Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Diandimov   
Дата:   16-03-12 05:06

Чета вече колко време за катастрофата в тунела дето онези деца.

Пишеше че шофера се опитвал да пусне диск и затова се блъснал. Разсеял се.
После пише опровержение - не било възможно да пъска диск и да се е разсеял, защото на тоя автобус плейъра бил зад шофьора. И децата дето казват това не били прави защото не могли да наблюдават от седалките си какво прави водача.
Абсолютна глупост - те не са виждали, но са знаели че той пуска диск. Може и да са го помолили за това. Всяко дете е наясно когато се пуска нещо.
Другото - именно защото плейъра е бил отзад шофера е загубил контрол!

Това са европейски работи и разсъждения.


Но най- много ме впечатли това че автобуса се е движел с между 50 и 70 километра в час, което е средно 37 мили в час.
И децата - въпреки коланите - умрели.

Това НЕ Е ВЪЗМОЖНО!

Тунела няма остри завои. Аз съм се блъскал челно с 47 мили в час, без колан. И нищо ми няма. Нито дори хематома. Това са 75 километра в час!

Значи автобуса, губейки контрол със скорост 37 мили в час (колкото е ограничението на скоростта в квартала) се е приплъзнал просто по стената на тунела и е намалил скоростта. И има толко загинали!

Това НЕ Е ВЪЗМОЖНО, освен ако автобуса е бил напраеен от пресована хартия, заклевам се!

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Djogata   
Дата:   16-03-12 05:08

Димов, вместо да се заклеваш, по-добре ходи се застреляй

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Diandimov   
Дата:   16-03-12 05:17

Аз лесно ще се застрелям, но просто не ми е ясно как може автобус да се удари в стена на тунел и да се приплъзне, най вериятно, с 37 мили в час - скоростта в квартала! - и да убие половината деца, които при това са с колани!

Няма такава физика!

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: scarecrow   
Дата:   16-03-12 06:24

Скороста е 100 км/ч и автобуса след приплъзването се блъска челно.
Ама вместо да пишеш тук,можеше и сам да ги прочетеш тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Cristinel   
Дата:   16-03-12 06:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: diandimov   
Дата:   16-03-12 06:50

Първото е 100 процента сигурно и за двама ни, Радомирски!

Ако е 100 кмч скоростта и след това челно - да, но засега пише че е само между 50 и 70 кмч.

Ето.

Не пише за челен удар...

С приплъзване по стената и без обръщане дори и при 100 кмч нищо няма да се случи...

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: chipsy   
Дата:   16-03-12 06:51

 140% сигурно по руските стандарти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Djogata   
Дата:   16-03-12 06:53

Ударът е бил челен. След приплъзването се е ударил в напречна стена на някакъв авариен изход или нещо подобно.


Ако си мислиш, че си толкова безсмъртен, удари се ти челно в стена със 70 км/ч, да те видим какъв си герой тогава

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: diandimov   
Дата:   16-03-12 07:00

Удрял съм се челно в излязъл ми напречно трак, карах със 47 милми в час тогава.

Точно затова се чудя.

Жена ми имаше колан, аз - не.
Жена ми нямаше повреди, аз също нямах повреди.
Прибахме се пеш на 7 километра разстояние, нито линейка е идвала, нито нищо. Помня го като че беше вчера.
Тойотата замина за скрап.

Дори и челно да се еударил рейса след приплъзване, това са средно 37 мили в час! Това е скоростта в квартала, както в БГ е 25 по кварталите!
Не може никой да ми каже че при тая скорост нормално превозно средство ще убие пътници! И те били с колани!

Автобуса е бил хартиен, това е!

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Djogata   
Дата:   16-03-12 07:02

Ето какво пише тук: автобусът излиза от платното, удря бордюр, след което се размазва в напречна стена на аварийна спирка.

http://www.huffingtonpost.com/2012/03/14/switzerland-bus-crash_n_1343824.html

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: scarecrow   
Дата:   16-03-12 07:02

Така е димов, ти ги разконспирира аре затваряй тая тъпа тема и измисли нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Djogata   
Дата:   16-03-12 07:13

Уф, какво да му обясняваш.... Първо, никъде освен в тази статия не пише с каква скорост се е движил автобуса. Позволената скорост е била 100км/ч, и се предполага, че автобусът се е движел с толкова. Тия 50-70 км/ч не знам къде са ги сънували.

Второ, удар в бетонна стена няма нищо общо с удар в някаква джипка. Ако не ми вярваш, удари се с 60 мили в час в бетонна стена. Форумът ще стане една идея по-привлекателно място за общуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: diandimov   
Дата:   16-03-12 07:14

Като гледам снимките... Скоростта наистина е била около 45-50 километра в час.

Едва ли е ударил временна спирка, просто напречни неща, особено бетонни, НЯМА в тунелите.

Според отсечените колони на предното стъкло е ударил нещо високо, но може това да е така заради нелепа конструкция на автобуса.

Няма почти никакви смачквания на салона за пътници, да не кажа НИКАКВИ.
И ако са били с колани хората, просто не виждам как може да са летални случаите! Даже и без колани виждам всички здрави, най- много драйвъра умрял.

Това е най- нелепото нещо което някога съм виждал!

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Djogata   
Дата:   16-03-12 07:18

Димов, мани тази работа, айде за телефоните и други подобни глупости разбирам, че човек може да си чеше езика, и доскоро мислех, че само се правиш на идиот, но тази тема показва, че май не го правиш нарочно, а ти идва съвсем естествено, така да се каже....

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: diandimov   
Дата:   16-03-12 07:21

Аз изобщо не се кефя на това което е станало. Само споделям удивлението си от картонените автобуси.

Да, има връзка с фейсбук и телефоните - просто нещата много се профанизираха напоследък!

Помисли малко - такова нещо никога и никъде не е ставало.
Поне в последните няколко десетки години.

Е?

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: klez   
Дата:   16-03-12 07:36

Димов, тва че ти си се праснал с 75км/ч челно е от една страна чист късмет че нищо ти няма. Ама и от друга страна съвсем различно е както по-горе ти казаха да удариш трактор/джип или бетонна стена.
Челен удар с 75 км/ч в бетонна стена ти е почти сигурна смърт, освен ако извадиш някакъв късмет... не си мисли че 75км/ч са малка скорост за челен удар. И наистина намери нещо друго да си чешеш езика с него стига си се 'възмущавал от картонените автобуси' Там в УСА-то като ходите да не ви препрограмират мозъците бре

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Diandimov   
Дата:   16-03-12 07:41

Ако някой може да намери тунел в Европа в който тунел да има напречна бетонна стена, аз ще затворя темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Djogata   
Дата:   16-03-12 07:43

Димов, опитвам се за последен път да ти го обясня, като за малоумен:

- Автобусът се е ударил ЧЕЛНО в бетонна стена. Пред бетонната стена, както и пред винкело (справка: пернишката тема) всички са равни.
- Не се знае с каква скорост се е движил автобуса, но позволената е била 100км/ч.
- В автобусите няма еърбези на всяка седалка, а коланите са двуточкови и те обхващат само през кръста, като в самолет. На всичкото отгоре повечето пътници изобщо не си правят труда да ползват колани, и е много вероятно част от жертвите да са били без колани.

Какво ти е виновен автобуса в случая, и защо изобщо се правиш на остроумен на гърба на 28 жертви, от които 22 деца?

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Diandimov   
Дата:   16-03-12 07:48

Не се правя на остроумен

Искам снимка на тунел в който има НАПРЕЧНА бетонна стена достатъчно голяма да катастрофира в нея кола или автобус.

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Diandimov   
Дата:   16-03-12 07:50

Според снимките в нета НЕ ИЗГЛЕЖДА автобуса да се е ударил челно. Веревай ми!

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: Djogata   
Дата:   16-03-12 07:59

Димов, във почти всеки по-дълъг тунел има напречни стени, там, където тунелите имат разширения. Представи си правоъгълна отбивка до самият път. В двата края на отбивката има напречни стени. Все едно гледаш в гардероб.
Има такива отбивки, някои са за аварийно спиране, другите дават достъп до разни сервизни помещения, има и напречни пътища, дето свързват двете тръби на тунела.

В случая автобусът е ударил напречната стена в края на точно едно от тези разширения, предназначено за аварийно спиране. А фактът, че не ти изглежда като челен удар показва точно обратното, на това, което твърдиш, а именно - автобусът изобщо не е от хартия, щом изглежда така след челен удар.



Публикацията е редактирана (16-03-12 08:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: e-mil   
Дата:   16-03-12 08:19

"Аз съм се блъскал челно... И нищо ми няма."

Димов,
не си ли забелязвал, че има сериозна разлика между масата на лек автомобил и автобус? А в училище по физика не си ли учил за ускорение и за връзката му с масата?

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: diandimov   
Дата:   16-03-12 08:20

Ето:





https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/qotu8551.JPG
http://photo-zona.net/images/user5094/album12166/large/1331878218_pobs6936_slide_214127_780103_large





Вижда се че най- тежко е ударен долу в краката на водача.
Но това не е челен удар. Бронята и номера са запазени почти изцяло.

Закачил е нещо горе, над главата на водача. Пораженията са големи, но там е и доста по- тънка конструкцията. Удара не е бил толкова равносилен горе и долу.

Синята линия показва смачкване на тавана. С не толкова висока скорост колкото ударите долу и над главата на водача.

Значи ако се е ударил в напречното НЕЩО на отбивка или подобно, (което ми се струва нелепо и невъзможно защото такъв тунел би трябвало да е забранен), нещо по- слабо и допълнително му е ударило челото горе. Какво ще да е това нешо?

Всички удари са от насрещната на движението страна, но не от страната на движение. Не са отдясно. Сякаш са при разминаване с насрещно превозно средство.
Логично ли е да има в един тунел отбивки или спирки, с напречни бетонни стени, които да НЕ СА по посоката на движение?!
Значи ако аз искам да спра щото ми пуши двигателя трябва да отбия В ЛЯВО вместо вдясно, и ако сътоветния тунел е с временно двупосочно движение?.... Какво правим?

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: diandimov   
Дата:   16-03-12 08:22

За емил: знам връзката между тези неща-
Точно затова каросерията на автобуса изглежда да е картонена, това имам предвид. Което и ти казваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Или аз съм олигофрен, или автобуса е бил от хартия
Автор: LTG   
Дата:   16-03-12 08:39

http://www.euronews.com/2012/03/14/28-belgian-nationals-killed-in-swiss-coach-crash/

Тук на първия кадър за клипчето се вижда, че има напречна стена в тунела, която не е широка, колкото цяла лента, но е достатъчна за да причини тази трагедия.



Публикацията е редактирана (16-03-12 08:45)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.