Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 На пътеката
Автор: n1x0n   
Дата:   29-03-12 20:34

Прибирам се към нас, на пешеходната пътека колите спират и от двете страни за да ме пуснат /бул. "Шипченски проход"/.
Някакъв келеш, обаче, решава че ще се шмугне преди мен между двете колони, които ми правят път... едвам спря, на метър след мястото, на което щях да бъда ако не го бях усетил какво се кани да направи.

Дори не успях да се ядосам, че да го оплескам...

Та се зачудих, какво точно кара един водач на МПС да не спре в подобна ситуация - на пешеходна пътека или на пряка... как може да не ти мине през главата, че щом хората пред теб спират очевидно има защо?!

Сядам на компютъра и чета в някакъв новинарски сайт как един подобен дебил премазал някакво хлапе преди няколко часа по абсолютно същият начин.

WTF?! Баси боклуците мизерни! Не на кола, на такъв в градският транспорт не трябва да му се позволява да се вози. Да тропа пеш цял живот и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   29-03-12 20:36

първите 7 години.
състезателната настройка.
безнаказаността.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: orlindraganov   
Дата:   29-03-12 20:37

Ми аз като казвам да забранят колите, вие не ми вервате...

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-03-12 20:38

В Америка няма такива. Сигурно защото са тъпи!


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-03-12 20:39

На мен ми се е случвало докато шофирам.
Гледам колона.
Минавам отвътре и осъзнавам, че хората са спрели заради пешеходка на невидимата за мен пешеходна пътека ...
Изправиха ми се косите ...

А съм внимателен шофьор, но понякога гяволея и от това може да стане беля ...

Много трябва да се внимава, много!

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: boni   
Дата:   29-03-12 20:39

Липсва елементарна култура на поведение, не само на пътя.
В доста западни страни съм бил и винаги хората спират само като те видят, че стоиш на тротоара с лице към пешеходната пътека.
В Истамбул обаче като шофирам и спра на пешеходна пътека ми благодарят и ми се кланят. Това е положението:)

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: MarinY   
Дата:   29-03-12 20:45

И пеш да е, пак ще се ръчка.
Добре, че отвориха границите и все повече хора виждат как се живее и контактува извън блатото, в средата на Балканската джунгла. Та срещаш и некръвясали очи и чуваш добра дума.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   29-03-12 20:49

Минавам отляво, отдясно, отгоре, отдолу, но като видя кола, която кара нелогично бавно или е спряла необичайно винаги намалявам с готовност да спра. На пешеходна пътека - задължително.
Дете на тротоара - намалям.
Топка на пътя - спирам и чакам да си я приберат.
Тичащо дете - спирам и чакам следващото. Рядко тичат сами.
Човек, който се движи към бордюра - намалявам.
Ако се движи към пешеходна пътека отдалеч му святкам да мине.
Неправилно пресичащ пешеходец - спирам.
Желаеш да пресече - намалявам и го пускам.

И въобще предпочитам да спра 50 пъти на ден, отколкото някой да пострада.

В тази връзка да сте забелязали в София сгазено улично куче? Аз не съм.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: n1x0n   
Дата:   29-03-12 20:49

В доста западни страни съм бил и винаги хората спират само като те видят, че стоиш на тротоара с лице към пешеходната пътека.

Сигурно поне по 5 коли от двете страни спряха в момента, в който съпих на пътеката, което рядко се случва - "далечната" лента обикновено спира като стигнеш до средата.

Изобщо всичко беше много европейско :-) докато не влетя онзи келеш. За негов късмет религиозните спорове тук ме бяха настроили философски, пък и той ми се видя леко понасрал се от стреса... или просто имаше тежък Паркинсон на млада възраст. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Rosencho   
Дата:   29-03-12 20:51

мара написа:

> първите 7 години.
> състезателната настройка.
> безнаказаността.

... и малка пишка[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: krist   
Дата:   29-03-12 20:54

е, ся ше ме накараш наистина да съжаля, че спорихме в другата тема[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: tonitka   
Дата:   29-03-12 21:00

Видя ли хора до пешеходна пътека винаги спирам. От две седмици ходя доста пеш всеки ден и ми прави добро впечатление, че и на мен ми спират. Само вчера една блееща леля спря на половината пешеходна рязко, явно изведнъж и светна че ще ме сгази, та без малко аз да се блъсна в нея. Аз и теглих една, но кучето ми се стресна и се изправи лаещо на отворения и прозорец![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: atrifonov   
Дата:   29-03-12 21:07

Автор: sunnyshot
Дата: 29-03-12 20:38

В Америка няма такива. Сигурно защото са тъпи!


Не знам тъпи ли са или не, но определено имат закони, които се спазват

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: n1x0n   
Дата:   29-03-12 21:15

В Америка няма такива.

Да, онзи боклук дето прегази Полина Кадийска преди седмица - той не е от Америка, само е минавал... на червено... през пешеходната пътека.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-03-12 21:31

Различно е - пиян 19 годишен с приятел след полунощ, кой знае къде е гледал. И най-вече - пиян. Пияните влизат в големи проблеми дори и в Америка. Тук не говорим за пияни, нали? Иначе хората спират още когато те видят на тротоара. Аз също така спирам.


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: tofo   
Дата:   29-03-12 22:14

> първите 7 години.
> състезателната настройка.
> безнаказаността.

Оттук само отговор 3. [smilie24] Ако има наказаност първите две точки отпадат като кемене у духова музика. Первай с поне 500 кинта който прелети пешеходната пътека, пък да видиш тогава талази любезни водачи и как гасне спортен дух... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: docenta   
Дата:   29-03-12 22:18

Аз пък да си призная [smilie2]
Онзи ден чаках на един светофар ... не минах на първия въпреки, че бяха 3 коли, не минах и на втория заради пешеходците, които продължаваха да минават и на червено... и като светна жълто тръгнах (на пешеходците светеше червено, но вече бяха тръгнали) и се изстрелях между тях... нямаше опасност, но ми стана много криво. Направо ми идваше да се глобя. По принцип изчаквам, но този път ... а щях да мина след има няма 30сек... луда работа.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: HP   
Дата:   29-03-12 22:40

Абе като си бастун, си бастун. Дали си с кола, дали си с мотор, дали си пешеходец си оставаш бастун. Лошото е, че се наблюдава масово избастуняване и вече бие на очи.
Спирам днес на пешеходна пътека, две моми се срещат по средата, спират се да си говорят и едната си вади телефона да запише номера на другата. Аз и още 3-ма от двете страни на пътя чакаме.
Колегата отсреща по-нервен бибитка, а едната голяма бяла птица/ не употребявам патка/ му вика: Кво бибиткаш бе, на пешеходна пътека сме!
Кво да кажеш тук?!!?! Да слезеш да и избършеш един шамар за лично удовлетворение не върви, да и теглиш една майна /върви, ама не е тъй/ и така....
Има ги всякакви, от всички групи участници в движението по пътищата

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   29-03-12 22:44

Бастунка, казваш?

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: IvoZafirov   
Дата:   29-03-12 22:45

Както винаги като ХП

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: tonyf   
Дата:   29-03-12 22:45

В Бг пред зебра първо се поглежда назад и настрани и ако няма летящи нинджи, се пуска пешеходеца - по хуманно е за самия пешеходец. Обаче ето, винаги има още една неуловима истинска летяща нинджа. Кой ще я спре? Обществената нетърпимост - всички трябва да му се разсвиркат и развикат на такъв, това държи влага, после - колата на нинджата има номер. В Германия докато мине 100 метра, 5 бабички вече ще са се обадили на айн-цвай-полицай.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   29-03-12 23:00

Кой ще я спре? Ти можеш да я спреш. Чукни един ляв мигач, мръдни метър вляво и ще спре - няма къде да иде.

Днес един такъв помете 8-годишно момиче, внезапно хукнало по пешеходната пътека.

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ (баси, никога не съм писал с главни букви),
Научете децата си да пресичат с нормална пешеходна скорост и да се държат ПРЕДВИДИМО на пътя. Това е достатъчно, за да оцелеят.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   29-03-12 23:04

аз правя кат асахи - за по-сигурно спирам по средата м/у двете ленти. и без тва кат видят руса жена вътре, няма да им се налага да съобразяват и да мислят. просто се примиряват.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: something   
Дата:   29-03-12 23:08

Дали пък не е бил този

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   29-03-12 23:17

То па една певица...

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: 2nYo   
Дата:   29-03-12 23:24

Давам на колега моята кола, пред него спира кола на пътека, колегата също спира, ... Ииии след 10-ина секунди тууп ... две мацки с мондео... отзад в Аудито се спрели ! Добре 4е докато отида на мястото, преброих няколко пъти до 10, 4е ..

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ivjordan   
Дата:   30-03-12 00:01

Имаше преди ден-два и друга тема, сега тази.., но нещата не са еднозначни.
Днес минах покрай местопроизшествието на "Г.М. Димитров" около 17:30. По колата на "виновния водач" нямаше следи от удар. Явно само е закачил детето.
Все пак, у нас битува мнението, че винаги шофьорът е виновен, а не е точно така.
Аз работя в сфера, тясно свързана с тези неща и мога да разкажа купища случки.
Например: Обилно почерпен младеж се обажда по телефона на приятелката си и и казва, че тя никога вече няма да го види, защото смята да се хвърли под някоя кола. Прави го. Умира. Водачът е осъден.
Втори пример: Човек се напива на мотика в село А и тръгва да се прибира посред нощ към село Б. По пътя очевидно изпада в безсъзнание поради алкохолно опиянение, защото поляга на пътното платно. Преминаващ автомобил го прегазва. Експертизата показва 4,2 промила алкохол в кръвта на загиналия. Водачът е осъден.
Трети пример: Оставено без надзор тригодишно дете се вози на триколка. Излиза на платното между паркирани автомобили и бива блъснато леко - счупена ръка. "Виновният водач" е управлявал с 30 км/ч. Водачът е осъден.
И в трите примера, които са реални, водачите не са били виновни, не са могли и не са били длъжни да предвидят идиотското поведение на пострадалите, спазили са закона, управлявали са правомерно, но въпреки това почитаемия съд е решил, че трябва да операт пешкира.
Вероятно днешната случка на "Г.М. Димитров" е подобна, поне на първо четене от новините. Въпреки това, водачът ще бъде осъден.
Та, мисълта ми е, че нещата никога не са еднозначни. Много често пострадалият с поведението си е причинил или поне е допринесъл за настъпване на произшествието и е добре българските съдилища да се светнат за това.
За сведение, през комунизма, 1985 г., аз, баща ми, негов колега и сина на колегата отивахме за риба. Спряхме на едно място, където се вадят червеи. Синът на колегата рязко отвори лявата пътническа врата и изскочи на шосето, при което го блъсна кола. Детето загина. Водачът беше оправдан. Тогава съдът очевидно работеше правилно без натиск от общественото мнение и съгласно духа на закона.
А сега се водят кампании, за това, всеки водач да влиза в затвора?!? Айде стига глупости! Всеки случай следва да се преценява строго индивидуално и без да се намесват емоции.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: tonyf   
Дата:   30-03-12 00:06

2nYo, може да погледнеш на ситуацията като на емоционален повод за свалка [smilie5]


Asahi, ако имаш време да чукнеш ляв мигач, да дадеш газ и да препречиш трасето на джигита е много хубаво, но това обикновено става само по филмите. Освен това така се създава възможност за сериозно произшествие с неизвестни последствия. Моите наблюдения са, че много малко шофьори могат да извадят такива рефлекси, ако вече са спрели и чакат пешеходеца. Ако случайно забележиш безсмъртния джигит да прелита изотзад, единственото за което обикновено стига времето е да натиснеш клаксона и пешеходецът да се стресне и да спре за миг, докато онзи прелети. Често и това няма време да се съобрази.



Публикацията е редактирана (30-03-12 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: TODD   
Дата:   30-03-12 00:08

Случката днес е на пешеходна пътека !!! На пътеката другият автомобил е бил спрял а този го гази .

На пещеходна пътека спираш - не разсъждаваш !!!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ivjordan   
Дата:   30-03-12 00:14

Да, съгласен съм, на пътека беше. Не мога да бъд категоричен за днешния случай.
Но продължавам да твърдя, че много често вина имат и двете страни, а понякога вината е само и единствено на пострадалия.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   30-03-12 01:48

tonyf, джигитът не пада отгоре. Преди 50 метра се е виждал в огледалото ти. Преди 20 метра - също.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Analgina   
Дата:   30-03-12 10:30

Според мен, на пътища с повече от една лента във всяка посока не трябва да има пешеходни пътеки без светофар. Много е лесно ППС от едната лента хубаво да скрие пешеходците от шофьорите в другата лента. И на мен ми се е случвало зад почти спрял автобус да ми изскочат пешеходци. Добре, че карам с едно наум покрай пешеходни пътеки, но и с 30 км/ч се спира трудно в рамките на няколко метра.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ejko   
Дата:   30-03-12 13:14

около автобусите винаги има някакви драми... Спрял автобус най-мразя да изпреварвам, защото знам, че поне един самоубиец ще излезе пред него... Не знам защо го правят, особено възрастните хора. Може би защото ползват първата врата и винаги ги притиска времето. То не е хубаво така да се говори, но то времето притиска всички ни, не е нужно да го съкращаваме с подобни пешеходни маневри.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ценослав   
Дата:   30-03-12 13:34

Ма съвсем изкрен въпрос към живеещите в София. Значи, във Видин няма улица покрай училище или пешеходна пътека, където да не са "натръшкани полегнали полицаи"!!! Нама на вам, няма на там. А засилиш ще си страшиш поне картаря на мАтор. Пешеходците нямат грижи. После!!! Тука понеже сме по ........, и си караме със съобразена с градските условия скорост. То па и няма къде да се засилиш, щото по процент, без майтап, колите ни са повече от столицата. Та така си живеем. В София камара пътеки, ма "полегнали полицай" няма. Дали сте по хитри от нас???
И сега ще почнете с вашите софийски оправдания за далечната работа и нали така че времето ви притискало. Време има за всичко.
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-03-12 13:35

У Видин карате бавно оти ви мързи бе! Не се праи![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   30-03-12 13:40

Покрай училища и детски градини има полегнали полицаи. Там произшествия рядко стават.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ценослав   
Дата:   30-03-12 13:47

IvoZafirov
Та ме подсети, и поради това, че човек кога чете нещо е хубаво да обменя и опит, та само да споделя. Значи шофьор съм от 30-на години. Кагато задминавам рейс или голяма "машина" гледам и под нея. Значи виждат се колела, ма и лапе или някой "дъртеш" /като мен/ ако пресича, му се виждат краката как шляпат под предното голямо превозно средство. Та по тая начин няма да ме "изненада" като "изфърчи" пред мен.
После!
Наближава чичо Цено пешеходна пътека!!!!!!!!!! Вижда примерно майка с количка и много ясно трябва да спре!!! Но, чичо Цено заглежда в огледалото за обратно виждане, че "колега" зад него много се е напънал да го изпреварва. И какво ще стане ако чичо Цено спре на пешеходната пътека??? Проста майката с количката ще премине пред него и ония "пезевент" от зад ще я тресне. В такива случаи ако спирам започвам на често, на често да натискам спирачката, че като присвятквам със стоповете оня от зад да се "светне". Ако усетя че не се сеща за какво спирам, аз също прадължавам внимателно, като не давам предимство на пешеходеца. Нищо че ще ме псува, но го спасявам от това, аз да спра, да му дам път и оня зад мене да го помете. Човек се учи докато е жив.
Все пак говоря за малък град.
[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: n1x0n   
Дата:   30-03-12 14:04

Имаше преди ден-два и друга тема, сега тази.., но нещата не са еднозначни.

Нещата са абсолютно еднозначни. На пешеходна пътека се спира. Няма това, няма онова.
Всеки олигофрен, който не го прави - да тропка пеша.

Пък разните драматични истории в които Иванчо се метнал под колата нарочно - нямат никаква връзка с конкретният казус, макар наистина да се случват.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: mixmike   
Дата:   30-03-12 14:30

Вчера на "шипченски проход" имах същия случай. Даже съм сигурен че става въпрос за същата пътека - между I-во и мол-а Galaxy. Там това се случва ежеминутно. Най-малкото ако после джигита е за ляв завой, се престроява върху релсите още пред I-во, да не би някой от дясната лента да мине пред него. Освен това много често се налага да караш точно по релсите заради паркирани на платното патрулки от I-во.

...Та за случая...Спирам на пешеходната да пусна пенсионер с количка. Поглеждам в огледалото и виждам джигита - няма време за реакция и поне скачам на клаксона. Въпреки че съм на метър от количката, свири клаксон и ръкомахам от прозореца, пенсиобера дори не се обърна към мен, и дори не погледна покрай моята кола за минаваща кола в другата лента. Вярно че е на пешеходна пътека, но дори и не се огледа дали колите ще му спрат. Лошото е, че ако се беше случило нещо, щеше да замине количката, щото той я буташе на 2 метра пред него.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   30-03-12 14:57

идиотите са разпределени по равно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: imitev   
Дата:   30-03-12 15:01


Не са по равно, ами по много! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   30-03-12 15:08

по равно много. има за всики заедно и за всеки поотделно, но животът е много по-лесен, когато знаеш, че си заобиколен от идиоти и се съобразяваш с това.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: riddick   
Дата:   30-03-12 15:08

Просто уравнението е с прекалено много неизвестни.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: krist   
Дата:   30-03-12 17:05

абе нещата с пътеките не са толкова прости уви.. така, както снощи, като четох темата, си казах колко трябва да бъда внимателен на такива места, и днес, с повдигнат адреналин след като цял дообяд ме мотаха в митницата, включително им изчаках и обедната почивка, и после в желанието си да не пусна един нагъл бакшиш, който се опитваше да ме изпревари отдясно, се полъгах да мина след едно ауди пред мен, осъзнавайки в последния момент, че там има пътека, и че колата в дясната лента е спряла, защото едно момиченце се опитва да мине.. то, милото, направи крачка да слезе от тротоара, но се върна обратно.. в случая вината не беше само у мен, де, тия пред мен минаха абсолютно джигитски и се полъгах по тях, а и не видях заради тях пътеката от по-далеч, а пък момиченцето не го видях заради тоя, дето беше му спрял в дясната лента, но все пак и аз си бях за бой, де..[smilie2] добре, че не стана нищо! между другото, маркировката на пътеките също е тема, която не е за пренебрегване - понякога човек ги вижда твърде късно, дори и да няма коли пред него..


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   30-03-12 17:08

абе глей ся, на всички ни се е случвало да изпаднем в келешки ситуации. напоследък пътеките са все пак мноооого по-добре обозначени. и имам наистина наблюдение, че хората се съобразяват повече.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: imitev   
Дата:   30-03-12 17:13


Много бързате у таа сОФИЯ бреее...

Пуууу...

И у прованса бързате като дойдете...

Голямо бързане и засичане...

Преди месец бях у шопско и никой не ме пуска... После загрях че съм със софийски номер на шкодата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Като съм с русенски номер ме пускат [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   30-03-12 17:29

пускаме най-мнооо перничани, щото страх, баце

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: n1x0n   
Дата:   30-03-12 18:41

Много бърза народа, вярно е... за Пирогов ли му се влиза, в затвора ли - направо не знам. Кво е тва бързане в тоя малък град, в тази малка държавица, с тези светофари на 2 крачки... човек толкова пък да не може да проумее, че никъде няма да стигне по-бързо?

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: promis   
Дата:   30-03-12 18:45

Камери, глоби, събираемост. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: serjy   
Дата:   30-03-12 19:00

много често ми се случва, спазвайки ограниченията да изнервям някой до припадък отзад и в следващия момент като му се отвори прозорец е една мръсна газ, минаване отвсякъде, въртене на гуми и т.н. страх ме хваща да не премаже някой ... за такива простаци, не глоби ами доживотно отнемане на книжката тряба.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: kkkolelo   
Дата:   30-03-12 20:49

promis [smilie24] Камери, глоби, събираемост ... че и точки [smilie3] Както не бяха ме спирали 3 години, миналата в рамките на 3-4 мес 2 пъти и висях с 5 до 7 точки за всеки случай ... Че се замислих. Също, с малки суми, но редовно [smilie3] Преди 25 г глобиха жена ми с 10 лв за неправилно пресичане ... Малко след това една вечер към 11 се прибирам и пресичам като "куфар" по диагонала на безлюден булевард ... изведнъж в далечината завиваща кола и фарова ... кръгом обратно, ако е буркан [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: kkkolelo   
Дата:   30-03-12 21:06

Тази вечер гледах фрагмент от новините точно за случая, как зам. кмет казва че няма законови основания за легнал полицай, щото е главна пътна артерия, линия на градски транспорт и т.н.

Но това не попречи на ЦвЦв с чужда пита помен да прави и точков актив да трупа. Във Варна след среща с майките на загинали деца сложи легнал полицай от най гадните на мястото, където лятото в 5 сутринта моторист закачил и повлякъл момиче.

Улицата е 8 приморски полк, с по 3 ленти във всяка посока, над 5 линии на градски транспорт ... Напоследък наблюдавам, както и по големи празници зелената вЪлна във Варна изчезва ... да ти е гадно, на всеки 150-200 м да спираш ...

Сякаш ако не караш с разрешената скорост, няма да те спре червеното скоро ... Това е другата безмислена крайност и някои мислят с това, че са си свършили работата

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: IvoZafirov   
Дата:   31-03-12 23:37

Абе трябва навсякъде да се наслагат такива легнали полицаи. Гадно е и понякога и аз се изнервям, но пък е безотказно средство за намаляване на скоростта. Даже и джигитите са кротки. Който бърза да хваща самолета.

А тоя малоумник ББ иска да вдига скорости. Не само, че е криза, не само, че в БГ шофьорите са малоумно племе ами и в разрез на всякакви екологични норми да сме карали с 140..

Тъпанар какво да го правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ценослав   
Дата:   31-03-12 23:48

Значи според моето скромно мнение, огромна част от сега ставащите ПТП се дължат на една проста пропорционална зависимост.
Едно време с малко прари и продължителен шофьрски курс /любител - 3 месеца; проф. 9 месеца/.
Сега с много пари и за месец си шофер.
Джурналисти и др. инвор. медий тръбят за тежки санкции, затвори, бе "око за око". И какво??? Згазените ще излезнат от гробовете и ще се прибарат в къщи ли???
Ми що посочения по горе пример за обучението на водачите, не важи и за докторите, инжинерите, учителите - ма всички вишисти. Що да се мъчат да учат по 4-5-6 години, па и магистратура отделно??? Що??? За едни година не може ли да се изучи това висше.
За тези което могат да разберат какво съм изкал да кажа.
[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Han_Solo   
Дата:   01-04-12 00:11

По повод пешеходните пътеки - днес видях как трина идиоти с кросови мотори изкочиха от пешеходен мост над Перловска /в София / и пресякоха с моторите на задна гума по пешеходна пътека... проста наглост и чуство за безнаказаност, съжалих че го няма Ставийски с Хамъра му... под прозореца ми точно до Борисовата има зебра подсигурена с легнали полицаи ама идиотите с джипове въобще не я ебават и минават с 70 и нагоре... а там имаше пострадали хора и затова сложиха бабуните.... а съм виждал и малоумни пешеходци и особено велосипедисти които изскачат на скорост без да видят че идва кола която просто няма физическа възможност да спре, а закона ясно си го е казал, ама кой да чете - спираш оглеждаш се и тогава пресичаш.. и тогава ти дават предимство. А тоя дето е сгазил детето ще опере пешкира защото на пешеходна е забранено да се изпреварва и ще му го начукат по тоя член - единия е спрял другия не е и според закона е виновен

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Analgina   
Дата:   01-04-12 01:23

Спираш, оглеждаш се... и това все още не е достатъчно, за да ти дадат предимство. В закона пише, че се дава предимство, когато пешеходец подаде знак, че ще пресича, или когато вече е на пешеходната пътека.
А това с изпреварването на пешеходна пътека е спорно. В града не си длъжен да се движиш в най-дясната лента. Така поне знам аз.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: kote   
Дата:   01-04-12 02:04

не знам за хвалба ли е но докато живях в софия а това са много години аз комай бях първия който преди да пресича на пешеходна пътека стопирам с ръка в нациски поздрав когато тръгна по зебрата
това действаше доста добре психологически и почти на сто процента бях сигурен че шофьора по-категорично спира без колебание защото е даден ясен знак че аз тръгвам да пресичам
съответно бях по-спокоен като пресичах че няма да ме изрежат като премина тъй като някои имат навика само да намалят без да спират колкото да пропуснат и дават газ след това
с радост забелязах след това че имах последователи и когато години по-късно по телевизията видях полицай да препоръчва този метод на пресичане се убедих че съм бил прав да го прилагам
нито веднъж не съм бил застрашаван от газене
удобството е че можеш да спреш коли на две и повече ленти и че си с повишено внимание когато пресичаш без да се разсейваш и преминаваш по-бързо

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ценослав   
Дата:   01-04-12 20:01

Що ве пичове,... и колежки де???!!! Ма страшен кеф ми прави, когато спра на пешеходна патека и пешеходеца ми дигне ръка за поздрав. Същото е и когато аз съм пешеходец. [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   01-04-12 20:25

Най-лесния начин да огледаш задника на шешеходката е като я пуснеш на пътеката.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Cristinel   
Дата:   01-04-12 20:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: tonyf   
Дата:   01-04-12 21:06

Е кой те карА да се забодеш на такова сбъркано място! Тук в кварталите се кара със 120 на метър сняг! Няма баби, няма деди...

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Cristinel   
Дата:   01-04-12 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-04-12 10:34

Военен единствен помогнал на ударената на зебра 8-годишна Марина

[smilie11] [smilie8] [smilie10]


(ПП: Това не беше ли момиченцето с дядо си ... и ако е така, къде е бил и той )

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Antonio_V   
Дата:   02-04-12 10:43

Дядото е бил в шок, вероятно. Но това ако е вярно:

лекарката отказала да докосне раненото дете, защото била кардиолог, а не травматолог. "Според мен детето бе много сериозно ранено и лекарката просто не искаше да поеме отговорност."

е наистина втрещяващо...

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   02-04-12 11:17

ВТРЕЩЯВАЩО?! след като всеки иска на докторите главата?
след като с/у тях като цяло и поотделно се събира всичката помия от всички страни, а медии и секви малоумнице наливат вода в огъня?! ВТРЕЩЯВАЩО Е, ЧЕ ВСИЧКОТО НИ Е ДОКАРАНО ДОТАМ! сами сме го докарали дотам! и цялата сган около катастрофата е била същото лайно. хора...ХОРА?!
е, да, вярно е и другото - който го е страх от мечки, не ходи в гората! аз, като един НЕлекар, веднага бих се опитала да помогна. е, с много по-голям риск да сгафя. а лекарката от бързата помощ със сигурност щях да я накарам ако не друго - поне инструкции да ми дава, мама му стара!

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Antonio_V   
Дата:   02-04-12 11:30

Маре, това за което се палиш е отделна тема, по която може много да се напише. Но в конкретния случай е страшно. А и аз написах "ако е вярно", заради мои си съмнения. Както и да е, важното е детенцето да се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   02-04-12 11:51

не, бе...паля се за всичките тия неща кат съвкупност...не е едно. важно е, че всичките тия неща в съвкупност правят една много лоша картина. цялата тая случка е като представителна извадка, като илюстрация на това, какви сме станали. "на пътеката"...ей тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-04-12 12:57

Спасителят на Марина: Никой не смееше да пипне агонизиращото дете

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   02-04-12 12:59

нали за това говоря?!

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-04-12 13:18

А бърза помощ защо са изпратили кардиолог, а не травматолог ..[smilie11]

Преди 10 на пазар във Варна млада жена, продавач от сергиите агонизираше на земята ... Един неин колега в суматохата верно предположи причината и с навременни и разчетени действия и напътствия към помагащите му е спаси - беше си глътнала езика ... Жената и досега е виждам на пазара [smilie7]


..................

Още за здравеопазването ни: Лекарят на 2011 г. е изправен пред фалит ... с видео


http://btvnews.bg/tazi-sutrin/reportazhi/lekaryat-na-2011-g-e-izpraven-pred-falit.html

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   02-04-12 13:21

ами не знам за по-младите, ама ние имахме некви санитарни курсове в училище. помагали са ми няколко пъти, вкл. при помощ на човек с епилептичен припадък и глътнат език.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   02-04-12 18:24

И аз съм така. Давам първа помощ без да се замисля.
Евала на капитанчето - инициативно, поема отговорности и не си търси оправдание. За докторката - не знам. Има си лекарски съюз - той да се изкаже. Аз не се гордея с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-12 09:33

n1x0n:

Нещата са абсолютно еднозначни. На пешеходна пътека се спира. Няма това, няма онова.

Да, така е, спор няма. Както винаги обаче нещата у нас са си по български. Много от пешеходните пътеки дори в София не са боядисвани от години и са почти напълно изтрити, като е останала само сянката на идея за пешеходна пътека. И я виждаш от колата едва когато си върху нея, естествено, и нямаш никакво време и възможност да реагираш. Още повече, че много рядко пътеките ни са съпроводени с предупредителен знак за пътека. Дори в една Румъния отдавна пътеките ги направиха като големи червени ивици, та дето се вика, да ти избодат очите.

Друг въпрос е пък на какви безумни и безсмислени места има пътеки...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   03-04-12 12:13

първо - напоследък има много повече добре и прясно нарисувани знаци, отпреди 3 години дакажем
второ - и да не се вижда добре пътеката - знак има. аз не съм попадала на липсата на такъв. може да е изключение някакво, ако си видял такова. тогава се звъни в пътна сигнализация.
трето - неподдържаните пътеки са на места, на които се работи нещо по улицата обикновено. например в момента такава е на черни връх, пред 120 училище, стъкленото т.нар. тя поначало е безобразна и миналата година имаше сакатлък там.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-12 12:17

Маро, ще спра да ти снимам една пътека по пътя за работата ми, нито се ремонтира, нито нищо на това място, да видиш на какво прилича.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   03-04-12 12:19

Защо ще я снимаш за Мара? Снимай я за общината.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   03-04-12 12:23

аслъ...мене ко ми е? и аз исках да снимам тая пред стъкленото днеска. ма не заради тва, че я няма, щото то е ясно защо я няма. амо щото таман с/у нея няма пътечка за влизане с градинката и стълбички. има огазен калищак, а стълби - 100 метра нагоре. надявам се кат оправят булеварда да оправят и тва.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-12 12:27

Ми мара ми твърди, че по принцип имало повече пряснобоядисани маркировки спрямо прeди три години, което ми е трудно да приема, малко нещо на апологетика ми замириса...[smilie8]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (03-04-12 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   03-04-12 12:52

Като тръгна от нас към Дружба всички пешеходни пътеки са ясно обозначени и ги знам. Ти също минаваш по този път. Новото Ломско, през което минаваш, също е така. Там до вас, из уличките, не знам как е.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   03-04-12 13:04

иво, мноо ясно, че е по-добре. земи и гледай наред. по всички големи булеварди има нова маркировка. пред спартак, пред ццс на арсеналски и на пешеходния светофар в съседство май 2 пъти вече ги подновяват. в иван вазов - също. ся, ако стаа дума за политика - да те разбера, ама обективността е хубаво нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   03-04-12 16:02

На Черни връх му извадиха трамвайните релси. Къде ще си пробват мотрисите спирачките сега?

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-12 16:13

АлАсах: Не знам къде е това от вас, аз за Дружба минавам през Подуене и после отстрани през Слатина, та по улица "Слатинска река" ела да видиш какво е...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-12 16:14

Мара: Обикновено сме съмишленици, повече или по-малко, но в случая не ти приемам "обективната" гледна точка.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   03-04-12 17:07

е, то аз знам и защо ;)

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Todd   
Дата:   03-04-12 17:10

И тук при нас всички пътеки до една са боядисани .. даже още ги боядисват на места !!!

[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   03-04-12 17:22

Иво, ми то това до нас бе. На Слатинска река са май 2 пешеходните пътеки - до двете мостчета. Не помня дали са означени, щото минавам все по Слатинска. До едното мостче има автобусна спирка - няма как да не намалиш. Видимост има до хоризонта. Не е проблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-12 17:30

Е как си я представяш тази видимост до хоризонта сутрин, когато сме кола до кола... така си приказваме, на приказка да се намираме...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   03-04-12 17:44

Що бе, нещо ти пречиш да виждаш тротоара ли? Ако беше некоя дълго(косместа)бедреста мадама щеше да видиш и през автобуса.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   03-04-12 17:46

там мое и да няма, а да трябва да има. не знам. не съм минавала. там, дет минавам повечето са налични и добре обозначени. мое да е в моя чест, щото квато съм си руса...

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: promis   
Дата:   03-04-12 17:54

Дай Боже всички да са добре обозначени и да сте прави, та да не стават такива инциденти повече!!!

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: canonio   
Дата:   03-04-12 18:00

абе,тези дето сте ходили по света, в кои държави видяхте пешеходни пътеки по големите булеварди? По околовръстните, по тангентите?

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: shama   
Дата:   03-04-12 18:15

Какви пешеходни пътеки , какви 5 лева. Вчера пред мен на 15 метра от патрулна кола един тарикат с джип мина на червено , намали мина 2-ра лента и бавно,бавно си мина . Същия този на следващия светофар се качи на тротоара и аре пак на червено... ти ми говориш за пешеходна пътека.

Ако застанеш на които и да е по-натоварен сфетофар за 30мин съм сигурен че ще станаш свидетел на 10-ки нарушения, ами "мигалките" по главните булеварди. После нямала пари държавата , ами ако се замислиш колко пари не се взимат от такива очевидни неща.

Иначе простаци има и по света и там нарушават правилата, обаче имат и закони и хванат ли те в нарушение няма прошка. А, за кретена минал на червено и убил момичето гаранцията мисля беше 1 000 000 $ , тука колко би била?

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   03-04-12 18:21

а, тарикатите аз ги докладвам на секундата на 112.
факт е, че до този момент НИТО ВЕДНЪЖ не са ме викнали да свидетелствам! НИКОГА!

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: chill   
Дата:   03-04-12 18:22

Всеки ден виждам поне 3-4 пешеходци да минават на червено на светофара+пешеходната пътека пред CCS. Бройката е толкова малка, защото правя наблюденията само в краткия интервал от време, докато чакам на същия светофар.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   03-04-12 18:24

чил, и аз наблюдавам същото, ама нямат номер, за да ги упомена в сводката. обикновено седя около тях и им викам: "ррррррррр"

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.