Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: feliz   
Дата:   07-03-12 14:53

"Такава връзка няма да видите веднага. А вероятно няма да видите и по-късно. Обаче при проучване във Великобритания стана ясно, че около 45% от децата на възраст между 5 и 13 години не могат да си завържат връзките на обувките, но 67% могат да работят с DVD плейър. Изследването, оповестено от британския ежедневник „Телеграф Дейли“, показва, че по-голямата част от изследваните деца имат уменията да се включат в интернет (да се логнат), да играят компютърни игри, да използват смартфон и таблет.
В същото време 65% не могат да направят чай, 81% не могат да четат географска карта, а 87% не са способни да залепят спукана велосипедна гума.
Изследването също така показва, че огромна част от това поколение няма познания за „светът навън“. Подобна теза се доказва от факта, че 59% от децата не знаят как да се покатерят на дърво.

Дълбоко сме убедени, че тези данни, макар и верни, не са страшни. Просто днешните деца са родени с интернет, не могат да си представят света без мобилен телефон и вярват, че, когато пораснат, ще живеят в космоса. И ние, като техни родители и учители, трябва да примем спокойно този факт. Все пак зависи от нас да направим всичко възможно да ги възпитаме и да ги научим така, че да са способни да се справят и без нас… дори и в космоса. Това до голяма степен означава, че трябва да познаваме добре всички онези технологии и да ги използваме в образователния процес, както вкъщи, така и в училище. Също така вярваме, че връщането на авторитета на учителя задължително минава през успешното използване на високи технологии в училище. По този начин учителят ще може да си върне и доверието на учениците, които сякаш често си мислят, че учителите са олдскуул вкаменелости."

Източник на статистиката: www.telegraph.co.uk

[smilie8] [smilie5] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: iPonche   
Дата:   07-03-12 14:56

Да, така е, защото новите технологии предлагат пасивно занимание за децата, което е основната разлика от активната страна на истинските (физически) игри. Така те остават пасивни в процеса - гледане на телевизия например.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: Myth   
Дата:   07-03-12 15:00

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: chill   
Дата:   07-03-12 15:05

Не че нещо, ама нали се смята за голямо постижение, че сме "слезли от дърветата" ? [smilie18]

Също така "бозата на Стан" се смята за супер полезно изобретение.

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: Todd   
Дата:   07-03-12 15:07

А брачеда неговите ги взема с него да бачкат в гората ... гаси компютри-момпютри и цяло лято по къра !!!

А при тоя сняг тая зима в нашата махала нямаше кой една пързалка да направи ... а не е като да няма деца [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Оти родителите са за бой ... като ти се не разправя с него нека се залисва с компютъра , да зяпа в телевизора .... и нам още кво си .


Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: мара   
Дата:   07-03-12 15:12

аз не съм за бой [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: chill   
Дата:   07-03-12 15:16

Може ли някой да ми обясни рационално защо уменията да се катериш по дърветата са по-важни от уменията да си служиш с компютър или уменията да комуникираш с другите хора?

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: scarecrow   
Дата:   07-03-12 15:18

Щото за всяко нещо си има време. Едното не трябва да пречи на другото и така.

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: krist   
Дата:   07-03-12 15:25

"Може ли някой да ми обясни рационално защо уменията да се катериш по дърветата са по-важни от уменията да си служиш с компютър или уменията да комуникираш с другите хора?"

А, някой твърдял ли го е в настоящата тема, щото аз лично не видях нещо такова? К'во пречи и двата вида умения да бъдат развивани?


Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: chill   
Дата:   07-03-12 15:27

къш

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: feliz   
Дата:   07-03-12 15:30

"катеренето по дърветата" е символичен израз за всички умения в "света навън".
Ако нямаш тези умения, ще те е страх, да излезеш навън в един момент. Ще си нищо, без своя компютър.
Там влиза и реалното общуване с хората, физическата подготовка, уменията за ориентация и т.н.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: vizov   
Дата:   07-03-12 15:39

Чил, ако по цял ден си във ФБ никой не може да ти отговори рационално [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: chill   
Дата:   07-03-12 15:41

feliz написа:

> "катеренето по дърветата" е
> символичен израз за всички умения
> в "света навън".

Това ми се вижда крайно невероятна интерпретация. Как се стига до "59% неспособни на някаквъв символичен израз"? [smilie8] Това е толкова безсмислено, че даже смислен въпрос не мога да съставя. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: scarecrow   
Дата:   07-03-12 15:45

Chill катерил ли си се по-дърветата като дете?

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: vizov   
Дата:   07-03-12 15:46

Това се заформя малко като темата за турското робство...

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: chill   
Дата:   07-03-12 15:47

Какво значение има? Мен ли ще обсъждаме сега?

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: feliz   
Дата:   07-03-12 15:49

Автор: chill
Дата: 07-03-12 15:41

feliz написа:

> "катеренето по дърветата" е
> символичен израз за всички умения
> в "света навън".

Това ми се вижда крайно невероятна интерпретация. Как се стига до "59% неспособни на някаквъв символичен израз"? Това е толкова безсмислено, че даже смислен въпрос не мога да съставя.
==============================================================

абе то в анкетата е конкретно, но сега за обсъждането, ти предлагам да прегърнеш моята невероятна интерпретация.[smilie5]
Иначе рискуваш, да си навлечеш нарицателното "буквалист".[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: n1x0n   
Дата:   07-03-12 16:04

Ееее, то па голям проблем с дърветата... едно дърво, едно зло куче - и ще се научи за има-няма 3,14 секунди да се катери. Виж един смартфон, едно ДВД, една игра - това си е къде-къде по-сериозно постижение в сферата на знанието.

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: chill   
Дата:   07-03-12 16:07

Добре. Не се шашкайте за глупости. Като му дотрябва, ще се научи и чай да прави и гуми да лепи. Ако не друго, ще потърси в Гугъл как става. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: psychoiho   
Дата:   07-03-12 16:19

хех, тенденцозна статия в стил "накъде е тръгнал света"
ами тя жена ми е на 34 и още не знае как да лепи гуми. Аз на 30 години се потих половин час преди да разчета германски атлас за техните магистрали и да им схвана системата с номерираните изходи. И какво показва това? Нищо, особено като осъзнаеш че мнозинството хора с мъка си правят баланс на семейния бюджет което е далеч по-важно умение.

едно време от малки ни пускаха на двора да ни тероризират батковците и да берем джанките. голям праз...дъщеря ми на 4 години е видяла много повече свят от мен на тази възраст и има много повече занимания.

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: мара   
Дата:   07-03-12 17:42

наличието на информация не значи умение да я ползваш и интерпретираш. даже не значи да я помниш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: krist   
Дата:   07-03-12 17:44

"къш"

няма опонент - няма проблем[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: psychoiho   
Дата:   07-03-12 18:07

аз се зачетох в заглавието и осъзнах че има още едно нещо което е много по-голям проблем от катеренето на дърво - това да правиш разлика между причинно-следствена връзка и съвпадение. Огромна част от възрастните, дори такива с формално не-хуманитарно образование не я правят. Авторите на статията май са отличен пример за поредните хора които или не правят тази разлика или се възползват от факта че читателите не я правят и съответно биват манипулирани.

Няма никаква корелация между уменията да боравиш със смартфон и да катериш дървета.
Това дали детето може да си връзва връзките е функция на възрастта му и наличието на баба/загрижена-майка-домакиня която държи да му бърше сополите до 20-годишен.

Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: Todd   
Дата:   07-03-12 18:14

Автор: chill
Дата: 07-03-12 16:07

Добре. Не се шашкайте за глупости. Като му дотрябва, ще се научи и чай да прави и гуми да лепи. Ако не друго, ще потърси в Гугъл как става. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


И нито чай ще пие нито колело ще кара [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Научването става с правене - не с гледане !!!

[cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За връзката между катеренето на дърво, употребата на смартфон и света навън
Автор: orlindraganov   
Дата:   07-03-12 18:15

Аз па три-четри дена не съм цъкал на компюра...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.