Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Djogata   
Дата:   19-04-12 22:55

... Очевидно има значение, ако се казваш Arnold Maersk McKinney Moeller!

Предполагам много от вас знаят огромната корабна компания Мерск (Maersk), на която въпросният човек беше собственик и управител.
Мерск Мьолер почина в Понеделник, на 98 годишна възраст. В резултат на това, на общината, където той живееше, ще им се наложи да вдигнат общинският данък с 1% (в Дания данък общ доход се събира от общините, и размерът се определя от тях в известни граници). Всяка година горепосоченият е внасял 150 милиона крони (20 милиона евро) данъци, но наследниците му живеят в други общини, и затова тази община губи цял 1% от данъчните си постъпления [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-04-12 22:59

[smilie5]

ех датчаните...


зема и аз да емигрирам най-накрая. Се видим у просперитет дет се вика.

Че тука яко плащам данъци и осигуровки ама за какво не е много ясно... Да разждат циганките предполагам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: belbo   
Дата:   19-04-12 23:08

Общински данък няма нищо общо с бизнеса, по скоро с имотите му. Интересно на каква ли стойност са.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-04-12 23:11

Все тая. Не му вършат никва работа вече. То е сигурно така последните 10-15 години ама..

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Djogata   
Дата:   19-04-12 23:21

Белбо, нали ти казвам, че в Дания основната част на ДОД се събира от общините.

Иначе имотите му в тази община са на стойност около 100 милиона крони (има имение за 28 милиона крони, но в течение на годините изкупил няколко съседни къщи, за да разшири имението като ги бутне). Като знаем, че къщите там движат между 5 и 10 милиона крони едната, излиза, че общата цена сигурно е била към 100 милиона крони. При годишен данък върху недвижимото имущество от 3% от стойността му, значи е плащал към 3 милиона данък за собствеността, което е много далече от 150-те милиона. Остатъкът е плащал като данък общ доход. И това са му само личните доходи, основната част отива като корпоративен данък [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Djogata   
Дата:   19-04-12 23:26

Зафиров, между другото той миналият четвъртък ходи на общо събрание на фирмата. Това го е правел почти всяка седмица, но този път явно не беше ходил от известно време, защото го отразиха в новините - показаха видео - Мерск отива на общо събрание. На следващият ден му става зле, отива в болница, и в Понеделник умира.

Иначе като гледам доскоро е бил в добро здраве - чета разни истории как двамата с жена му си карали колелата от вкъщи до пристанището, с кошница за пикник в багажниците. Слизат от колелата на пристанището, качват се в яхтата си, струваща 8 милиона евро, и си отплават на пикник [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   19-04-12 23:31


.. Глупав човек ....... наследниците ще се облажат ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Djogata   
Дата:   19-04-12 23:37

Жиме, в какъв смисъл глупав?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   19-04-12 23:39


... в смисъл , на тия години .... да кара колело и да има собствена жена ..... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


... за яхтата - евалла ... [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   19-04-12 23:50



.. Той си има много зайчета ...... за какво му е жена ... [smilie7]

... https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/khrw9556.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-DzUfdFer8DE/TXbdrkSnNuI/AAAAAAAAEF4/rQ0dyfSzNVE/s640/movie_main__




... https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/jjtw6486.JPG
http://images.webcafe.bg/2010/08/03/%F5%FE%20%F5%E5%F4%ED%FA%F0/618x346.jpg




.. Хефнър:
- Няма да претендирам, че най-щастливите ми моменти са били, когато бях женен. Не беше така.


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: djogata   
Дата:   20-04-12 08:33

Абе, на тоя едно време са му били по-хубави зайките, деба [smilie7]

Нещо той ли е почнал да окьоравява, или с тия химии, дето се тъпчем, е почнал да погрознява народа... [beer]

А иначе Мерск не беше по тия работи - отгледан с консервативни, християнски възгледи, и цял живот си е имал такова строго поведение...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   20-04-12 11:08


... оня на Икеа още ли си кара старото Волво .... [smilie5] [smilie5]


... такива хора не моа ги разберем ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: djogata   
Дата:   20-04-12 11:20

Жиме, ми не знам, огромна част от свръхбогатите са си баш така - както викаш собственика на ИКЕА, и той така, пък ето го и Бил Гейтс - с трите деца и с жената си кютат в къщурката.

Просто имат явно толкова пари, че могат да си позволят абсолютно всичко. И няма на кой да доказват колко са богати. Та затова просто си избират каквото им харесва, а не каквото струва повече или по-малко, или което ще им подобрява имиджа. Просто парите не съществуват като критерий. Поне така си представям причините де, няма откъде да знам от личен опит [smilie5]

Иначе го има и това, че някои са си стиснати, и си остават такива до края на живота си, независимо колко пари имат, продължават да се стремят да пестят колкото могат. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-04-12 11:29

Абе аз съм забелязал, че когато нямам възможност да си купя нещо повече ми се иска да го имам, а после като имам пари си викам "абе за какво ми е тая глупост сега като мога и без нея"

Ма може аз да съм "сбъркан" щото гледам да живея под възможностите си, а не над тях. Не, че го правя нарочно просто консуматорството не ми е присъщо и за някои вещи/продукти, смятани за белег за просперитет нямам ама никакъв апетит.

Та некои милиардери ги разбирам що си карат старото волво например.

Това по повод коментара на Жима..

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   20-04-12 11:30


... и после идва наследникът ала Парис Хилтън ........ и нещата си идват на местото ...... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


.. Между другото , имам един приятел богаташ ....... и той е същия .....

... голям смях е като го видиш да слиза от новата Ес класа ....... по джапанки за 2.50 ..... черен потник /отдавна посивял/ ..... и къси гащи от 6.50 ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

... Няколко пъти съм му правил тънки намеци ........ вика - Жорка , дреме ми к/ра .... така ми е удобно .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: djogata   
Дата:   20-04-12 11:31

Зафиров, май горе-долу едно и също сме писали в случая [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-04-12 11:59

Само дето не съм милиардер още [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Todd   
Дата:   20-04-12 12:31

Аз знам и обратният случай - дъртака създал бизнеса се разцепва от живот а наследниците бачкат като малоумни ...

Оня обядва в Брюксел па оди да си пие следобедното питие в Париж с аероплана а ония си скъсват задниците .

Човека вика - тия са абсолютно луди [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-04-12 12:39

Тоде това е мечта! За какво ги е правил иначе тия чавета?
Това е правилния подход. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли значение дали си плащаш данъците, или не?
Автор: Todd   
Дата:   20-04-12 12:43

Еми някога ората правеха дяца за да има кой да работи .... сега вече не е много ясно защо им са .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.