Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   05-04-12 14:44

Здравейте,
Трябват ми:
1 обикновен прожектор 250 вата
1 обикновен прожектор 500 вата
1 обикновен прожектор 1000 вата
1 метален триножник до 100 лв.
1 ShotGun Микрофон до 100 лв.
1 Пушек Машина поне 1500 вата не повече от 150 лв.

Къде в София мога да ги намеря ?
или пък някъде от ebay да ги поръчам.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   06-04-12 13:21

И имам въпрос като си взема ShotGun микрофон къде мога да записвам звука понеже искам да е отделно от камерата ?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: ikoveliko   
Дата:   06-04-12 13:39

"обикновен прожектор" е много общо казано. Какъв тип осветление ти трябва: LED, халогенно, постоянно топло, френелово, Флуоресцентно ...? (със сигурност изпускам някое). На постоянен ток ли ще ги пускаш, в генератор ли? В студио ли ще снимаш, на терен ли?
ShotGun Микрофон има за около 100 лв в Ибей, но не очаквай и качество от такъв.
Ето този си заслужава като цена/качество.
Иначе би трябвало да можеш да записваш от микрофона на лаптоп с някой избран от теб софтуер "sound forge" например [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: Han_Solo   
Дата:   06-04-12 23:12

Олеле [smilie5] позволи ми да не използвам някои по-силни думички, ама поне се хвани да почетеш преди да попиташ - за нещата които питаш и в Бриколаж, Практикер, Баумакс може да намериш... че и в Лидъл бяха пуснали лампи за дюлгери докато мажат киреча...
Ако пък ти трябва за снимане можеш да пробваш и тук: http://dynaphos.com/products.php?c=17

http://fotovideo1.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=3&Itemid=44

Ама поне първо се пообразовай и научи правилните мощности на прожекторите... за термина "триножник" ще си замълча, освен ако не смяташ да се занимаваш с живопис [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: xaerial   
Дата:   06-04-12 23:27

В Динакорд биха могли да доставят всичките неща:

http://www.musicworld.bg/bg/home

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: Han_Solo   
Дата:   06-04-12 23:35

xaerial написа:

> В Динакорд биха могли да доставят
> всичките неща:
>
> http://www.musicworld.bg/bg/home
--------------------
Могат, [smilie5] ама цените за немските осветителни тела Арри леко се различават от тези на китайските им аналози [smilie8] работил съм достатъчно и с трите вида... че и с някои които са по-зле и съвсем съзнателно не го насочих към http://www.pro-technica.com този сайт

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   07-04-12 00:22

Много благодаря на всички за коментарите, тъй като никога не съм се занимавал и нямам понятие от нищо моля обяснявайте като на човек които не знае за какво иде реч.
@ikoveliko - изобщо не съм на ясно какво ми трябва, ще снимам един нискобюджетен късометражен филм и ми трябват евтини работи, ще има снимки и в апартамент и на вън затова не знам какво точно ми трябва.
Колкото до микрофона този ми харесва и ще го купя, значи какво включвам го в лаптопа и директно се записва или ми трябва нещо като диктофон за запис все пак не знам дали ще мога навсякъде да го мъкна лаптопа. благодаря!
@Han_Solo в ebay като напиша traipod ми излизат точно това което не знам как се нарича може би трикрака стойка за камера ? моля кажи за да знам. благодаря!
@xaerial в какъв смисъл всички неща ?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: boZO   
Дата:   07-04-12 00:26

tripod = статив... и за прожекторите ще ти трябват стойки...

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   07-04-12 00:28

@boZO да бе сега се сетих, благодаря. А за прожекторите имам идеи ;)

Още нещо видях, че в ebay има обектив за Samsung W200 и се зачудих дали има и още видове обективи за тази камера ? Някой да има някаква представа и може ли линкове ? Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: boZO   
Дата:   07-04-12 00:34

Усещам, че си наумил да правиш нещо яко, ама не знаеш как да започнеш... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: Han_Solo   
Дата:   07-04-12 09:59

alek200 написа:

.........
> @Han_Solo в ebay като напиша traipod ми
> излизат точно това което не знам
> как се нарича може би трикрака
> стойка за камера ? моля кажи за да
> знам. благодаря!
----------------------

Ами на първо време виж това:https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/ueyd0345.JPG
http://bg1.msrv.store.bg/d-prdimages/org/47547.jpg


А за първи опит .... хм, де да знам има хора които туй го учат по 4-5 години я по университети, я по колежи/там е по-малко/ ама пожелавам ти успех.

виж и тук: http://www.hollywoodcamerawork.us/ можеш да си купиш известно количество образователни филмчета.

За прожектори - не се мъчи да ги купуваш, има рентал фирми от които можеш да ги вземеш под наем за далеч по-скромни суми... примерно 300/650 ватов прожектор е около 3-5 лева на ден стойка за него още 1-3 кабелаците са по левче, може и филтри за прожекторите да си купиш... ама внимавай че лесно може да стане сакатлък с токовете [smilie8].... оттам може да си наемеш и статив за камерата... а със звука също може да се омоташ яко. Не случайно си има и режисьор и тъй наречения director of photography (DP)демек оператор а си има и звукорежисьор, звукооператор...трябват си поне трима - режисьор, оператор и "звукар"

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   07-04-12 11:53

@boZO Ще видим какво ще се получи :)

@Han_Solo СТРАШЕН СИ !!! То се е видяло ще те черпя.
Ще я потърся тази книга предполагам че в книжарницата на НАТФИЗ я има (ЕДИТ: НАМЕРИХ Я), а може ли да ми предложиш и някоя за писане на сценарии, чел съм доста неща из нета, обаче друго си е, миналата година като почнах да го пиша обиколих обикновените книжарници и като има каза, че търся книга за писане на сценарии ми се изсмяха много неприятно.

А иначе за тези филми може ли някой линк, защото преди време търсих обаче попаднах само на сайтове които предлагат много скъпи камери.

Благодаря много за помощта!



Публикацията е редактирана (07-04-12 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: xaerial   
Дата:   07-04-12 14:54

@xaerial в какъв смисъл всички неща ?


Ами можеш да им звъннеш (има телефони на сайта им) и да попиташ за цени и срокове на доставка ... Друго, което също е вариант е да се наеме цялата нужна техника - като според мен това е по-добрият избор. Пак на същото място можеш да попиташ и за цените за наемане на каквото ти трябва. Успех! :)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   08-04-12 19:24

@Han_Solo Поръчах си книгата :)

@xaerial Добре, благодаря.

Автор: ikoveliko
Дата: 06-04-12 13:39

"обикновен прожектор" е много общо казано. Какъв тип осветление ти трябва: LED, халогенно, постоянно топло, френелово, Флуоресцентно ...? (със сигурност изпускам някое). На постоянен ток ли ще ги пускаш, в генератор ли? В студио ли ще снимаш, на терен ли?
ShotGun Микрофон има за около 100 лв в Ибей, но не очаквай и качество от такъв.
Ето този си заслужава като цена/качество.
Иначе би трябвало да можеш да записваш от микрофона на лаптоп с някой избран от теб софтуер "sound forge" например [beer]

@ikoveliko Смятам да си поръчам микрофона, обаче имам голям проблем не знам на какво да записвам звука, в къщи може на лаптопа предполагам, ама за навън какво ще ми трябва нещо диктофон или таблет, телефон някой може ли да помогне защото това ми е пълна мъгла ?

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: Han_Solo   
Дата:   08-04-12 23:14

alek200 написа:

........, а
> може ли да ми предложиш и някоя за
> писане на сценарии, чел съм доста
> неща из нета, .........
--------------------

Абе въртят ми се няколко, примерно:
HOW TO
WRITE A
DAMN GOOD NOVEL

или пък едно друго материалче:
Writing Skills Success in 20 Minutes a Day,

също така: Dialogue Editing for Motion Pictures

..... имам това онова

Ама пак да ти кажа - да напишеш една история е едно, да я режисираш друго а да я заснемеш съвсем трето... получава се, но го могат единици, не случайно си има трима различни човека които се занимават с това - сценариста, режисьора и оператора... че и оскарите които се получават са в различни категории [smilie5] има за най-добър филм... има за режисура има за операторско майсторство, а сценарната даже е разделена на две - има за оригинален сценарии има и за сценарий по литературно произведение - адаптиран сценарий

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   09-04-12 01:26

@Han_Solo - Да наясно съм следя и гледам всички номинирани филми от няколко години :)

Смятам да си поръчам микрофона, обаче имам голям проблем не знам на какво да записвам звука, в къщи може на лаптопа предполагам, ама за навън какво ще ми трябва нещо диктофон или таблет, телефон някой може ли да помогне защото това ми е пълна мъгла ?

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: sirteo   
Дата:   09-04-12 09:37

Гледай фестивални филми и чети сценарии. Без екип няма да се получи добре. Лаптоп + няколко батерии. Димка не можеш ли да си направиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: xaerial   
Дата:   09-04-12 11:15

За звука - зависи от микрофона - дали ще има нужда от фантомно или не. Та внимавай при избора :) Иначе какво да е записващо нещо с някакъв аудио вход би ти свършило работа.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: ikoveliko   
Дата:   09-04-12 11:19

Ето това ще ти свърши перфектна работа: текст
Мисля скоро и аз да си взема [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: atisas3   
Дата:   09-04-12 11:20

Екип ще снима филм със Samsung W200?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: charger   
Дата:   09-04-12 13:46

Какво беше казал Моканина,че съм забравил нещо...

алек200
записваш се да учиш кино някъде по света и у нас.
с четене на книжки САМО и САМ да се научиш,не става.
Ще хвърлиш маса пари и резултата ще е отвратен,поради факта,че не знаеш основни неща в генералните категории.
Поне изкарай един кино курс.
Въпросите от къде какво да си купиш са на последно място.

Прожектори:
почват от 100w и стигат 24000w - халогенните.
Статив не разбрах дали за камера или за осветление.
цени от 80 до 15000лв
микрофони - брошка,насочен,за глас,за интсрументи,за интервю...
дим машина - лек дим,тежък дим,интериор или екстериор,за какво пространство,щото за гора е едно,за зала е второ,за стая е трето.
цени от 150 до към 1200лв,без флуида.

Та какво точно търсиш е последния въпрос,след като си отговориш на около 9875339849 въпроса и прочетеш около 500 книги филмопроизводство.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: Adno   
Дата:   09-04-12 14:47

alek200, как си с руския? Имам литература за режисура, операторско майсторство, сценарий, монтаж, осветление и др., но са на руски. Ако мислиш, че ще са ти от полза, драсни едно ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: Han_Solo   
Дата:   09-04-12 19:03

Абе то литература на английски и на руски имам към 6-7 гигабайта... имам и учебни филмчета ама той колегата charger го е казал добре...
Между другото аз като писах за оскарите имах предвид друго [smilie3] ..... как беше във вица - "и аз мога и тате може, ама козата си сака пръч" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   09-04-12 19:05

@charger

Добър ден, тъй като не ме познаване и не знаете с какво се занимавам не може веднага да се насочите към това, че нямам опити прочие. През последните 15 години гледам филми и ходя редовно на театър, а от 6 следя изкъсо новостите в киното, чета каквото ми падне в интернет, гледам да се образовам и т.н. всичко свързано с това което имам желание да правя, уча икономика в момента и всичко това за което Ви питам е за удоволствие, хоби с което ми е приятно да прекарвам свободното си време, това което снимам и правя си е за мен, нямам желание да го правя мащабно и т.н. Целта ми е да съчетая всичко така, че да проверя дали всичко което съм чел и учил през всички години може да ми влезе в употреба. Имам няколко готови сценарии за различни видове продукции - късометражни, документални. Това е всички. Имам доста приятели които се занимават професионално с режисура и които ще ми помогнат когато момента настъпи благодаря!

@Adno Не съм добре с Руския, Английския ми е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: emo99   
Дата:   09-04-12 21:24

alek200 - На колко години си ? Аз си мислех , че си на 14-15 г. , но явно съм се излъгал , защото ти от 15 години анализираш филми , театрални постановки и т.н. Учудвам се , че след толко изгледани филми не си разбрал как се пишат сценарии .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.