Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тарикати в EBAY...
Автор: cameraman   
Дата:   16-04-12 16:06

Вече няколко пъти ми се случва да купя някоя играчка от уж престижен търговец със голям продуктов каталог... Плащам веднага... Той веднага ми пише положителен фийдбек и казва, че е пратил играчката. Дори ми дава трекинг номер.. След месец му пиша, че не съм получил нищо. той казва, че до 40-ия ден ако не получа- ще прати отново... Ня 40-я ден праща нов трекинг номер.. Аз отварям дело в резолюшън център... в края на втория месец той ми връща парите.... и аз не мога да му напиша отрицателен фийдбек, а и нямам основание...
Кога се случва това??? Последно ми се случи с търговци- голям магазин от Бруклин специализиран за електронна техника. Пощенските услуги извършва USPS. Задължително това се случва при изгодна за купувача сделка, която търговецът няма интерес да финализира... не плаща транспорт, не праща стока... върти парите 2 месеца и после на ръба на допустимата дата връща парите. Случвало ми се е няколко пъти и за жалост това са сделките в Ибей на които съм се радвал най-много...
Споделете вашият опит с подобни търговци в Ибей??? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: ROM   
Дата:   16-04-12 16:17

Само веднъж съм изгорял по подобен начин с търговец от САЩ, тъй като не получих стоката и той ми написа да почакам още малко и така минах 45 дена в които можех да отворя тикет в резолюшън център. Сумата беше малка, така че пих само една студена вода. За съжаление нито можех да му сложа отрицателен фиидбек, нито пък той ми отговори след това. Иначе имам над 80 покупки от ибей и не съм имал други проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: localhost   
Дата:   16-04-12 16:18

Ами остави му кофти феедбак и си опиши проблема. Също така чети какво са писали преди теб :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: cameraman   
Дата:   16-04-12 16:22

След изтичане на двумесечния срок ти нямаш достъп за фийдбек, а и той е спазил решението на резолюшън центъра да ти върне парите в последния момент и си е измил ръцете..

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: Vinsent   
Дата:   16-04-12 16:37

Много покупки имам до сега, да чукна на дърво, без проблеми. От Амазон също.

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: Antonio_V   
Дата:   16-04-12 18:20

Имам само една греда в Ибей с едни неопренови калъфи за обективи, върнаха ми парите със съдействието на "центъра за оплаквания" [smile], иначе 50-на други покупки без проблем.

Едит: имах и с един HDMI кабел от Щатите, който не работеше, написах на търговеца за проблема, върна ми веднага парите, без да му го връщам. И в двата случая говоря за малки суми.



Публикацията е редактирана (16-04-12 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: chipsy   
Дата:   16-04-12 19:15

Cameraman, тези бруклинските тарикати са всеизвестни със switch&bait тактики, но не мислех че го правят и по eBay.

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: neuromancer   
Дата:   16-04-12 19:26

чакай сега, ти толкова скъпи неща ли купуваш, за да има смисъл да върти парите 2 месеца? щото за $200-300 няма смисъл
плюс това търговеца плаща на ибей при извършена продажба, все пак трябва да има голяма далавера, за да го прави това нарочно

тоя трекинг номер, който ти дава, какво показва? щото ако е реален, значи има някаква реална пратка, която върви нанякъде

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: exo99   
Дата:   16-04-12 19:33

Връща ти парите, защото не иска да му слагаш негативен фидбек.
Не си мисли, че някой от големите търговци е опрял до това да ползува парите ти за два месеца.
За него е по-изгодно да ти върне парите и да не се занимава повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: mladenov   
Дата:   16-04-12 19:37

Този трекинг номер не е валиден, опитах да помогна на camerman преди време и точно това се оказа! Освен това писах 3 пъти на продавача му от тук, обяснявайки ясно за какво става дума и не получих никакъв отговор. Така че явно тези са няакакви изманици!

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: Vinsent   
Дата:   16-04-12 19:45

Трябва да има някакъв механизъм да бъдат известени eBay за да му отрежат квитанциите но този търговец. Много вярвам в системата eBay, а още повече в PayPal. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: Djogata   
Дата:   16-04-12 19:56

Най-вероятно тези печелят от хора, които чакат твърде дълго (докато изтече крайният срок за оплаквания), или от такива, на които не им се занимава. Така че от десет клиента на един да му измъкнат парите, може би си струва [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: neuromancer   
Дата:   16-04-12 21:21

е, ако тракинга е невалиден то си е ясно
ама това се установява още в първите 5-7 дена
не съм попадал на такива, ама то сигурно щото не купувам скъпи неща, за да избегна митницата

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: Grandpa   
Дата:   16-04-12 22:04

cameraman написа:

> Последно ми
> се случи с търговци- голям магазин
> от Бруклин специализиран за
> електронна техника.

Ти ако ги видиш тия големи магазини какви са...
Има ги подобни с лопата да ги ринеш и повечето са печално известни с мошеннически изпълнения на ръба на закона (или твоето търпение).

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: diandimov   
Дата:   17-04-12 02:24

Не знам как ги намираш такива, пък и от Бруклин...

Аз каквото и да купя последните години от ибей, все се шипва от Китай. От Калифорния само взех едни HID за колата.

Почтени и коректни са хората,нямам оплаквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: cameraman   
Дата:   17-04-12 08:37

bestelectronic-store ( 319863Feedback score), Positive Feedback: 99.2%
Предпочетох търговец от щатите, защото нямам голямо доверие на китайчетата, а и този има железно хистори...

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: localhost   
Дата:   17-04-12 08:43

@cameraman: https://www.google.com/search?btnG=1&pws=0&q=bestelectronic-store+rip+off

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: cameraman   
Дата:   17-04-12 12:33

Я... тоя се оказа закоравял мошеник/ци.

Отговори на това съобщение
 Re: Тарикати в EBAY...
Автор: dobriman   
Дата:   18-04-12 07:21

Ако имаш много оплаквания, през резолюшън центъра - ибей почват да те следят из късо и губиш разни благинки.
Не мисля че "големите" търговци го правят нарочно. Аз по-скоро го отдавам на факта, че имат много стоки в "магазините" и не ги ъпдейтват навреме и понякога или са прецакани с цена или по-вероятно не могат да намерят стоката.
А това с тракинг номера - може да е автоматизирана да ти се праща.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.