Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Богата държава сме
Автор: ivanov.10   
Дата:   12-03-12 18:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: colorit   
Дата:   12-03-12 19:01

Операционната система ще я сменят с безплатна, а останалия софтуер ти ли ще го напишеш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: chill   
Дата:   12-03-12 19:02

Кой софтуер?

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: colorit   
Дата:   12-03-12 19:03

хахах верно ли мислиш, че държавната администрация работи само на уорд и ексел

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: krist   
Дата:   12-03-12 19:03

коя държава?


Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: asahi   
Дата:   12-03-12 19:05

Намери ли си 60-те гигабайта снимки?

Във фирмата ни се ползват много майкрософтски продукти. Когато почнеш да ги ползваш разбираш за какво става въпрос. Ако ставаше с Линукс и Опън Офис нямаше да се набутваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: ivodam   
Дата:   12-03-12 19:16

Ъсахи: А с Мац не става ли? [smilie3]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: asahi   
Дата:   12-03-12 19:22

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: emo99   
Дата:   12-03-12 19:25

И защо трябва да се обновяват ?! Какви нови функции им трябва на администрацията , за да работи . Сега даваха по БТВ някакви нескопосани обяснения [smilie23] Друг е въпросът дали програмите не са направени , така че в един момент да се плати пак .

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: Myth   
Дата:   12-03-12 19:33

Е при нас пък една част работи с Майкросфтския офис другите са на Опен Офис, ми.... няма проблеми особени, ама то толкова и работят, че и не го знаят като хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: 1vo   
Дата:   12-03-12 19:33

asahi, що не го обЯсниш това на по-простите фирми, които не ползват микрософтски продукти, веднага ми идват на акъла една-две [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: serjy   
Дата:   12-03-12 19:40

на служебния комп, ако нямам за 10$бона софт те па на. но и аз мисля, че може да се мине доста по-тънко при желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: asahi   
Дата:   12-03-12 19:42

Аз и повече мога да ти посоча, но това не решава никакъв проблем. Ако гледаш програмите "на парче" вероятно ще намериш някакъв начин да организираш бизнеса, но ако става въпрос за интензивна и сигурна работа с много приложения с връзки между тях няма как да стане.

Питай го авторът къде му зачезнаха 60 гигабайта снимки при миграцията към новаат ОС.

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: georgivelev   
Дата:   12-03-12 19:43

Схемата е изпитана:

-ъпгрейд на софтуер
-ъпгрейд на компютри, щото старите не работят с новия софтуер
-обучение на персонала, защото не могат да работят с новия софтуер

По правило, щом персоналът се научи да работи с новия софтуер, излиза версията на още по-нов и така цикълът се затваря.

Ето защо не трябва да се краде софтуер. Ако краденият уиндоус не беше толкова разпространен и хората привикнали към него, изборът на операционна система щеше да е много по-голям. Как да обучаваш на нещо друго дебелата лелка, дето по цял ден подмята папки, тя едвам е научила вкъщи от къде да си цъкне експлорела. Цяла нова операционна система би било шок за нея, равносилен на това да се самозарови на 4 метра под земята, копаейки с бръснарско ножче.

Каквото и да прави държавната администрация, надали са им необходими по-мощни компютри от Core 2 Duo и някаква операционна система, независимо мак или уин. Трябват им просто няколко по-мощни сървъри с база данни и това е.

БААААААСИ МАЙКАТА! Microsoft Windows 7 professional $300 ега ти! отивам да се обеся на първото дърво! Който отсега нататък ми каже, че софтуерът за мак е скъп ще му раздера гоберизрастъците със собствените си блърдлекрунчеони, шъ видите вие!

ПП А хоум едишъна е "само" $200. Max OS X Lion е достъпен само за 26 евракис.



Публикацията е редактирана (12-03-12 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-03-12 19:47

Мене ми искат 25...

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: diandimov   
Дата:   12-03-12 19:50

Всички и навсякъде работят с Уиндоус, затова той си струва парите. На продуктите и софта на Епъл се радват само малцинствата.

[smilie18]

Съвсем отделен е въпроса за какво са дадени 62 милиона лева... Повечето са комисионни под масата...

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-03-12 19:52

Не бе, байко, въпросът е как и ние да се докопаме, даге

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: asahi   
Дата:   12-03-12 19:53

Кажи сега един счетоводен софтуер за Мак.
После 2-3 складови програми.
После ERP някакво.
Няма да те питам колко сисадмина могат да конфигурират Mac OS X client да ползват Active Directory и колко преподавателя в средното училище има подготвени за ябълките.

И защо точно Мак?

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-03-12 19:53

Баба ти цел живот на компютър е осчетоводявала

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: emo99   
Дата:   12-03-12 20:00

Няма да е само софт. И нови компютри ще купят .

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: 1vo   
Дата:   12-03-12 20:05

Абсолютно престъпление е да се плащат толкова пари на М$ , не че е случайно де [smilie23]

Сървърите ги отсвириха, мобайла и той, време е и десктопите им да понамалеят [cool]

Скоро гледах една табличка, за 5-6 години гнустта ИЕ от 80% е стигнала до ... 19, за всички версии общо [smilie10] [smilie18] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-03-12 20:06

Нищо, от МС ще намалят дебита на кенефите за екологично [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: diandimov   
Дата:   12-03-12 20:11

Продуктите на MS не са най- добрите, но са единствените които някак работят.

С умиление си спомням няколкото ми години опит с мак и айфон...
Нема такава грешка на природата!

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: georgivelev   
Дата:   12-03-12 20:11

Асахи,

Не съм аз този, който може да ти даде отговор на въпросите. Факт е, че уиндоусът е много по-разпространена операционна система, защото мнозинството от потребителите й я имат безплатно от торентите. Нали се сещаш, бай ти Бил не е тъп и се възползва от този факт, и си изравнява от сделките с държавната администрация.

За счетоводния софтуер и складовите програми е същата работа. Много малко хора в БГ ползват мак и развоят на подобен софтуер е безсмислен. За сисадмините същата работа.

Това, което искам да кажа, е, че батко ви Бил (всъщност, Стив Балмър) не е тъп и държавната хранилка му е много сочна цицка, като от онези, дето събират по 500 Б рейтинг. А който ахмак се изяви и си купи хоум едишъна - берекет версин!

Отговори на това съобщение
 Re: Богата държава сме
Автор: orlindraganov   
Дата:   12-03-12 20:12

Велев, бъркаш. Имат я безплатно много преди торентите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.