Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "Ще си платя квото трябва..."
Автор: cameraman   
Дата:   27-02-12 18:47

"Ще си платя квото трябва..."- така започна снощи разговорът ми с комшия от входа.
-Кажи бе..... Какво трябва да правим??
-нали почина баба ми... да направим една снимка за некролога...
... Оказа се, че въпросният комшия е ходил при двама други съседи да се опитват да изрязват портрет от снимка, въпреки, че всички са наясно с какво се занимавам и най-накрая е дошъл при мен от нямай накъде...
Това ме накара да се замисля.... Бедните хорица отиват при който му е работа, само ако не могат да се справят сами или на кръжочния принцип с помощници...
-Хайде,,,, за БОГ ДА ПРОСТИ...

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: alsash   
Дата:   27-02-12 18:51

...знаеш ли колко клиенти съм загубил, защото им показвам как да се самозадоволяват [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: ejko   
Дата:   27-02-12 18:57

Ми ти това работиш, притеснява се, че ще му искаш кинти, а ако отидеш при аматьор, ще минат без пари... Какво му се чудиш... Ако не сте близки със съседа е нормално да му е неудобно...

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-02-12 19:06

Немотия, какво искаш[smilie8]
Да не говорим и едно погребение, каква цифра е, та ако в момента го е закъсал, хич и не се изненадвай.

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: ejko   
Дата:   27-02-12 19:10

Е...., немотия!
Това е работа за 4 минути със все ретуша... Колко пари да му иска човек на съседа... Просто човекът се притеснява...

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-02-12 19:13

То в такива моменти само му е до логични връзки и смислени мисли[smilie2] Обикновено ти се разбива психиката за известно време.
Пък и ако не знае за какво става въпрос, а го мисли за нещо сложно и трудоемко.

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: vaskoto1   
Дата:   27-02-12 20:05

<alsash>...знаеш ли колко клиенти съм загубил, защото им показвам как да се самозадоволяват >

моята логика е проста (затова съм беден).
това, която аз знам и мога-за тебе е тера инкогнита и ти се вижда като ракетна наука... за мене е просто. респективно-това което ти знаеш и можеш се вижда на мене така...
обаче това, което аз знам и мога-не съм го открил или измислил-той ми го е показал, тя ме е научила, те са го написали и аз съм го прочел... което ме прави паразит, в някаква степен...
ерго-какво право имам аз да крия от тебе информация? никакво...
ако мога да ти помогна, и ти се чустваш достатъчно грамотен, за да се оправиш сам-никога няма да ти откажа информация как да се справиш сам. и няма да ти искам нищо в замяна.
ако искаш аз да ти го свърша обаче-ще ми платиш за труда. ако и колкото преценя че струва.
телефона ми звъни нон-стоп по тая причина и аз не изкарвам никакви пари...[smile] не мисля, че е честно.

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: kkkolelo   
Дата:   27-02-12 20:15

Е все, ще почерпи едно стъкло домашна ракия, ще се отсрами ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-02-12 20:17

Автор: Uve_Smotanson
Дата: 27-02-12 19:06

Немотия, какво искаш[smilie8]
Да не говорим и едно погребение, каква цифра е, та ако в момента го е закъсал, хич и не се изненадвай.
-----------------------------------------------------------------

1000. в София. без масрафи... ноември

...

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-02-12 21:06

Толкова. Евентуално ако мине през някаква общинска агенция и става дума за кремация, цената е различна. Мисля, че 600 излезе, сега януари. Но пак, като са пенсионери хората или безработни, пари са си.

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: theraven   
Дата:   28-02-12 02:02

пази Боже за това да те търсят. Пази Боже и да се оплакваш във форум за такова нещо... Хора сме, за Бога!!! Толкова ли няма какво да се коментира тук???

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: cameraman   
Дата:   28-02-12 06:40

Не се оплаквам- Споделям.... Има какво да се коментира... Темата е:
- Комшията направи 20 гимнастики и чупки, за да не му се наложи да се обърне към мен за услуга. Накрая пак дойде, ама щеше вече да е забравил. Аз не му взех пари...за БОГ ДА ПРОСТИ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriman   
Дата:   28-02-12 07:07

Еми...земи си поука, как изглеждаш в очите им, щом и в такъв момент първо е пробвал да те скипне.



Публикацията е редактирана (28-02-12 07:33)

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: cameraman   
Дата:   28-02-12 07:19

Сигурно изглеждам като човек, които има нужда от пари, за да си храни семейството... Какво може да е друго???

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: dobriman   
Дата:   28-02-12 07:31

Не мога да кажа. Не познавам нито теб, нито него.
Има един такъв тип "обикновени хорица", които се страхуват и изпитват съмнения от/към всеки с "панталон от сукно".
Има и хора, които изпитват неприязън към хора с образование.
и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: "Ще си платя квото трябва..."
Автор: Orlin   
Дата:   28-02-12 08:04

Има и хора, които смятат, че всяка работа, която не включва маане с кирката и се извършва на бюро с писалка не заслужава да се плаща.

Казвал съм го и друг път, няма безплатни неща. В случая Камераман е получил заплащане с благодарност и това му е достатъчно. Друг ще е доволен от чувството че е помогнал безвъзмездно на някого. Трети ще даде безплатен съвет понеже така ще си осигури клиент за по-сериозни случаи.
Въпросът е никой да не се чувства ощетен и излъган.

Един колега навремето казваше - "Приятел си ми, ако ме накараш да ти работя цял ден на строежа когато лееш плоча - ще дойда без пари. Но ако ме накараш да отделя един час за това с което си изкарвам хляба - ще си платиш".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.