Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: asklep   
Дата:   06-04-12 11:51

Искам да си купя ама не знам на къде да се ориентирам. Китайските ги плюят , марковите са скъпи ,втората употреба не знаеш на какво ще попаднеш а търся бюджетно решение. Понеже съм се убедил че въвфотофорумаима сякакви специалисти дайте съвет [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: scarecrow   
Дата:   06-04-12 11:53

honda или yamaha според мен са най добрите марки за скутери.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: bborissov   
Дата:   06-04-12 12:42

А някой да ме светне за най-новите разпоредби на закона за дв-е по пътищата с каква категория какви кубици можеш да караш от мотопедите ?


Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: 1vo   
Дата:   06-04-12 12:46

Това май си е същото - до 50 кб със всякаква категория, над 50 с "А".

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: bborissov   
Дата:   06-04-12 12:53

А въпросът е 50 включва ли се в М или е до 49сс за М а от 50 нагоре с А [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: scarecrow   
Дата:   06-04-12 12:54

до 50 включително... абе днес да не е петък?

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: bborissov   
Дата:   06-04-12 12:57

ОК Може и да е петък [cool] [cool]

Ама виж тая обява

Тук тоя ми обяснява че 70сс се било карало с "М" категория [smilie11] [smilie11]
Как стават тия работи или това си е само за зарибявка?


Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: scarecrow   
Дата:   06-04-12 12:58

ако е регистрирано като 50 може.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: cameraman   
Дата:   06-04-12 13:10

Половината, които карат мотори не са правоспособни за категория А.. Но аз бих карал 125 кубика вместо моята въшка на риск де... Не че въшката не вдига 70-80 км/час. Според закона с категория М се карат мотопеди до 49 куб см, които нямат конструктивна възможност да развият скорост над 45 км/час. Моята моторетка /Piagio NRG Sport/ не искаха да я регистрират като мотопед, защото на колометража има разграфени скорости до 130... Оправихме се, като в превода на талона "прочетохме" че има електронен ограничител на скоростта до 45 км/час.[cool]
P.S. Италианчетата не са лоши, но частите са по-скъпи и е голям хаос със каталозите.



Публикацията е редактирана (06-04-12 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: kvakioh   
Дата:   06-04-12 13:38

Да не излезе като реклама, но аз продавам скутер, на малко километри, доста добро състояние, с 2 каски и багажник, поизтече му гаранцията, унгарско производство.
Иначе- ако се търси скутерче до 50кубика, Aprilia имат интересни, както и вариант който прилича на истински мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: bborissov   
Дата:   06-04-12 14:02

Според закона с категория М се карат мотопеди до 49 куб см, които нямат конструктивна възможност да развият скорост над 45 км/час.

Тъкмо го четох закона и формулировката е точно :

Чл. 149. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) За нуждите на типовото одобряване пътните превозни средства се делят на следните категории, обозначени с латински букви:

1. (изм. - ДВ, бр. 79 от 2005 г.) категория L:

б) (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) категория L1е - мотопеди - моторните превозни средства с две колела и конструктивна максимална скорост не по-голяма от 45 km/h, двигател с вътрешно горене с работен обем не по-голям от 50 cm3 или с 4 kW максимална постоянна номинална мощност в случай на електродвигател;

г) (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) категория L2е - мотопеди - моторните превозни средства с три колела и конструктивна максимална скорост не по-голяма от 45 km/h, двигатели с вътрешно горене с принудително запалване с работен обем не по-голям от 50 cm3 или не повече от 4 kW максимална мощност нето в случай на други двигатели с вътрешно горене; или не повече от 4 kW максимална постоянна номинална мощност в случай на електродвигател;



по тези две точки б) и г) се дава разрешително за категория АМ:

Чл. 150а. (Нов - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) За да управлява моторно превозно средство, водачът трябва да притежава свидетелство за управление, валидно за категорията, към която спада управляваното от него превозно средство.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., в сила от 19.01.2013 г.) За определяне правоспособността на водачите моторните превозни средства се делят на следните категории, различни от тези по чл. 149, обозначени с латински букви:

1. категория АМ - мотопеди - двуколесни или триколесни превозни средства с конструктивна максимална скорост не по-висока от 45 km/h, както са определени в чл. 149, ал. 1, т. 1, букви "б" и "г" (категория L1е и категория L2е), с изключение на тези с конструктивна максимална скорост, по-малка или равна на 25 km/h, и леки четириколесни превозни средства, както са определени в чл. 149, ал. 1, т. 1, буква "л" (категория L6e);


Edit: Та мисълта ми беше че с категория "В" можеш да караш и 50куб мАтор [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (06-04-12 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: 1vo   
Дата:   06-04-12 14:05

Тези по 50кб всъщност винаги са под 50, 49 и нещо, няма точно 50 кб.

Отговори на това съобщение
 Re: Аз пък да попитам за скутер до 50 сс
Автор: HP   
Дата:   06-04-12 14:06

те всички са така, то няма и хиляда кубикови точно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.