Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: cicomanco   
Дата:   17-03-12 23:19

Имам намерение да си направя една екскурзия. Някаква информация за пътни такси и разстояние в километри? Намирам из нета само някакви кисело-объркани отговори...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: Mick   
Дата:   17-03-12 23:21

бе не знам точно ..ама до там и бая вода май има да прекосиш?
[smilie8] [smilie8]
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: cicomanco   
Дата:   17-03-12 23:38

Тя не е грижа..амфибията е пробвана. Въпросът е дали на веднъж да го смръкна разстоянието(ко е по-малко от 700км.) или да се загнявиме някъде по средата..на Метеора илиии ...де да знам..

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: snoopoff   
Дата:   17-03-12 23:43

Днеска гледах рекламата в един сайт - 140лв три нощувки със храна нали? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   17-03-12 23:48

cicomanco пътя си е екстра ако тръгнеш към 10 сутринта към 18 часа ше си хванеш ферибота от Игуненица... Кога мислиш да пътешестваш?



Публикацията е редактирана (18-03-12 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: yulo   
Дата:   17-03-12 23:54

С новата магистрала в гръцко си за 8 часа ( от София) при спазване на ограничението от 130 км.Има няколко тул поста по 2-3 евро и ферито до острова ти е около 60 (за трима и колата). На самия остров внимавай че има такива засукани завои ,че не задния а предния номер на колата ще си видиш :))...ферито ако го уцелиш веднага е около 2 часа:))



Публикацията е редактирана (17-03-12 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: chill   
Дата:   17-03-12 23:57

По магистралата има няколкостотин тунела, където ограниченията са 80-90, така че препоръчвам ти да си направиш сметката за времето с помощта на някаква навигация с актуална карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: swe   
Дата:   18-03-12 00:07

Пътувах го през август 2009. По спомени за около 10 часа.
Разумно е да тръгнете по-рано за да сте на острова по светло.
На връщане спахме на пристанището на континента и на разсъмване потеглихме, като минахме през метеора, отбихме се на гости и се прибрахме преди 12.
Затрил съм си някъде записките с километри и времена.
Магистралата свършва на новото пристанище, а феритата за Корфу са на старото на няколкостотин метра от там.
Вземете си билети за близкото пристанище а не за столицата. Хем е по-евтино и бързо хем острова е много приятен за обиколка с кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: asahi   
Дата:   18-03-12 00:13

Става за един ден, ама се сгъваш от път. Спрете, починете, разгледайте, преспете. На екскурзия сте тръгнали, не на състезание.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: r_popov   
Дата:   18-03-12 00:26

До Корфу и назад с кола... и фери...
преди 3-4 години маршрута ми беше:
1 ден - София-Солун-Метеора-нощувка;
2 ден - разглеждане на манастирите - Йоанина - нощувка;
3 ден - Йоанина - Игуменица - Фери - Корфу.
Навръщане тръгнахме рано сутринта - с първото фери от Корфу за Игуменица и късно вечерта бяхме в София - без много размотаване по пътя и спирки само за зареждане с бензин и кафе. Според мен си е много за един ден, но не е невъзможно.
Приятно изкарване.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: kote   
Дата:   18-03-12 01:36

солун до атина тол такси сумарно 24 евро за към 9 пункта по магистралата
усуканицата е около волос а тунелите към лариса

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: cicomanco   
Дата:   18-03-12 08:20

Ясно. Мисля да се вдигнем в края на Юли. Красотата на Гърция е по островите. Континента е кофти, особено надолу към Атина. За 2г. имам сигурно 40 пътувания до там и ми е дошло до гуша да се пържа като гущер на оня камънак. На Корфу не съм бил и се надявам да има нещо общо с публикуваните снимки. Поне с езика проблем нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: cicomanco   
Дата:   18-03-12 09:13

Също така да питам как стои въпроса с газостанциите в Гръцко? Не са ли се открехнали още или има наченки на самоосъзнаване спрямо по-евтинкото?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: Miro__Slav   
Дата:   18-03-12 09:52

cicomanco е наченки все още нема... А острова си го бива няма да те разочарова...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: dashikov   
Дата:   18-03-12 10:13

Миналата година лятото бяха 2 тола по 2.80 евро.Правеха обаче още пунктове, тази година може и да са ги пуснали.
На магистралата в случай, че караш до +10 км/ч от ограниченията и не си любител на газ до дупка и после такава спирачка, се подготви за 80-90 км/ч средна скорост.И друг ти каза по-нагоре, има много тунели и мостове, а миналата година и тук там и строежи, като навсякъде ограничението е 60-80.Без да водя статистика....по-голяма част от магистралата според мен е с ограничение 80.
Относно ферито - имаш избор от 2 линии и 2 града ( Керкира и Лефкими ) .До Лефкими линията, освен че е по-евтина, пътува и по-бързо.Зависи къде ще ти е хотела на острова.Ако си на юг от Керкира при всички положения си заслужава да вземеш линията до Лефкими.Ние бяхме в Месонги и взехме ферито до и от Лефкими.И беше правилен избор.Минус на тази фериботна линия е по-разредения график.Цената - за кола и 2-ма възрастни - 38 евро.
От Благоевград тръгнахме в 5.30ч и пристигнахме в Месонги към 15:30ч.Фериботът ни беше в 13:45, ние пристигнахме към 13:15ч на пристанището.Имахме няколко почивки по пътя.
За мен пътуването, дори и от София, а и малко по-далеч, спокойно може да се направи за 1 ден.



Публикацията е редактирана (18-03-12 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: мара   
Дата:   18-03-12 10:33

другото са ти го казали, сега от мен, дано и мечо се включи, миналата пролет бяхме там:

-на острова НЯМА газстанция за коли. последната е в янина май.
-пролетта е най-прекрасна, поради пълната липса на туристи, невероятната зеленина и цъфтеж навсякъде. пълно е с портокали и лимони - по дърветата има едновременно зрели и цъфтящи.
-типичните турдестинации са доста пудрави и цигански
-разкарай навигацията и си купи за всеки случай една карта на острова(не е задължително) - всяко пътче и грешен завой могат да те откарат на неподозирани места, които ги няма в никви туристически проспекти. за мен те няха най-прекрасните.
-нареди си спане извън столицата. ние спахме около палеокастрица, която е по средата в западната част на острова и е добра отправна точка за навсякъде. освен това е вълшебно красиво място. ако искаш, имам и координатите на хотелчето. има камериерка българка, басейн, бокс [smilie5].
-за мен корфу е едно от местата, където си представям, че бих живяла с кеф.
-изкачи се на връх пантократор. има пеши маршрут, има и път с кола(с ония завой, дет си гледаш задницата на колата[smilie18] )
странното е, че не е кой знае колко високо, но пейзажът е типично алпийски:
https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/yscy0118.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-xB2zh9ZbzVI/Tb6SRWZv-aI/AAAAAAAAAJA/PjXtLnhvwrE/s1215/kerkira+378


албумче от корфу


Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: orlindraganov   
Дата:   18-03-12 11:13

С кола всеки може - иди с кол`ло ако ти стиска

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: asahi   
Дата:   18-03-12 11:22

С колло спускането няма как да стане от Пантократора (906м). Вероятно с парапланер.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: orlindraganov   
Дата:   18-03-12 11:24

А на бас че има как да стане

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: мара   
Дата:   18-03-12 11:27

има, има. ама ако го комбинираш с манастирска ракия, мое да доде непредвидено твърдо и бързо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: orlindraganov   
Дата:   18-03-12 11:43

Там не се ли кърка мастика?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: headcharge   
Дата:   18-03-12 12:09

Последно бяхме там преди 2г, за съжаление. От София се взема за около 7 часа, като в това включвам половин-един час опашка на границата и мотане. Оттам нататък има едно плащане 2-3 евро след Солун на магистралата и после само газ. Тунелите до Игуменица са над 60 [cool] Някой каза че имало много ограничения заради тунелите, всъщност ограничението обикновено е преди тунела 90 и отива на 100/120 в самия тунел. Нещо което не съществува в бг. Като цяло няма много ченгета и ако 90-120 ви е бавно, залепянето зад поредния грък-бързак е добър начин за каране малко над ограниченията. Пътят е чудесен, асфалтът е като огледало и километрите изобщо не се усещат. В Игуменица проверете хубаво всички оферти, защото цените варираха и май си правят сечено, защото последно си купихме билет отиване-връщане до Керкира на цената на еднопосочен до Лефкими, чак се учудих да не е тесла, но всичко беше 6, стига да няма стачка на фериботите (каквито имаше тогава всяка седмица). На Корфу пътищата са малко смотани на места, но нищо фрапиращо като неравности на фона на бг. По-големият проблем за българите е че на много места пътят е доста тесен и с много завои и когато се разминаваш с рейсове си наполовина офроуд [smilie18] Освен това местните си знаят завоите и карат доста смело в очите на туристите. Въпрос и на кола и шофьорски умения, с Прелюда за мен беше забавно да карам наравно с гърците. [cool] Газ няма и бензинът е по-скъп от бг. Аз си носех туба от бг, но пак се наложи да сипа за 1.6евро и тогава ти избиват сълзи в очите [smilie18] Целият остров може да бъде разучен за 10-тина дни, има какво да се види във всички посоки, брегът се сменя буквално през 15км от плажове с камъчки във фин пясък или скали. Все пак това е остров на три морета [cool] И аз като Мара бих живял там, и може би един ден така и ще направя. [beer]

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/gidn1955.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/170/a_1289424954_IMG_5955.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/xpzd0112.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/170/a_1289425052_IMG_5808.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/mbmg4891.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/174/e_1289424973_IMG_5899.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: dashikov   
Дата:   18-03-12 12:20

С това от снимката стигна от София до Игуменица за 6 часа ?[smilie5] [smilie5]
В активен сезон да ти направят повече от 60% отстъпка за ферито?[smilie5] [smilie5] Точно когато се чудят как да натъпчат колите...
Нещо заблуждаваш сериозно човека....

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: мара   
Дата:   18-03-12 12:23

е па и ние стигнахме за около 6-7 часа. са ауди 80 от 1985

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пътувал ли е с кола до Корфу?
Автор: headcharge   
Дата:   18-03-12 12:28

Какво знаеш за колата ми? Какво не ти харесва? Или не е Мерцедес викаш [smilie18]
Не съм бил в активния сезон там, историята ми е за месец май и пак беше фраш. Имам снимки на цените. За активния сезон може и да си прав. Ти кога си ходил?
За кое сериозно заблуждавам човека, че нещо не разбрах? Единствено разбрах че не разбираш от коли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.