Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 На пътеката
Автор: n1x0n   
Дата:   29-03-12 20:34

Прибирам се към нас, на пешеходната пътека колите спират и от двете страни за да ме пуснат /бул. "Шипченски проход"/.
Някакъв келеш, обаче, решава че ще се шмугне преди мен между двете колони, които ми правят път... едвам спря, на метър след мястото, на което щях да бъда ако не го бях усетил какво се кани да направи.

Дори не успях да се ядосам, че да го оплескам...

Та се зачудих, какво точно кара един водач на МПС да не спре в подобна ситуация - на пешеходна пътека или на пряка... как може да не ти мине през главата, че щом хората пред теб спират очевидно има защо?!

Сядам на компютъра и чета в някакъв новинарски сайт как един подобен дебил премазал някакво хлапе преди няколко часа по абсолютно същият начин.

WTF?! Баси боклуците мизерни! Не на кола, на такъв в градският транспорт не трябва да му се позволява да се вози. Да тропа пеш цял живот и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   29-03-12 20:36

първите 7 години.
състезателната настройка.
безнаказаността.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: orlindraganov   
Дата:   29-03-12 20:37

Ми аз като казвам да забранят колите, вие не ми вервате...

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-03-12 20:38

В Америка няма такива. Сигурно защото са тъпи!


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: stoyan_5   
Дата:   29-03-12 20:39

На мен ми се е случвало докато шофирам.
Гледам колона.
Минавам отвътре и осъзнавам, че хората са спрели заради пешеходка на невидимата за мен пешеходна пътека ...
Изправиха ми се косите ...

А съм внимателен шофьор, но понякога гяволея и от това може да стане беля ...

Много трябва да се внимава, много!

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: boni   
Дата:   29-03-12 20:39

Липсва елементарна култура на поведение, не само на пътя.
В доста западни страни съм бил и винаги хората спират само като те видят, че стоиш на тротоара с лице към пешеходната пътека.
В Истамбул обаче като шофирам и спра на пешеходна пътека ми благодарят и ми се кланят. Това е положението:)

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: MarinY   
Дата:   29-03-12 20:45

И пеш да е, пак ще се ръчка.
Добре, че отвориха границите и все повече хора виждат как се живее и контактува извън блатото, в средата на Балканската джунгла. Та срещаш и некръвясали очи и чуваш добра дума.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   29-03-12 20:49

Минавам отляво, отдясно, отгоре, отдолу, но като видя кола, която кара нелогично бавно или е спряла необичайно винаги намалявам с готовност да спра. На пешеходна пътека - задължително.
Дете на тротоара - намалям.
Топка на пътя - спирам и чакам да си я приберат.
Тичащо дете - спирам и чакам следващото. Рядко тичат сами.
Човек, който се движи към бордюра - намалявам.
Ако се движи към пешеходна пътека отдалеч му святкам да мине.
Неправилно пресичащ пешеходец - спирам.
Желаеш да пресече - намалявам и го пускам.

И въобще предпочитам да спра 50 пъти на ден, отколкото някой да пострада.

В тази връзка да сте забелязали в София сгазено улично куче? Аз не съм.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: n1x0n   
Дата:   29-03-12 20:49

В доста западни страни съм бил и винаги хората спират само като те видят, че стоиш на тротоара с лице към пешеходната пътека.

Сигурно поне по 5 коли от двете страни спряха в момента, в който съпих на пътеката, което рядко се случва - "далечната" лента обикновено спира като стигнеш до средата.

Изобщо всичко беше много европейско :-) докато не влетя онзи келеш. За негов късмет религиозните спорове тук ме бяха настроили философски, пък и той ми се видя леко понасрал се от стреса... или просто имаше тежък Паркинсон на млада възраст. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: Rosencho   
Дата:   29-03-12 20:51

мара написа:

> първите 7 години.
> състезателната настройка.
> безнаказаността.

... и малка пишка[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: krist   
Дата:   29-03-12 20:54

е, ся ше ме накараш наистина да съжаля, че спорихме в другата тема[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: tonitka   
Дата:   29-03-12 21:00

Видя ли хора до пешеходна пътека винаги спирам. От две седмици ходя доста пеш всеки ден и ми прави добро впечатление, че и на мен ми спират. Само вчера една блееща леля спря на половината пешеходна рязко, явно изведнъж и светна че ще ме сгази, та без малко аз да се блъсна в нея. Аз и теглих една, но кучето ми се стресна и се изправи лаещо на отворения и прозорец![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: atrifonov   
Дата:   29-03-12 21:07

Автор: sunnyshot
Дата: 29-03-12 20:38

В Америка няма такива. Сигурно защото са тъпи!


Не знам тъпи ли са или не, но определено имат закони, които се спазват

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: n1x0n   
Дата:   29-03-12 21:15

В Америка няма такива.

Да, онзи боклук дето прегази Полина Кадийска преди седмица - той не е от Америка, само е минавал... на червено... през пешеходната пътека.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-03-12 21:31

Различно е - пиян 19 годишен с приятел след полунощ, кой знае къде е гледал. И най-вече - пиян. Пияните влизат в големи проблеми дори и в Америка. Тук не говорим за пияни, нали? Иначе хората спират още когато те видят на тротоара. Аз също така спирам.


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: tofo   
Дата:   29-03-12 22:14

> първите 7 години.
> състезателната настройка.
> безнаказаността.

Оттук само отговор 3. [smilie24] Ако има наказаност първите две точки отпадат като кемене у духова музика. Первай с поне 500 кинта който прелети пешеходната пътека, пък да видиш тогава талази любезни водачи и как гасне спортен дух... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: docenta   
Дата:   29-03-12 22:18

Аз пък да си призная [smilie2]
Онзи ден чаках на един светофар ... не минах на първия въпреки, че бяха 3 коли, не минах и на втория заради пешеходците, които продължаваха да минават и на червено... и като светна жълто тръгнах (на пешеходците светеше червено, но вече бяха тръгнали) и се изстрелях между тях... нямаше опасност, но ми стана много криво. Направо ми идваше да се глобя. По принцип изчаквам, но този път ... а щях да мина след има няма 30сек... луда работа.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: HP   
Дата:   29-03-12 22:40

Абе като си бастун, си бастун. Дали си с кола, дали си с мотор, дали си пешеходец си оставаш бастун. Лошото е, че се наблюдава масово избастуняване и вече бие на очи.
Спирам днес на пешеходна пътека, две моми се срещат по средата, спират се да си говорят и едната си вади телефона да запише номера на другата. Аз и още 3-ма от двете страни на пътя чакаме.
Колегата отсреща по-нервен бибитка, а едната голяма бяла птица/ не употребявам патка/ му вика: Кво бибиткаш бе, на пешеходна пътека сме!
Кво да кажеш тук?!!?! Да слезеш да и избършеш един шамар за лично удовлетворение не върви, да и теглиш една майна /върви, ама не е тъй/ и така....
Има ги всякакви, от всички групи участници в движението по пътищата

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   29-03-12 22:44

Бастунка, казваш?

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: IvoZafirov   
Дата:   29-03-12 22:45

Както винаги като ХП

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: tonyf   
Дата:   29-03-12 22:45

В Бг пред зебра първо се поглежда назад и настрани и ако няма летящи нинджи, се пуска пешеходеца - по хуманно е за самия пешеходец. Обаче ето, винаги има още една неуловима истинска летяща нинджа. Кой ще я спре? Обществената нетърпимост - всички трябва да му се разсвиркат и развикат на такъв, това държи влага, после - колата на нинджата има номер. В Германия докато мине 100 метра, 5 бабички вече ще са се обадили на айн-цвай-полицай.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   29-03-12 23:00

Кой ще я спре? Ти можеш да я спреш. Чукни един ляв мигач, мръдни метър вляво и ще спре - няма къде да иде.

Днес един такъв помете 8-годишно момиче, внезапно хукнало по пешеходната пътека.

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ (баси, никога не съм писал с главни букви),
Научете децата си да пресичат с нормална пешеходна скорост и да се държат ПРЕДВИДИМО на пътя. Това е достатъчно, за да оцелеят.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: мара   
Дата:   29-03-12 23:04

аз правя кат асахи - за по-сигурно спирам по средата м/у двете ленти. и без тва кат видят руса жена вътре, няма да им се налага да съобразяват и да мислят. просто се примиряват.

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: something   
Дата:   29-03-12 23:08

Дали пък не е бил този

Отговори на това съобщение
 Re: На пътеката
Автор: asahi   
Дата:   29-03-12 23:17

То па една певица...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.