Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Евтин хостел в Париж
Автор: The_Hunter   
Дата:   15-04-12 18:07

Здравейте. Скоро ми предстои първо пътуване до Франция и по-специално - Париж. Чел съм доста за този великолепен град и съм си изградил представа какво трябва да се посети. Прочетох и по-старите пускани теми, но не намерих това което ми трябва като актуална информация.

Имам на разположение само 4 пълни дена и 5 нощувки които трябва да прекарам някъде. Хубавото е, че ще бъда с приятелка, която знае френски и е чудесна компания :) , но лошата страна са силно ограничените финанси с които разполагаме. Прегледах безброй сайтове за хостели и се оказа че под 20 евро на вечер не може да се открие каквото и да било. И другият проблем произтича от скорошната дата на пътуване - 25-ти Април (след 10 дена) - много от тях вече нямат свободни места.

Молбата ми е ако някой съфорумник може да помогне с информация дали все пак е възможно да се открие нещо на място или е по-добре да се резервира предварително. Както и бих се радвал на препоръки за евтини хостели (били те и без легла - спане със шалтета). До колкото разбрах, местоположението е важно и е хубаво да е около центъра, че явно джебчийството в по-крайните квартали е разпространен спорт, пък и транспорта не бил евтин.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: asahi   
Дата:   15-04-12 18:21

Habitat sous un pont parisien

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/ksyt4464.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bf/Habitat_sous_un_pont_parisien.jpg/800px-Hab



Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-04-12 18:25


.. Човек , за 20€ и тука не можеш да спиш никъде .... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Не знам що тръгвате с такъв малък бюджет .... [smilie8] [smilie8]


.. дори тука , в Горублянско ханче , стаите за эб@не .... т.е. стая за почасова почивка е 45 кинта ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 18:46

В Дъблин има за по 10 паунда съвсем нормални [smilie8] Не може да няма и в Париж, си мисля [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: sunnyshot   
Дата:   15-04-12 18:52

Ако имаш студентска карта, има и подходящи хостели. Направи един search на Google, сега нямам време да го правя за теб.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 18:57

15 евро

www.hostels.com/hostels/paris/friends-hostel/2431


И още един линк, който ми попадна...

http://www.paris-economy-hotels.com/guesthouses_paris.htm


Mnogo на бързо [smilie8]


Едит, не знам защо не излиза линкът.[beer]



Публикацията е редактирана (15-04-12 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: The_Hunter   
Дата:   15-04-12 18:59

Ами идеята е повече за приключение и разходки отколкото за почивка в луксозен хотел. Пък и съм спал в Мадрид за 18Е (и на летището безплатно ;р ), в Маракеш за 7 :) , но явно Париж е съвсем друга категория. В краен случай, ако е възможно, ще прибягам до услугите на couchsurfing [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 19:04

Тоша е готино с приключенията :) Защо пък не. Итилиен света обиколи без голям бюджет. [beer]


Впрочем пак си редактирах горния пост. Не знам дали помага втория линк, ама погледни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: The_Hunter   
Дата:   15-04-12 19:13

Много ти благодаря за линковете Щурче ;) . Просто в тези хостели местата за заети и се чудех дали все пак не си пазят някакви, които не са пуснали за резервиране по интернет. А иначе на Итилиен съм изчел всички пътеписи и малко или много ме вдъхновяват за разни неща :) .


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: asahi   
Дата:   15-04-12 19:19

И транспортът е цифра. От летището до центъра с влак беше 8,50. Принцесата знаеше някакви секретни автобуси - ако се сеща да каже. В града билетчето е 1,50. Скъп град е.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 20:37

Европейците много обичат мизерните места за нощуване.
Във Вегас британците например отсядат в най- долнопробните хостиси. И си носят парите кеш, в едни бели пощенски пликчета... като баби от миналия век.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 21:11

Британците, които познавам (а са доста живеейки сред тях), обикновено нямат никакъв кеш, само карти. Примерно като сме тръгвали някъде с такси, специално минават през банкомат [smilie8] Американците, които познашам са никак не малко и пак е същото.

В непозната държава и аз обменям предварително пари, ако това е драмата. Да имаш кеш улеснява на чуждо място.

А относно обичта, какво по-хубаво от не-задръстен, млад човек, който пътува, мисли и се радва на живота.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 21:16

Ясно, но може ли да се забиеш в хостес при мишките и хлебарките?

Като за под 100 долара на вечер имаш огромен избор от прилични места - мотели и хотели, с бани, с ресторанти...

[smilie11]

Става дума за тези британци които съм виждал, а те не са никак малко. Единствения хотел дето остядат е Luxor, защото той вече е стар и вероятно евтин...

На автора на темата мога да препоръчам или да събере повечко пари и да си вземе нещо за 60 евро на нощувка, или да съкрати престоя, и пак да избегне хостиса.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 21:23

Все едно падаш от небето [smilie5]

Зависи си от хората. Един шофер в УК взима към 3000 паунда. Той ще иде на едно място, а професора ми по договорно право на друго, нали? Нормално е масата да ходи на по-евтини места.



Това за не-задръстените млади хора защо го пропусна [smilie8] [smilie2] Купон на млади години не се прави с пари, а с друго [smilie5] И не е по-зле, вЕрвай ми! [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: deltalink   
Дата:   15-04-12 21:37

По-евтино от това и да може пътуването/ексурзията ти да се нарече почивка не знам дали ще намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: мара   
Дата:   15-04-12 21:41

моем да спим и в градинка, ама требе да знам 3 неща: че няма да ме оберат, че няма да замръзна и че няма да ме окошарят. изобщо не мисля, че за нощувка требе да давам 100 кинта на калпак. абсурд.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 21:47

Да бе, всъщност така е.

[cool]

Аз като се сетя какво съм правил, как съм пътувал и къде съм спал... просто не е истина. Пет филма няма да стигнат да се разкаже.

[cool]

На рождения ден на Крис от вегетарианската тема, празнуван в Студентски град, се запознах (уж) с някакви... в малките часове, пияни...
Замъкнахме се в някакво денонощно капанче, зазори се, а ние пиехме разни ментета...

После се събуждам, легнал съм с дрехите. Сака с чинела, който струваше 150 марки и който си носех навсякъде, ми служи за възглавница. Стаята е от панелен апартамент, без прозорци и без врати. Тоест, вместо стъкла има найлони, и са останали само касите от вратите.
Обитаем апартамент.

Някакъв човек на около 60 постоянно снове в коридора без да говори. Виждам го защото няма врати. Някакви жени дрънкат нещо в съседната стая.
Като ме видяха че съм се събудил, ми донесоха чиния боб в тенекиена чиния, като в казармата. След това дойдоха разни хора, започнаха да пушат и да играят карти на масата до мен. Не познавах НИКОЙ от тях!

[smilie11]

Сипаха ми и някакво пиене.
Тръгнах си по някое време, и на една спирка видях че кръчмата тъкмо отваря. Влязох, нямаше никой друго освен една момиче зад щанда.
Казах й че нямам никакви пари, но искам една бира и една гореща чорба, защото умирам. И че мога да се реванширам като почистя пода или пренеса каси нещо.

Тя ми сипа някаква супа, леко топла, която изглеждаше все едно правена от мръсни чорапи. Даде ми и някаква бира, която имаше вкус на пикня. И каза че няма проблеми...

[cool]

Ей такива неща.

По темата за хостелите.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: kefalcho   
Дата:   15-04-12 21:56

Доста народ пътува по този начин и евтините хостели обикновено са заети . Аз преди две години и нещо бях по разучил предварително за Барса но , когато пристигнах се оказа трудно да намеря хостела пеша и хванах такси , когато стигнах се оказа , че няма места и се настаних малко по-нагоре в друг доста по-скъп , бях адски уморен и нямах сили да обикалям повече.
Има достатъчно сайтове , разучи в по тесен периметър хостелите за да можеш да се предвижваш пеша а също и да разполагаш с време преди стъмване .
Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 21:57

Ми, явно е било по-тежко едно време [smilie5] Сега супата е прилична [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: amplified   
Дата:   15-04-12 22:04

Ей, супер тема!
Тъкмо планирам и аз след месец два да мина под водата към Париж![beer]
Пътуванията с малко бюджет най-често са в пъти по-забавни от 'почивките' :)
Например миналата година 3-ма човека в една кола направихме 12 дневна обиколка из Европа.
Пробег - 5279км.
България-Сърбия-Унгария-Чехия-Германия-Австрия-Италия-Словения-Хърватска-Сърбия-България
Аз похарчих 1000 лева.
горивото беше 380лева на калпак - влизащо в тия 1000лева.
С по-икономична кола можеше и по-евтино.
Спането беше главно по къмпинги в палатка, два пъти нощта ни свари в колата, един път в някъв тризвезден крайпътен до Будапеща и един път за 30 евро в 4звезден пак крайпътен.
Ама пък кефа беше огромен!



Публикацията е редактирана (15-04-12 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 22:09

Тоест, с подводница?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: kefalcho   
Дата:   15-04-12 22:09

Димов ти си леко ала Ървин Уелш...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: Щурче   
Дата:   15-04-12 22:09

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 22:11

Едно време ми беше любим автор, но явно и на хората дето спах им е бил любим. Иначе защо да си пахат стъклата от прозорците и да разбиват апартамента?

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин хостел в Париж
Автор: kefalcho   
Дата:   15-04-12 22:13

така е ... и аз много му се кефех като бях на 19[beer]
сори за спама[smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.