Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: christal   
Дата:   23-02-12 04:35

Здрасти!
Вкъщи имам три компютъра и един лаптоп плюс други DLNA устройства и повечето са свързани с безжична мрежа към главния ми компютър. Някои и с кабели, но където не може е уайърлес.
Иначе нета и LAN-а е през рутер.

Един въпрос - защо когато се пуска видео от мрежова папка, xvid, mkv и други, и когато мрежата е безжична ми забива именно главното PC? Вкочанява се, ей тъй на.
Същото става и когато е пуснат медиен сървър за безжичен видео стрийм до телевизор.
Понеже може да е от хиляди неща, питам дали някой е имал такъв проблем и какво се прави в случая.

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: asahi   
Дата:   23-02-12 10:06

Слаби са му воловете или не са впрегнати оптимално.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: vinse   
Дата:   23-02-12 10:47

Един въпрос извън темата - стирмвал ли си 1080р видео (примерно mkv файлове) безжично и как вървят видео файловете (насичане/лаг има ли) и с какъв рутер си

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: didesignbg   
Дата:   23-02-12 10:50

Зависи от битрейта на мкв-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: mike74   
Дата:   23-02-12 10:58

Нещо не ти настроено добре, а и зависи каккъв ДЛНА сървър позваш.
За Линукс има читави, на Вин-а имам Неро ДЛНА, ама чагърта постоянно по диска и ме дразни и ша зема да го махна.
Но не ми забива ПЦ-то де.

П.П. Иначе за стреам през ВиФи на 1080п, насича не ами нищо се не види [smilie5] Това разбира се с дъртия Линксис на 54 МБс, с новите ВиФи-та на високите скорости може и да става, но на 54 МБс - забрави.
В жицата е истината [cool] Там нямаш грижи, и Блурей се гледа без проблем през 100МБ етернет.



Публикацията е редактирана (23-02-12 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: christal   
Дата:   23-02-12 14:30

Не е само при свирене на видео, а също и при копиране н файл.
Само при безжична мрежа.
Иначе при HD 1080р по въздух понякога има едно придърпване, но рядко. С dual band Linksys N рутер съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: didesignbg   
Дата:   23-02-12 15:18

През N минава 1080Р, но пак зависи от битрейта.
Аз от DLNAтата най-харесвам Домашний медия сервер, аналогичен е на платеният Wild media server.

christal, ако наистина ти трябва помощ сподели малко повече за свързването, ос, софтуер и в какво ти се изразява проблема. И на първо място да нямаш пуснат торент някъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: langel   
Дата:   23-02-12 15:38

При претакане на файлове, особено на големи, системата много бързо пълни буферите и след това изглежда увиснала, ама не е.
При висок битрейт, ако компа ти извършва и други операции, пак ще имаш придърпване, насичане, прескачане и т.н.
Изключи ауто-ченъл и чисто експериментално провери кои канали са ти най-надеждни.
Не винаги пауър на макс е най-доброто - пробвай на по-малка мощност.
Ако пак не стане, мазохистично се отдай на смяна на фърмуеъра с нещо по-оупън - dd-wrt, openwrt - [smilie24] за известно време ще забравиш какъв ти е бил проблема, откъде си тръгнал, накъде отиваш и защо.[smilie18]
Ако пак не стане - сменяй марката.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: christal   
Дата:   23-02-12 15:48

Мерси. Системите са Win 7, само на едното ПС е ХР. Когато се копира файл или се отваря файл за четене, най-често видео, а понякога и снимки, компютъра, който е DHCP сървър на останалите забива яко и трябва да го изключа от копчето. Безжичната връзка, която се подава от рутера е със секюрити WPA2, не знам дали това е важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: christal   
Дата:   23-02-12 15:49

Може и да е до фърмуер, да.

Ето една справка:

MAC Address: ...............
Mode: Mixed
Network Name (SSID): RubyWillow
Channel Width: 20MHz
Channel: 11
Security: WPA2/WPA Mixed Mode
SSID Broadcast: Enabled

Help...

И един въпрос, какво значи "пауър на по-малка мощност"?



Публикацията е редактирана (23-02-12 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: didesignbg   
Дата:   23-02-12 16:20

А поглеждал ли си в този момент какво товари компютъра, който стриймва? Винаги ли забива, или само като достъпваш нещо от уайърлеса? Какво ползваш за DLNA? Като казваш стриймвам само стриймва, или прекодира? Някои от DLNA сървърите и прекодират в реално време и това може съвсем лесно да ти събори компа, ама чак пък до хард рестарт...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: christal   
Дата:   23-02-12 16:43

За DLNA използвам програмата Mezzmo, за да се плейва от телевизор и компютъра забива. Забива и с други медийни сървъри.

Торент клиент не е инсталиран на компютъра, който забива. Само при стрийм също го прави.

Но въпросът явно не е в това, защото забива и дори когато копирам файл към другите ПС-та или от тях отварям споделена папка на DHCP сървъра.

Искам да кажа, че проблема не е от натоварване и тежки процесорни изчисления.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: didesignbg   
Дата:   23-02-12 16:47

Файъруол?
Отвори все пак един таск мениджър, или нещо подобно и го забий, все някои процес се вдига на бой.
Като го включиш след това провери в event viewer-а, какви записи има от забиването.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: christal   
Дата:   23-02-12 16:48

Аха, мерси. Довечера ще пробвам така.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: christal   
Дата:   24-02-12 19:35

Прбовах, но пак имаше замръзване и Event viewer-а не регистрира никакви грешки. В секция Winwows logs/application и system.

Безумие.

Ще си изхвърля компютрите и ще стана козар или пчелар.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: didesignbg   
Дата:   24-02-12 20:08

А за файъруол нищо не каза, или евентуално антивирусна с подобен модул. Или пък най-лошият вариант и двете и да се карат. Едно време Кериото заради една недомислица ми убиваше компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: christal   
Дата:   24-02-12 20:17

Мисля, че току-що го оправих. Беше спряна услугата Diagnostic Policy Service. Пуснах я и всичко тръгна по вода. HD филмите и двд-тата текат като олио.

Може и да сменя този рутер с някой по-мощен, но се оказва, че безжичните връзки са доста вредни, та не знам.

Мерси за отзивчивостта. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: didesignbg   
Дата:   24-02-12 20:31

Супер, че се е оправило. [beer]
Какво да ти кажа, аз ограничавам уайърлеса, даже и намалявам силата на антената, обаче като комшията не го прави ползата е точно никаква.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео стрийм в локална мрежа
Автор: christal   
Дата:   25-02-12 01:31

Още нещо - проблемът се наблюдава, когато е създаден Homegroup за споделяне на файлове при Windows 7. След пускане на Diagnostic Policy Service забиването продължи, изчезна едва когато спрях Homegroup и тези две услуги в services: Homegroup Provider и Homegroup Listener.

Ако някой е с подобен проблем, ето така се оправя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.