Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 09:08

Моля за практически съвет. Ще пътувам с кола до Анталия другата седмица - през Истанбил на отиване и покрай Егейско на връщане. С мен ще пътуват още двама докторанти и двама дипломанти - всички имат представяне на конференцията по Молекулярна биология, моя милост има доклад. Те нямат парички за самолет, затова реших, че така е най-практично за всички.

Та въпросът ми е - искаме да спим между Истанбил и Анталия - някъде покрай магистралата. Някъде около градовете Iscehisar, Sandiki. Ако някой и бивал натам с кола или има опит с хотелите. Откриването е на следващият ден на обяд и ми се иска за сутринта да си оставя 200 - 300 км до Анталия. Преди това не можем и да си се настаним в хотела от конференцията.

За връщането имаме няколко природни няколко археологически обекти - при моите хора за зяпане, за мен за снимане.

Благодаря предварително.

ПП1. Спътница този път не търся.
ПП2. Разходите ни там са сметка на организаторите, пътят си го плащам аз.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: gorbi   
Дата:   21-04-12 09:23

Пътят е супер, за хотели - не мога да помогна. Има малко преди Анталия още във високото един чисто нов град са построили скоро - нови сгради, нови улици, с нови пътни съоръжения с нови магазини, всичко ново... Като ходя натам ще отделя време да го разгледам. Сипвайте резервоара до горе преди границата, че мн скъп бензина и дизела в Турция. Приятен път !!!

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 09:30

Благодаря, за горивото ми казаха.
В Истанбул се плащала такса преди големия мост - спира ли се или става по пътя като магистралите? В Турция съм бил няколко пъти, но никога с кола.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 09:39

Фнимавай като минаваш покрай еГейско море ! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Todd   
Дата:   21-04-12 09:43

На един приятел вчера на границата с Турция са му взели колата ... от 6 години я кара тук а се оказа че е издирвана и в Шенген от толкоз .

И се е върнал пеша ....

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 09:43

Туньооооооо, затова в колата с мен са две момченца и две момиченца - там квото стане и според нуждите ... на ситуацията.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 09:45

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 09:51

Тодее, слава Богу излизам в Шенген всяка година по два пъти с нея, та май е проверена ...

Баси, що ма плашиш така ...

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 09:53

Наще тука като внасях мойта, се правиха на клоуни само да изкарат некой лев... А тя купена от оказион на Ауди [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Два- три часа правиха театър !



Публикацията е редактирана (21-04-12 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: asahi   
Дата:   21-04-12 09:58

Артисти [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 10:00

Бираджиите, я по същество.

Асохии, що ма не дочака в четвъртък бре ... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: 2nYo   
Дата:   21-04-12 10:02

Бързаше нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: asahi   
Дата:   21-04-12 10:02

Мии... да ми е гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Giorgio.K   
Дата:   21-04-12 10:05

За пътя на отиване не мога да те съветвам щото не съм минавал оттам, но на връщане ако искате да видите нещо трябва да си предвидиш преспиване някъде по средата, примерно Айвалък или даже по-добре някъде преди това покрай Кушадасъ. В Айвалък се намират евтини хотелчета. Пътя е много живописен, хубави гледки, но са завои и не можеш да караш бързо, има и полиция. Освен това ако спрете поне за 2-3 часа в Ефес и деня ти е отишъл. За следващия ден пак ти остава доста път и Троя - там няма толкова за гледане и се минава по-бързо. Като цяло предвиди си достатъчно време за този път.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: ivodam   
Дата:   21-04-12 10:11

AndreyIst: За какво ти е да се завираш в Истанбул и по моста. По-добре спусни през Гърция надолу и пресечи Дарданелите при Чанаккале, има денонощно фериботи на половин час.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: chill   
Дата:   21-04-12 10:17

Свиленград -> Гърция -> през Суфлион -> Турция, Ипсала -> Кешан -> Гелиболу -> Еджеабат -> ферибот до Чанаккале -> нататък не съм ходил, ама пътя бил вече магистрала

може и ферибот от Гелиболу до Лапсеки

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-04-12 10:21

Благодаря ти, предвидили сме спане в Денизли или Памуккале, за да можем да го разгледаме, както и античния град до него с най-големия амфитеатър. Оттам - марш на скок покрай морето. Бил съм с автобус до Мармарис, крайбрежният път е много хубав и живописен, но наистина е бавен.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Giorgio.K   
Дата:   21-04-12 10:27

... на отиване ако мине по крайбрежието ще се разбие от път и за 1 ден трудно ще стигне до Анталия. През Истанбул са ми казвали че е доста по-бързо и е около 1300 км. иначе отдолу се събират към 1700.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Yanki   
Дата:   21-04-12 10:59

Карай през Истамбул, дръж най-лявата лента за да не излезеш от магистралата (не важи за пунктовете за плащане на такси, там минават тези дето ги разчитат с радар). Истамбул от край до край е около 50-60км. Пътищата са хубави и се кара бързо. Много прилични хотели има непосредствено преди Афион. Испарта е по-близо до Анталия, ама пътя вече не мината през града. За връщане съветвам да вземеш ферибота от Бандърма до Истамбул, лятото е на два часа. Минава на диагонал Мраморно море, покрай Принцовите острови и те стоварва направо в Истамбул. Красиво е. Корабите са големи на въздушна възглавница. Билети продаваха и по големите бензиностанции. Така ще икономисаш и бензин и време.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: kkkolelo   
Дата:   21-04-12 11:08

5 човека на такъв дълъг път ... [smilie8] , дори Цитроен Ц5 да е, тия отзад пак ще им е тесно [smilie11]

Освен Андрей да е отзад с двете момиченца ... [smilie25] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: kirile   
Дата:   21-04-12 11:38

В Истанбул се плащала такса преди големия мост - спира ли се или става по пътя като магистралите? В Турция съм бил няколко пъти, но никога с кола.

За магистралите и мостовете на Босфора се плаща.
Няма начин да плащаш в брой!!!
Има два варианта, първия е с някакъв чип, за който нямам информация.
Вторият вариант е с карта, когато си я купуваш сам казваш колко да ти я заредят. Примерно на мен до Анкара отиване и връщане ми излезе около 50лири.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: kirile   
Дата:   21-04-12 11:43

малко повече инфо
http://www.turkeytravelplanner.com/trans/Car/pay_toll.html
а така изглежда картата
https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/afju9188.JPG
http://www.borsarti.com/wp-content/uploads/2011/02/kgs1.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: allx   
Дата:   21-04-12 13:27

Картите ги продават/зареждат точно преди контролите за влизане в магистралата. На излизане също се минава с картата. Таксите не са много високи, държавата поема по- голямата част. По новите им двулентови еднопосочни пътища разрешената скорост е до 110 км/час.
Катаджиите, преди да ги наближиш, има малки табелки трафикконтрол, около 100-150 метра преди поста им

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: chill   
Дата:   21-04-12 14:15

С лизингова кола ли ще пътуваш? Има ли ти името на талона?

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: Orlin   
Дата:   21-04-12 19:10

Най-краткия път наистина е през Истанбул:
Ето линк от Виа Мишлен:

... ъъъъ... не ще линка, отидете тук и пишете София - Анталия
http://www.viamichelin.com

Пише
Costs
138.46 EUR
Toll 0.00 EUR | Petrol 133.46 EUR | Road tax 5.00 EUR
Time
16h15 wich 05h16 on motorways
Distance
1278 km wich 562 km on motorways

За спане знам къде има доста хотелчета покрай морето, но във вътрешността не.

Най-лесно е да се ползва Booking.com

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.