Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: asahi   
Дата:   28-02-12 11:21

Тъй като не мога да участвам в темата на Мартинов, а и виждам, че мненията в нея се базират сам о на страхове, предположения и откровени спекулации, ще ви запозная с официалното изявление на финансовия министър:

ОТГОВОР НА ВЪПРОС ОТ ПЛАМЕН ВАСИЛЕВ ОРЕШАРСКИ и ДИМИТЪР АНГЕЛОВ ГОРОВ - НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ ОТ ПГКБ и ОТГОВОР НА ВЪПРОС НА КИРЧО ДИМИТРОВ ДИМИТРОВ - НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ ОТ ПАРЛАМЕНТАРНА ГРУПА НА „СИНЯТА КОАЛИЦИЯ”

Отзвукът в медиите:
http://profit.bg/news/Dyankov-zashtiti-v-parlamenta-ideyata-si-za-Sreburniya-fond//nid-88454.html
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1249098
http://www.segabg.com/article.php?id=590919
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1248833
http://www.darikfinance.bg/novini/72205

Вярно, че материалът е малко много и е по-лесно да се играе по чужда свирка, отколкото човек да се запознае със закона и да формира собствено мнение, после и да го защити.

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Myth   
Дата:   28-02-12 11:29

Аз ще го прочета, щото ми е интересно, но преди да го прочета само ще попитам, официално изявление на министъра, значи ли, че е истина и нещата стоят точно така, според мен не.... на много официални изявления, твърдения и обещания сме се наслушали та.... Какво беше точно преди края на мандата и после като се смени власта, едните викат ОФИЦИАЛНО, имало половин милиард в хазната, дойдоха другите и хазната се оказа празна... и те официално... та...

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: kkkolelo   
Дата:   28-02-12 11:30

Не знаех подробности, но като прочетох кога бил създаден фонда ... 2008 г и се бил обезценил годишно от 1% до 4.4 ... веднага ще кажа, че часта, която би била инвестирана в БГ, пък и чужди акции щеше да се обезцени 1000 до 2000 % ... [smilie5] [smilie18]

А и защо са се обезценили ... предполагам от инфлацията и все пак някаква лихва трупат ....

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: chill   
Дата:   28-02-12 11:44

Не одобрявам идеята за инвестиция на (части от) Сребърния фонд в български държавни ценни книжа. Налице е конфликт на интереси, по същество прехвърляне от единия джоб в другия и вратичка, която де-факто премахва рестрикциите при инвестиране на пари от фонда.

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: asahi   
Дата:   28-02-12 11:46

МИт, финансовият министър и неговото министерство провеждат финансовата политика на държавата. Те внасят и законопроектите в тази област, които се гласуват от парламента. Ако мислиш, че има някой друг по-голям център на компетентност в тази област, моля да го споделиш. Изключвам форумните експерти, разбира се.

Защо се е обезценил? Защото така се е управлявал - консервативно и рестриктивно. Може би и защото толкова е позволявал закона.

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Myth   
Дата:   28-02-12 12:05

Ако мислиш, че има някой друг по-голям център на компетентност в тази област, моля да го споделиш.

Асахи не става въпрос за компетентност, а за достоверност, както казах, много неща са казвани и все от най-високите инстанции и все официални, пък после изведнъж се оказва, че не било точно така, та въпроса ми е НЕ ДАЛИ МИНИСТЪРА Е КОМПЕТЕНТЕН, А ДАЛИ ИЗОБЩО МОЖЕ ДА СЕ ВЯРВА НА ТОВА КОЕТО ТИ КАЗВАТ И ПОДНАСЯТ КАТО ИНФОРМАЦИЯ, написах го с главни букви, защото от предния ми пост явно не си схванал какво имам предвид или умишлено си се направил на неразбрал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: kkkolelo   
Дата:   28-02-12 12:06

Мдаа, основно идеята е да се инвестира в ДЦК с по висок лихвен % ... Сещам се, че 1994-95 г, докато строях жилището си една част от парите си известно време сме влагали в ДЦК ... по идея на жена ми - банкерка [smilie3] ... Иначе в акции ще вложат сигурно в БЕХ-а (БГ енерг холдинг) и още няколко държавни д-ва, които не са листвани още на БФБ ... предстои ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Gruyu   
Дата:   28-02-12 12:17

Евгени Дайнов сутринта прогнозира, че до края на мандата правителството ще бъде принудено да тегли голям външен заем, да видим дали ще познае!

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: asahi   
Дата:   28-02-12 12:37

Мит, във вярата ти не мога да се меся. Не знам как е формирана, в какво вярваш, доколко е (и)рационално и т.н. Предлагам ти официална информация, пък ти ако щеш вярвай. Знай, че тя съществува и съобразявай очакванията си с нея.

Цялото име на Сребърния фонд е ДФГУДПС - Държавен фонд за гарантиране устойчивост на държавната пенсионна система

Това е ЗАКОН ЗА ДЪРЖАВНИЯ ФОНД ЗА ГАРАНТИРАНЕ УСТОЙЧИВОСТ НА ДЪРЖАВНАТА ПЕНСИОННА СИСТЕМА

Ето и Годишен доклад и отчет на ДФГУДПС за 2010-та


Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Myth   
Дата:   28-02-12 12:56

Добре асахи, нека те попитам по друг начин, предлагаш официална информация, но твърдиш ли, че тази информация е истина?

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: pif   
Дата:   28-02-12 12:59

Асахи,
и аз като един неверник вярвам на невярното или невярвам на вярното. Хората са станали политици за да крадът а не за благото на народа. Ако може покрай краденето да направят и нещо за народа - добре, но приоритет им е краденето. Ако не ми вярваш - коля покаи поне един политик който не е крал до сега, който не си е "оправил" живота и на внуците и си е отишъл (или пък е останал) беден и честен. Всеки си гледа личният интерес. Ценностната ни система е такава. Като почнеш от клошара в кофата и стигнеш до премиера. Няма разлика. Всеки гледа да напълни гушата според чергата.
Естественно, че клошаря ще ти каже, че ти смърди сандвича за да го хвърлиш и той да го изяде. Къде е разликата с политика който ще те излъже за да ти вземе парите?
Да можеш да ми покажеш пример от ежедневието където някой прави нещо за благото на народа без да се опитва да те излъже и прецака?

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Императорът.   
Дата:   28-02-12 13:04

С една дума да обобщим - Дянков иска да инвестира до 70% от Сребърният фонд в ДЦК - тоест да запълва дупките в бюджетът с парите от фондът... който междувременно ще понабъбне от приватизация на последната оцеляла държавна собственост.

Още по-просто - лъвският пай от натрупаното в Сребърният фонд да отиде в бюджетът (чрез ДЦК), а бюджетът да ги върне обратно... евентуално и някога.



Ей-затуй казах, че моят Сребърен фонд е в моето сейфченце.... и Асахи (благодаря му за което) ми даде възможност да го оценя с висока степен на точност преди година и малко. [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-02-12 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Myth   
Дата:   28-02-12 13:50

За първи път сигурно, съм на 100% съгласен с Импето.

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Императорът.   
Дата:   28-02-12 13:52

Мит - това го чувам поне за четвърти път... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Myth   
Дата:   28-02-12 14:08

Е сигурно щото рядко се случва и останалите три не ги помня :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: ivodam   
Дата:   28-02-12 15:12

Асахи отдавна е индоктриниран, така че с него няма да споря въобще. Интересно ми е какво би казал Борето, който се надяваше държавата да инвестира в производство. Нещо, което бих подкрепил по принцип, но не и през българската фондова борса. Каква стана тя обаче накрая? Нито борса, нито производство. Вместо това - ДЦК. Какво означава това на практика? Правителството, което вече стана емблематично със своята нерешителност, изпусна миналата година един благоприятен прозорец за взимане на външен дълг при благоприятни условия. Тъй като опоскаха фискалния резерв, а предстоят сериозни плащания, вместо да взимат навън ресурс при лоши условия, де-факто така ще вземат вътрешен заем при по-ниска лихва. В тези условия това е нелошо решение. Кое е лошото? Започва усвояване на последния останал кеш резерв. Никой не отговаря защо се стигна до тук и защо правителството не събира достатъчно приходи, при положение, че самият Дянков заяви в парламента, че миналата година сме имали ръст процент и нещо и че не сме в рецесия. По този начин се трупа де-факто дълг на следващите правителства, на принципа - да се оправят. [smilie23]

Смотаняци.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Myth   
Дата:   28-02-12 15:25

Къф ръст бре ivodam, безработицата расте, работните места намаляват, закриват/свиват се производства, пазари ти за ръст говориш. Една от най-големите фирми в хранителната ни индустрия, администрацията им е в същата сграда, в която сме и ние, при тях се почна отдавна със свиване на производство и затваряне на цехове, ама администрацията им винаги растеше и беше добре имаха социални придобивки, е от няколко месеца започнаха да им режат първо социланите придобивки и бонуси, сега им предстоят и съкращения в администрацията.... мога да продължавам още много ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: imitev   
Дата:   28-02-12 15:29


Га точиха манги от еврофондовете с управляващите големите месопреработватели ни риваха...

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: ivodam   
Дата:   28-02-12 15:35

Митх: Ми така разправя насекомича, ръст реализираме. Кво му пука за безработните, кучета ги яли...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Myth   
Дата:   28-02-12 15:43

imitev точили, неточили, въпроса е другаде, въпроса е в това, че официални лица се опитват да ни убеждават, как вървим към добре и нещата в икономиката ни също, а всъщност е точно обратното, нещата стават по-зле, все повече хора остават без работа, намалят им доходите, пускат ги в неплатени, бавят се заплати масово, закриват се фирми.... обаче не, ОФИЦИАЛНИТЕ ИЗТОЧНИЦИ БИЛИ КАЗАЛИ ДРУГО и аз според асахи трябва да им вярвам, щото са официални източници, че то 50 години вече все официални източници ни лъжат. Всъщност той асахи все още не ми е отговорил де според него истина ли е тази информация и трябвали да вярваме или просто си споделя човека. Не за друго ми ще каже пак, че му слагам думи в устата.

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: imitev   
Дата:   28-02-12 15:56


Аз нали го виждам това.

На импето писах, че тия неща дето се пишат с цифрички в отчетите са неща които ги четат тия дето искат цифрички в отчетите.

И по-зле ще става...

Добре че зех 10г. хамериканска виза [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: ivodam   
Дата:   28-02-12 19:04

Вижте филма за мадам Татчър, верно добре са го направили, вижте какво значи решителен и последователен политик, за да разберете защо тия маймуни не може по презумпция да направят нищо. Защото са страхливци.

Верно дет вика Мартинов, да идва да ни оправя жена, че май това ни остана...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Myth   
Дата:   28-02-12 19:18

Е все пак все още мисля, че това е най-доброто правилтество до сега и жълтите до някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: Diandimov   
Дата:   28-02-12 19:46

Политик като ти каже "добър ден", виж къде е слънцето!

Официалните изказвания по правило са точно обратното на действителността. Те са пожелания, един вид. Демагогия.

И все пак е добре че асахи е дал няколко официално мнения по въпроса, само трябва да разбираме обратното на казаното за да е всичко наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Сребърния фонд - от първо лице и без спекулации.
Автор: diandimov   
Дата:   28-02-12 19:59

Ето за това говоря.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.