че верртикалната стена да е нагоре, а не надолу? [smilie18]

Просто мога да разказвам, разказмва, разказвам... На българския майстор винаги първата му работа е да реши проблема с дупчене, пробиване, рязане с флекс, връзване с тел [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 10:29

Това с дупченето не съм го измислил аз !!! Всички мотоциклети така вървят !!!

[smilie5]

Някога си правехме мръсни номера като бяхме глутницата - едно парче транспарантно тиксо и залепваш върху дупката на резервоара .... и след 100-200 метра мотора мре !!!

И се започват бъзици - ква е тая барака , не може да мине 100 метра !!!! [cool]

А за майторлъка - аз съм пробил мойте капачки !!!! На хората им вземам парите като нищо за да сменям клапани и филтри ...

Не се впрягай много .Аз моите съм направил така !!!!

А че е тъпанарска измислена система - тъпанарска е . На колите преди 98-ма беше направено 100 пъти по-просто и никога не се разваляше !!![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 10:33

CyberGene е то като е от Икеа, така-и-така стоиш при майстора, гледаш го и му даваш съвети, поне да си я беше сглобил сам...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 10:36

Ами аз за това нещо съжалявам най-много! Трябваше сам да си я сглобя, щото всичко друго в апартамента ми е от ИКЕА и си го сглобих, но тук понеже е кухня, а при мен има една колона, заради която трябва да се преправят някои от шкафовете и виках майстор. Като видях кво представлява въпросното "преправяне" и как можеше сам да си го направя, съжалявам горчиво... [smilie2] Всичко ми огелпи, не чете упътванията и така сглоби нещата, че ум да ти зайде! Ама живи и здрави, ще карам 3-4 години, след това свалям всичко, купувам си нова кухня и вече ще си я направя сам, както си трябва - по упътване, внимателно и обмислено [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-04-12 10:39


... всички майстори гледат да те ....... [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3]























https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hrtq5578.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/oopm8183.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/thbe8297.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/mvmx7002.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-0bkgCTeVzQo/T5epSRTli6I/AAAAAAAANEk/9CpbW1s2BGA/s465/165253_17063



Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-04-12 10:49

да боднат нещо?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 10:50

CyberGene- правилно. Аз каквото сам си направя, все по-хубаво ми седи..., някак...
Той и Тод затова си харесва дупката на клапана, защото сам си я е правил [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   25-04-12 11:06

CyberGene, аз моята кухня я направих от голи стени до пълно обзавеждане за един месец след работно време - от 5 до 9 вечерта, плюс 3 или 4 уикенда.

Това включваше шпакловане, лепене на тапети, боядисване на тапети (тапетите са от стъкловлакна и се импрегнират с боя, в Дания това е стандартното покритие на стените, държи с десетки години и само се пребоядисва), редене на паркет, циклене на паркет, лакиране, инсталиране на кухненски мебели от Икеа, изработване на кутия за обграждане на хладилник, допълнителни рафтове (всичко това от плоскости от Икеа), рязане и съединяване на кухненски плотове, поставяне на мивка.
Самите кухненски мебели са всичките от ИКЕА и надали ми отне повече от седмица да ги сложа. Най-трудно беше всъщност да захвана здраво дюбелите за стените, щото от едната страна е тухлена стената, и всеки трети отвор се уцелва между две тухли, а пък от другата страна беше пенобетон, в който почти нищо не държи [smilie5]

Пиша го това само за да ти кажа, че при готови мебели не мисля, че е трябвало да търсиш майстор, и за следващият път ще си знаеш [smilie5]
Само трябва да знаеш как да си направиш правилно крепежите, защото при кофти стени е трудно, а пък е важно да са здрави, че като наредиш тея тенджери и буркани със свинско, става тежко [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 11:14

Да, човек винаги се учи... Аз нямах и всички необходими уреди - за рязане на плот, за изрязване на дупки в плот и т.н. Но иначе съм мега фен на ИКЕА - в момента в апартамента всичко ми е от ИКЕА, без фурната, котлона и абсорбатора [smilie18] Дори пералнята ми е ИКЕА, гардероби, легла, матраци, завивки, чаршафи, завеси, прибори, чинии, абе квото се сетите, направо изкупих тоя магазин [smilie18] Голям фен съм им, особено на това, че сам си сглобявам нещата и следователно се получават качествено [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 2nYo   
Дата:   25-04-12 11:20

Абе я кажете, имам следната хрумка-понеже покрива на колата ми е черен мат, и лятото вътре става малко топличко, дали ако лепна едно бяло фолио (от онези дето имитират карбонови нишки) ще се намали нагряването, и дали няма да изглежда много тъпо ?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   25-04-12 11:30

Свалих го това. в него влиза един вакуум от дросела и излиза друг отдолу, който влиза някъде под калника. Оригиналното е и не работи разбира се. В резултат прави вакуум в резервоара и от там бели. Произведено е през 1993-та, така си пише на него, а колата е 95-та.
Струва 25лв няма хич да го мисля, купувам и сменям.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/orcr3720.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/oqoj7069.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/aqcm1007.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/vzuj9726.JPG

http://i.ebayimg.com/05/!CE)1g8gBGk~$(KGrHqIOKjQE0idK54)RBNS+,kj)QQ~~_35.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   25-04-12 11:31

Е че то какви уреди ти трябват толкова за рязане на плот? Аз си отрязах мойте плотове с ръчен трион. Отворът за мивката е по-сложен, но и там се оправих с ръчният трион - с едно по-големшко свредло пробивам отвори един до друг, докато успея да вкарам там върха на ръчният трион - и оттам ръц-ръц с триона, и готово.
Другият вариант е със зеге, с което със сигурност ще е по-лесно да отрежеш отвор за мивка, а за външните рязове е по-бързо, но не по-точно от ръчният трион. Ако те мързи да режеш с триона, някое китайско зеге за 50 кинта ще ти свърши работа, и ще ти струва по-малко от наемането на майстор.
Ако плотовете ти са от естествен камък, тогава става по-сложно [smilie5]

Едит: докато си напиша мнението, и Бони върнал друга тема. Моето мнение е отговор на CyberGene [smilie5]



Публикацията е редактирана (25-04-12 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 11:41

Джога, и ти си прав :) Единствено имам едни алуминиеви панели между долните шкафове и горните шкафове, които трябва да будат отрязани много точно и много право, защото влизат в едни релси по 1мм от всяка страна, но така или иначе всичко можеше да си направя сам, факт. А няма да казвам колко ми взеха за въпросното "сглобяване", че ме е срам и ще ми се смеете [smilie2] Но така е, човек се учи, докато е жив. Втори път тая грешка няма да я направя...



Публикацията е редактирана (25-04-12 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: jivkojj   
Дата:   25-04-12 11:42

boni, струва ми се че си извън темата нещо с тая автомобилна джаджа и питане [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-04-12 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 11:45

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 11:46

хахахаха, то така малко се получи...! Сори за спама от мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 12:31

CyberGene , ти имаш за правене ЕДНА кухня .100% съм сигурен че ако имаше за правене 50 кухни щеше да разсъждаваш по друг начин !!!

50 кухни с 50 различни капризи .... ще се откажеш на втората още .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз за това си правих къщата сам а майсторите покрай мен само цъкаха ... но преди това викаха - това така не става !!! [cool]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Will   
Дата:   25-04-12 13:39

написа:

> Абе я кажете, имам следната
> хрумка-понеже покрива на колата ми
> е черен мат, и лятото вътре става
> малко топличко, дали ако лепна
> едно бяло фолио (от онези дето
> имитират карбонови нишки) ще се
> намали нагряването, и дали няма да
> изглежда много тъпо ?

Ми направо огледално фолио що не сложиш... [smile] ... иначе не е невъзможно, но може да ти отвори други ядове при миене да се отлепи и т. н. Преди да го лепнеш трябва освен да изчистиш и да обезмаслиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 2nYo   
Дата:   25-04-12 13:47

Да де, ама ако реша да я продавам, и тръгна да го отлепям, да не стане сакатлък с боята ?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: piskunin   
Дата:   25-04-12 13:53

boni ако може да пуснеш part number на тази част и от къде ще я закупиш!
А и българското наименование, ако ми кажеш ще съм безкрайно благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Will   
Дата:   25-04-12 14:12

написа:

> Да де, ама ако реша да я продавам, и
> тръгна да го отлепям, да не стане
> сакатлък с боята ?

Забравяш за отлепване [smile] ... и да успееш да отлепиш ще има разлика в цвета и други поражения... по-добре да не се пробват такива упражнения, а да пробваш да я продадеш както е сега ако не те кефи... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   25-04-12 14:56

Значи това е електромагнитен клапан ( на него пише 2024700093) , който има отворено и затворено положение.
Сетих се да го включа директно към акумулатора и си щракна - отвори - като го надух си минава въздуха. Прекъснах веригата и затвори. При свързване към 12 Волта работи. Взех мултицета и премерих напрежението на буксата, която го захранва. Оказа се следното - при контакт 3.5 Волта, при запален двигател 5 Волта. Съответно не щрака.
Според мен е изправен и от време на време му се подават 12В за да отвори, не му знам точно режима на работа, но така ще да е. Явно само от време на време изпомпва газовете от резервоара. Мисля, че не е той причината за колебанието на оборотите, защото независимо дали е откачен или закачен и дали съм запушил или отпушил изхода му за вакуум, двигателя работи по еднакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   25-04-12 15:14

Така като гледам, май просто оборотите на празен ход са по-ниски - около 700 и от там е лекото колебание. Разхода на газ в София градско в момента е 13/100, което си е екстра за тая кола и по-добре да спра да човъркам, най-много да я оплескам[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: piskunin   
Дата:   25-04-12 15:41

Аз лично имам същият проблем, едиственото което ще предприема да го оправя и следващият път като сменям свещи да си сложа Иридиеви. Ако не се оправи от това няма да го пипам!

Двигателя си има ахилесова пета, ако може така да се каже на 4 цилиндъра е само с 2 бобини, от което вероятно и идва лекото колебание на обороти в свободно положение.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   25-04-12 15:52

Препоръчвам ти иридиеви, просто има разлика, ще я усетиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: heoxum   
Дата:   25-04-12 17:30

Продължавайте да слагате газови уредби и се чудете после какво им имало на колите. Същия проблем го имах през краткото време, в което съм карал кола на газ, проблема се реши с подмяна на по-скъп и хубав изпарител.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 17:40

Клапана за вентилация е отваря по принцип кога дадеш контакт или кога големата глава ( контролера за управление на мотора )реши !!!

И пуска парите от резервоара в смукателните тръби .

Нема никаква зависимост и последователност - трака на импулси известно време и готово !!!


Не вярвам да има отношение в работат на мотора .

[smilie7]

Но още балканчетата са решили проблема - дупка !!!

[cool] [cool] [cool] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   25-04-12 20:35

Малко напрежение за отпускане ...


[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   25-04-12 20:59

Tode- мани ги тея ферарита. Ей такова да намери човек[cool]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kupn7706.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bhqq4890.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/uayq2645.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/mccb9403.JPG

http://englishrussia.com/wp-content/uploads/2007/08/moskvich-408-tourist-1.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/czaz4975.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vage8125.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rhrq4598.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/ofoa9142.JPG

http://englishrussia.com/wp-content/uploads/2007/08/moskvich-408-tourist-2.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Grandpa   
Дата:   25-04-12 21:13

Йес!!! Супер му отива кабрио на осмака![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 2nYo   
Дата:   25-04-12 22:14

Дааа много стайлиш !

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: analgina   
Дата:   25-04-12 22:26

TODD-e, на 6:30 го има и БГ ферарито, което натрошиха в студентски град. Култово.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 08:15

Джога, какви голи стени, какви тапети и циклене на паркет разправяш?!

Вие там в 18 век ли живеете още?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   26-04-12 10:19

Димов , тук си мажем дуварите с вар още ... не ни мисли !!! И кокошарника варосваме !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: djogata   
Дата:   26-04-12 10:22

Димов, за разлика от вас, тук ползваме качествени и добре изглеждащи материали. И, както Тод ти каза, си варосваме кокошарниците. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-04-12 10:23

Бони направо ми потекоха лигите с тоя мускал!
От известно време ако има кола след която се заглеждам то това е реставрирана класика.
От новите пластмасеняци ни един не може да ме грабне. Стават за каране ама толкоз.


Нямам голям двор и гаражи иначе да съм си закупил 1-2 класики...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.