Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: krist   
Дата:   19-03-12 14:44

Въпреки, че не съм фен на безсмислените лъскави играчки, и мислех, че скоро няма да ме застигне, реших, че един Андроид-телефон ще ми даде някои неща, които няма при обикновените телефони, и за които иначе ще трябват поне 3 различни устройства като навигация и луслес аудио..

Та, изискванията са (по низходящ приоритет):

Цена: около 300 лв.
Прилично качество на разговорите
Андроид версия: 2.2 минимум
Възможност да се пусне PowerAmp заради losless-форматите (мисля, че е вързано с предното изискване за версията на ОС)
Читав живот на батерията
Да може да се ползва за навигация. По принцип имам и оригинална, вградена в колата, но все още нямам читава карта за източна Европа, а и не пречи да има втора за бекъп (т.е. трета, че хартиената е незаменима)
По възможност - две сим карти

Засега се чудя между Samsung Galaxy Gio и Samsung Galaxy Y Duos. Първият е с по-голяма резолюция на екрана и с това печели, тъй като навигацията ми е с по-голям приоритет спрямо наличието на две сим-карти. И за двата обаче има лоши отзиви за живота на батерията, и качеството на разговорите, макар че има и коментари, че просто трябва да им се изключат ненужните неща специално за живота на батерията..


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: evelinster   
Дата:   19-03-12 15:02

navy и димов казаха да си купиш айфон.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: snoopoff   
Дата:   19-03-12 15:02

Аз съм с Галакси С първата версия и общо взето го зареждам всяка вечер. Оня ден пътувах с автобус 4 часа и половина и през тва време цъках постоянно. Като слезнах от автобуса след един час умря. Въпреки това, не бих си взел друг телефон [smilie3] Жената е с Нокиа Ц-7 - същата работа. Приятели с айфони - пак същото. Така, че за живота на батерията с тия големи екрани няма как да е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: burnmaster   
Дата:   19-03-12 15:15

Всичко което си изредил че и повече.

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=50&i=8723&t=8723&phorum_uriauth=

В сряда или четвъртък съм на Софето и може да се види.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: katysty   
Дата:   19-03-12 15:27

Няма андроид телефон, който да държи повече от 1-2 дни при логична употреба, така, че изобщо не се чуди кой колко държи, разлика няма.
Навигацията специално дърпа много, за кола винаги със зарядно, за навигиране на крак има доста ограничено приложение, пада бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: krist   
Дата:   19-03-12 15:30

ок, разбрах ви[smilie5] остава въпросът при тоя размер на екрана на Gio-то може ли въобще да се ползва навигацията?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: access   
Дата:   19-03-12 15:51

HTC Desire-то е чудесен избор. Има и не НТС батерии за по 30 лева с капацитет 3000 милиампер/часа. Моя с такава кара по 2-3-4 цялото чоплене.
За навигация си вземи отделно устройство - не знаеш кога ще ти трябва да се обадиш и ще е тъпо ако се случи като си издухал батерията от навигиране.
Но както прецениш, разибра се :)


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: katysty   
Дата:   19-03-12 15:52

Без никакъв проблем. Аз на Андроид съм ползвал igo, има няколко настройки за увеличение както 2Д така и 3Д, 3.2" са напълно достатъчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: access   
Дата:   19-03-12 15:55

katysty написа:

> Без никакъв проблем. Аз на Андроид
> съм ползвал igo, има няколко
> настройки за увеличение както 2Д
> така и 3Д, 3.2" са напълно достатъчни.

Лапа батерия. Друго не казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: katysty   
Дата:   19-03-12 15:59

За батерията вече уточнихме, че се подразбира, че телефона е включен на зарядно в колата, иначе не говорим за навигация, ами за нещо друго. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: corrector   
Дата:   19-03-12 15:59

Виж и Samsung Ace.Отскоро съм с такъв и много ме кефи.Само 1 недостатък-не поддържа Flash Player.Всичко друго + цена е ОК


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: access   
Дата:   19-03-12 16:30

katysty написа:

> За батерията вече уточнихме, че се
> подразбира, че телефона е включен
> на зарядно в колата, иначе не
> говорим за навигация, ами за нещо
> друго. [smile]

Aз за туризъм/каране на колело/мотор си представих навигация :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: krist   
Дата:   19-03-12 16:39

за кола иде реч

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   19-03-12 23:46

в технополис, има един gsmart с две сим карти, за двеста лева и две години гаранция[smile][smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: krist   
Дата:   19-03-12 23:50

Благодаря, ще го погледна, дано изпълнява и другите ми, по-важни изисквания! Бтв. ace и gio като ги гледам, най-съществената разлика е стъкленият, недраскаем екран на първия и още няколко дреболии. Има ли нещо, което пропускам, и заради което да си заслужава почти стоте лева отгоре спрямо gio?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: Щурче   
Дата:   20-03-12 01:49

Верно, много си зависи какви са му нуждите на човек.

Обичам хубава техника, да не си кривя душата (даже повече от разумното), но чак като завлачих по 5 книги, всяка по 800 - 1200 страници и лаптоп почти 4 кила всеки ден, по цял ден, осъзнах, че някои от "хубавините" са НУЖНИ...

Без книги няма как, ама ако мога да си спестя 4те килца нон стоп влачене - много си е...



Крис, относно телефоните, хубаво е да ги видиш не само в магазин. Примерно, моя е хубав много, но като функционалност не си заслужава доверието. Това не се виждаше в магазина.

Като цяло, наистина е по-добре повече пари за нещо по-добро, отколкото просто "да има параметрите". Още 2/3 месеца бих изчакала аз, но да си взема по-доброто, вместо модел, който притежава нещата на теория.

Там приказката: "Не съм толкова богат, че да си купувам боклуци, важи". А и на теб ще ти е драстично по-приятно.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: corrector   
Дата:   20-03-12 07:08

Влез в http://www.androidbg.com/forum
и чети и питай,големи разбирачи има.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: PeterPAN   
Дата:   20-03-12 07:30

аз зех това, за мен беше важно че е с две сим карти, гадното е че не е с два радио модула но не е болка за умиране...

GSM апарат SAMSUNG GALAXY Y DUOS S6102


https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/gpoa9887.JPG
http://www.technopolis.bg/catalog/E1/E1621BBD1BA1CFF1986718A9056218BC.jpg



Усещането след преминаването от Windows Mobile към Android е все едно от пълзене да почнеш да летиш [cool]


В този ред на мисли препоръчайте някой хитри програмки....


Интересувам се от

1. Четец на елекктронни книги, който да показва името на книгата а не името на файла в който е / моби-покета го прави но не е за андроид/

2. Тулче да показва времето не че ми трябва много но е гот...

3. Тулче да показва трафика на данни през сим картите...

4. GPS софтуер с оффлайн карти нещо от рода на Гармин или ИГО и какви са цените за него...



Публикацията е редактирана (20-03-12 08:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: Diandimov   
Дата:   20-03-12 09:15

За около 300 кинта - Самсунг Note.

Хем телефон, хем таблет, а и резолюцията му е по - добра от на айПад 3.

Много е бърз, с една карта 32 гига, и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: Diandimov   
Дата:   20-03-12 09:17

И той има кусури, но поне работи. За разлика от айфоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-03-12 10:04

Мда.... Само аз останах да държа фронта и да не се поддавам на тия безмислени джаджи. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: krist   
Дата:   20-03-12 10:48

Деянски,

То, Ноте-то в БГ май е доста над 300 кинта..

ПетерПан, по точка 4 питах и аз в съседната тема за навигация за коли - виж там отговорите. Иначе твоят телефон ми е един от вариантите, само се чудя при тая ниска резолюция на дисплея как ще е с картите на GPS-a, иначе бих го отнесъл веднага, без да го мисля повече..[smilie8]

Щурче, вярно, по-скъпото дава повече, но аз се опитвам да намеря разумна цена за функционалностите, които ми трябват, и да избегна излишно натоварване за функционалности, които едва ли някога ще ми трябват. Може, разбира се, бюджетът ми да не стига за това, което искам, та за това и питам, де[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: PeterPAN   
Дата:   20-03-12 11:40

на предишния ми ГСМАРТ нямаше проблем с резолюцията с ИГО и Гармин-а, виждаше си се добре, на този мисля че дисплея е по добър...

Нотето- не ми харесва че е голям, за мен това е оптималния размер за телефон, в 90% от случаите го ползвам само за телефон...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: didesignbg   
Дата:   20-03-12 11:41

Абе то в оная тема морския е казал още в началото моето наблюдение, картата на Гармин е много готина, но обикновено там където не се справям аз, не се справя и тя. Каква ми е ползата, че ме води по големите пътища?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на среден клас Андроид-телефон
Автор: klez   
Дата:   20-03-12 11:50

Dimov пак да се изкажеш неподготвен... Ноут-а е доооста доста над 300лв.
И сега очаквам отговор от теб "Е как? ама как е възможно тук в УСА -то ни го продават за 300 кинта"... та да изпреваря въпроса ти, там в УСА-то толко са ви вързали за гушата отвсякъде да не можете да мърдате, че и по 1$ айфони ви продават без проблем

Относно темата...
както разбра батерията се зарежда всяка вечер или в най добряи случай през вечер :)
за навигация върши работа, и аз моя го ползвам от време на време да видя нещо къде е :) много е удобно.
Относно Lossless аудиото, сигурен ли си, че DAC-овете в телефоните са достатъчно добри да възпроизведат нещо по-добро от МР3-ка...
смисъл откъм качество.
Щото аз и на компа си пускам DTS файлове, и то с външна USB звукова карта (DAC) и се чуват прилично, обаче като го пусна към ресийвъра да го декодира... и няма нищо общо. Та мисълта ми е, че колкото и да е хубав файла който пускаш ако DAC-а ти не става... звука е все едно слушаш МР3-ка :) само дет ти заема повече място



Публикацията е редактирана (20-03-12 11:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.