Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 09:08

Моля за практически съвет. Ще пътувам с кола до Анталия другата седмица - през Истанбил на отиване и покрай Егейско на връщане. С мен ще пътуват още двама докторанти и двама дипломанти - всички имат представяне на конференцията по Молекулярна биология, моя милост има доклад. Те нямат парички за самолет, затова реших, че така е най-практично за всички.

Та въпросът ми е - искаме да спим между Истанбил и Анталия - някъде покрай магистралата. Някъде около градовете Iscehisar, Sandiki. Ако някой и бивал натам с кола или има опит с хотелите. Откриването е на следващият ден на обяд и ми се иска за сутринта да си оставя 200 - 300 км до Анталия. Преди това не можем и да си се настаним в хотела от конференцията.

За връщането имаме няколко природни няколко археологически обекти - при моите хора за зяпане, за мен за снимане.

Благодаря предварително.

ПП1. Спътница този път не търся.
ПП2. Разходите ни там са сметка на организаторите, пътят си го плащам аз.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: gorbi   
Дата:   21-04-12 09:23

Пътят е супер, за хотели - не мога да помогна. Има малко преди Анталия още във високото един чисто нов град са построили скоро - нови сгради, нови улици, с нови пътни съоръжения с нови магазини, всичко ново... Като ходя натам ще отделя време да го разгледам. Сипвайте резервоара до горе преди границата, че мн скъп бензина и дизела в Турция. Приятен път !!!

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 09:30

Благодаря, за горивото ми казаха.
В Истанбул се плащала такса преди големия мост - спира ли се или става по пътя като магистралите? В Турция съм бил няколко пъти, но никога с кола.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 09:39

Фнимавай като минаваш покрай еГейско море ! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Todd   
Дата:   21-04-12 09:43

На един приятел вчера на границата с Турция са му взели колата ... от 6 години я кара тук а се оказа че е издирвана и в Шенген от толкоз .

И се е върнал пеша ....

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 09:43

Туньооооооо, затова в колата с мен са две момченца и две момиченца - там квото стане и според нуждите ... на ситуацията.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 09:45

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 09:51

Тодее, слава Богу излизам в Шенген всяка година по два пъти с нея, та май е проверена ...

Баси, що ма плашиш така ...

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 09:53

Наще тука като внасях мойта, се правиха на клоуни само да изкарат некой лев... А тя купена от оказион на Ауди [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Два- три часа правиха театър !



Публикацията е редактирана (21-04-12 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: asahi   
Дата:   21-04-12 09:58

Артисти [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 10:00

Бираджиите, я по същество.

Асохии, що ма не дочака в четвъртък бре ... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 10:02

Бързаше нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: asahi   
Дата:   21-04-12 10:02

Мии... да ми е гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Giorgio.K   
Дата:   21-04-12 10:05

За пътя на отиване не мога да те съветвам щото не съм минавал оттам, но на връщане ако искате да видите нещо трябва да си предвидиш преспиване някъде по средата, примерно Айвалък или даже по-добре някъде преди това покрай Кушадасъ. В Айвалък се намират евтини хотелчета. Пътя е много живописен, хубави гледки, но са завои и не можеш да караш бързо, има и полиция. Освен това ако спрете поне за 2-3 часа в Ефес и деня ти е отишъл. За следващия ден пак ти остава доста път и Троя - там няма толкова за гледане и се минава по-бързо. Като цяло предвиди си достатъчно време за този път.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-12 10:11

AndreyIst: За какво ти е да се завираш в Истанбул и по моста. По-добре спусни през Гърция надолу и пресечи Дарданелите при Чанаккале, има денонощно фериботи на половин час.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: chill   
Дата:   21-04-12 10:17

Свиленград -> Гърция -> през Суфлион -> Турция, Ипсала -> Кешан -> Гелиболу -> Еджеабат -> ферибот до Чанаккале -> нататък не съм ходил, ама пътя бил вече магистрала

може и ферибот от Гелиболу до Лапсеки

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 10:21

Благодаря ти, предвидили сме спане в Денизли или Памуккале, за да можем да го разгледаме, както и античния град до него с най-големия амфитеатър. Оттам - марш на скок покрай морето. Бил съм с автобус до Мармарис, крайбрежният път е много хубав и живописен, но наистина е бавен.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Giorgio.K   
Дата:   21-04-12 10:27

... на отиване ако мине по крайбрежието ще се разбие от път и за 1 ден трудно ще стигне до Анталия. През Истанбул са ми казвали че е доста по-бързо и е около 1300 км. иначе отдолу се събират към 1700.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Yanki   
Дата:   21-04-12 10:59

Карай през Истамбул, дръж най-лявата лента за да не излезеш от магистралата (не важи за пунктовете за плащане на такси, там минават тези дето ги разчитат с радар). Истамбул от край до край е около 50-60км. Пътищата са хубави и се кара бързо. Много прилични хотели има непосредствено преди Афион. Испарта е по-близо до Анталия, ама пътя вече не мината през града. За връщане съветвам да вземеш ферибота от Бандърма до Истамбул, лятото е на два часа. Минава на диагонал Мраморно море, покрай Принцовите острови и те стоварва направо в Истамбул. Красиво е. Корабите са големи на въздушна възглавница. Билети продаваха и по големите бензиностанции. Така ще икономисаш и бензин и време.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: kkkolelo   
Дата:   21-04-12 11:08

5 човека на такъв дълъг път ... [smilie8] , дори Цитроен Ц5 да е, тия отзад пак ще им е тесно [smilie11]

Освен Андрей да е отзад с двете момиченца ... [smilie25] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: kirile   
Дата:   21-04-12 11:38

В Истанбул се плащала такса преди големия мост - спира ли се или става по пътя като магистралите? В Турция съм бил няколко пъти, но никога с кола.

За магистралите и мостовете на Босфора се плаща.
Няма начин да плащаш в брой!!!
Има два варианта, първия е с някакъв чип, за който нямам информация.
Вторият вариант е с карта, когато си я купуваш сам казваш колко да ти я заредят. Примерно на мен до Анкара отиване и връщане ми излезе около 50лири.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: kirile   
Дата:   21-04-12 11:43

малко повече инфо
http://www.turkeytravelplanner.com/trans/Car/pay_toll.html
а така изглежда картата
https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/afju9188.JPG
http://www.borsarti.com/wp-content/uploads/2011/02/kgs1.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: allx   
Дата:   21-04-12 13:27

Картите ги продават/зареждат точно преди контролите за влизане в магистралата. На излизане също се минава с картата. Таксите не са много високи, държавата поема по- голямата част. По новите им двулентови еднопосочни пътища разрешената скорост е до 110 км/час.
Катаджиите, преди да ги наближиш, има малки табелки трафикконтрол, около 100-150 метра преди поста им

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: chill   
Дата:   21-04-12 14:15

С лизингова кола ли ще пътуваш? Има ли ти името на талона?

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Orlin   
Дата:   21-04-12 19:10

Най-краткия път наистина е през Истанбул:
Ето линк от Виа Мишлен:

... ъъъъ... не ще линка, отидете тук и пишете София - Анталия
http://www.viamichelin.com

Пише
Costs
138.46 EUR
Toll 0.00 EUR | Petrol 133.46 EUR | Road tax 5.00 EUR
Time
16h15 wich 05h16 on motorways
Distance
1278 km wich 562 km on motorways

За спане знам къде има доста хотелчета покрай морето, но във вътрешността не.

Най-лесно е да се ползва Booking.com

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: neuromancer   
Дата:   21-04-12 19:14

На моста се плаща само с карта, същата като за магистралите. Кеш няма. Плаща се само в посока към Азия. Направо си вземи още от Одрин. Освен това с карта е по-евтино, отколкото кеш.
Можеш да зареждаш минимум 30 лири май, на сайта на KGS има цените да си направиш сметка предварително ако искаш. Не е скъпо, за сметка на това цените на бензина са свирепи.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: orlindraganov   
Дата:   21-04-12 19:15

С кола всеки може, бе несериозник!!! Я веднага на кол`лото!!!

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: langel   
Дата:   22-04-12 09:19

Красиво, тихо и сравнително евтино по това време на годината е в Айвалък /Ayvalik/.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   22-04-12 11:37

Благодаря за съветите.
През Истанбул е най-прекият път, затова и на отиване ще минем оттам.
За връщането - и на мен ми се искаше да спим в Айвалък, но ако искаме да разгледаме Памуккале няма как да стане. Напускаме Анталия на обяд - тогава свършва конференцията. Няма да успеем да стигнем по-далеч от Денизли и да разгледаме Памуккале.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   22-04-12 11:41



Това е колата, отзад е максимално широка. Те са пътували и друг път така. текст

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: ivodam   
Дата:   22-04-12 15:11

Автор: Yanki 
Дата:   21-04-12 10:59

За връщане съветвам да вземеш ферибота от Бандърма до Истамбул, лятото е на два часа. Минава на диагонал Мраморно море.


Тоя ферибот е много натоварен, трябва предварително да се резервират места, може и по Интернет. Редовно ги претоварват и имаше случай преди 3 години, мисля, един от корабите по линията се преобъра и потъна.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: IvoZafirov   
Дата:   22-04-12 15:23

Уф! И на мене ми се ходи по турско...

Ся е много яко там.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: sunnyshot   
Дата:   23-04-12 05:49

Казвате скъп бензин, покажете цена на литър


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: kirile   
Дата:   23-04-12 08:14

4,60лири

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   23-04-12 08:39

Да, води се най-скъпият в света.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: diandimov   
Дата:   23-04-12 10:07

Андрей, как може доценти, дипломанти и не знам си какви учени да нямат пари за самолет или поне автобус до Турция?!

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   23-04-12 21:29

Димов, аз пари за самолет имам, но за хората ми цената е много голяма.Няма как да платя на още 4 човека, защото им плащам таксите за Европейския конгрес..

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Cyclops   
Дата:   24-04-12 10:13

През септември пътувах с кола и бебе до Анталия през Истанбул и обратно по морския бряг. Стигнах за един ден до Анталия, ама тръгнах от Созопол в 7 сутринта. В Анталия бях към 19;30 със всичките спирания заради бебето. Задължително трябва карта KGS. Купува се на входа на магистралата. Ползва се за такса магистрала и за такса мост. Лошото е че чичката дето ти я продава не говори английски и ти слага кредит колкото той прецени. Обикновено 50 лири. Имам такава и мога да я преотстъпя. Само трябва да си добавите кредит.
По пътя има много мотели покрай бензиностанциите, на които спят тираджиите. Не е голям лукс, ама става. Понеже сте с девойки, внимавайте много да не демонстрирате близост в провинциална Турция. Хич не се приема добре. Много са религиозни, и от гостоприемни и добри хорица, стават враждебни. Спете разделени по полове и не се "гушкайте" наяве.
Доколкото разбирам по-припряно ще ви е на отиване. Пътя през Истанбул е при всички положения най-кратък. Не само като км, но и като скорост на шофиране и трафик. Бензина е бая скъп, ама ако сте с дизел е една идея по-поносимо.
Мога да дам и много повече инфо ,ама трябват по-конкретни въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: asahi   
Дата:   24-04-12 10:17

Да ви дам моя самолет, ама пилота много пие.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 10:44

Точно това питам: за тебе знам, но двама докторанти и двама дипломанти да нямат пари за транспорт, такси, ресторант и хотел...

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: imitev   
Дата:   24-04-12 10:47


Имат брато, ама ги дават по к-ви че са евтини и не им остава за транспорт [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 10:51

Евтини били курвите...

Преди няколко години едно селянче от БГ дойде тук и за няма и година из..а стотина. Записваше си ги в тефтер.
А нямаше пари да се усмихне!

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-04-12 11:07

Големия паралия той [smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Емигрант таксиджия ...


[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 11:11

Не е бил таксиджия. Бачкаше нелегално. После тъкмо се оправи и взе работа, даже нещо началник беше, го уволниха защото по стар български обичай съвсем любезно казал на една клиентка че ще я убие...

И кола тъкмо си купи, я блъсна щото минал на червено.
Чалгаджия...

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   24-04-12 15:05

Cyclops, много ти балогадаря. Някаква такава идея имам и аз.
Девойките са колежки и са инструктирани, интимности няма и по принцип. Те ще си спят двете.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   02-05-12 17:55

Ха сега да разкажа аз как мина. Пътуването беше чудесно, макар и много изморително. За конференцията няма да разказвам, защото едва ли ви вълнува.
Много благодаря на всички за съветите, повечето от тях ми бяха от голяма полза.
На отиване минах по маршрут София - Одрин - Цариград - Коджаели - Афион, където и спахме. Дотам са 1300 км, пътя от границата дотам е чудесен. В Афион има страхотна крепост и стари квартали. На другия ден продължихме през Испарта /зимен курорт/ до Анталия.
След края на конференциятасе върнахме по друг път - до Денизли и Памуккале, където спахме. Разгледахме самият природен феномен, плюс античния град до него /фригийска столица. Страшно място, много се впечатлихме. Оттам марш на скок през Айдин, Измир, покрай морето до Чанаккале и Одрин.
Колата се представи великолепно - страшно е удобна на дълъг път, нищо, че бяхме 5 човека. Общо минахме 2900 км. В общи линии - независимо от умората всичко беше чудесно.
Ах да, къпах се в морето в Анталия - беше достатъчно топло. За първи път през април ... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: realnoncho   
Дата:   02-05-12 18:08

Не може рапорт приет без снимки [smilie25] Ние тука фото-форум ли сме или лукови глави [beer]

П.П. И аз се къпах онзи ден в гръцко.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   02-05-12 18:11

Ако сме честни - пиша в момента отговор на рецензенти на статия, затова и нямам време да кача снимки, ама ще го направя. А ти само гледай утре да не дойдеш на бирата ... вече е навън ...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: asahi   
Дата:   02-05-12 19:41

Виде ли? Сал дет рива.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Djogata   
Дата:   02-05-12 21:36

Андрей1, твоите хора не би трябвало да вадят пари от джоба си за самолетни билети, тези разходи трябва да се поемат от този, който финансира проектите им.
Ако официалният финансиращ е БАН, то е ясно защо няма пари (да не коментираме сега), но ако ти си финансиращият, значи все пак е трябвало да се бръкнеш, тези хора работят и за твоето име (нали фигурираш като съавтор на публикациите им), така че е нечестно да заплащат сами билетите си.

Но така поне сте се поразходили [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   03-05-12 07:57

Джога, моите хора ходят на 3 - 4- 5 места в годината, което е нечовешки много за пътуване на докторанти и дипломанти. По света това просто не се случва, пътуват главно ПИ на лабовете и само на младежки форуми ходят гореспоменатите специалисти.
Хората ми кандидатстват за стипендии, като почти винаги ги печелят и тези стипендии почти винаги не са пълни /с малки изключения/. Доплащам им разликата, за да могат да идат и да си покажет резултатите.
Моля, не ме критикувай по дефиниция, ако обичаш. БАН никога не е плащала командировки, освен на дъртите си академици.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: djogata   
Дата:   03-05-12 08:51

Не те критикувам по дефиниция, нали затова питам откъде им се финансират проектите, и че ако е БАН, е ясно защо няма пари за командировки.

Просто споделям, че не е честно докторантите да си плащат за пътуването. Докторантите правят сериозна наука, и трябва да им се даде шанса да я споделят пред света, да създадат бъдещи контакти, да натрупат опит. Това си е инвестиция в тях. По местата, където се намират повече пари за наука, докторантите пътуват редовно и представят работата си на големи конференции.

Така че 3-4-5 пътувания за годината не е нечовешки много за докторанти. Аз съм докторант, още е Май месец, а вече имам 3 задгранични пътувания за тази година (в случая за работни срещи, не за конференции). Поне още 3 пътувания имам вече планирани, като две са за конференции - едната конференция е само с индивидуални покани, и аз не съм единственият докторант, поканен там.

И предишните две години беше същото - поне по 3-4 задгранични пътувания по работа.

Един добър приятел също е докторант в момента, и само за последната година ходи 3 пъти до Китай и два пъти до Щатите за срещи, изобщо без да броим конференциите. Естествено, нито стотинка от джоба си не е извадил, всичко се покрива от университета.

С други думи, продължавам да твърдя, че ако зависеше от тебе, щеше може би да е по-правилно да им платиш билетите. Но ти си шефа, ти си знаеш [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.