Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Tiffany vs. Swatch
Автор: ivanov.10   
Дата:   13-03-12 06:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: e-mil   
Дата:   13-03-12 07:16

"Напоследък май е най-печелившо да съдиш някого за някакви пари, вместо да се напънеш да произведеш нещо стоиностно и иновативно. "

Имаш предвид така наречените "патентни тролове", но май случаят не е такъв (макар няма как да знаем точно какъв е преди да излязат някакви материали по делото). Според новините Swatch са се съгласили да произвеждат за Tiffany часовници с тяхната марка, вложили са пари в разработка и производство, но после Tiffany губят интерес и започват да блокират сделката с разни номера. Ако е така, то Swatch може и да са в правото си за съдебен иск.

Що се отнася до това дали са се напънали - e, май не са мързелували. Миналата година Swatch са имали рекорден растеж от почти 22% и са изкарали общо 7,5 млрд долара, тоест почти два пъти повече от въпросния иск. А тази година очакват още 5-10% растеж.


Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: diandimov   
Дата:   13-03-12 07:33

Swatch са егати загубените часовници. Шарени и инфантилни пластмаски, дефицинта радост за населението.

Имаше преди време тук един - два магазина на Swatch, но фалираха скоропостижно.

[smilie23]

В тоя смисъл какво ме интересуват, баси.

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: JULIOF   
Дата:   13-03-12 09:48

Суоч, държат и мн други марки освен своята. Например такива от по висок клас като Тисо и Омега [smilie6]



Публикацията е редактирана (13-03-12 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: chill   
Дата:   13-03-12 09:52

diandimov написа:

> Swatch са егати загубените часовници.
> Шарени и инфантилни пластмаски,
> дефицинта радост за населението.

Като трол 1/10 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: Diandimov   
Дата:   13-03-12 09:59

Как иначе да нарека марка, в чиито магазин съм влизал няколко пъти с желанието да си купя нещо, и нищо не мога да ди харесам?

Като парите не са били проблем. Не ми се сториха скъпи суоч часовниците.

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: kote   
Дата:   13-03-12 14:33

The Swatch Group owns the following brands: Breguet, Blancpain, Jaquet Droz, Glashütte Original, Léon Hatot, Omega, Tiffany & Co., Rado, Longines, Union Glashütte, Tissot, Calvin Klein, Certina, Mido, Pierre Balmain, Hamilton, Flik Flak and Endura.

димов образовай се малко[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: harvester_vn   
Дата:   13-03-12 14:50

kote написа:
> димов образовай се малко[smilie18]

Чакай от умрял писмо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: promis   
Дата:   13-03-12 15:25

Щом държат всички тези марки, защо се излагат със собствената им?

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: chill   
Дата:   13-03-12 15:40

ФФ страшна работа, се Ферарита карат и швейцaрски часовници носят.

И бонбионки Тик-Так хрупат. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: asahi   
Дата:   13-03-12 15:50

И Фиат що се излагат с Чинкуечентото, ами не си правят Ферари?

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: Diandimov   
Дата:   13-03-12 18:39

Каква връзка има между това какви марки държат и това че самите суоч не стават?

И оттук вече каква е връзката с образованието?

Не знаех че държат келвин клеин, но сега си обяснявам защо нищо в тоя магазин не става. Защото го държат суоч.

[smilie18]

Явно такава им е политиката - да обединяват под шапката си западащи компании.

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: acklay   
Дата:   13-03-12 18:57

западащи компании.....баси петъка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

странно, че Епъл не е в списъка [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: diandimov   
Дата:   13-03-12 19:18

Казвам каквото виждам.

Swatch затвориха магазините си, влизал съм няколко пъти с идеята да купувам и нищо не съм си харесал от боклуците им.

Келвин Клеин... Пазарували сме няколко неща преди години, но вече отдавна парцалките вътре не са това което би си купил човек. Да, има некви чворове купуват, предимно европейци, но те не се броят.

От другите им компании Радо са много грозни като часовници, Тисот стават, поне на външен вид.

[smilie23]

Като цяло - евтина кинкалерия.

От - до. Нармаг.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: kote   
Дата:   13-03-12 19:25

димов осветли ни нас селяните какво е хубав часовник?
дай пример марки модели?
таймекс стават ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: diandimov   
Дата:   13-03-12 19:31

Никъде не съм казал че някой е селянин.

Хубави часовници има много, и няма точен модел. За всеки случай или човек има много подходящи варианти.
Включително и в колекциите на фирните под шапката на Суоч.
Но самите Суоч са детска радост и шарени бонбонки.

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: corrector   
Дата:   13-03-12 19:49

Имат си таргет група,сигурно продават хората,светът е океан от вкусове и мнения.Евтино,шаренко-през други очи това може да е куул аксесоар .
Така си искат.Просто различно


Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: todorov   
Дата:   13-03-12 19:53

Димов, моите уважения човек...велик си [smilie3] [smilie18] [smilie5]

Суоч е най-голямата часовникарска група в света. Специално със случая с Тифани те правят споразумение с Тифани, според което Тифани дава името си, Суоч притежават компанията, а часовниците се дистрибутират през Суоч и Тифани. Какво са се наакали незнам, но е факт, че Суоч притежават не само едни от най-престижните марки за часовници в света, а и най-големия и популярен швейцарски производител на механизми - ЕТА.
Самите часовници Суоч са евтини, такава им е и целта - те са в ниския клас. Използват механизми на ЕТА спец. разработени и създадени за тях. В най-ниския клас още е Флик-Флок (Flik Flak).
Цитираните по-горе Тисо и Келвин Клайн, заедно напр. с Мидо и Хамилтън са в средния клас и са масови модели, които също използват механизми на ЕТА. Лонжин, Радо и Юнион Глашу (много яка немска марка) са във високия клас и също използват механизми на ЕТА. Най-голям интерес обаче са луксозния клас, и то не защото са часовници по от няколко хиляди до няколко стотин хиляди франка, а защото там са Глашу Ориджинал (уникални шваби), Омега (направиха изключителен механизъм: Co-axial), Блонпан и най-вече любимите ми Бреге (Breguet). Няколко думи за Бреге. Компанията е създадена от А. Л. Бреге преди повече 200 г. За онова време той е бил нещо като любимият на Димов Стив Джобс - много умен човек, проницателен търговец, новатор, а на всичкото отгоре и изключителен инжинер. Той създава за часовниците неща, които и до днес нямат заместители, напр. противошоковия механизъм за баланса на часовника. Друго изобретение, което можете да видите само в скъпите часовници е турбилона - това е нещо като жироскоп, на който е закрепен баланса и допринася за намалявне на влиянието на земното притегляне върху работата на баланса. Бреге е надминал времето си когато в началото на 19 век е демонстрирал ръчния часовник, който обаче не се възприел от съвременниците му.
Та такива ми ти работи.

Суоч не са най-лошите часовници, нищо че са евтинки и пластмасови и в тях цъка евтинко механизъмче. Всичко зависи от това, кой какво търси. А Суоч груп са огромна компания.

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: diandimov   
Дата:   13-03-12 19:53

Таймекс не ги бях чувал, но сега разгледах сайта им.

Стават, що да не стават.
Подходящи са за подрастващи - да имат часовник някакъв докато се научат да пазят нещата.
Стават и за вилата или за село - ако трябва нещо да се копа или да се събира сено. Колкото да знаеш колко е часа, и да не те е яд ако го счупиш.

Таймекс е общо взето асортимента който циганите винаги са продавали по сергиите, но тоя път лустросан и предлаган като нещо реално.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: Prakticar   
Дата:   13-03-12 19:56

Суоч имат различни модели - от шарени бонбонки до железни солници. Сега, ти ако си гледал само бонбонките, това е друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: diandimov   
Дата:   13-03-12 19:58

То беше преди години когато затвориха. Имаше не само пластмаси, но нищо не ми хареса.

Иначе за часовниците от групата на суоч - виждам че има и скъпи и евтини. Оценявам инжинерните постижения, но много малко от тях като дизаин могат да ми харесат.

Е, може и да си взема някой такъв когато се пенсионирам...

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: ipolit   
Дата:   13-03-12 20:54

Нищо им няма на часовниците swatch.
И имат разни модели irony, дето са си като speedmaster, ама не са реплика.

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/kouv1782.JPG
http://i.cnn.net/money/2006/08/07/pf/deals_luxury_0609.moneymag/PKG09_N.03.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: charger   
Дата:   13-03-12 23:17

Хубу.Не схващам защо скачате по Димов,при положение,че човека си казва мнението и не го натрапва, а споделя.
Не разбирам и какво като С.държат толкова много марки?Е,значи ТРЯБВА да харесваме и конфекцията ли?
Имах суотч,е нямаще толкова неточни часовници.Боклуци са и тва е факт за мен.Самонавиващите се уникално отклонение на седмица,не на месец с 30сек,а около минута на седмица.Другите - малко по точни.Няколко пъти и аз влизам в тукашните магазини,ей така да си взема нещо и по специално от Irony или SLIM,еми няма за моя вкус...

Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: Todorov   
Дата:   14-03-12 00:06

Charger,
ако правилно съм те разбрал ти си имал механичен самонавиващ се часовник (автомат), който ти е давал 60 секунди отклонение на седмица или друго яче казано 8-9 секунди на ден.
Charger , това отклонение е абсолютно в границите на швейцарските стандарти за нехронометрични часовници (където стандарта е -4 до +6 сек. на ден, но се измерва по сложна схема). Така че при отклонение от 8-9 сек. На ден твоят автоматичен Суоч е работил абсолютно в нормачните си граници (които грубо могат да се определят в рамките на -20 до +20 сек. отклонение на ден). Отклонения от 10-15 сек. на ден има и при механични часовници, които са десетки пъти по-скъпи от суоч и са от твърде реномирани марки. Разбира се има и такива, които дават отклонение от 1-2 сек. на ден. И не всичко зависи от цената на часовника и престижа му като марка. При механичните часовници точноста се влияе дори от такива неща дали спиш с часовник, колко време го носиш на ръката, в каква среда работиш и живееш и т.н.
Кварцовите разбира се са твърде по-точни и там могат да се постигнат отклонения от порядъка на 10-30 сек на месец.
Но ако ти Charger някога попаднеш на механичен часовник, който да работи с отклонение до 30 сек. на месец, моля те не се колебай да ми драснеш на лични, за да се спазарим за цената. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Tiffany vs. Swatch
Автор: vizov   
Дата:   14-03-12 00:11

Да ги *** у стандартите и тея.

Това с реномираните марки е много жалка работа. И натрапчиво комплексарска. Верно, какво го ядете Димов за глупости?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.