Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: spacewalker   
Дата:   01-03-12 12:02

Имам следното питане:

При инсталация на Win 7 при инсталиран Win Xp, излезе следния проблем, за който бях изненадан така да се каже.

Почнах да инсталирам Win 7 като му дадох не да ъпгрейдва ХР -то , а да го махне и да като чиста инсталация.
Инсталира се всичко както трябва, но накрая при стартирането на седмицата стига до надписа "Starting Windows" , и след това черен екран и нищо повече не се случва.

Някакви идей как да се оправи ?[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: imitev   
Дата:   01-03-12 12:03


Друг 7 и наново.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: orlindraganov   
Дата:   01-03-12 12:04

Съобщението е маркирано като спам

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: vinse   
Дата:   01-03-12 12:06

Ако имаш закачено някакво външно устройство (без значение дали е нещо на USB, HDMI или паралелен порт) го махни. Остави компа само на клавиатура, мишка и дисплей. Този черен екран съм го виждал и аз - проблема ми беше, че към втория HDMI изход на видео картата бях закачил проектор (който беше загасен) и при първото стартиране драйвърите на видеото оказваха на сигнала да отива към проектора вместо към монитора.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: spacewalker   
Дата:   01-03-12 12:11

Виж за това не съм се сетил, има ХДМИ пуснат към ЛСД, ще го пробвам по късно че става дума за приятел, и сега събирам решения.[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: orlindraganov   
Дата:   01-03-12 12:16

Съобщението е маркирано като спам

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: spacewalker   
Дата:   01-03-12 20:22

vinse

Благодаря ти, това се оказа проблема. Не се бях сблъсквал с това.

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: universum   
Дата:   01-03-12 20:35

Аз имах подобен проблем.
Седмицата пращаше видео сигнала към VGA изхода.
Успях да инсталирам като след като инсталатора си копира файловете и запече, изтрих с Hiren's Boot CD една библиотека с ati в името (понеже картата ми е ATI). Нещо от рода ati*.dll, някъде из системната папка беше. Има подобна библиотека и за видео карти с чипове от Nvidia. Доколкото помня това кара Windows-a да ползва някакви драйвъри по подразбиране и за теб остава след като инсталираш да добавиш допълнително драйвърите.
Може да потърсиш как се казваше точно тоя файл, след като знаеш горното.
В моят случай нищо друго не помогна.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: vinse   
Дата:   01-03-12 20:41

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: lumix   
Дата:   01-03-12 21:37

Я и аз да питам нещо в тази тема!
Преди година и половина имах winXP-3, на диск С, после реших да инсталирам пробно win7!
Понеже и двете ми оптични устройства се скапаха(и ЦД-то и ДВД-то) ....свалих win 7 на C: ....После си инсталирах win7 на D:. Инсталирах го от С: на D:...(просто нямах действащо оптично у-во, а от флашка нещо не можах да го пусна).

После половин година си пусках ту winXP ту win7 ....после по едно време winXP-to се скапа и не иска да тръгне изобщо! Но win7 си работи идеално, вече година и повече!

Въпроса ми е дали ще се получи предишния вариант....да си сваля win8...и да го инсталирам на мястото което сега е winXP ....и да си ми остане win7....който си работи чудесно вече 2-ра година?


Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: tvk75   
Дата:   01-03-12 21:39

след такива дивотии как да си инсталирам Win7 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: vinse   
Дата:   01-03-12 21:51

По принцип най-добрия вариант е не налагане на една система върху друга (win 8 върху win XP) ами чистата инсталация (форматираш C: дял - инсталираш върху него Win7, форматираш D: дял - инсталираш върху него Win8)

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: lumix   
Дата:   01-03-12 22:09

tvk75, ами както виждаш съм успял! Нали написах, че нямам действащо оптично устройство! От флашка не успях да пусна инсталация...пуснах я от С:, където бях свалил win7 и го инсталирах на D!

Получиха се 2 операционни с-ми и при старт ме питаше коя да зареди!

vinse, това ми е ясно....ще форматирам С, където сега ми е старото winXP...но дали ще инсталира win8 на празния дял, както преди инсталира win7? Това ми беше въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-03-12 12:45

Не виждам никаква причина да не го инсталира.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: didesignbg   
Дата:   02-03-12 13:19

Ще загубиш уиндоус 7.
По подразбиране 7цата си прави един малък дял 100 мб, в които си слага своя собствен лоудър. Така както обясняваш при теб този лоудър се е инсталирал на диск с. Сега ако инсталираш уин 8 върху него ще затриеш и лоудъра на уиндоус 7. Дали лоудъра на уин 8 може да зарежда и осмицата не знам. Т.е. ще трябват допълнителни занимавки.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-03-12 13:48

didesignbg, не виждам логика лоудъра да е на С. Win7 е инсталиран на D и си работи, би трябвало да можеш да правиш каквото си искаш с всички останали дялове, без това да повреди седмицата.

п.п. Както сам казваш, Win7 си прави отделен дял, който се заделя от този, на който ще бъде инсталиран.



Публикацията е редактирана (02-03-12 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: didesignbg   
Дата:   02-03-12 14:16

Лоудърът винаги стои на първия дял на диска. Не можеш да кажеш на биос да зареди от втория дял на диска. Когато инсталираш при начало на диска, заето с пълен дял, уин7 си слага лоудъра на него и си действа безметежно. Все пак няма къде да го сложи, нали.
По този начин уиндоуса ти действа добре до момента в който не форматираш С:. Форматираш ли го ще продължиш да имаш уиндоус, но няма да има какво да го стартира. Ако лоудъра на уин8, поддържа зареждане на уин7, ще трябва просто да го настроиш. Ако не ще трябват повечко занимавки.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-03-12 15:55

Добре де, лоудъра нали е на отделен дял? От това което казваш, излиза че не мога да форматирам C дори и под Windows? Въпреки че ОС е на Д?

Не оспорвам, просто се интересувам.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: didesignbg   
Дата:   02-03-12 18:31

На отделен дял е като има свободно място в началото на диска. В неговата ситуация началото на диска е било заето от дял, който не е можело да се форматира. По тази причина лоудъра е сложен на дял С, не се създава скрит дял в този случай. Ползва се съществуващият голям, на който в неговия случай е ХРто.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: lumix   
Дата:   02-03-12 20:47

didesignbg [smilie24] .....доколкото разбрах ако форматирам С, на който е наработещия вече winXP ...вече няма да се стартира и win7, който е на D...?!?

Днес сутринта пробвах да инсталирам win8 ....тръгна инсталация....но не ме попита къде да го инсталира.

След 1/2 час инсталация и няколко рестарта ....когато си мислех, че омазах всичко....излезе съобщение, че не може правилно да се инсталира win8 и за това ще ми върне старата ОС ...т.е. win7....

Сега пак си работя на win7 ....като пак в началото ме пита коя ОС да зареди winXP или win8....както си беше и преди!


Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   02-03-12 21:27

lumix

В общи линии е така. При мултипъл системи, затриеш ли основната, която е на С, мисля че се чупеше някакъв ini файл и просто не виждаш другите операционни. Но това по много отдалечени спомени. Трябва да се поровиш. Съвсем друга тема е, че първо се инсталират по-стари операционни системи и после новите. В смисъл 98/Me/XP/7/8 в този ред. Има и партишън мениджъри, но с тях още по отдавна не съм се занимавал.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: mr_kras   
Дата:   02-03-12 22:48

lumix, пробвай както си в уин7, от Control panel - Administratvie Tools - Computer Management - Disk Management. Там ще си видиш дисковете. С десен бутон щракаш в полето на диск Д. Ще се появи контекстно меню и от него избираш Mark as active. В полето на диск Д трябва да се появи Active. Shut down на компа и след това размени кабелите на двата диска или може да изключиш въобще Ц диска и на негово място включи Д-то. При това положение той става Ц. Като включиш компа би трябвало да стартира самостоятелно уин7. Ако всичко е наред закачаш другия диск, който ще стане Д. Форматираш го и на него инсталираш уин8. В този случай би трябвало да те пита къде да се инсталира.

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: lumix   
Дата:   02-03-12 22:57

Uve_Smotanson [smilie24] май е така!

Чудя се дали има начин да се излъже win-a ...D да стане С...т.е да им се разменят местата ....за да мога да форматирам дяла с winXP, който вече не работи, а да си остане win7, който си работи ....(май много искам, А?) :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: lumix   
Дата:   02-03-12 23:34

mr_kras [smilie24] това е хитро и може би ще стане, ако имах 2 диска!
Всъщност при мен C: и D: са дялове на един диск!

Имам и външен диск F:. Не знам дали може да се разменят местата на С: и D: ...когато са дялове на един и същ диск!

Отговори на това съобщение
 Re: Win Xp , Win 7 специалисти за бърза консултация.
Автор: mr_kras   
Дата:   03-03-12 00:06

Не става. Щом имаш 1 физически диск що не изтриеш всички файлове на ХР-то без, но без тези които са в текущата директория на Ц. Тоест триеш папките windows, Program files, my documents. При това положение ще ти остане буутването, но няма да има уин, който да се разпознава от инсталатора на уин8. Тогава опитай пак да инсталираш уин8 и би трябвало да те пита къде искаш да го инсталираш. Въобще ми е странно, че уин8 не е питал къде да се инсталира. Що не опиташ инсталационните файлове да ги запишеш на външния диск и от него да стартираш инсталацията. уин8 ще го разпознае като външен и би трябвало да пита къде искаш да го инсталираш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.