Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: CyberGene   
Дата:   16-03-12 23:19

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: CyberGene   
Дата:   16-03-12 23:19

Какво мислите за този уред:

Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно

Обикновено такива неща, дето са много в едно не струват, но все пак някой да има представа какви са плюсове и по-специално минусите? Доколкото разбирам функцията "фурна" е на някакъв принцип с горещ въздух, това явно е по-различно от обикновените фурни с реотани?

В момента си правя кухня с вградени мебели, но за съжаление имам много малко място и за микровълнова не остана място... Обаче ако такава мултимашина върши някаква работа, бих си я взел и така ще имам хем микровълнова, хем обикновена фурна. При препоръките си имайте предвид, че готвя веднъж на 3 месеца [smilie5] В смисъл че и да е гадно... надали много ще ме изтормози.



Публикацията е редактирана (16-03-12 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: imitev   
Дата:   16-03-12 23:23


Шефа ми е фен на всякакви такива измислици-премислици - имат един основен недостатък - МАЛКИ СА, освен ако не си мнооого богат...

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: CyberGene   
Дата:   16-03-12 23:25

Ами мен големината не ме притеснява в общи линии - готвя рядко и само за 1-2 души [smilie3] В смисъл ако е само големината, съм ОК с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: TODD   
Дата:   16-03-12 23:26

Това не е уред - това е недоразумение .Винаги когато го ползваш като фурна ще трябва да го пазиш като микровълнова .

Освен ако не готвиш често - тогава и само тогава си заслужава компромиса .

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: CyberGene   
Дата:   16-03-12 23:29

И аз така ги виждам нещата. Аз по принцип в последните три години съм ползвал микровълновата 3-4 пъти, за да си направя пуканки [smilie18] Затова микровълновата беше първото нещо, което изрязах от проекта си за кухня, но се замислих дали пък да не ползвам нещо такова вместо обикновена фурна - да има все пак, за бързо притопляне си струва понякога, знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: TODD   
Дата:   16-03-12 23:34

Обикновенно като ползваш дълго време фурната след това микровълновата не тръгва или се пали ... изпаренията вътре и ебават мамата .... и като се пробие антената на магнетрона чао .За 4-5 пъти ползване ...

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: snoopoff   
Дата:   16-03-12 23:37

В предишната квартира мисля, че имахме нещо подобно. Като гледам големината е като нормална фурна. Май е същото, защото нашата имаше режими - микровълнова, микровълнова + духалка (трбва да е това за топлият въздух), само духалка и още разни там. Върши работа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-03-12 05:12

Много европейско. Разбирай мизерно.
Че и от икеа.
Няма ли нормални магазини и нормална техника?!

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: djogata   
Дата:   17-03-12 06:55

Ikea е всъщност един от малкото добри магазини за мебели в Америка [smilie24]

Абе, с две думи, когато се говори за мебели, няма какво да слушате човек, живеещ в страна, където фаянсовите плочки са от пластмаса, полираният камък е от пластмаса, дървените мебели са от пластмаса, и на част от населението, предполагам, и мозъците са от пластмаса [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-03-12 07:07

Джога, икеа може и да има но аз никъде не съм виждал такъв магазин. Нито съм чувал някой да го споменава.

В същото време като гледам какви измислени картони предлагат ми става ясно че са любими на чипите европейци.

Магазини и добри мебели има много, просто не ги знаеш.

Както не знаеш какви плочки, мрамори и дървени подове има защото си в командировка в едно гето там.

Единствено съм съгласен че мозъците на някои хора са пластмасови, но то е повсеместно. В БГ,в Европа, тук, и в Китай...

Епъл са виновни.

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: agop4o   
Дата:   17-03-12 07:18

djogata
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ти направо е.а мамата на нападението с последното изречение[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: djogata   
Дата:   17-03-12 07:50

Димов, не ми обяснявай, че не съм виждал каквото трябва, защото съм бил в командировка в гето.

Обиколих цяла Калифорния, ходих по къщи, хотели, църкви, музеи, даже и до твоят любим Вегас се разходих, и през целият си престой така и не намерих място, където стените да не са от гипс и пластмаса.

Даже и в 5-звездните хотели във Вегас всичко беше гадна имитация.


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: djogata   
Дата:   17-03-12 07:52

После европейците били мизерни - ще имаш да вземаш, ама по домашно обзавеждане американците имат още към 500 години да гонят европейците. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-03-12 08:07

Стените са от гипсфазер, но това е сухо строителство, а не имитация. Такава е технологията.
Или оригинално да е, трябва да е зандан с тухли, плочи и мазилки?

В хотелите какво очакваш да е - метална конструкция и стените от гипс. Няма да го намерих зидано.

Но това не е имитация, а проза домашотсто съвременна технология за строене.

За домашното обзавеждане... не казвам че американците се обзавеждат добре, не всички. Но като цяло мебелите на тукашния пазар са много по- добри отколкото икеа картоните в европа.

Въпрос на вкус и умение е да се обзаведеш добре. Което в европа не знам как ще стане, защото там нито хладилника ми, нито спслнята ми, или пък пералнята ми може да се вмести в тамошен апартамент.

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: Djogata   
Дата:   17-03-12 08:14

"Занданът" както ти го наричаш, от тухли, плочи и мазилка, има редица предимства пред гипсобоклуциге, които се ползват в Америка - здравина, топлоизолация, шумоизолация, устойчивост на вибрации...

С тия паянтови конструкции, всеки камион като мине отвънка, и се усеща. Да не говорим за торнадотата, дето правят всичките тия съборетини на трески.

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: Djogata   
Дата:   17-03-12 08:17

А за мебелите на тукашният пазар, просто не ставай смешен. Приеми го като информация от човек, живял на повече места от тебе - мебелите в Америка, в сравнение с тези в Западна Европа, са си евтина боклучава история. Дори и претенциозните такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-03-12 08:39

На север има и тухли.
Тук е такъв климата, така се строи.
Аз лично се кефя, защото достатъчно съм живял в панелка или тухлена къща.
Не искам да ми е тежко, стените да са дебели по половин метър, да е влажно, мазилката да пада, и повечето неща да са коридори.

За топлоизолация това строителство е много по- добро от тухлите и плочите, от личен опит знам.



Относно мебелите... аз именно тук видях качествени и красиви неща. И за първи път видях че мебелите могат да не са просто а ла офис обзавеждане, каквито са в европа.

Кои магазини за мебели си посещавал?

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: TODD   
Дата:   17-03-12 08:43

Димов , нали знаеш че всяко нещо дето си купуващ в щатите е конфекция !!!!



като гащи .... носиш и фърляш .[smilie5]

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-03-12 08:45

Знам, кофекция е.

Но не всяко нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: ivanov.10   
Дата:   17-03-12 11:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: Diandimov   
Дата:   17-03-12 11:15

Аз бях чувал една съвсем различна версия за откриването на микровълновата...

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-12 11:18

Иванов 10, ариецо, този мит можеш да си го саморазбиеш чрез сравняване на датите при справка в Гугъл - microwave oven . Потърси и какво точно контакти са имали в окопите германците да си включват микровелетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: ivanov.10   
Дата:   17-03-12 11:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микровълнова печка и фурна с горещ въздух в едно, става ли за нещо?
Автор: asahi   
Дата:   17-03-12 11:49

Чуваш ги петлите [cool]
Диелектриците не се загряват в електромагнитно, а в електростатично поле. Честотата му се определя от това какво точно ще загряваш. За молекулата на водата е към 2.4GHz.
В електромагнитно поле се загряват проводими материали - т.нар, индукционно загряване.
Това е първият патент за микровълново нагряване на храна. Виж датата на апликацията и на издаването му.

Да правиш от нафта въртящ момент, после електричество, после СВЧ преобразуване, после микровълново загряване на храна е сериозно пилеене на гориво, технически средства, обучен персонал и надеждност.

Неразбирането на микровълновото загряване идва на първо място от незнанието, второ от буквалния превод на думата radiation - излъчване, и трето - от световната конспирация, търсеща слаби мозъци за популяризиране на идеите си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.