Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Цената на българските празници...
Автор: Djogata   
Дата:   15-04-12 00:10

Димов, ми нормално, в България хората са колкото в SF Bay Areа, колко и колко големи пътища искаш да има?

В Дания пътищата са също толкова тесни, колкото и в България (щото за разлика от Америка тук хората са чували и за такива странни неща като обществен транспорт, колело и ходене пеша), но на забранено никой не изпреварва. Пътят е фактор за безопасността, но при еднакви пътища манталитетът е от особено значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 00:20

Да,така е.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: PieroBG   
Дата:   15-04-12 09:45

Народопсихология му се вика! Българска. Да избиеме комплексите. Преди 30-на години се обърнахме от глупост с колата на един приятел. За щастие без жертви. От тогава имам фобия да не ме вози друг. само като си помисля какви може да ги сътвори и се втрещявам. По същия начин съм и с трамваите-израсъл съм на Пиротска, къщата не е между две спирки на трамвая. Вечер почти всеки трамвай подминаваше спирката на ул. Одрин и едвам се спираше, защото ватманита препускаха с трамваите колкото сила имат. И от време на време отнасяха по някой автомобил, появил се от някоя пресечка, на който водача и за миг не е предположил колко бърз може да бъде един трамвай! Трябват много строги и фиксирани за всяко провинение наказание и затвор, а не безкрайни вратички и възможности да се измъкнат нарушителите. С някой по-добър и скъп адвокат.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: diandimov   
Дата:   15-04-12 09:48

И аз съм израсъл на Пиротска близо до Одрин.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: gorbi   
Дата:   15-04-12 10:54

Зафиров, браво, свършил си добра работа, помогнал си колкото си могъл [smilie24]

Отговорът според мето скромно мнение е скрит в първата част на поста на Зафиров. Бащата, възпитанието, личният пример.. Освен това - обучение в училище, медийни кампании, работа с младите шофьори. Глобите и наказанията не могат да решат проблема. Нужна е работа. Високи и много високи застраховки за причинилите ПТП... Общо взето - трябва си национална стратегия по този въпрос. Трябват си и хубави пътища и верни знаци. Трябват магистрали. Всичко това взето заедно ще намали жертвите по пътищата. А не празните приказки за наказания, манталитет, комплекси и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: PieroBG   
Дата:   15-04-12 21:23

На първо място е семейството. Иначе с каквато и фуния да се опитваш да му напълниш главата, ще е без успех. Това пълно отрицание на всичко през последните 20-на години си казва думата.
Какъв личен пример може да получи някой младеж от родителите си, след като го възпитават в дух "я си прави каквото си знаеш..." За това сме на това дередже! след 20 години в БГ ще са останали само пенсионери, мангали и негодници, които не смеят да си покажат носа навън, за да не ги заключат. Който има разсъдък, гледа да се поизучи тук и хваща по белия свят. Това е тъжната картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: sunnyshot   
Дата:   16-04-12 07:03

Като стна дума за фобии, и аз имам фобия да се возя на таксита в София. За щастие централната част на града е малка и мога навсякъде да стигна пеша.


Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 07:28

Що, толко ли са опасни такситата в София?

[smilie18]

Аз съм имал случаи да качвам хората от летището и по пътя ме карат да спра на магистралата да повръщат...

Питали са ме дали преди да карам такси не съм карал влакче на ужасите...

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-04-12 12:08

Зафе, добре, че сте се разминали с по-лошото.
Аз лично също не съм светец, но откровено се дразня на тъпите парчета зад волана. Безумието да изпревариш 200 метрова плътна колона от твоето платно, преминавайки в насрещното и то при набилжаващ завой и нулева видимост в случая, всеки път ме изкарва извън кожа, като го видя.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: jivkojj   
Дата:   16-04-12 12:37

Ооо, това последното го знам бе!
На пътя Сливен - Карнобат. Перфектна видимост. Аз си карам сам в моята посока, а насреща - дъълга колона коли. Един насреща (както се установи при "разминаването" - румънец) се напъна да изпреварва цялата колона наведнъж и понеже аз бях единствената насрещна кола - реши изобщо да не ме вземе под внимание и ИЗОБЩО не се прибра. Т.е. добре, че нямаше мантинели, а 1 метър уширение с насипани камъни и можах да му направя път на това копеле мръсно. Като погледнах в огледалото - тоя продължаваше с изпреварването, все едно не съм бил там! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: Vinsent   
Дата:   16-04-12 12:49

Иво, изживял си тежка ситуация, но добре че съдбата е била благосклонна към теб.

Никога не съм обичал толкова много празнични дни поред! [smilie2]
Няма връзка със случилото се, ама да споделя.
Днес рано-рано се излюпвам, процедури, това-онова и си правя планове за деня. Ще отида да напазарувам нещо, ще си купя хартия за принтера, ще работя по поредния проект и т.н.

Само че днес бил празничен ден, плод-зеленчука не бачка, книжарницата отсреща също... Бърза промяна на плановете. [smilie2]
Защо ги събират по толкова много поредни дни? [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: chill   
Дата:   16-04-12 12:53

За да идат хората някъде. Аз винаги си изкарвам по една сърф-ваканция по Великден (е, тази година ще е по 24 май, ама все тая).

Два почивни дена, четири съботи и недели, и четири дена отпуска са си десет дена, един натам, един насам и цяла седмица на море (или там каквото му е кеф на човек).

ПП. И един ден резерва да се прибереш в деня преди трафика. [smilie7]



Публикацията е редактирана (16-04-12 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: Vinsent   
Дата:   16-04-12 12:57

Когато работех на държавно имах 47 работни дни полагаема отпуска, никога не съм се интересувал от празниците. Сега на частния фронт още повече, празниците само пречат. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   16-04-12 13:44

И за мен от 5 години няма значèние празник ли е не е ли. Работя когато се налага и почивам, когато имам възможност и искам. Не се съобразявам с празници. Извън София гледам да стоя максимално, въпреки че напоследък ми се налага повечко да я търпя.

Но не е въпроса в многото празници, а в нещо дето ни е в кратуните. Или по-скоро това дето го няма....

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: feliz   
Дата:   16-04-12 14:46

Иво, поздравления за самообладанието! И помощта.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: Vinsent   
Дата:   16-04-12 14:53

Та по този повод, ние може да сме безделници, но не сме без празници! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: hiron   
Дата:   16-04-12 16:37

Поздравления за самообладанието и помощта, Зафиров !

Измина точно една година от касапницата в Симеоновград !Случката е аналогична - млад и неопитен причинява смърт - за радост само една .Какво се промени през това време по пътищата ?! Нищо !И тогава и сега ще го повторя - контролът и санкциите са неадекватни по пътищата ни .

Човек се променя когато му бръкнат в джоба или го вкарат в затвора .

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: jivkojj   
Дата:   16-04-12 16:58

Както вече писах към началото на темата. Не е само до контрола и санкциите. Те са едно на ръка. За новите шофьори обаче трябват по-строги правила и утежнени наказания. Поне за 3-4-5 години след получаване на книжката. Едно, че вече ще са полулегнали вече, 2-ро ще са свикнали с управлението на колата, 3-то ще внимават много повече докато минат тея години и по тоя начин могат да бъдат спасени животи.



Публикацията е редактирана (16-04-12 17:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   16-04-12 18:53

Днес си мислех пак по темата и стигнах до извода, че всичко се случи заради неадекватната реакция на младежа. Независимо, че беше в насрещното излизайки от завоя, до камиона имаше мнооого растояние и аз още не мога да си обясня защо така рязко сви за да се прибере, като резултата беше лошо занасяне на колата с около 100км/ч и перпендикулярен удар в мантинелата. Всеки по-опитен шофьор имаше много време за да прибере колата без подобни последствия. А и там са три платна и имаше много място.
Но всичко е заради неопитността на шофьора. Глупостта на баща му въобще не искам и да я споменавам.

От тях никой не пострада, но и никой не излезе да помогне да останалите в буса и камиона.....

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: gorbi   
Дата:   16-04-12 20:39

днес видях пасата и буса и камиона пред полицията в Кърджали... много грозна гледка са....

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: мара   
Дата:   16-04-12 20:43

пиша, колкото да не седи цифрата 69, че грозно и непристойно.
70

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: diandimov   
Дата:   16-04-12 21:00

Хиша защото това е рожденната ми година

71

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на българските празници...
Автор: neuromancer   
Дата:   16-04-12 21:05

jivkojj написа:

> вече ще са полулегнали

[smilie18]

Леко извън темата, и аз не обичам да тръгна нанякъде със стадото баш по празниците, ама човек като има деца, които ходят на училище няма кога иначе.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.