Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Евтин хостел в Париж
Автор: The_Hunter   
Дата:   15-04-12 18:07

Здравейте. Скоро ми предстои първо пътуване до Франция и по-специално - Париж. Чел съм доста за този великолепен град и съм си изградил представа какво трябва да се посети. Прочетох и по-старите пускани теми, но не намерих това което ми трябва като актуална информация.

Имам на разположение само 4 пълни дена и 5 нощувки които трябва да прекарам някъде. Хубавото е, че ще бъда с приятелка, която знае френски и е чудесна компания :) , но лошата страна са силно ограничените финанси с които разполагаме. Прегледах безброй сайтове за хостели и се оказа че под 20 евро на вечер не може да се открие каквото и да било. И другият проблем произтича от скорошната дата на пътуване - 25-ти Април (след 10 дена) - много от тях вече нямат свободни места.

Молбата ми е ако някой съфорумник може да помогне с информация дали все пак е възможно да се открие нещо на място или е по-добре да се резервира предварително. Както и бих се радвал на препоръки за евтини хостели (били те и без легла - спане със шалтета). До колкото разбрах, местоположението е важно и е хубаво да е около центъра, че явно джебчийството в по-крайните квартали е разпространен спорт, пък и транспорта не бил евтин.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: asahi   
Дата:   15-04-12 18:21

Habitat sous un pont parisien

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/ksyt4464.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bf/Habitat_sous_un_pont_parisien.jpg/800px-Hab



Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-04-12 18:25


.. Човек , за 20€ и тука не можеш да спиш никъде .... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Не знам що тръгвате с такъв малък бюджет .... [smilie8] [smilie8]


.. дори тука , в Горублянско ханче , стаите за эб@не .... т.е. стая за почасова почивка е 45 кинта ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 18:46

В Дъблин има за по 10 паунда съвсем нормални [smilie8] Не може да няма и в Париж, си мисля [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: sunnyshot   
Дата:   15-04-12 18:52

Ако имаш студентска карта, има и подходящи хостели. Направи един search на Google, сега нямам време да го правя за теб.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 18:57

15 евро

www.hostels.com/hostels/paris/friends-hostel/2431


И още един линк, който ми попадна...

http://www.paris-economy-hotels.com/guesthouses_paris.htm


Mnogo на бързо [smilie8]


Едит, не знам защо не излиза линкът.[beer]



Публикацията е редактирана (15-04-12 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: The_Hunter   
Дата:   15-04-12 18:59

Ами идеята е повече за приключение и разходки отколкото за почивка в луксозен хотел. Пък и съм спал в Мадрид за 18Е (и на летището безплатно ;р ), в Маракеш за 7 :) , но явно Париж е съвсем друга категория. В краен случай, ако е възможно, ще прибягам до услугите на couchsurfing [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 19:04

Тоша е готино с приключенията :) Защо пък не. Итилиен света обиколи без голям бюджет. [beer]


Впрочем пак си редактирах горния пост. Не знам дали помага втория линк, ама погледни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: The_Hunter   
Дата:   15-04-12 19:13

Много ти благодаря за линковете Щурче ;) . Просто в тези хостели местата за заети и се чудех дали все пак не си пазят някакви, които не са пуснали за резервиране по интернет. А иначе на Итилиен съм изчел всички пътеписи и малко или много ме вдъхновяват за разни неща :) .


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: asahi   
Дата:   15-04-12 19:19

И транспортът е цифра. От летището до центъра с влак беше 8,50. Принцесата знаеше някакви секретни автобуси - ако се сеща да каже. В града билетчето е 1,50. Скъп град е.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 20:37

Европейците много обичат мизерните места за нощуване.
Във Вегас британците например отсядат в най- долнопробните хостиси. И си носят парите кеш, в едни бели пощенски пликчета... като баби от миналия век.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 21:11

Британците, които познавам (а са доста живеейки сред тях), обикновено нямат никакъв кеш, само карти. Примерно като сме тръгвали някъде с такси, специално минават през банкомат [smilie8] Американците, които познашам са никак не малко и пак е същото.

В непозната държава и аз обменям предварително пари, ако това е драмата. Да имаш кеш улеснява на чуждо място.

А относно обичта, какво по-хубаво от не-задръстен, млад човек, който пътува, мисли и се радва на живота.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 21:16

Ясно, но може ли да се забиеш в хостес при мишките и хлебарките?

Като за под 100 долара на вечер имаш огромен избор от прилични места - мотели и хотели, с бани, с ресторанти...

[smilie11]

Става дума за тези британци които съм виждал, а те не са никак малко. Единствения хотел дето остядат е Luxor, защото той вече е стар и вероятно евтин...

На автора на темата мога да препоръчам или да събере повечко пари и да си вземе нещо за 60 евро на нощувка, или да съкрати престоя, и пак да избегне хостиса.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 21:23

Все едно падаш от небето [smilie5]

Зависи си от хората. Един шофер в УК взима към 3000 паунда. Той ще иде на едно място, а професора ми по договорно право на друго, нали? Нормално е масата да ходи на по-евтини места.



Това за не-задръстените млади хора защо го пропусна [smilie8] [smilie2] Купон на млади години не се прави с пари, а с друго [smilie5] И не е по-зле, вЕрвай ми! [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: deltalink   
Дата:   15-04-12 21:37

По-евтино от това и да може пътуването/ексурзията ти да се нарече почивка не знам дали ще намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: мара   
Дата:   15-04-12 21:41

моем да спим и в градинка, ама требе да знам 3 неща: че няма да ме оберат, че няма да замръзна и че няма да ме окошарят. изобщо не мисля, че за нощувка требе да давам 100 кинта на калпак. абсурд.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 21:47

Да бе, всъщност така е.

[cool]

Аз като се сетя какво съм правил, как съм пътувал и къде съм спал... просто не е истина. Пет филма няма да стигнат да се разкаже.

[cool]

На рождения ден на Крис от вегетарианската тема, празнуван в Студентски град, се запознах (уж) с някакви... в малките часове, пияни...
Замъкнахме се в някакво денонощно капанче, зазори се, а ние пиехме разни ментета...

После се събуждам, легнал съм с дрехите. Сака с чинела, който струваше 150 марки и който си носех навсякъде, ми служи за възглавница. Стаята е от панелен апартамент, без прозорци и без врати. Тоест, вместо стъкла има найлони, и са останали само касите от вратите.
Обитаем апартамент.

Някакъв човек на около 60 постоянно снове в коридора без да говори. Виждам го защото няма врати. Някакви жени дрънкат нещо в съседната стая.
Като ме видяха че съм се събудил, ми донесоха чиния боб в тенекиена чиния, като в казармата. След това дойдоха разни хора, започнаха да пушат и да играят карти на масата до мен. Не познавах НИКОЙ от тях!

[smilie11]

Сипаха ми и някакво пиене.
Тръгнах си по някое време, и на една спирка видях че кръчмата тъкмо отваря. Влязох, нямаше никой друго освен една момиче зад щанда.
Казах й че нямам никакви пари, но искам една бира и една гореща чорба, защото умирам. И че мога да се реванширам като почистя пода или пренеса каси нещо.

Тя ми сипа някаква супа, леко топла, която изглеждаше все едно правена от мръсни чорапи. Даде ми и някаква бира, която имаше вкус на пикня. И каза че няма проблеми...

[cool]

Ей такива неща.

По темата за хостелите.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: kefalcho   
Дата:   15-04-12 21:56

Доста народ пътува по този начин и евтините хостели обикновено са заети . Аз преди две години и нещо бях по разучил предварително за Барса но , когато пристигнах се оказа трудно да намеря хостела пеша и хванах такси , когато стигнах се оказа , че няма места и се настаних малко по-нагоре в друг доста по-скъп , бях адски уморен и нямах сили да обикалям повече.
Има достатъчно сайтове , разучи в по тесен периметър хостелите за да можеш да се предвижваш пеша а също и да разполагаш с време преди стъмване .
Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 21:57

Ми, явно е било по-тежко едно време [smilie5] Сега супата е прилична [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: amplified   
Дата:   15-04-12 22:04

Ей, супер тема!
Тъкмо планирам и аз след месец два да мина под водата към Париж![beer]
Пътуванията с малко бюджет най-често са в пъти по-забавни от 'почивките' :)
Например миналата година 3-ма човека в една кола направихме 12 дневна обиколка из Европа.
Пробег - 5279км.
България-Сърбия-Унгария-Чехия-Германия-Австрия-Италия-Словения-Хърватска-Сърбия-България
Аз похарчих 1000 лева.
горивото беше 380лева на калпак - влизащо в тия 1000лева.
С по-икономична кола можеше и по-евтино.
Спането беше главно по къмпинги в палатка, два пъти нощта ни свари в колата, един път в някъв тризвезден крайпътен до Будапеща и един път за 30 евро в 4звезден пак крайпътен.
Ама пък кефа беше огромен!



Публикацията е редактирана (15-04-12 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 22:09

Тоест, с подводница?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: kefalcho   
Дата:   15-04-12 22:09

Димов ти си леко ала Ървин Уелш...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 22:09

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 22:11

Едно време ми беше любим автор, но явно и на хората дето спах им е бил любим. Иначе защо да си пахат стъклата от прозорците и да разбиват апартамента?

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: kefalcho   
Дата:   15-04-12 22:13

така е ... и аз много му се кефех като бях на 19[beer]
сори за спама[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: magnet   
Дата:   15-04-12 22:29


имам позната студентка в Париж, която май до края на месеца ще си е в София. Мога да я попитам дали ще се навие да ви даде квартирата си под наем за 4-5 дни и какви пари ще иска. Кажи, ако те интересува.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: djogata   
Дата:   15-04-12 22:34

Хм, не бих се набутал в хостел за 15, 18 или 20 евро в Париж. Със сигурност ще е голяма мизерия. Целете се към нещо поне за 20-25 евро, колкото и да ви е ограничен бюджета - все пак сте хора и искате да си изкарате готино, предполагам.

По-скоро си набележете няколко хостела в ценовата категория 20-30 евро, и прегледайте юзър ревютата, ама внимателно. Много често изникват разни интересни подробности, които могат да ви насочат (да ви накарат да изключите някой хостел от списъка, или пък да ви накарат да изберете друг).
Не знам как е в Париж, но по принцип в големите градове районите около централната ЖП гара по някаква причина са винаги най-евтините, и същевременно най-гадните. Не знам дали е защото къщите с к..вите са почти винаги в този район, или това е само следствие, но винаги е така. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: amplified   
Дата:   15-04-12 22:36

Ако може с подводница ще е още по-яко. Кажи ако имаш оферти [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: loveforever   
Дата:   15-04-12 22:47

За 4 дни може да се види доста от Париж, но и доста неща трябва да се пропуснат. Направете си предварително план за местата, които искате да посетите, за да не губите време в лутане.
Питането за евтино място за спане дори и без легла ме кара да ви препоръчам къмпинга в Булонския лес - Bois de Boulogne Campsite , просто трябва да си вземете палатка. Преди две години за двама възрастни и две деца с кемпер плащахме по тридесет и няколко евро на вечер. За двама с палатка си мисля че цената ще е около двайсетина. Чисто и спокойно е санитарните помещение са добри. Може да дават и бунгала под наем, но цените предполагам ще са по-високи. Транспорта ми се видя удобен - има автобусче, което спира пред самия къмпинг, но е доста по-скъпо. Иначе на няколко минути от там има спирка на градски автобус с който за 10-15 мин. си на спирка на метрото. Ние ползвахме карти за цялата градска мрежа Paris Visite( метро, автобуси, трамваи, влакове) като за 5 дни за зона 1-3 платихме по 29,5 евро на възрастен, за деца наполовина. Единичното билетче е 1,5 евро. Картите се купуват от станция на метрото. Иначе в къмпинга продават, но заедно с техния автобус и цената е двойна. По мое мнение разстоянията са големи и ако реши човек да обикаля пеша губи много време и се утрепва от ходене.
Ако имате интерес да посещавате музеи си заслужава да се вземе 2 или 4 дневна карта Museum pass, за която се плаща 36( за 2 дни) или 48 евро(за 4 дни) и с нея се влиза безплатно във всичките около 60-тина музеи и галерии които включва. Иначе е десетина евро единичния билет на всеки музей по отделно. Хубаво е предварително да се види какво точно включва, защото примерно Триумфалната арка е включена, но Айфеловата кула - не.
Ето линк за инфо .
Ако се качвате на влакчета освен с посоките обръщайте внимание и на имената на влаковете, защото по една линия в различни часове на дена минават влакове водещи до различни точки.
Добър вариант са и туристическите двуетажни автобуси. Ето сайта на градския транспорт в Париж
За купуване на карти ви трябва кредитна или дебитна карта задължително с чип или пари кеш. Купуват се от машини тип банкомат в метростанциите.
Иначе повече за това как бяхме ние в Париж може да се види и прочете тук

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: The_Hunter   
Дата:   15-04-12 23:57

Още веднъж мерси много на всички отзовали се, пописали и поспамили [smilie3] .
loveforever, 10x за инфото - наистина полезно.
magnet - определено съм заинтересуван. Имаш ЛС [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: SLR   
Дата:   16-04-12 00:29

Не искам да ме разбирате погрешно, но винаги съм се чудел какво кара хората да минат 5000 км. без пукната стотинка, и накрая да не могат да седнат да изпият една бира в някое бистро защото струва 7 евро, например???

Не го приемайте като хейтърски въпрос, просто искам да разбера логиката на един third class traveler.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 00:40

Каквото кара европейците да дойдат във Вегас на групи от по 40 човека, и да минат на тъгъдък през всичко, единствено щракайки със сапунерки.

Нито сядат да хапнат, нито нещо си купуват, въпреки че тук им е на половин цена.

Големи вършалки са, като мине такава група покрай мен и ми се развява косата. Ни такси зимат, ни на шоу ходят, ни в бар сядат... нищо. Само снимат почти тичешком, за да могат да показват къде са били.

Ама били ли са наистина?...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: amplified   
Дата:   16-04-12 00:41

Аз пих 4 бири на площад в Стара прага, във Виена също, в Будапеща също.
Във Венеция ядох пица и спагети пак на площада. Все в заведения дето не е много 'българска цената' и пих вино на гондолата с леко подпийналия гондолиер [smile]
В Прага бях в Karlovy Lázně където напитките също не бяха от най-евтините.
А да... в Маранело карах Ferrari California cabrio за 100 Евро.
Предпочитам да видя колкото се може повече неща и да се забавлявам с парите отколкото да ги пръсна по спане.
Това е моята логика като пътуващ трета класа. [shtrak] [beer] [smilie25]



Публикацията е редактирана (16-04-12 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 00:47

Единствените хора които обсъждат колко са добри стаите в хотела и които не правят компромис с нощувките си са американците.

Всички други - европейци, бритиши или австралийци - са на принципа че могат и под моста да спят за по- евтино, и да си изхарчат парите през деня за нещо с което могат да се фукат.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: amplified   
Дата:   16-04-12 00:48

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-04-12 00:48


.. Това и аз не го разбирам , честно казано ... [smilie8] [smilie8]

.. Излизам вечер някъде - 300 -500 лв. в джоба задължително !
.. Тръгвам за риба - поне 5-600 лева .... всичко се случва
.. На море - 200 лева на ден + 500 кинта извънредни ....
.. В чужбина - според ситуацията + 1000€ за всеки случай !!

.... По-добре да имаш пари и да си ги върнеш , отколкото да нямаш и да правиш свирки за да се върнеш .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... и най са ми интересни тия , дето тръгват за морето /примерно/ и зареждат за 30 лв. бензин ..... на Пазарджик пак , Нова Загора пак .... на Петолъчката .... последно на Айтос ....

... луда работа ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 00:51

Аз не излизам с определена сума. Нося 0 кеш. Само картите - кредитни и дебитни.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: amplified   
Дата:   16-04-12 00:51

A, виж сега...
Аз казвам колко изхарчих не с колко съм тръгнал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: мара   
Дата:   16-04-12 08:53

аз съм максимално голяма скръндза и се гордея с това [smilie5]
амче аз бира и тука не пия, бе....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: ejko   
Дата:   16-04-12 11:40

Аз кеш също обикновено нямам. Като съм с колата гледам да имам някакви, ако закъсам, иначе и за 3 лева в магазина ми е по-лесно с кредитна да плащам. Дебитната почти не я ползвам също, но не може без нея...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: djogata   
Дата:   16-04-12 13:05

Димов, айде не прекалявай и ти, хотелите в Америка пък са някакви мърляви имитации на истински европейски хотели. С изключение на няколкото 5-звездни хотели, в които бях, всичко останало си беше мърлявщина с ужасна закуска и с пасмина нахални типове по рецепцията и паркинга, дето гледат да измъкнат още няколко кинта. И всичко това на цени, които хич не са ниски в сравнение с европейските. Единствено във Вегас хотелите бяха евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 19:58

Имитации на европейски хотели означава че не са от камъни, не са 1000 години стари и нямат култура, нали?

Не знам къде си отсядал, но аз никога не съм виждал нахални типове по паркинга и рецепцията. Напротив - случвало се е да ми дадат луксозен апартамент на цената на студио, персонала винаги е любезен, а паркинзите са безплатни...

Дори и в мотелите... за парите си е идеално. Чосто, с баня, спокойно...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   16-04-12 21:03

Паркинзите са безплатни тук-там, ама поради наличието на "extraction squad" - bellman, vallet parking, room service, housekeeping и т.н., си олекваш с още двайсетачка на вечер.

Точно във Вегас (във Vdara бяхме, че е уж family-friendly, щото не се пуши и е non-gambling) bellman-овете нарочно се смениха - единият ми свали багажа от колата, а другият го качи до стаята, за да отмъкнат и двамата бакшиш.

За чисто няма какво да говорим, по хотелите, които аз съм бил в Европа, е по-чисто, най-малкото си сменят килимите от време на време (което в УСА в хотелите под 200 долара на вечер явно забравят), или пък ползват други, по-хигиенични подови настилки. И много други неща са по-чисти, отколкото в Америка - градовете, парковете, магистралите. Говорим за Западна Европа - Германия, Скандинавия, БеНеЛюкс. Толкова боклук, колкото на интерстейт-овете в Калифорния, никъде не съм видял, дори и в България. Всъщност, като се замисля, в Алма Ата (Казахстан) май беше същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 21:15

Не съм виждал паркинг да не е безплатен.

На белмените, на валетата и на румсървиза можеш и да не даваш, а можеш и да не ги ползваш ако не ти се дава.

Много пъти съм бил в Калифорния и съм карал по интерстейта, но никога и никъде едно боклуче не съм видял... Съвсем сериозно ти говоря, една хартийка хвърлена няма.

Ако това имаш предвид под "боклук".

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: neuromancer   
Дата:   16-04-12 21:16

Той Димов като казва "европейски", май е саркастично има предвид "български"
Иначе като го слушам, той в Европа не е бил.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 21:23

Бил съм в Италия два пъти за по месец, Рим и Милано.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   16-04-12 21:25

Щом не си видял боклуците по интерстейта, значи трябва да си сложиш нови очила.

Това ни беше първото впечатление, като кацнахме в Сан Франциско - колко по-мръсни и разбити са интерстейтовете в сравнение с датските магистрали. След това им посвикнахме, но като се прибрахме обратно в Дания, и разликата се наби на очи отново.

Докато бях в Щатите, ползвах поне 10 хотела. За паркинг ми се наложи да платя в Пасадена, Калифорния, а във Вегас, въпреки, че паркингът уж е безплатен, ми взеха resort fee, в което влизала и цената на паркинга. Същото беше и във Furnace Creek Ranch.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 21:32

Не съм бил на тези места. Може и да има някъде платени паркинзи.

В Сан Франциско съм бил 2-3 пъти, доста съм обикалял... Не мопня да е имало дупки по магистралите, нито боклуци отстрани.

Имаше трафици, имаше няколко кинта такса да минеш по моста, но бупки и боклуци не съм виждал. И съм убеден в това.

Сега може и да има, не знам Говоря за преди 5-6 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   16-04-12 21:47

Явно толкова си свикнал на дупките и боклуците, че не ти правят впечатление.

Под разбити пътища нямам предвид само дупки, а и всякакви неравности - бабуни, цепки между бетонните плочи, и т.н. Като цяло пътищата в Калифорния са много по-неравни и некомфортни от тези в Европа. И тези пътища, които пробвах в Невада, не бяха кой знае какво.
А за Калифорния е известно, че там били най-лошите пътища в Щатите след Аляска...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: imitev   
Дата:   16-04-12 22:39


Мани бе - от хамериканското по убаво нема!

И аз ще ходя другия месец да ги видя как са... И в меХико ще прескоча да видя и там как са [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 22:53

С боклуците бях свикнал в БГ.
Ще питам и жена ми дали е виждала боклуци около магистралите, аз може и да не ги забелязвам.

А може и да ида до ЛА или някъде, снимки ще направя...

И дупки не съм виждал никъде...
Много магистрали са с бетонна насилка и имат микроканали за да не се събира вода. Малко е шумно като се кара. Това ли имаш предвид под цепки и дупки?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   16-04-12 23:31

Не, цепки си има между плочите. Плочите са по, да кажем, 3-4 метра дълги, и между плочите си има няколко милиметра фуга. При лоша поддръжка и остаряване фугата от милиметри става сантиметри, и нивата на плочите също почват да се разминават. Ефектът е постоянно ритмично тракане и придрусване на по-гадните фуги. А в самите градове си има и истински си, класически дупки.

А боклуците не са само хартии - има и чашки, кофички, автомобилни части (парчета гуми, брони, стопове и т.н), стъкла, пръст, камъни и дръвье.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 23:50

Аааа, плочи!
Май не съм виждал такъв път.

Ти в бая негърска ерия трябва да си се завирал.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 00:05

Глупости, негърска ерия, просто ти както обикновено не доразбираш. Навсякъде по магистралите има плочи. Ако някъде е бетонна настилката, значи е на плочи. Просто на места е по-нова и не си личи. Пробвай примерно I80 от Фриско до Сакраменто. Или от Сакраменто до ЛА през Фресно (забравих номера). Или I5 или route 101, и двата са от ЛА до Сан Франциско. А нали си минавал по Bay Bridge разправяш. Целият мост е настлан с точно такива плочи.

И в Германия между другото ползват такива плочи за аутобаните, но там поддръжката е безкомпромисна и няма такива друсаници.

Тази схема с бетонните плочи е измислена от нацистите между другото. Европейска. Сега сигурно ще кажеш, че затова е гадна [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: imitev   
Дата:   17-04-12 00:06


Гледах по дискавъри как леят магистралите без да спират и без фуги в хамерика. Много яко!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   17-04-12 00:16

С плочи са само няколко улици, вероятно. В някакви стари места.

Аз наблюдавам вече няколко години как се прави бетона - арматура, после едни огромни машини, излиават го и го вибрират, около 30 сантиметра дебелина, не съм сигурен. Минавал съм по I5, не помня да е тракало. Но може де, може...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: asahi   
Дата:   17-04-12 00:44

Ако няма фуга бетонът се напуква от термичните разширения и невъзможността да се поемат деформациите. Фуги има винаги. Къде колко тракат е местна особеност.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Стоев   
Дата:   17-04-12 00:52

Тези фуги не са като онези фуги [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-04-12 00:57


... отива ли розова фуга на черен теракот ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8]


... щото още не съм таковал негърка ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: imitev   
Дата:   17-04-12 07:37


Ам адде!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: ejko   
Дата:   17-04-12 09:23

Като се прибирах от щатите веднъж и минах през Мюнхен, направи ми впечатление, че беше по-чисто... В Дания сигурно е още по-чисто от Германия, не знам..., не съм бил там! Но реално Щатите не е най-чистото място, хората поизхвърлят туй-онуй, ама нормално! Там населението е до толкова мултинационално, че няма начин всички да имат еднакво ниво на възпитание и отношение... А пътищата със сигурност се поддържат по-трудно от датските, понеже все пак, колко пътна мрежа има Америка и колко Дания... Истината е че идвайки от София, предполагам и щатския интерстейт е като изметен току що...! Просто Джогата се е разглезил в Дания... Аз у нас всеки ден виждам човек на светофара да си изтръсква пепелника от колата, а вие от хартиените пликчета по полето се притеснявате :)))



Публикацията е редактирана (17-04-12 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 09:52

Ежко, така е, може би съм се разглезил, но се опитвам да обясня на Димов, че след толкова време, прекарано в Америка, и без възможност за сравнение с други места, критериите му явно са силно занижени [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: ejko   
Дата:   17-04-12 10:16

То от Америка до Америка има бая разлика..., както от Европа до Европа... Димов като каже Европа и си представя сякаш някакво пространство, имащо нещо общо, а реално аз прилика между норвежец, англичанин, холандец, италианец и грък не виждам... Да не кажа, че толкова нямат общо, колкото са различни иракчаните и нигерииците...
Но аз и от щатите имам впечатления, че са доста по различни. Виждал съм с очите си как човек от някакво село в тенеси и човек от Сан Франциско, нямат едно общо нещо и как нямат 2 общи приказки. Нито говореха един език (повтаряха си изреченията по 5 пъти), нито ядяха подобна храна, да не говорим, че имаха доста отявлени и принципно различни виждания относно историята на уж общата им страна...
Аз най-много време съм прекарал в едно село в Уисконсин, където в града ако си изпуснеш пуловера и след 4 минути като се върнеш онзи с камиончето-прахосмукачка вече ще го е засмукал... Но в съседното село асфалт имаше само на главните 2 улици, гасяха си цигарите по плота на бара, а бургерът с картофите на бара идваше с лек летеж в тенекиена чиния от кухнята и бяха горди, че обслужват най-бързо клиентите в околността. Кенефът беше облепен със снимки тип Сабрина в тираджийска кабина...
Хващам се на бас, че не си виждал такова нещо в Калифорния[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 10:28

Оо, Ежко, и в Калифорния ги има тези работи - в големите градове по крайбрежието, където е основната маса хора (+ Сакраменто и още 2-3 големи града по-навътре), нещата са си цивилизовани, но прекосиш ли веднъж планините - Сиера Невада - от другата страна си си директно в Дивият Запад [smilie18].

Примерно в градчетата около Lake Mono - Lee Vining, и онези по-надолу - Bishop, Lone Pine - имах подобни на теб преживявания [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: ejko   
Дата:   17-04-12 10:43

Хахахаха и не ти ли хареса..., това в Дания го няма- натюрел[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 10:46

А, не се оплаквам, интересно беше, просто споделям [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 10:53

Между другото и в Дания съм попадал на подобно място - на западният бряг, в едно брулено от вятъра селце - Ringkoebing.

Веднъж един приятел от Чехия имаше път към Дания, и решихме да се съберем компания на разпивка. И понеже той кара сърф, запазихме една вила в това село, където (както и по цялото западно крайбрежие) не спира да духа целогодишно, та той щеше да кара уиндсърф. Събрахме се 5 души, и хайде натам. Пристигнахме късно вечерта, и ключовете от вилата бяха закачени в плик на стената на местната кръчма. Понеже беше извън сезона (някъде Октомври), в цялото село бяхме само ние, и няколкото местни пияници в кръчмата, които, естествено, всичките си имаха прякори [smilie18]

Времето не ставаше за уиндсърф - и то не защото нямаше достатъчно вятър, а защото имаше ПРЕКАЛЕНО МНОГО вятър [smilie18] [smilie18]
Уф, колко бира изпихме тогава...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   17-04-12 18:19

Какво му е на Bishop - съвсем нормално градче. Изобщо не е така както го представяте.

Вечеряли сме там в един доста добър китайски ресторант (не китайска бърза закуска, а ресторант!), на другия ден влезнахме в един магазин за компютри, пуснахме факс ли беше, не помня... съвсем нормални неща.

Оттам надолу като се тръгне към Дет вали има стада диви животни край пътя... хората снимат...

В Бишъп има много пенсионирани военни от околните бази, които са си направили бизнеси.

За боклуците около магистралите... надявам се скоро да мръдна насам натам, ще направя снимки.
Не съм виждал досега, но може и да се е замърсило напоследък...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: rumiana   
Дата:   17-04-12 18:47

Абе там такъв страхотен изглед има към Сиера Невада и Маунт Уитни, а вие сте седнали да броите боклуците по шосето...

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/qqvq8450.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/haxy4079.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/vrng4409.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/hxkg6063.JPG

Ми практически няма боклуци - онзи ден се върнах оттам.
[smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   17-04-12 18:59

Кажи го на Джогата, че вече имам подозрения че откачам.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Djogata   
Дата:   17-04-12 21:38

Диане, Бишоп е сравнително добре, не трябваше да го включвам, сложих го в списъка само защото е главният град в онази долина. Но по-малките села, специално Lee Vining, Lone Pine, June Lake, там си беше класика [smilie7]

Сиера Невада не ме впечатли особено. Красива планина, но такива с лопата да ги ринеш по целият свят. Хубаво е де, гледките, дето Румяна ги е наснимала, и аз ги нащраках [smilie5]

Ако трябва да избирам къде да ида на ваканция, бих избрал Алпите пред Сиера - по-красиви са за мен.

Виж, Death Valley е много интересна, там ми хареса много. Също крайбрежието на Калифорния, около Монтерей.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   17-04-12 21:55

Минавал съм през Lee, но не съм спирал.

Под Бишоп в посока Дет Вали имаше 2-3 селца (градчета) дето имаше само шериф и 5 къщи, но хубави. И наоколо полетата и планините на дивия запад... много беше красиво.

Америка е дух преди всичко, не точно перфектно остригана трева и редовен градски транспорт, ако ме разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: exo99   
Дата:   26-05-12 15:05

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Славов   
Дата:   26-05-12 15:20

Ето тук бях за седмица, много добро местоположение, близо до спирки на метрото и т.н.

Paris - Montparnasse Pasteur
10 Rue Gager Gabillot Paris , 75015 France
Hotel Front Desk: 33-1-44192929 Hotel Fax: 33-1-44192939


Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: deadlirics   
Дата:   26-05-12 15:55

Правил съм няколко нискобюджетни обиколки на европата с кола. Страшен кеф е. Нямаш време, нямаш график. Забиваш пръст в картата и отиваш където съдбата те заведе. Ако замръкна в планината спя в колата. В почти всеки малък град може да намериш хостел дори и за 5-10 евра. За борба с тоталната мизерия си ползвам мои чаршафи, мои кърпи и бельо. Това което установих със сигурност е че най-неприятното което може да ти се случи, е да попаднеш на "българин" емигрант. Надути самодоволни, с претенции. Спят само в скъпи хотели за да покажат колко са велики и да не им се смеят другите емигранти. Общо взето вече се пазя от контакти с такива. Ако си изпаднал в затруднение само гледат как да ти вземат парите или да се покрият.
Общо взето най-неприятното нещо което може да ти се случи е да попаднеш на тази прослоика в обществото.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   26-05-12 18:07

И аз не контактувам с българи. Много са тъпи, често чалгари. Обличат се странно и винаги пушат.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: djogata   
Дата:   26-05-12 21:59

Хм, аз напоследък все гледам да спя в по-скъпи хотели, явно и мен ме е хванала емигрантската снобарщина [smilie7] [smilie18]
...








Всъщност, сериозно погледнато, напоследък си избирам по-луксозни хотели, просто защото сме с малко бебе и си трябват някои удобства - трябва повече място в стаята, трябва да е чисто, да има топла вода, асансьор до етажа на стаята (за да качваш количката) и т.н.

Също така, ако знам точната си програма (в кой град искам да отседна и кога), и щом мога да си го позволя, защо да не се поглезя с нещо по-добро от стая с още 5-6 хъркащи "съквартиранти" и с външна баня, като по хостелите? [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.