Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Каква трябва да е глобата...?
Автор: gorbi   
Дата:   13-03-12 22:20

През ден пишат как щели да вдигат наказанията и глобите на шофьорите за такова или онакова провинение...Щели да лишават от право на управление, да пращат в затвора, да пишат четирицифрени цифри глоби...

Аз пък имам една питанка към съфорумцити по отношение на едни пропуснати глоби...


- колко трябва да е глобата и какво да е наказанието за каране на каруца с четири различни колела и огорчено от живота болно магаре отпред, накачулена от от 6 мангала, нощно време, без никакви светлини и отразителни знаци, при липса на улично осветление в насрещното платно по международен път ?

- каква трябва да е глобата за хуманоиди, пресичащи пътното платно в най-невероятни места денем и нощем и демонстративно обръщащи се с г*з към идващата кола, която никой не знае - изправна ли е, водача адекватен ли е, дали пък не гледа към тавана в миг на екстаз като следствие на френска любов и т.н. ?

- каква трябва да е глобата за "спортисти", каращи колело или подобията му по посока на движение, в частта от денонощието, когато видимостта е най-слаба, привечер, без светлини и отразителни знаци и задължително с най-тъм,ната дреха в гардероба си ?

- каква трябва да е глобата и как да я събират от дебилни индивиди, които саморъчно са си сложили китайски електрожени вместо фарове с небесно син цвят и ти вадят очите, докато се разминавате ?

- каква глоба и кога най-после ще започне да се събира от камерите по пътищата, все пак снимат и нощно време, на великите изобретатели ТНТМ - исти, които си слагат по 22 допълнителни фара, светещи по всички възможни направления на движение, които когато те доближат отзад с автомобила си да имаш чувството че е настъпил великия момент на контакт с друга цивилизация и просълзен от умиление и от ярките светлини отзад ти идва да се забиеш в автомобила насреща...



...има сигурно и други въпроси, които редовия измъчен български шофьор му се иска да зададе на законодателя, може да добавяте... Не че някой ще ги прочете, ама е крайно време да се разбере че българският шофьор освен дебилен, агресивен и инфантилен самоубиец по презумция, може да е интелигентен, нормален, спокоен и уравновесен участник в движението и накрая може и да му писне от геноцида на държавата упражняван върху му, за сметка на крадливи пътни управления, корумпирани пътни полицаи, безумна маркировка, мангали нощно време и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: chill   
Дата:   13-03-12 22:34

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/qbnp4538.JPG
http://riverdale1991.files.wordpress.com/2011/04/deserteagle4420004.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: asahi   
Дата:   13-03-12 22:34

Четирима "каруцари" платиха най-високата глоба - помете ги турски тир. Резултат - 0:4 за гостуващия отбор.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: TODD   
Дата:   13-03-12 22:42

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/fcxi1070.JPG

Е това трябва да е глобата ... ако издържат на удара .

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: asahi   
Дата:   13-03-12 22:56

Четирима мъже са загинали при тежка катастрофа на главния път Пловдив-Хасково на един километър преди село Поповица снощи, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Пловдив.

Джуганът я запали, я не. Тирът си е сигурна работа [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: HP   
Дата:   13-03-12 23:00

Кразът ли няма да запали :) В голяма грешка си [smilie5]
Преди 11 години в н-ското поделени ефрейтор Спиров оставя Краза на скорост в автопарка по наклон без да го застопори. Краза тръгва, пали и се спира в стената на ремонтната работилница.Докато постовия на трети пост разбере какъв е тоя шум тва добиче се блъска в стенатаи върти гуми без да угасне. Значи ти казвам минава без да усети не само каруцата , ами и през тира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: krist   
Дата:   13-03-12 23:02

е, тук сме на едно мнение.. те, тия по точка 1 едно не трябва въобще да ги допускат до нищо цивилизовано (не, че нашите пътища се доближават до това, но т'ва е за друга тема).

а, тия с китайските електрожени наистина са за голема сопа


Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: atrifonov   
Дата:   13-03-12 23:03

Тоя Магнум ми хареса, че си взема и язе един[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: Императорът.   
Дата:   13-03-12 23:32

И аз ежедневно си задавам въпрос №1, но явно с така наречената кметица на София, лицето Йорданка Фъндъкова, сме на коренно различно мнение. Според нея каруцата е "етнически транспорт", заедно със съпътстващите употребата и екстри - воня, носеща се на десетки метри, димяща диря изпражнения и пълно пренебрежение към правилата за движение. Любопитно е разбира се и поведението на така наречените "полицаи", които видят ли подобно дивашко превозно средство, минаващо покрай знакът, забраняващо тъкмо неговото движение, или объркващо цялото движение на централен софийски булевард, най-неочаквано (вероятно и за себе си) стават любители метеоролози и започват да изучават най-старателно облаците над главите си.

"- Я-а-а, глей, Тиква - тфа облъчи горе н-ти ли мяза нъ слончи?
- Нье слончи ба, сржант туй и жирафчи... (уф-ф-ф, я пуглидни лекичку - ромити с къруцътъ утдъличихъ ли съ, чи мъ зъбуля врътъ, дъ гледъм нъгори, ба...ногу мъй срам тъй...)"



Асахи - сега тоя нещастен турчин ще си го отнесе задето е имал нахалството да кара с над 28 км/ч по първокласен път в тъмната част на денонощието. Баси нахалникът, как така не е предвидил, че благородните г-да "роми" ще тръгнат с неосветената и неукрасената дори с един светлоотразител каруца, най-вероятно за да ощастливят някой беден пенсионер с присъствието си и да го оттърват от пенсията му, а може би и от самотният му живот? Пише че бил арестуван, заплашвали го 3-15 години затвор... какво да коментираме повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: elrisha   
Дата:   13-03-12 23:36

А какво ще кажеш за това:

( копирам от едно женско форумче )

Здравейте, искам да ви помоля за помощ,по тема която не разбирам много много,ако има запознати с процедурата или са по навътре в нещата нека да пишат .. На 9 март(петък) около 20:30 минути родителите ми ходиха да пазаруват с колата,навръщане след тях карала патрулка (със сирени и буркани) и ги спират на неосветен участък от пътя, ( подчертавам без направено нарушение от тяхна страна) на основание,че са видели, че баща ми е без колан на неосветен участък от пътя, но когато ги спрели и двамата са били с колани ..и полицая казва "Какво искате да пишем фиш или акт ",баща ми отговаря "Kаквото искате, аз съм изряден", полицаят казва "Ама ние ви видяхме да си слагате колана в движение", а както казах това е невъзможно понеже са били в неосветен участък от пътя и задното стъкло на колата е замърсено ,след отказа на баща ми да подпише акта,идва втора патрулка за да подпишат акта ... Поставили акт на баща ми и му взели талона..
Смятам,че нямат нито основание,нито доказателства да постъпят така
Моля ако някой е имал подобна ситуация или знае какво опровержение трябва да напиша нека да пише..

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: chill   
Дата:   13-03-12 23:37

atrifonov написа:

> Тоя Магнум ми хареса, че си взема и
> язе един[cool]

Чет'ри бона в БГ. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: elrisha   
Дата:   13-03-12 23:45

Импи, незнам къде ги гледаш тия каруци в Центъра..аз скоро не съм мяркала там, обаче ми прави впечатление,че в Дружба редовно спират каруцарите и им пишат някакви актове.
Мен също много ме изнервят и ми е идвало да се засиля..ама..жал ми е за кончето![smilie2]
Ненавиждам и тия с "оксижените",след които мозъкът ми пулсира, а като ми застане някой отзад и почне да ми светка,свирка,светка ,свирка - натискам спирачки!Нека ме излюпа и да ме плати като е отворен!Веднъж едни мутри така ги нервирах,ама като тръгнах да си завивам на отбивката и видяха кой ги нерви, само се плеснаха по челата и бегаха.Можеше да си изкарам малко боя тогава,ама..то и аз имам брадве де.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-03-12 23:53

Глобата трябва да е "конфискация" - коне, каруци, таратайки, велосипеди... квото има.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: Императорът.   
Дата:   13-03-12 23:54

Деси - налазили са навсякъде, днес гледам ги и в Обеля. Иначе най-редовно ги виждам по Братя Георгиеви (това ако не е централен булевард, не знам какво е) а малките улици в центърът редовно са осрани.
Писането на актове е смехотворна работа, те пък все едно ще ги платят. При положение, че каруцата е незаконна и нерегистрирана никъде, трябва да бъде конфискувана и унищожена, конят също да бъде конфискуван. Някакви данъци да се плащат за него, ветеринарен документ да има или каквото и да е друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: elrisha   
Дата:   14-03-12 00:02

Повечето каруци имат номера,значи са регистрирани някъде..

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: Императорът.   
Дата:   14-03-12 00:07

Някои имат - с най-разнообразни кодове и форми. Може да са регистрирани в някое село по времето на комунизмът... или просто мургавите са им наковали някакви табелки.
А ГО да плащат случайно?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: asahi   
Дата:   14-03-12 00:23

И велосипедистите не плащат ГО. Май не си знаеш Закона за застраховането?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: dobriman   
Дата:   14-03-12 07:13

а тез с фаровете, нали щяха да спират...да мерят...да глобяват.
Какво стана?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: e-mil   
Дата:   14-03-12 07:46

"... незнам къде ги гледаш тия каруци в Центъра... "

Онзи ден една мина през горната част на Лозенец. Там няма как да се влезе или излезе без да се мине я по "Черни връх", я по "Драган Цанков", я по "Евлоги Георгиев" или по "Яворов". Е, поне не ръсеше изпражнения - имаше си "буфер" под задницата на коня. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: tofo   
Дата:   14-03-12 09:00

И в центъра шарят яко. [smilie8]
https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/bfyz3273.JPG
http://photo-zona.net/images/user13970/album9508/preview/1311230420_wihp4745_P1140779r.jpg


Някой да не вземе да си помисли, че имаше реакция от страна на ченгетата. Те са над тия работи...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: alsash   
Дата:   14-03-12 09:07

.......Отечество синеее....отечество!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: matataupa   
Дата:   14-03-12 09:10

Каруците им пречат[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: chill   
Дата:   14-03-12 09:38

Накърнява им европейския имидж. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: dinkoff   
Дата:   14-03-12 09:42

"Каква трябва да е глобата...?"

Заплатена. Закони и разпоредби има достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква трябва да е глобата...?
Автор: Императорът.   
Дата:   14-03-12 09:50

Асахи, знаеш че ГО се плаща за щетите, които ти евентуално би нанесъл на другите около тебе. Ако кола удави велосипедист, за кого ще са последствията? А ако кола удари в тъмното необозначена каруца? ТИР-аджията е лесен - той е с голям камион... ама който е с кола?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.