Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колебание между 2 лаптопа
Автор: atisas3   
Дата:   05-03-12 21:33

Първо разглеждах лаптопи. Забелязах, че повечето за около 300-340 паунда са 2 ядрени. И се бях спрял на този:
цък
След което намерих този:
цък
хем 4 ядрен, хем 6гб рам, и видеото май е по-добро, не знам. Та дали тая цена е реална (в лева - 700) и струва ли си или тоя AMD процесор ще е някакъв боклук?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: burnmaster   
Дата:   05-03-12 21:47

Бягай от АМД ...бягай и от Тошиба.
Не гледай ядра...малка е разликата в производителността.
Разликата в парите при един по висок клас е толкова малка ....
Огледай се за Епъл,Сони,....компромис ХП,ДЕЛ.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: Jim__Beam   
Дата:   05-03-12 22:00


.. Верно - бегай далече от АМД-то .... освен ако не го взимаш за отопление или пържене на яйца ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Сега съм с НР - Павилион с АМД ..... ебати печката ..... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Беше в гаранция - изключваше от прегряване - смениха му всички вентилатори .....

... Сега съм го качил на стойка с две духалки и пак пече , и пак изключва при натоварване ..... [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Старите ми два пак са НР ..... но със Селерон ..... нямат проблем с греенето .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: дидибаев   
Дата:   05-03-12 22:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: belbo   
Дата:   05-03-12 22:10

вземи си Леново Essential G570 със Intel® Core™ i5-2450M [smilie24]
мани ги онези смотани процесори

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: chill   
Дата:   05-03-12 23:30

Нали се сещаш да не слушаш "спецове" с лаптопи, купени на старо преди 5 години?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: boZo   
Дата:   06-03-12 00:49

Огледай първо характеристиките на лаптопа дали те устройват. AMD не е за препоръчване поради ред причини.
Имам поглед върху сервизната дейност на една оборотна фирма - в сервиза най-малко постъпват тошиби, панасоници, тинкпад-ове и високия клас вайо. HP са тотален марков китайски бокук. Ако ще взимаш леново, то гледай поне да е тинкпад серията, X1 e интересна машинка[smile]. За екзотични марки като DeLuxe, Acer, BenQ и MSI и прочее експериментални разработки е безсмислено да коментирам...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: Cristinel   
Дата:   06-03-12 03:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: chipsy   
Дата:   06-03-12 05:58

Някой има ли мнение за Самсунг как са? Много ми хареса ей този модел, най-после сносна алтернатива на Макбук - http://www.samsung.com/us/article/series-7-notebook-style-speed-and-power


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: realnoncho   
Дата:   06-03-12 10:20

Тези новите самсунзи на мен ми харесват, по ревюта изглеждат добре но не съм ги пипал.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: didesignbg   
Дата:   06-03-12 10:34

АМДто е много по-добрият избор от тези двата. Форумните небивалици ги остави, че туй, че онуй. Особено пък ако обичаш да разцъкваш по някоя игрица, в този диапазон АМД ти е спасението.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: дидибаев   
Дата:   06-03-12 11:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: vinse   
Дата:   06-03-12 11:28

Dell Vostro серията (да не се заглеждаш по Инспирион, че са огромно дърво)
или Lenovo ThinkPad T серията.
Тва ту-шиба-ту-не-шиба, тва ейсър, тва HP, тва мси - се скапана техника [smilie21]
По отношение на АМД - начи АМД пече малко повече, но ако лаптопа е направен както трябва няма да ти създава проблеми. Навремето са ми попадали некви машини с 64-бит туриони, които грееха като ковашка пещ и 8-ма серия Nvidia видео карти, който си е имал вземане даване с подобна комбинация е наясно, че тия машини горяха като факли - многото топлина и глупави китайки решения в конструкцията на лаптопа водеха до бързо споминаване на (и без това дефектната) видео карта.
Сега положението е малко по-розово. Е все пак интел си е за предпочитане [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: дидибаев   
Дата:   06-03-12 11:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: chill   
Дата:   06-03-12 12:06

дидибаев написа:

> Брей много злобно това момченце бе!

Говориш за себе си от трето лице, нали? [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: burnmaster   
Дата:   06-03-12 12:15

Моето Вайо 4 лета работи денонощтно.През нощта на лек режим ..само сиид на 100 тина гигабайта.През деня натоварено от утрин до здрач на макс.Нито го чувам да шуми нито да бръмчи.
Как да го сменя като не се троши.Класа на машината е най-важен.
Материалите вложени в него и инженерната конструкция за охлаждане.
Като го купих беше ползван 1,5 години.Какви гаранции ви гонят не знам.Около мен камара Тошиби и какви ли не пласмасови боклуци окапаха като круши за нема и 2 години.
Който уважава себе си и парите си няма да мисли много.
Или Епъл или Вайо.
Ако нямаш достатъчно кинти търсиш втора ръка ,но пак това.



Публикацията е редактирана (06-03-12 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: chill   
Дата:   06-03-12 12:42

Та за печенето:

На първия вариант
Celeron B800 - 35W TDP, 32nm


На втория вариант:
AMD A6-3400М - 35W TDP, 32nm

ПП.

Celerona e Sandy Bridge, което е добре, защото поддържа AVX. От друга страна има само 2М кеш, докато AMD-то има 4М.

3DMarkCPU06 дава 1534 за Intel, 2137.4 за AMD.



Публикацията е редактирана (06-03-12 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: vizov   
Дата:   06-03-12 13:45

Селерона е много умряла работа. За АМД-то не мога да кажа, нямам наблюдения. Със сигурност обаче i3 ще е по-добре.

Относно цифрите на консумацията - преди време си ъпгрейдвах лаптопа - от целерон на C2D. Вторият процесор е с по-висока консумация по хартия, но пък лаптопа издържа 2 пъти повече време с едно зареждане. От там следва, че цифричките в спецификацията не означават нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: vinse   
Дата:   06-03-12 14:13

Да кажеме средно батерията на лаптопа държи по около 100 минути и ти искаш да кажеш, че след като си ъпгрейднал процесора е почнала да държи по 200 минути [smilie10]
Те тва не моем да го повервам ако ще и на живо да го видим [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   06-03-12 14:18

Егати щастливката съм значи, с Тошиба на 5 години, никога не припарвала до сервиз, работеща по 16 часа дневно ... трябваше отдавна да е в коша според вас. А да, и никога не съм ползвала поставки с допълнителни вентилатори [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: chill   
Дата:   06-03-12 14:40

vizov написа:

> Относно цифрите на консумацията -
> преди време си ъпгрейдвах лаптопа
> - от целерон на C2D. Вторият процесор
> е с по-висока консумация по хартия,
> но пък лаптопа издържа 2 пъти
> повече време с едно зареждане. От
> там следва, че цифричките в
> спецификацията не означават нищо.

С риск да се обидиш, ще ти кажа, че по-скоро следва, че не разбираш много-много от тези работи.

Числата във спецификациите са максимум, не минимум. Не можеш да правиш извод за минималната консумация, респ. живот на батерия, от спецификация за максималата консумация.

Друго.

Целерона е на 1.5GHz, съответно тези 35W са за 1.5Ghz. AMD-то е 1.4-2.3GHz и тези 35W са за 2.3GHz, включително видеото.

Интересно дали няма подобен ефект при твоите процесори - Целерона ти да е бил на нещо като 1.5GHz, a C2D на нещо като 1.3-2.7GHz.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 лаптопа
Автор: vizov   
Дата:   06-03-12 14:40

А именно това искам да кажа. Туй поради простата причина, че единия работи винаги на макс, а другия почти не работи.
Ако трябва да сме точни не точно два пъти, малко преувеличих, но повече от 50% от горе.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.