Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ползата от SSD диск
Автор: christal   
Дата:   04-03-12 22:13

Здрасти,
търся препроръка за Solid State Disk.
Да кажем, купува се нещо около 160 GB.
Очевидно, за да има бързина в системата, на него трябва да е инсталиран самия OS, нали така?

Два въпроса:

1. Къде трябва да е пейдж файла?

2. Дали, ако се работи с големи файлове, става дума за фотошопски psb-та...дали и те трябва да са на същия диск? Очевидно така ще се използва голяма скорост на четене и запис, но 160 ГБ никак не са много и би трябвало всичко да се раздели приоритетно.

Разбира се, приоритет и главна цел е голямата бързина.

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: peterst   
Дата:   04-03-12 22:18

160гб са перфе за ос, 2-3 основни (и големи) програми + работна директория за файловете. пейжа и той на ссд-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: christal   
Дата:   04-03-12 22:32





Публикацията е редактирана (13-09-12 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: chill   
Дата:   04-03-12 22:34

Работна означава да един куп снимки, видео и т.н.

Разгледай OCZ Vertex 3.

ПП. Това, че системата трябвало да е на ССД е пълна глупост. Системни ДЛЛ, които се ползват често се кешват така или иначе. На ССД трябва да са данни, които се променят често.

ППП. Освен за идиоти, които си мерят производителността на системата според времето за стаертиране на програмите.



Публикацията е редактирана (04-03-12 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: peterst   
Дата:   04-03-12 22:35

В един момент работиш с 1-2-3 файла, а не със 100. Конвертиране на 500 дайла от роу не искат ССД, а процесор... Та копираш си файла (PSD-то или каквото е там) в работната директория и си бръмчиш от нея. После връщаш на олд-скул харда [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: harvester_vn   
Дата:   04-03-12 22:36

Какъв е проблема файловете с които се работи да се местят на ССДто?

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: peterst   
Дата:   04-03-12 22:36

За видео никой не ползва SSD, поне не и в днешните стандарти. Иначе за едновремешните (а.к.а. ползван от сегашни кабеларки все още) пак няма грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: christal   
Дата:   04-03-12 22:37





Публикацията е редактирана (13-09-12 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: realnoncho   
Дата:   04-03-12 22:47

1. При сегашните цени на рамта може просто да си вземеш достатъчно и да пробваш без пейдж файл, при мен е наред с 8гб.

2. Разбира се че трябва да са на този диск, нали го взимаш заради скоростта, минималното време на достъп и по-добрата работа при мултитаскинг(SSD диска няма въртящи части които да трябва да се чакат за да си довършат предното писане/четене).

Виж това ревю на Intel 520.

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: christal   
Дата:   04-03-12 23:08





Публикацията е редактирана (13-09-12 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: peterst   
Дата:   04-03-12 23:11

верно, че при тези цени на рам-а, 16 гб са някакъв минимум, а по-добре 24, но само да ги поддържа 6 плочки дъното [cool]

пък нека после стърже по ссд-то........... ако се наложи изобщо [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: Kanonir   
Дата:   04-03-12 23:21

Още един глас за Интел 520[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: christal   
Дата:   04-03-12 23:53





Публикацията е редактирана (13-09-12 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: peterst   
Дата:   05-03-12 09:05

christal, въпрос на няколко часа е да сравниш как се държи всичко при ос на ссд-то или на хдд. после ще знаеш, пък който каквото ще да пише по форумите [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: digitalsolutions   
Дата:   05-03-12 10:08

както се казва Срещу нескромна СУМА може да те Светнем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: didesignbg   
Дата:   05-03-12 10:27

ССД 160гб няма, има 120.
Като цяло работата ти с изображения няма да се подобри значимо от ползването на ссд, освен ако не се хвърлиш на огромен обем, но тогава инвестицията не си заслужава. Ако скоростта ти е много важна решението е раптори в рейд. Дотук с негативизма, ссд-то се отразява благоприятно на впечатлението от цялостната работа на компютъра. Всичко ти изглежда по-бързо. Реално не е кой знае какво, но пък все едно си натиснал турбо бутона на 486цата.
За избора на ссд - всичките са с доста високо ниво на проблеми. Интел се считат за най-безпроблемни, но тази репутация е изградена на моделите им без компресиране на данните. 520ката която ти промотират тук, ползва сандфорс контролер, вярно с интелски фърмуеър, но пак си остава сандфорс.
Интересни предложения са Samsung 830, Crucial M4, 520ката на Intel също, но не гледай на нея като панацеята за която се опитват да я представят. Тя си е просто един сандфорс на стероиди.
Разбира се и многобройните сандфорс деривати от Корсар, ОЧЗ, Адата, Кингстън и кой ли още не. Ако ще вземаш сандфорс гледай да е поне със синхронна памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: marto   
Дата:   05-03-12 11:02

Автор: didesignbg
Дата: 05-03-12 10:27

ССД 160гб няма, има 120.


викаш няма 160, а?
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: realnoncho   
Дата:   05-03-12 12:04

Не съм представил като панацея интел-а, просто изглежда добре като представяне и има най-голяма гаранция от всички [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: chill   
Дата:   05-03-12 12:08

Tom's Hardware: Best SSDs for the Money: February 2012

ПП. И гледай да е SATA3 и да го мушнеш на SATA3 port.



Публикацията е редактирана (05-03-12 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: ivodam   
Дата:   05-03-12 13:55

Аз си сложих преди няколко месеца един 64 гиги ССД за операционната система, и не записвам нищо друго на него - доволен съм от резултата, никакви ядове засега. Не ми е много ясно защо трябва да се набутвате на 160 гиги, разликата в парите е много осезаема...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: sirkhann   
Дата:   05-03-12 14:23

Щото по-големите са по-трайни и по-производителни ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: chill   
Дата:   05-03-12 14:30

Е, па зависи. Аз например почти всичко инсталирам на HDD, за да имам свободно работно пространство на SSD-то, но пък, да речем Battlefield 3 (15 гига) ми е на SSD-то, защото тя зарежда грандиозно количество текстури и какво ли не и HDD-то не спираше да свети.

64 ще свърши доста бързо.

Пък и не приказваме за хиляди левове, ами някакви стотици, кои ти гледа... [smilie21]



Публикацията е редактирана (05-03-12 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: ivodam   
Дата:   05-03-12 17:56

Бахмамау, навремето си писах дипломната работа на компютър с 10 МБ хард диск и 640 кб операционна памет...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: chill   
Дата:   05-03-12 18:35

Ми лети си времето ... Помня 2001 някъде, IBM бяха подарили някакви 8-процесорни машини за тестване на Linux, та аз тествах там разни доработки на ядрото и си виках "'бах ма'аму 8 процесора, голяма работа" пък сега лаптопа ми е с (почти) осем процесора, а пък за 7-8 хил.лв. човек може да си сглоби съвсем прилична машина с 20-процесора (демек два сокета с по един 10-core Xeon).

Отговори на това съобщение
 Re: Ползата от SSD диск
Автор: ntonev   
Дата:   07-03-12 01:30

От едина марка до друга, бързодействието на ССД може да се различава в пъти... Избери внимателно - ревюта и сравнения в нета бол... Другият баланс дето трябва да намериш е цена-бързодействие, ако все пак си с лимитиран бюджет.
Късмет.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.