Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Глупав въпрос за Хисаря
Автор: flipbeat   
Дата:   27-03-12 20:49

Утре трябва да съм в този чудесен град да попълня пълномощно, но никъде не откривам в интернет нотариуси???? Възможно ли е да няма кантора? Моля Ви, не може да няма някой от Хисар тук? Спешно е :)

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: мара   
Дата:   27-03-12 20:55

има. със сигурност съм виждала табела около музея.

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: alsash   
Дата:   27-03-12 20:57

гуглето....какво рече?

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: stefan63   
Дата:   27-03-12 21:05

http://www.lawsbg.com/notary/1183-notarius-karlovo.html
наблизо е
:-)

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: alsash   
Дата:   27-03-12 21:16

хм...верно няма [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: Marillion   
Дата:   27-03-12 21:26

Ако нотариус няма, то решение има:

Закон за нотариусите и нотариалната дейност

Органи на местната администрация

Чл. 83. (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2003 г., доп. - ДВ, бр. 50 от 2008 г., в сила от 30.05.2008 г.) Когато в населеното място няма нотариус или районен съд, кметът на населеното място, което не е общински център, а ако е общински център - кметът, заместник-кметът, секретарят на общината, както и кметският наместник удостоверяват подписите на частни документи, които са едностранни актове и не подлежат на вписване, подписа и съдържанието на пълномощно по чл. 37 от Закона за задълженията и договорите, както и верността на преписи и извлечения от документи и книжа.

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: flipbeat   
Дата:   27-03-12 21:27

Мара, дано си права! Алсаш, гуглето каза "Йок".

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: мара   
Дата:   27-03-12 21:28

хм...бях сигурна, че съм права, ама вече не съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: flipbeat   
Дата:   27-03-12 21:29

Marillion, може да е договор за покупко-продажба на МПС (скутер 50сс). Пак ли важи за кмет и т.н.? Мисля си за съда, ако не намеря нотариус или кмет?

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: AndreyIst   
Дата:   27-03-12 21:36

Хм, понеже съм бивш /за радост/ хисарски зет да ти кажа - няма нотариус. Под 10 000 души са и по закон не може да има.

Града е хубав, но населението не ме кефи. Страшен еснафлък, пък и съм пристрастен ...

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: Marillion   
Дата:   27-03-12 21:43

Договорът, с който се продават мотори ПОД 350 cm3 не се заверяват нотариално. Формата е писмена с подписи на лицата.
С договор за покупко-продажба (без нотариална заверка) в рамките на 3 работни дни, от сключването на договора, може да се отиде до КАТ и МПС-то да бъде пререгистрирано или регистрирано.

Закон за движението по пътищата:
Чл. 144. (1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с товароносимост над 10 тона, на регистрирани колесни трактори и на регистрирани мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 cm3 подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.

Може да си свалиш договор от интернет. Подписвате си го двамата, написвате си собственоръчно имената под подписите.
Личен съвет - гледай да са попълнени ВСИЧКИ данни на МПС-то, както и на продавача /вкл. и номер на лична карта и кога е издадена/, защото може да ти направят проблем в КАТ.


Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: TODD   
Дата:   27-03-12 21:56

Само в нашата глупава държава МПС се продава с нотариус [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

А струват тия ценности колкото един телевизор [smilie7]

Та чак и жените си трябва да питат [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: flipbeat   
Дата:   27-03-12 23:20

Мдам. Ама според някои в КАТ не приемат НЕзаверени договори. Ще търсим кмета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: shtukov   
Дата:   27-03-12 23:28

В малките населени места за някои неща, кметовете изпълняват функцията на нотариус. За случая не съм сигурен дали са упълномощени.


Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: Marillion   
Дата:   28-03-12 08:33

flipbeat - отиди в КАТ, по твоето местоживеене и попитай. Има лелки, които се правят на интересни. Те нямат право да искат нотариална заверка, при положение, че законът не го изисква.

Малко по-късно ще потърся инфо за Хисар и кой може да ти завери договора.

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: ejko   
Дата:   28-03-12 08:46

flipbeat, лелката не може да не спази закона. Работил съм да се карам с лелки и си отиваш с книжката със закона и няма какво да ти кажат, ако все пак каже нещо, викаш този над нея...
Най-добре питай в Кат преди това, за да не се притесняваш преди това и да ти е терсене...

Отговори на това съобщение
 Re: Глупав въпрос за Хисаря
Автор: Marillion   
Дата:   28-03-12 08:49

flipbeat, информацията от служител на общината в Хисаря е следната:

Изготвяте си документите /договор, пълномощно и.т.н/ и отивате директно при секретаря на общината, който ще направи заверката на подписите.

Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.