Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: batgani   
Дата:   08-03-12 03:37

Чета постоянно темите в тази секция и е повече от явно че съфорумците са на сериозно интелектуално ниво.Чудех се кое е по добре в тоя объркан и несправедлив свят:Чужденец в чужбина или такъв в своята държава.Чистач или мияч навън или началник в БГ.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: sunnyshot   
Дата:   08-03-12 03:42

Началник навън [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: exo99   
Дата:   08-03-12 03:44

В германия от общак не можеш да станеш мениджър, а в България от мениджър можеш да станеш общак. [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: batgani   
Дата:   08-03-12 03:49

Това е точно защото в България от общак може да се стане мениджър,стига да имаш специални умения[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: oraak   
Дата:   08-03-12 04:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: garry   
Дата:   08-03-12 12:08

Що си мислиш че всички българи живеещи извън България са миячи, "общаци" или бакшиши?
И що не станеш мениджър в Германия? Иска се добър немски, подходящо образование и амбиция...


Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: HP   
Дата:   08-03-12 12:31

Автор: garry
Дата: 08-03-12 12:08

Що си мислиш че всички българи живеещи извън България са миячи, "общаци" или бакшиши?
И що не станеш мениджър в Германия? Иска се добър немски, подходящо образование и амбиция...


и не на последно място УМЕНИЯ[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: batgani   
Дата:   08-03-12 12:54

Нищо конкретно не мисля и казвам.Нито,че българите са общаци,нито че темата е точно за Германия.Идеята ми е,че тенденцията,особено напоследък е масово хората да си "бият камшика",без претенции какво биха работили навън,дори имайки добри професии в БГ.
И,Гарри,в Германия не ги валнува какво работиш,а работиш ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: sharky   
Дата:   08-03-12 13:20

Лошото е че и хора на добри позиции си бият камшика... е има и такива, които се връщат.
Аз познавам няколко човека с добри заплати в България , които избягаха защо им писна селянията т.е. беззаконието и отидоха да бачкат обща работа по света. Познавам и хора с мноого високо образование и заплати в Европата които пък се прибраха и си им харесва. Предполагам всичко е до човек

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: ценослав   
Дата:   08-03-12 13:32

Хайде да не говорим само за процента на българите в чужбина, "дето" са на "престижна" добре платена работа. Щото другия процент са май много повече. Има още един фактор. Значи, тук пишещите поне имаме средства и разполагаме с някакви компютри, от което произлиза че сме поне на средно равнище по доходи. А тия които не могат да си позвалят компютър и нямат възможност да вземат участие в тази тема??? Щото мойте познати са предимно в Италия, Испания, Гърция и гледат бабичкор и дедковци за по 450 евро на месец. Хайде бабичките са капризни, ма старците освен, че са капризни, обичат да "побарват" гледачките ни. Ако беше много добре на там, сичкото фотографско войнство щеше да се е изнесло.[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: asahi   
Дата:   08-03-12 14:57

Не ме кефи идеята да съм общак в Германия. Парите може и да са повече, но не всичко е пари. Ако си работя някое от хобитата или друга интересна, дори и не много престижна работа, бих бил по-доволен, но общак - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: ixus   
Дата:   08-03-12 15:51

Никой не го кефи да е общак ,където и да е ,но се принуждават хората .Другият вариант е да са общаци тука.Познавам лично поне 5 човека с малък и среден бизнес и доходи над средните ,които се отказаха и си хванаха пътя.Защо ли са предпочели да емигрират и да работят като наемни работници ,а не да са си шефове тука,където правителствата полагат неимоверни усилия да подпомогнат малкия и среден бизнес и се борят безмилостно с "тумора на обществото" -Сивата икономика?

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: Щурче   
Дата:   08-03-12 16:00

Защото в някои европейски държави ако имаш работа, се живее много по-спокойно, отколкото в България. Като цяло повечето неща са доста по-уредени и систематизирани. Което не значи, че и в бг си има предимства.
Вероятно наистина си е до човек.

Мен ми прави впечатление, че все повече образовани българи идват в чужбина. Или да учат.

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: asahi   
Дата:   08-03-12 16:04

Интересно, как правителствата в Германия правителствата полагат неимоверни усилия да подпомогнат малкия и среден бизнес и се борят безмилостно с "тумора на обществото" - Сивата икономика?

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: ixus   
Дата:   08-03-12 16:06

Не случайно "Тумора на обществото" е в кавички.Води се война с малкия бизнес под предлог ,че е "сив" и се търсят някакви абстрактни "ощетения на бюджета", а като принудят хората да емигрират бюджета се ощетява многократно повече ,само че реално.
Един гражданин в българия ,без да се осигурява и да плаща данък печалба ,налива в бюджета за година между 4000 и 6000 лв. само от ДДС, акцизи и други косвени данъци.

2 000 000 емигранти
х
5 000 лв.

-----------
10 000 000 000 лв. реални пари в хазната.



Публикацията е редактирана (08-03-12 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: asahi   
Дата:   08-03-12 16:08

Тцъ, не стигат. Трябва някой от бъдещето да ти доплаща, за да ти стигат. Затова имат такъв дълг.

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: psychoiho   
Дата:   08-03-12 18:09

Не че съм специалист, но си мисля че германското правителство по-скоро се старае да не пречи на дребния бизнес. Основния въртящ момент идва от самите хора, от културата.
Същото е и с БГ, но на другия полюс.

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: Todd   
Дата:   08-03-12 18:31

Въф Бълагрия е - я не ща да съм добре , искам комшията да е зле ....

И кат станеш държавен чиновник ... мамка му на комшията .Аре ся да го видим къф бизнесмен е ...скъсай му гъза .[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: psychoiho   
Дата:   08-03-12 18:39

анджък. обаче като падне твойта партия и ти ебават майката. пресен пример от сутринта имам...

както и да е, по темата. Общак в германия битово ще е много по-добре обаче германците като те вкарат в системата става страшно. българина не е свикнал на дисциплина и ще скъса ризата първия месец.
в БГ винаги има начин да извъртиш, да се изхлъзнеш, да си платиш. В кръвта на германците е като хванат абориген в издънка да му набият в канчето. Чак ми е чудно какво гигантско търпения проявиха с гърците.

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: Prakticar   
Дата:   08-03-12 20:23

Ъъъ, доколкото ми е известно, абориген значи местен, коренен жител. Та в Германия аборигени са германците, а в България аборигените сме ние ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: princess_lia   
Дата:   08-03-12 20:45

Ценослав, разсъжденията ти са много плоски.

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: asahi   
Дата:   08-03-12 21:19

Цено, кво с изтръцкал? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: ipolit   
Дата:   08-03-12 22:32

Тука си е най-убаво, аз вече не щъ и в командировки да ходя по чужди държави, че няма де една цигара да се запали.

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: Vassilk   
Дата:   08-03-12 22:39

съфорумците са на сериозно интелектуално ниво....

Стига сте се подигравали на хората!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Общак в Германия или Мениджър в България.
Автор: asahi   
Дата:   08-03-12 22:42

Мискини ниедни [smilie9]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.