Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 21:54

Загадката е свързана с оборотите на празен ход.

1. Колата е в движение по инерция. Оборотите на празен ход са стабилни и стрелката на оборотомера спи малко под 1000 ( около 850 оборота). Това е така, дори и колата да пълзи с 2км/час.
2. Колата спира - колелата не се въртят. Оборотите падат веднага на около 700 и започват да се колебаят леко между 700 и 750.

На компютърна диагностика излиза всичко 6, никакви проблеми.
Диагностиците вдигат рамене и нямат обяснение.
На мене лично реално това не ми пречи, но ме дразни и също така ми дразни любопитството.

Мои разсъждения - от къде взема сигнал компа, че колелата се въртят - вероятно от АБС-а. АБС-а работи безупречно.
Друго наблюдение - ако колата не се движи, не може да се изфорсира над 4000 оборота, но това знам, че е защита. Ако колата се движи по инерция обаче, може да се изфорсира над 4000 оборота.


(Мерцедес Е200, мотор M111.940, 136к.с.)
В Мерцедес форумите също гледат умно, надеждата е във Фото Форум[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   21-04-12 21:58

Всичкият този празен ход на изключени скорости ли го пробваш, или на съединител?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: C41   
Дата:   21-04-12 21:58

Автоматик е нали? [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 22:03

Не е автоматик. На изключени скорости - изцяло по инерция.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: gorbi   
Дата:   21-04-12 22:04

Принципно от абс-а сигнала отива на скоростомера и от там в комп-а. На комп-а сигналът за движение е нужен за да вдига леекинко оборотите когато колата се движи, за да не забива муцуната когато от инерция решиш да включиш на скорост, демек - вдига ги малко... Поради незнайни причини, често се случва тоя сигнал за движение да шашка компа и той да егава оборотите на празен ход при движение, включително и понякога да гасне колата. Оправя се като се клъцне кабела, който отива от скоростомера към компа, ама това е извратено решение - трябва да се открие истинската причина... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   21-04-12 22:05

Естествено че има сигнал за скороста на движение на автомобила към компа за управление на мотора .Или от ABS или от скоростната кутия а е възможно и от двете !!!

Мога да погледна в служебните бумаги - там има интифа .

Повечето коли имат такава информация .


А ограничението за изфорсиране го има най-много в мерцедес [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: chill   
Дата:   21-04-12 22:06

Пробвай на лед - дали намаляват оборотите като спрат да се въртят колелата или като спре да се движи колата. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 22:09

Ама Горби, реално вероятно това е обяснението - при движение по инерция оборотите са леко повдигнати. На мен ми се виждат нормални, но е възможно всъщност да са леко вдигнати. На място са по-ниски и това не е фатално но съвсем леко се колебаят.
Значи вероятно като цяло може да са ниски оборотите и да трябва да ги стабилизирам на място да са 800, а в движение ще си дойдат около 900...
Просто такова нещо на друга марка кола не бях виждал. Все са едни и същи в спряло положение и по инерция.



Публикацията е редактирана (21-04-12 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ценослав   
Дата:   21-04-12 22:11

Аудито ми на празен ход кове точно на 800 оборота. Като запаля на студен двигател оборотите са лееееко повече. Компютри разни. Що си ходил на диагностика да те пита човек??? То има една поговорка, че "Дявола като си няма работа си претегля яйцата".[smilie21] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 22:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 22:18

Ми мисля, че си е ОК това, като я взех и правих профилактика и почистване на дросели, филтри, сложих нови кабели, нови свещи Denso Iridium...
Тя е с електронна дросел клапа, мисля че няма мотор за празен ход.

А друга интересна аномалия - колата е с газов инжекцион.
Ако съм на газ и вдигна с рязко изфорсиране над 3500 оборота ми святка лампата на АБС-а и съответно той спира да работи. Като изключа и запаля пак си работи.
На бензин обаче колкото и да форсирам не святка АБС-а и няма такъв проблем.
Иначе си върви идеално и на газ...



Публикацията е редактирана (21-04-12 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: chill   
Дата:   21-04-12 22:21

Аз па сутрин кат запаля матора дига на 2000 и постепенно (за около 3 минути) слиза на 1100 и там вече си седи на празен ход.

Компютърна му работа. vOv

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   21-04-12 22:29

Оборотите сутрин са от температурни датчици а АБС може да се скапва от блокиране на CAN шините при форсиране на газ .Зависи де са закачили обмена с газовият комп .

Всъчнос газовият работи с информация от моторният .... при мерцедеса са само CAN комуникации а на газовия какво е никой не знае ... К ,L, VAN ...


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Чичиков   
Дата:   21-04-12 22:35

При мен пък е точно обратното.Когато съм спрял - 900 оборота, обаче само да отпусна леко спирачката и падат на 600. Инжекцион е, без газ, нямам и АBS. Не ми пречи!


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   21-04-12 22:37

Мойта пък на празен ход върти на 700-750 оборота (бенДзин) откакто си е излязла от завода.

Веднъж бяхме някъде на гости при приятели, и понеже бяхме пили дадох на една позната ключовете, да ни закара до вкъщи. Мацката сяда, и пали с пълна газ, все едно пали задавен москвич. Горкият мотор за секунда-две се развъртя от нула до 6000 оборота - щяха да му изскочат буталата, а на мене - очите, щото все пак колата си е моя [smilie18]

Та явно на моята ограничителят на оборотите е на доста по-високо от 4000...

Вчера пък гледам един дядка, маневриращ из един паркинг с едно ново фиатче Панда. Дядото явно беше глух и не усещаше добре двигателя, та горката количка виеше като за световно на максимални обороти - чуваше се ясно как ограничителя се задейства и мотора работеше на прекъсвания... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: realnoncho   
Дата:   21-04-12 22:39

Абе къде чета и аз из теми дето не им разбирам [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   21-04-12 22:42

Не знам ама тука за половин час получих повече полезна информация отколкото за 2 седмици в автофорумите. Тоде, мерси, ще видим газаджиите къде и как са вързали тея компютри:)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 22:52

Оборотите при движение на някои автомобили са по високи заради абс, щото му требе ток пои4и, зависи от ел.с-мата как е решена, на франсетата 4есто произв. на ел инстал в един и същ автомобил е разли4ен, и съответно уж еднакви коли еднакви години... И по разли4ен на4ин в детайли се държат

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: asahi   
Дата:   21-04-12 22:52

Ако беше питал в бг-мама представяш ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Jim__Beam   
Дата:   21-04-12 23:01

.. ФФ ис дъ бест ... [cool] [cool] .... не му сменяйте визията .... екстра си е сивичкото .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


.. Иначе , тва с оборотите ..... всяка кола е различна ... има си там едни дискетки , дискчета , чипчета /преди беха книжки/ ... дето всичко е написано .... [smilie7] [smilie7]

Тод го е казал по професионалному..... [smilie3]


.. сега се сетих , че имах по едно време едно Исузо Джемини ...... дето оборотомера му беше до 13 , ако не се лъжа ......

То , и на мотора ми беха толко ..... почва от 3 .... на 6 още хълца ...... от 8 до 11 ...... екстрааааа - медец на душицата на ездача и на машинката .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   21-04-12 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 23:03

Мицо аутландер, дизел комонрейл от място като настъпиш съедин и оборотите се вдигат от 600 на 1050 зза да може да потегли без подаване на газ, при Ауди това става при самото потегляне като зацепва съедин, и не се усеща, но тръгва без газ при по големи натоварвания. Сякви минджифлющини по си4кото ДВГ наки4или 4е да може да изкарат "нов" модел ... А нищо ново от 1976...Само нови Лапнишарани, 4удя се на какво се държи тоя пазар (на глупав народ по си4ките земни кълбета)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: TODD   
Дата:   21-04-12 23:03

Автор: boni
Дата: 21-04-12 22:42

Не знам ама тука за половин час получих повече полезна информация отколкото за 2 седмици в автофорумите. Тоде, мерси, ще видим газаджиите къде и как са вързали тея компютри:)



Повечето които са наясно с проблемите и техниката не пишат в автомобилните форуми ... а най обичам кога идат с готови диагнози от там [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Имам приятел който се занимава само с газови уредби - моите ги монтира само той .А той умира да кара тоя мотор на мерцедес !!!!

Само че CLK моделите .

Та той за тях знае всичко !!! [cool] ама сега спи сигурно [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.